Fizyka - Medianauka.pl
Logo Serwisu Media Nauka


FIZYKA

fizyka logo

Fizyka jest jedną z najtrudniejszych nauk. Wymaga znajomości matematyki, która sama w sobie jest trudna. Fizyk to wytrawny matematyk, doskonały obserwator, filozof i człowiek z wyobraźnią, który opisuje materię i jej zachowanie, czyli zjawiska zachodzące w otaczającym nas świecie. Fizyka próbuje zrozumieć na czym polega mechanizm otaczającego nas świata i opisać go za językiem matematyki.


Kurs fizyki

Poniżej znajdują się linki do rozdziałów, tematów i artykułów z dziedziny fizyki. Materiały te są przygotowane tak, aby uczeń szkoły średniej nie miał problemu z ich zrozumieniem. Powinny one też być przydatne dla studentów różnych kierunków studiów.

Spis działów

Logika i zbiory

Wstęp

ikona
Logika i zbiory

Mechanika

ikona
Optyka

Optyka

ikona


Wstęp

Spis treści

Mechanika

Spis treści

Optyka

Spis treści


Matura z fizyki

Logo CKE
Klikając na logo Centralnej Komisji Egzaminacyjnej można zapoznać się z wszystkimi niezbędnymi informacjami na temat matury nie tylko z fizyki. Jest to najlepsza baza wiedzy na temat zeszłych jak i przyszłych egzaminów maturalnych. Poniżej prezentujemy linki do najbardziej przydatnych informacji.

Moduły

Kalkulator jednostek

kalkulator jednostek

Program on-line, który wspomaga przeliczanie podstawowych jednostek fizycznych z uwzględnieniem przedrostków.

Tablice fizyczne

tablice fizyczne

Tablice fizyczne, w tym tablice podstawowych stałych fizycznych, wzorów i wartości pomiarów.© Media Nauka, 2014-01-05, ART-2150

Data aktualizacji artykułu: 2017-01-15


Polecamy