Informatyka

informatyka logo

Informatyka to dziedzina nauki zajmująca się przetwarzaniem informacji. Pierwotnie informatyka była częścią matematyki, jednak wraz z rozwijaniem się komputerów została rozwinięta do osobnej dyscypliny nauki. Matematyka jednak nadal dostarcza informatyce podstaw teoretycznych. Jest to jedna z najszybciej rozwijających się nauk. Mamy z nią do czynienia niemal na każdym kroku. W naszym serwisie z tej dziedziny możesz znaleźć kilka artykułów z grafiki komputerowej.

Kursy

Poniżej znajdują się linki do rozdziałów, tematów i artykułów z dziedziny informatyki. Materiały te są przygotowane tak, aby uczeń gimnazjum oraz szkoły średniej nie miał problemu z ich zrozumieniem. Powinny one też być przydatne dla studentów różnych kierunków studiów.

kurs Javascript
Podstawowy kurs języka programowania, dzięki któremu wzbogacisz stronę internetową o elementy interakcyjne, animacje i wygenerujesz informacje zwrotne bez konieczności przeładowania strony.
kurs PHP
Przedstawiamy darmowy kurs skryptowego języka programowania, który został zaprojektowany do generowania stron internetowych oraz aplikacji webowych.
kurs PHP
Przedstawiamy darmowy kurs z naszego zaprzyjaźnionego serwisu. To wstęp do programowania w C# w Visual Studio.
kurs GIMP
Przedstawiamy kilka lekcji z podstaw obsługi darmowej aplikacji do tworzenia grafiki rastrowej. Stwórz własne grafiki na stronę internetową.

Narzędzia

Generator haseł
Generator haseł umożliwia wygenerowanie bezpiecznego hasła do wykorzystania w dowolnych zastosowaniach. Po naciśnięciu klawisza Wygeneruj hasła uzyskasz hasło, które możesz łatwo skopiować.
Generator haseł
Sprawdź swój adres IP w sieci Internet i dowiedz się jak można go zmienić.
Losowy kolor
Generator losowego koloru umożliwia wylosowanie koloru z zakresu barw RGB. Po naciśnięciu klawisza Losuj uzyskasz wynik w postaci RGB i szesnastkowej HEX.
RGB to HEX
Kalkulator przeliczania formatu koloru RGB na HEX umożliwia wyznaczenie koloru w formacie HEX na podstawie podanych składowych R (red), G (green), B (blue).
Licznik słów
Licznik słów, a jednocześnie licznik znaków i licznik liter online przyda się twórcom stron internetowych i w praktykach SEO.Co sztuczna inteligencja mówi o sobie?
Algorytmy sztucznej inteligencji znane są od kilkudziesięciu lat. Ostatnio jednak zrobiło się szczególnie głośno na ten temat. Dlaczego?

© medianauka.pl, 2014-01-05, A-2151
Data aktualizacji artykułu: 2023-01-28©® Media Nauka 2008-2023 r.