Logo Serwisu Media Nauka

Matematyka

matematyka logo

Chyba jedyna dziedzina nauki, dla której można znaleźć obszary, których nie da się zastosować w życiu codziennym - to matematyka, piękna sama w sobie. Z drugiej strony bez jej osiągnięć nie byłoby rozwoju myśli technicznej, nauk przyrodniczych, ekonomicznych, filozofii czy nawet sztuki. Nielubiana przez jednych za to, że jest trudna, uwielbiana przez innych za to, że jest konsekwentna, że nie podlega dyskusjom i manipulacjom. Matematyka - to sztuka uogólniania, to wnioskowanie, stosowanie myśli i kreowanie abstrakcyjnych światów gdzieś w ludzkich umysłach, czyniąc z nas wyjątkowe istoty - istoty rozumne.


Kurs matematyki

Poniżej znajdują się linki do rozdziałów, tematów i artykułów z dziedziny matematyki. Artykuły te są często wzbogacone przykładami zadań z pełnymi rozwiązaniami. Nie brakuje tu też animacji, filmów instruktażowych i interakcji w przyswajaniu wiedzy z zakresu matematyki. Jest to praktycznie pełne kompendium wiedzy z matematyki.

Logika i zbiory

Liczby i działania


Funkcje

Równania i nierówności, układy równańAnaliza matematyczna

Geometria


Rachunek prawdopodobieństwa

Tablice matematyczne


Matura z matematyki

Logo CKE
Klikając na logo Centralnej Komisji Egzaminacyjnej można zapoznać się z wszystkimi niezbędnymi informacjami na temat matury nie tylko z matematyki. Jest to najlepsza baza wiedzy na temat zeszłych jak i przyszłych egzaminów maturalnych. Poniżej prezentujemy linki do najbardziej przydatnych informacji.

Szkoła podstawowa

pociąg - ikona

Poniżej znajduje się zestaw quizów, które pomagają utrwalić wiedzę z zakresu matematyki w szkole podstawowej od klasy pierwszej do szóstej. Są to proste testy z wykorzystaniem interakcyjnej grafiki. Rozwiązując je, możesz także porównać swoje wyniki z innymi użytkownikami tego serwisu. Gorąco zachęcam do ćwiczeń z tabliczką mnożenia, działaniami, geometrii i posługiwania się procentami i innymi umiejętnościami. Powodzenia!


Wybrane quizy© medianauka.pl, 2014-01-05, ART-2153
Data aktualizacji artykułu: 2017-01-05
Polecamy koszyk© Media Nauka 2008-2017 r.