Informatyka

informatyka logo

Informatyka to dziedzina nauki zajmująca się przetwarzaniem informacji. Pierwotnie informatyka była częścią matematyki, jednak wraz z rozwijaniem się komputerów została rozwinięta do osobnej dyscypliny nauki. Matematyka jednak nadal dostarcza informatyce podstaw teoretycznych. Jest to jedna z najszybciej rozwijających się nauk. Mamy z nią do czynienia niemal na każdym kroku. W naszym serwisie z tej dziedziny możesz znaleźć kilka artykułów z grafiki komputerowej.

Kursy

Poniżej znajdują się linki do rozdziałów, tematów i artykułów z dziedziny informatyki. Materiały te są przygotowane tak, aby uczeń gimnazjum oraz szkoły średniej nie miał problemu z ich zrozumieniem. Powinny one też być przydatne dla studentów różnych kierunków studiów.

Kurs JavaScript
kurs Javascript
Kurs PHP
kurs PHP
Kurs GIMP
kurs GIMP

Matura z informatyki

Logo CKE
Klikając na logo Centralnej Komisji Egzaminacyjnej można zapoznać się z wszystkimi niezbędnymi informacjami na temat matury nie tylko z informatyki. Jest to najlepsza baza wiedzy na temat zeszłych jak i przyszłych egzaminów maturalnych. Poniżej prezentujemy linki do najbardziej przydatnych informacji.

© medianauka.pl, 2014-01-05, ART-2151
Data aktualizacji artykułu: 2016-11-20Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
© ® Media Nauka 2008-2022 r.