Logo Media Nauka

FacebookGłowocisowate

Głowocisowate (Cephalotaxaceae) to rodzina roślin z rzędu szpilkowców lub cisowców, w zależności od przyjętej klasyfikacji.

Wygląd

Do rodziny tej należą drzewa i krzewy szpilkowe.

Gatunki

To atlas z wykazem gatunków, przynależących do danej rodziny. Aby wyświetlić tylko polskie gatunki, użyj filtra Ukryj obce gatunki, który znajdziesz w panelu bocznym. Możesz także użyć innych ciekawych filtrów, dzięki którym wyświetlisz gatunki z określonego kontynentu, o określonym statusie zagrożenia wyginięciem lub w oparciu jeszcze o inne kryteria. Nasz atlas zawiera karty opisów gatunków wraz ze zdjęciami. Kliknij na nazwę gatunkową lub miniaturę zdjęcia, aby się dowiedzieć czegoś więcej na temat danego gatunku.


Głowocis japońskiGłowocis japoński PL - ogród

Cephalotaxus harringtonia

Głowocis japoński (Cephalotaxus harringtonia) to zimozielony krzew lub małe drzewo z rodziny głowocisowatych. Gatunek pochodzi z Azji Osiąga wysokość 2 m.
© medianauka.pl, 2018-12-15, RODZ-1405Polecamy w naszym sklepie

Drzewa Przewodnik Collinsa
Drzewa - Akademia mądrego dziecka
Rośliny wodne i bagienne - Flora Polski
Rośliny synantropijne - Flora Polski
Rośliny kserotermiczne - Flora Polski
Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
© ® Media Nauka 2008-2021 r.