Ciekawe miejsca w Polsce

Prezentujemy ciekawe miejsca w Polsce związane z tematyką naszej strony, a więc głównie z nauką. Na mapie zaznaczono wszystkie lokalizacje, o których nam wiadomo. Klikając na poszczególne linki lub korzystając z filtrów można ograniczyć miejsca na mapie do wybranych kategorii.WskaźnikKliknij na dowolny marker (zaznaczone miejsce na mapie).

Statystyka

Wszystkie miejsca: 1184
Parki narodowe: 22
Parki krajobrazowe: 95
Rezerwaty przyrody: 634
Parki rozrywki i nauki: 17
Ogrody botaniczne: 29
Ogrody zoologiczne: 16
Muzea: 114
  Muzea archeologiczne: 15
  Muzea biograficzne: 47
  Muzea etnograficzne: 45
  Muzea historyczne: 27
  Muzea martyrologiczne: 9
  Muzea przyrodnicze: 18
  Muzea techniki: 103
Amfiteatry: 4
Filharmonie: 1
Opery: 1
Inne: 1
Mapa grzybów: 48

Wybrane miejsca w Polsce

ikona

ZOO Wrocław i Afrykarium

Ogród zoologiczny we Wrocławiu to najstarsze ZOO w Polsce. Zajmuje powierzchnię około 33 ha. Jest jednym z najbardziej znanych ogrodów zoologicznych w Europie.


ikona

ZOO Opole

Ogród zoologiczny w Opolu to jedno z najpiękniejszych ZOO w Polsce. Jest położony na Wyspie Bolko. Zajmuje powierzchnię około 20 ha.


ikona

Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze

Zbiory Muzeum obejmują tysiące okazów przyrodniczych. Są to spreparowane ptaki, jaja ptasie, ssaki, motyle, muszle i inne. Ptaki zaprezentowano według środowisk, w jakich żyją. Oprócz wystawy stałej poświęconych ptakom i motylom, organizowane są tu wystawy czasowe o tematyce przyrodniczej.


ikona

Arboretum w Wojsławicach

Wojsławice to miejscowość oddalona o 50 km na południe od Wrocławia i 2 km, na wschód od Niemczy, na obszarze chronionego krajobrazu Wzgórz Strzelińsko-Niemczańskich. Dnem najgłębszego wąwozu płynie rzeka Ślęza, zasilana licznymi potokami. Nad jednym z jej prawobrzeżnych dopływów, w malowniczej kotlinie, na północnych stokach Wzgórz Dębowych na wysokości 213−320 m n.p.m. jest położone jedno z najpiękniejszych Arboretum w Polsce.


ikona

Filharmonia Opolska

Filharmonia w Opolu to jedno z nielicznych miejsc w województwie opolskim, w którym można posłuchać na koncertach muzyki klasycznej. Odnowiony budynek robi wrażenie, dobra akustyka i świetne wykonania zapewniają niezapomniane przeżycia


ikona

Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu ma 14 placówek, od pięciu lat nowoczesną główną siedzibą, nagrodzoną w wielu ogólnopolskich konkursach architektonicznych.


ikona

Opera Wrocławska

Tradycje operowe we Wrocławiu sięgają pierwszej połowy XVII stulecia. Już od roku 1627 Ballhaus przy dzisiejszej ulicy Wita Stwosza odwiedzały wędrowne zespoły, zapoznając publiczność z nowinkami muzyki teatralnej i operowej.


ikona

Dolina Charlotty - Amfiteatr

Jest to obiekt leżący tuż przy kompleksie wypoczynkowym Dolina Charlotty. To właśnie tu odbywa się doroczny Festiwal Legend Rocka. Amfiteatr posiada miejsca siedzące dla 10 tysięcy osób i podzielony jest na 3 sektory.Udostępnij
©® Media Nauka 2008-2023 r.