Logo Serwisu Media Nauka

Ciekawe miejsca w Polsce

Prezentujemy ciekawe miejsca w Polsce związane z tematyką naszej strony, a więc głównie z nauką. Na mapie zaznaczono wszystkie lokalizacje, o których nam wiadomo. Klikając na poszczególne linki lub korzystając z filtrów można ograniczyć miejsca na mapie do wybranych kategorii.WskaźnikKliknij na dowolny marker (zaznaczone miejsce na mapie).

Statystyka

Wszystkie miejsca: 1135
Parki narodowe: 22
Parki krajobrazowe: 95
Rezerwaty przyrody: 634
Parki rozrywki i nauki: 17
Ogrody botaniczne: 29
Ogrody zoologiczne: 16
Muzea: 114
  Muzea archeologiczne: 15
  Muzea biograficzne: 47
  Muzea etnograficzne: 45
  Muzea historyczne: 27
  Muzea martyrologiczne: 9
  Muzea przyrodnicze: 18
  Muzea techniki: 103
Amfiteatry: 4
Filharmonie: 1
Inne: 1


Wybrane miejsca w Polsce

ikona

ZOO Wrocław i Afrykarium

Ogród zoologiczny we Wrocławiu to najstarsze ZOO w Polsce. Zajmuje powierzchnię około 33 ha. Jest jednym z najbardziej znanych ogrodów zoologicznych w Europie.


ikona

ZOO Opole

Ogród zoologiczny w Opolu to jedno z najpiękniejszych ZOO w Polsce. Jest położony na Wyspie Bolko. Zajmuje powierzchnię około 20 ha.


ikona

Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze

Zbiory Muzeum obejmują tysiące okazów przyrodniczych. Są to spreparowane ptaki, jaja ptasie, ssaki, motyle, muszle i inne. Ptaki zaprezentowano według środowisk, w jakich żyją. Oprócz wystawy stałej poświęconych ptakom i motylom, organizowane są tu wystawy czasowe o tematyce przyrodniczej.


ikona

Arboretum w Wojsławicach

Wojsławice to miejscowość oddalona o 50 km na południe od Wrocławia i 2 km, na wschód od Niemczy, na obszarze chronionego krajobrazu Wzgórz Strzelińsko-Niemczańskich. Dnem najgłębszego wąwozu płynie rzeka Ślęza, zasilana licznymi potokami. Nad jednym z jej prawobrzeżnych dopływów, w malowniczej kotlinie, na północnych stokach Wzgórz Dębowych na wysokości 213−320 m n.p.m. jest położone jedno z najpiękniejszych Arboretum w Polsce.


ikona

Filharmonia Opolska

Filharmonia w Opolu to jedno z nielicznych miejsc w województwie opolskim, w którym można posłuchać na koncertach muzyki klasycznej. Odnowiony budynek robi wrażenie, dobra akustyka i świetne wykonania zapewniają niezapomniane przeżycia


ikona

Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu im. Jana Pawła II

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu ma 14 placówek, od pięciu lat nowoczesną główną siedzibą, nagrodzoną w wielu ogólnopolskich konkursach architektonicznych.


ikona

Dolina Charlotty - Amfiteatr

Jest to obiekt leżący tuż przy kompleksie wypoczynkowym Dolina Charlotty. To właśnie tu odbywa się doroczny Festiwal Legend Rocka. Amfiteatr posiada miejsca siedzące dla 10 tysięcy osób i podzielony jest na 3 sektory.© Media Nauka 2008-2017 r.