Biologia

Biologia to nauka o świecie ożywionym. Bada organizmy żywe, ich budowę, zachowania i pochodzenie i procesy zachodzące w tym świecie. Nasz zachwyt dla świata zwierząt i roślin, jego różnorodności i piękna, a także troska o środowisko naturalne przerodziły się w niniejszą publikację. Staramy się tradycyjne artykuły wzbogacać treściami multimedialnymi, zgodnie z misją naszego serwisu - edukacja poprzez media informatyczne. Biologia w ostatnim czasie przechodzi niezwykłą transformację. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby prezentowane treści były zgodne z aktualnym stanem wiedzy w tej dziedzinie. Zapraszamy do naszego portalu.


Biologia
KURS BIOLOGII

Przedstawiamy spis treści wszystkich materiałów z naszego kursu biologii:

zoologia
ZOOLOGIA

Dział biologii badający zwierzęta.

Botanika
BOTANIKA

Nauka o roślinach i zjawiskach w nim zachodzących. W skład botaniki włączana jest także nauka o grzybach i glonach, a także o sinicach i innych bakteriach.

Anatomia
ANATOMIA

Anatomia roślin, zwierząt i człowieka. Ten dział naszego serwisu zawiera między innymi tablice interakcyjne oraz praktyczne ćwiczenia online z zakresu anatomii.


© AI
Ciekawe fakty z zakresu biologii, interesujące artykuły, rekordy ze świata zwierząt i roślin.
© AI
Zestaw quizów z biologii, w tym rozpoznawanie gatunków zwierząt i roślin.
© AI
Interakcyjne ćwiczenia i zadania z biologii, będące podsumowaniem materiału i świetnie przygotowują do lekcji, matury i egzaminów.
© AI
Zestawienie nowych artykułów i materiałów edukacyjnych z zakresu biologii.
© AI
Rozwiązuj testy z matematyki. Testy są podsumowaniem kolejnych lekcji, publikowanych w ramach niniejszego kursu matematyki.
© AI
Słownik biologiczny, który zawiera spis wszystkich pojęć biologicznych, jakie są omawiane w naszym kursie biologii.
Wykaz ciekawych miejsc w Polsce związanych z biologią. Znajdziesz tu parki narodowe i krajobrazowe, rezerwaty przyrody i inne.

Trochę statystyki

Zgromadziliśmy tutaj blisko 50 tysięcy gatunków zwierząt i roślin, z czego blisko 8 tysięcy gatunków zostało dokładnie opisanych i zilustrowanych zdjęciami. Prawie każdego dnia dodajemy nowe zdjęcia i opisy gatunków. Wszystkie gatunki zostały sklasyfikowane w ujęciu systematycznym w 1715 rodzinach, a te w ponad 310 rzędach.

Ciekawe publikacje

Oto wykaz interesujących publikacji z dziedziny biologii.

Biologia Campbella — trzecia edycja
Trzecia polska edycja fenomenalnego podręcznika biologii opracowanego przez zespół słynnych biologów amerykańskich na podstawie 12. wydania oryginalnego.
Psychologia
Najnowocześniejszy i najbardziej wszechstronny podręcznik do psychologii. Najpopularniejszy w Stanach Zjednoczonych.
Odpowiedzi na wszystkie pytania
200 infografik objaśniających świat
Odpowiedzi na wszystkie pytania
200 infografik objaśniających świat
Odpowiedzi na wszystkie pytania obejmują 200 fascynujących zagadnień objaśnionych z wykorzystaniem atrakcyjnych i przejrzystych infografik.


©® Media Nauka 2008-2023 r.