logo

Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu

Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu ma 14 placówek, od pięciu lat nowoczesną główną siedzibą, nagrodzoną w wielu ogólnopolskich konkursach architektonicznych.

MBP w Opolu to wypożyczalnia książek, to miejsce spotkań, rozmów o literaturze i sztuce oraz edukacji. W zbiorach biblioteki znajdują się także audiobooki, czasopisma, płyty CD z muzyką, płyty DVD z filmami, serialami, bajkami czy spektaklami teatralnymi, komiksy, filmy na Blu-ray i gry planszowe. Istnieje możliwość wypożyczania czytników e-booków. Biblioteka oferuje nowoczesny system elektronicznej rezerwacji książek on-line i automatyczny system zwrotów, a także dostęp do czytelni internetowej IBUK LIBRA i baz amerykańskich.
W każdym tygodniu odbywają się spotkania autorskie, promocje książek, wystawy, koncerty, pokazy filmów, warsztaty, happeningi literackie i konwersacje językowe. Znana powszechnie jest Opolska Jesień Literacka, Ogólnopolski Konkurs na Esej i Dni Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej.


Przybliżony czas zwiedzania

czas zwiedzania

do 30 min

Adres:
Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu im. Jana Pawła II
ul. Minorytów 4
45-017 Opole
Tel.: 77 4548030

Strona internetowa:
mbp.opole.pl

Galeria zdjęć© medianauka.pl, M-1172
Kalendarz wydarzeń

Brak informacji o nadchodzących wydarzeniach w tym miejscu.

Wiadomości

Brak wiadomości związanych z tym miejsem.Polecamy w naszym sklepie

Kolorowe skarpetki Kostka
Kolorowe skarpetki urodzinowe
Mapa świata Puzzle
kolorowe skarpetki góra lodowa
Kolorowe skarpetki Miasto
Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
© ® Media Nauka 2008-2022 r.