Matematyka

Matematyka

Chyba jedyna dziedzina nauki, dla której można znaleźć obszary, których nie da się zastosować w życiu codziennym - to matematyka, piękna sama w sobie. Z drugiej strony bez jej osiągnięć nie byłoby rozwoju myśli technicznej, nauk przyrodniczych, ekonomicznych, filozofii czy nawet sztuki. Nielubiana przez jednych za to, że jest trudna, uwielbiana przez innych za to, że jest konsekwentna, że nie podlega dyskusjom i manipulacjom. Matematyka - to sztuka uogólniania, to wnioskowanie, stosowanie myśli i kreowanie abstrakcyjnych światów gdzieś w ludzkich umysłach, czyniąc z nas wyjątkowe istoty - istoty rozumne.Logika i zbioryLOGIKA I ZBIORY

Ten dział niniejszego kursu zawiera podstawowe informacje z dziedziny logiki matematycznej, zajmujemy się tu także zbiorami i działaniami na zbiorach.

Liczby i działaniaLICZBY I DZIAŁANIA

Ten dział niniejszego kursu zajmuje się liczbami - podstawowym podstawowym pojęciem w matematyce. Opisujemy także działania na liczbach.

FunkcjeFUNKCJE

Ten dział niniejszego kursu zajmuje się funkcjami Omawiamy tu funkcję liniową, kwadratową oraz wyższych stopni, a także wielomiany i inne.

Równania i nierównościRÓWNANIA

Ten dział niniejszego kursu zajmuje się rozwiązywaniem równań i nierówności oraz układów równań i nierówności różnego typu.

Analiza matematycznaANALIZA MATEMATYCZNA

W tym dziale omawiamy pojęcia związane z ciągami, granicami ciągów i funkcji oraz pochodną i całki.

GeometriaGEOMETRIA

To nasz największy dział z matematyki, obejmujący geometrię płaszczyzny, geometrię przestrzeni, geometrię analityczną oraz trygonometrię.

PrawdopodobieństwoPrawdopodobieństwo

W tym miejscu omawiamy podstawy rachunku prawdopodobieństwa, elementy statystyki i kombinatorykę.
Moduły

tło

Wykaz modułów związanych z matematyką. Znajdziesz tu przydatne oprogramowanie, które uatrakcyjni i ułatwi naukę matematyki, pomoce naukowe, publikacje i kalkulatory.Zadania z matematykiZADANIA Z MATEMATYKI

Zbiór zadań z matematyki wraz z pełnymi rozwiązaniami. Znajdziesz tu także zadania maturalne z lat ubiegłych.

Testy z matematykiTESTY

Rozwiązuj testy z matematyki. Testy są podsumowaniem kolejnych lekcji, publikowanych w ramach niniejszego kursu matematyki.

Wiem Nie wiemWIEM! NIE WIEM!

Ucz się matematyki szybko, wygodnie i całkowicie za darmo z naszą aplikacją online Wiem! Nie Wiem!

Narzędzia i kalkulatory z matematykiNARZĘDZIA I KALKULATORY

Narzędzia i kalkulatory pomocne w nauce matematyki. Są tu kalkulatory i automaty, które krok po kroku rozwiązują matematyczne problemy.

Tablice matematyczneTABLICE

Tablice matematyczne zawierają spis stałych matematycznych, a także niezbędne wzory z różnych działów matematyki.

Quizy z matematykiQUIZY

Quizy z matematyki głównie dla dzieci. Pomogą one nauczyć się liczenia, działań na ułamkach oraz tabliczki mnożenia. Wyniki możesz porównać z innymi internautami.

Słownik matematycznySŁOWNIK

Słownik matematyczny, który zawiera spis wszystkich pojęć matematycznych, jakie są omawiane w naszym kursie matematyki.


Matura z matematyki

Logo CKE 
Klikając na logo Centralnej Komisji Egzaminacyjnej można zapoznać się z wszystkimi niezbędnymi informacjami na temat matury nie tylko z matematyki. Jest to najlepsza baza wiedzy na temat zeszłych jak i przyszłych egzaminów maturalnych. Poniżej prezentujemy linki do najbardziej przydatnych informacji.

Wsparcie

Nasze treści udostępniamy bez żadnych opłat. Jeżeli podobają Ci się nasze materiały, wesprzyj nas poprzez dodanie linka na swojej stronie lub stronie swojej szkoły. W ten sposób przyczynisz się do rozwoju tego portalu, a swoim odbiorcom udostępnisz ciekawe treści.

Możesz skopiować gotowy kod linku tekstowego tutaj.

© medianauka.pl, 2014-01-05, ART-2153
Data aktualizacji artykułu: 2017-01-05 

Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
© Media Nauka 2008-2019 r.