Logo Serwisu Media Nauka

Opera Wrocławska

Opera Wrocławska

Tradycje operowe we Wrocławiu sięgają pierwszej połowy XVII stulecia. Już od roku 1627 Ballhaus przy dzisiejszej ulicy Wita Stwosza odwiedzały wędrowne zespoły, zapoznając publiczność z nowinkami muzyki teatralnej i operowej.


Przybliżony czas zwiedzania

czas zwiedzania

2-4 h

Adres:
Opera Wrocławska
ul. Świdnicka 35
50-066 Wrocław
Tel.: +48 71 3708880

Strona internetowa:
www.opera.wroclaw.pl

Galeria zdjęć



© medianauka.pl, M-1173


Kalendarz wydarzeń

MUZYKA / KONCERTY
ikona
2017-09-22
PIĄTEK
19:00


Opera 'Borys Godunow'

Opera Borys Godunow
Kompozytor: Modest Musorgski
Dyrygent: M. Nałęcz-Niesiołowski, reżyser: W. Zawodziński



MUZYKA / KONCERTY
ikona
2017-09-23
SOBOTA
18:00


Opera 'Borys Godunow'

Opera Borys Godunow
Kompozytor: Modest Musorgski
Dyrygent: M. Nałęcz-Niesiołowski, reżyser: W. Zawodziński



MUZYKA / DLA DZIECI
ikona
2017-09-26
WTOREK
11:00


W krainie Czarodziejskiego fletu

Spektakl familijny W krainie Czarodziejskiego fletu
Na podstawie W.A. Mozarta
Dyrygent: P. Fiugajski, reżyser: B. Redo-Dobber



MUZYKA / DLA DZIECI
ikona
2017-09-27
ŚRODA
11:00


W krainie Czarodziejskiego fletu

Spektakl familijny W krainie Czarodziejskiego fletu
Na podstawie W.A. Mozarta
Dyrygent: P. Fiugajski, reżyser: B. Redo-Dobber



MUZYKA / SPEKTAKLE
ikona
2017-09-29
PIĄTEK
11:00


Karnawał zwierząt

Balet Karnawał zwierząt
Kompozytor: Camille Saint-Saëns
Dyrygent: M. Nałęcz-Niesiołowski, choreograf: A. Hop
BALETOWY SPEKTAKL FAMILIJNY



MUZYKA / DLA DZIECI
ikona
2017-10-03
WTOREK
11:00


Pchła szachrajka

Pchła Szachrajka
Maciej Małecki
Dyrygent: A. Banaszak, reżyser: A. Seniuk
SPEKTAKL FAMILIJNY



MUZYKA / SPEKTAKLE
ikona
2017-10-05
CZWARTEK
19:00


Opera Kopciuszek

Opera Kopciuszek
Kompozytor: Gioacchino Rossini
Dyrygent: M. Kluczyńska, reżyser: I. Brook



MUZYKA / SPEKTAKLE
ikona
2017-10-06
PIĄTEK
19:00


Balet Femme Fatale

Spektakl baletowy Femme fatale
El amor brujo/Carmen – suita
Manuel de Falla/Rodion Szczedrin
Dyrygent: M. Nałęcz-Niesiołowski, choreograf: J. Tyski



MUZYKA / SPEKTAKLE
ikona
2017-10-07
SOBOTA
19:00


Balet Femme Fatale

Spektakl baletowy Femme fatale
El amor brujo/Carmen – suita
Manuel de Falla/Rodion Szczedrin
Dyrygent: M. Nałęcz-Niesiołowski, choreograf: J. Tyski



MUZYKA / SPEKTAKLE
ikona
2017-10-08
NIEDZIELA
18:00


Opera Kopciuszek

Opera Kopciuszek
Kompozytor: Gioacchino Rossini
Dyrygent: M. Kluczyńska, reżyser: I. Brook



MUZYKA / SPEKTAKLE
ikona
2017-10-14
SOBOTA
19:00


Premiera opery Fidelio

PREMIERA Fidelio
Kompozytor: Ludwig van Beethoven
Dyrygent: M. Nałęcz-Niesiołowski, reżyser: Rocc

To debiutancka opera Ludwiga van Beethovena i zarazem ostatnia, mimo to znalazła się w kanonie tego gatunku.



MUZYKA / SPEKTAKLE
ikona
2017-10-15
NIEDZIELA
18:00


Premiera opery Fidelio

PREMIERA Fidelio
Kompozytor: Ludwig van Beethoven
Dyrygent: M. Nałęcz-Niesiołowski, reżyser: Rocc

To debiutancka opera Ludwiga van Beethovena i zarazem ostatnia, mimo to znalazła się w kanonie tego gatunku.



MUZYKA / SPEKTAKLE
ikona
2017-10-17
WTOREK
19:00


Opera Fidelio

Opera Fidelio
Kompozytor: Ludwig van Beethoven
Dyrygent: M. Nałęcz-Niesiołowski, reżyser: Rocc

To debiutancka opera Ludwiga van Beethovena i zarazem ostatnia, mimo to znalazła się w kanonie tego gatunku.



MUZYKA / SPEKTAKLE
ikona
2017-10-18
ŚRODA
19:00


Opera Carmen

Opera Carmen
Kompozytor: Georges Bizet
Dyrygent: T. Szreder, reżyser: A. Frontczak

Carmen należy dziś do najpopularniejszych dzieł w światowym repertuarze operowym.



MUZYKA / SPEKTAKLE
ikona
2017-10-19
CZWARTEK
19:00


Opera Carmen

Opera Carmen
Kompozytor: Georges Bizet
Dyrygent: T. Szreder, reżyser: A. Frontczak

Carmen należy dziś do najpopularniejszych dzieł w światowym repertuarze operowym.



MUZYKA / SPEKTAKLE
ikona
2017-10-20
PIĄTEK
19:00


Balet Coppelia

Balet Coppélia
Léo Delibes
Dyrygent: J. Chrenowicz, choreograf: G. Madia

W Coppélii widz odnajdzie tę samą historię o szalonym wynalazcy, który chce ożywić lalkę, jaką znamy z Opowieści Hoffmanna Offenbacha.



MUZYKA / SPEKTAKLE
ikona
2017-10-20
PIĄTEK
12:00


Balet Coppelia

Balet Coppélia
Léo Delibes
Dyrygent: J. Chrenowicz, choreograf: G. Madia

W Coppélii widz odnajdzie tę samą historię o szalonym wynalazcy, który chce ożywić lalkę, jaką znamy z Opowieści Hoffmanna Offenbacha.



MUZYKA / DLA DZIECI
ikona
2017-10-24
WTOREK
13:00


Pchła szachrajka

Pchła Szachrajka
Maciej Małecki
Dyrygent: A. Banaszak, reżyser: A. Seniuk
SPEKTAKL FAMILIJNY



MUZYKA / DLA DZIECI
ikona
2017-10-24
WTOREK
11:00


Pchła szachrajka

Pchła Szachrajka
Maciej Małecki
Dyrygent: A. Banaszak, reżyser: A. Seniuk
SPEKTAKL FAMILIJNY



MUZYKA / SPEKTAKLE
ikona
2017-10-25
ŚRODA
19:00


Opera Madame Butterfly

Opera Madame Butterfly
Kompozytor: Giacomo Puccini
Dyrygent: M. Nałęcz-Niesiołowski, reżyser: G. del Monaco

Madame Butteffly pozostaje w czołówce najpiękniejszych oper o zawiedzionej miłości.



MUZYKA / SPEKTAKLE
ikona
2017-10-26
CZWARTEK
19:00


Opera Madame Butterfly

Opera Madame Butterfly
Kompozytor: Giacomo Puccini
Dyrygent: M. Nałęcz-Niesiołowski, reżyser: G. del Monaco

Madame Butteffly pozostaje w czołówce najpiękniejszych oper o zawiedzionej miłości.



MUZYKA / SPEKTAKLE
ikona
2017-10-28
SOBOTA
19:00


Balet Requiem d-moll

Balet Requiem d-moll
Kompozytor: Wolfgang Amadeus Mozart
Dyrygent: M. Nałęcz-Niesiołowski, choreograf: J. Tyski



MUZYKA / SPEKTAKLE
ikona
2017-10-29
NIEDZIELA
18:00


Balet Requiem d-moll

Balet Requiem d-moll
Kompozytor: Wolfgang Amadeus Mozart
Dyrygent: M. Nałęcz-Niesiołowski, choreograf: J. Tyski



MUZYKA / SPEKTAKLE
ikona
2017-11-02
CZWARTEK
19:00


Balet Requiem d-moll

Balet Requiem d-moll
Kompozytor: Wolfgang Amadeus Mozart
Dyrygent: M. Nałęcz-Niesiołowski, choreograf: J. Tyski



MUZYKA / SPEKTAKLE
ikona
2017-11-03
PIĄTEK
19:00


Opera Cyganeria

Opera Cyganeria
Kompozytor: Giacomo Puccini
Dyrygent: T. Tokarczyk,
reżyser: W. Zawodziński



MUZYKA / SPEKTAKLE
ikona
2017-11-04
SOBOTA
19:00


Opera Fidelio

Opera Fidelio
Kompozytor: Ludwig van Beethoven
Dyrygent: M. Nałęcz-Niesiołowski, reżyser: Rocc

To debiutancka opera Ludwiga van Beethovena i zarazem ostatnia, mimo to znalazła się w kanonie tego gatunku.



MUZYKA / SPEKTAKLE
ikona
2017-11-05
NIEDZIELA
18:00


Opera Cyganeria

Opera Cyganeria
Kompozytor: Giacomo Puccini
Dyrygent: T. Tokarczyk,
reżyser: W. Zawodziński



MUZYKA / SPEKTAKLE
ikona
2017-11-11
SOBOTA
19:00


Opera Krakowiacy i Górale

PREMIERA opery Krakowiacy i Górale
Wojciech Bogusławski/Jan Stefani
Dyrygent: A. Banaszak, reżyser: B. Wiśniewska



MUZYKA / SPEKTAKLE
ikona
2017-11-12
NIEDZIELA
18:00


Opera Krakowiacy i Górale

PREMIERA opery Krakowiacy i Górale
Wojciech Bogusławski/Jan Stefani
Dyrygent: A. Banaszak, reżyser: B. Wiśniewska



MUZYKA / SPEKTAKLE
ikona
2017-11-14
WTOREK
19:00


Opera Krakowiacy i Górale

Opera Krakowiacy i Górale
Wojciech Bogusławski/Jan Stefani
Dyrygent: A. Banaszak, reżyser: B. Wiśniewska



MUZYKA / SPEKTAKLE
ikona
2017-11-15
ŚRODA
11:00


Karnawał zwierząt

Balet Karnawał zwierząt
Kompozytor: Camille Saint-Saëns
Dyrygent: M. Nałęcz-Niesiołowski, choreograf: A. Hop
BALETOWY SPEKTAKL FAMILIJNY
Spektakle o 11:00 i 13:00



MUZYKA / SPEKTAKLE
ikona
2017-11-17
PIĄTEK
19:00


Opera Kawaler Srebrnej Róży

Opera Kawaler srebrnej róży
Kompozytor: Richard Strauss
Dyrygent: B. Akiki, reżyser: G. Rootering



MUZYKA / SPEKTAKLE
ikona
2017-11-18
SOBOTA
19:00


Balet Femme Fatale

Spektakl baletowy Femme fatale
El amor brujo/Carmen – suita
Manuel de Falla/Rodion Szczedrin
Dyrygent: M. Nałęcz-Niesiołowski, choreograf: J. Tyski



MUZYKA / SPEKTAKLE
ikona
2017-11-19
NIEDZIELA
18:00


Opera Kawaler Srebrnej Róży

Opera Kawaler srebrnej róży
Kompozytor: Richard Strauss
Dyrygent: B. Akiki, reżyser: G. Rootering



MUZYKA / SPEKTAKLE
ikona
2017-11-25
SOBOTA
19:00


Opera Krakowiacy i Górale

PREMIERA
Immanuel Kant Leszek Możdżer
Dyrygent: P. Fiugajski, reżyser: J. Lach
FESTIWAL OPER WSPÓŁCZESNYCH +



MUZYKA / SPEKTAKLE
ikona
2017-11-26
NIEDZIELA
18:00


Opera Krakowiacy i Górale

PREMIERA
Immanuel Kant Leszek Możdżer
Dyrygent: P. Fiugajski, reżyser: J. Lach
FESTIWAL OPER WSPÓŁCZESNYCH +



MUZYKA / SPEKTAKLE
ikona
2017-11-30
CZWARTEK
19:00


Opera Krakowiacy i Górale

Głos ludzki Francis Poulenc
Teatr Wielki – Opera Narodowa
FESTIWAL OPER WSPÓŁCZESNYCH +



MUZYKA / SPEKTAKLE
ikona
2017-12-02
SOBOTA
19:00


Opera Król Ubu

Głos ludzki Krzysztof Penderecki
Opera Śląska
FESTIWAL OPER WSPÓŁCZESNYCH +



MUZYKA / SPEKTAKLE
ikona
2017-12-03
NIEDZIELA
18:00


PREMIERA Eufolia/Ambulo

PREMIERA Eufolia/Ambulo
Kompozytorzy: Wojciech Kilar, Henryk Mikołaj Górecki, Prasqual/Louis Andriessen
Choreograf: J. Przybyłowicz/J. Tyski
SPEKTAKL BALETOWY
FESTIWAL OPER WSPÓŁCZESNYCH +



MUZYKA / SPEKTAKLE
ikona
2017-12-06
ŚRODA
19:00


Opera Eugeniusz Oniegin

Opera Eugeniusz Oniegin
Kompozytor: Piotr Czajkowski
Dyrygent: M. Nałęcz-Niesiołowski, reżyser: Y. Alexandrov



MUZYKA / SPEKTAKLE
ikona
2017-12-06
ŚRODA
11:00


Karnawał zwierząt

Balet Karnawał zwierząt
Kompozytor: Camille Saint-Saëns
Dyrygent: M. Nałęcz-Niesiołowski, choreograf: A. Hop
BALETOWY SPEKTAKL FAMILIJNY
Spektakle o 11:00 i 13:00



MUZYKA / SPEKTAKLE
ikona
2017-12-07
CZWARTEK
19:00


Opera Kopciuszek

Opera Kopciuszek
Kompozytor: Gioacchino Rossini
Dyrygent: M. Kluczyńska, reżyser: I. Brook



MUZYKA / SPEKTAKLE
ikona
2017-12-08
PIĄTEK
19:00


Opera Eugeniusz Oniegin

Opera Eugeniusz Oniegin
Kompozytor: Piotr Czajkowski
Dyrygent: M. Nałęcz-Niesiołowski, reżyser: Y. Alexandrov



MUZYKA / SPEKTAKLE
ikona
2017-12-09
SOBOTA
19:00


Opera Kopciuszek

Opera Kopciuszek
Kompozytor: Gioacchino Rossini
Dyrygent: M. Kluczyńska, reżyser: I. Brook



MUZYKA / SPEKTAKLE
ikona
2017-12-15
PIĄTEK
19:00


PREMIERA Orfeusz i Eurydyka

PREMIERA
Opera: Orfeusz i Eurydyka
Christoph Willibald Gluck
Dyrygent: J. Thiel, reżyser: M. Treliński



MUZYKA / SPEKTAKLE
ikona
2017-12-16
SOBOTA
19:00


PREMIERA Orfeusz i Eurydyka

PREMIERA
Opera: Orfeusz i Eurydyka
Christoph Willibald Gluck
Dyrygent: J. Thiel, reżyser: M. Treliński



MUZYKA / SPEKTAKLE
ikona
2017-12-17
NIEDZIELA
18:00


Opera Orfeusz i Eurydyka

Opera: Orfeusz i Eurydyka
Christoph Willibald Gluck
Dyrygent: J. Thiel, reżyser: M. Treliński



MUZYKA / SPEKTAKLE
ikona
2017-12-19
WTOREK
19:00


Opera Orfeusz i Eurydyka

Opera: Orfeusz i Eurydyka
Christoph Willibald Gluck
Dyrygent: J. Thiel, reżyser: M. Treliński



MUZYKA / SPEKTAKLE
ikona
2017-12-21
CZWARTEK
11:00


Balet Dziadek do orzechów

Dziadek do orzechów
Piotr Czajkowski
Dyrygent: M. Nałęcz-Niesiołowski, choreograf: B. Klimczak
SPEKTAKL BALETOWY
Dwa spektakle: o 11:00 i 19:00



MUZYKA / SPEKTAKLE
ikona
2017-12-22
PIĄTEK
11:00


Balet Dziadek do orzechów

Dziadek do orzechów
Piotr Czajkowski
Dyrygent: M. Nałęcz-Niesiołowski, choreograf: B. Klimczak
SPEKTAKL BALETOWY
Dwa spektakle: o 11:00 i 19:00



MUZYKA / SPEKTAKLE
ikona
2017-12-23
SOBOTA
19:00


Balet Dziadek do orzechów

Dziadek do orzechów
Piotr Czajkowski
Dyrygent: M. Nałęcz-Niesiołowski, choreograf: B. Klimczak
SPEKTAKL BALETOWY



MUZYKA / SPEKTAKLE
ikona
2017-12-30
SOBOTA
19:00


Premiera Kandyd

PREMIERA
Kandyd
Leonard Bernstein
Dyrygent: M. Nałęcz-Niesiołowski, reżyser: H. Marasz



MUZYKA / SPEKTAKLE
ikona
2017-12-31
NIEDZIELA
18:00


Premiera Kandyd

PREMIERA
Kandyd
Leonard Bernstein
Dyrygent: M. Nałęcz-Niesiołowski, reżyser: H. Marasz





Wiadomości

Brak wiadomości związanych z tym miejsem.



© Media Nauka 2008-2017 r.