Logo Media Nauka

Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu

Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu ma 14 placówek, od pięciu lat nowoczesną główną siedzibą, nagrodzoną w wielu ogólnopolskich konkursach architektonicznych.

MBP w Opolu to wypożyczalnia książek, to miejsce spotkań, rozmów o literaturze i sztuce oraz edukacji. W zbiorach biblioteki znajdują się także audiobooki, czasopisma, płyty CD z muzyką, płyty DVD z filmami, serialami, bajkami czy spektaklami teatralnymi, komiksy, filmy na Blu-ray i gry planszowe. Istnieje możliwość wypożyczania czytników e-booków. Biblioteka oferuje nowoczesny system elektronicznej rezerwacji książek on-line i automatyczny system zwrotów, a także dostęp do czytelni internetowej IBUK LIBRA i baz amerykańskich.
W każdym tygodniu odbywają się spotkania autorskie, promocje książek, wystawy, koncerty, pokazy filmów, warsztaty, happeningi literackie i konwersacje językowe. Znana powszechnie jest Opolska Jesień Literacka, Ogólnopolski Konkurs na Esej i Dni Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej.


Przybliżony czas zwiedzania

czas zwiedzania

do 30 min

Adres:
Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu im. Jana Pawła II
ul. Minorytów 4
45-017 Opole
Tel.: 77 4548030

Strona internetowa:
mbp.opole.pl

Galeria zdjęć© medianauka.pl, M-1172
Kalendarz wydarzeń

KSIAZKI / SPOTKANIA
ikona
2018-09-25
WTOREK
18:00


Spotkanie z o. Grzegorzem Kramerem SJ, Piotrem Żyłką i Łukaszem Wojtusikiem

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jana Pawła II w Opolu zaprasza na spotkanie z o. Grzegorzem Kramerem SJ, Piotrem Żyłką i Łukaszem Wojtusikiem i prezentację książki
Łobuzy. Grzesznicy mile widziani, które odbędzie się w dniu 25 września 2018 (wtorek), o godz. 18:00 w Sali Konferencyjnej MBP, przy ul. Minorytów 4.
Prowadzenie: Tomasz Siniew
Wstęp wolny

 

3 osobowości.
3 perspektywy.
Ksiądz, kawaler oraz mąż i ojciec.
Ponad 300 stron zmagań z wiarą.
 
Bohaterami tej książki są: Grzegorz Kramer – jezuita, proboszcz i bloger, Piotr Żyłka – wychowanek dominikanów i wspólnoty z Taizé, współpracownik jezuitów, redaktor naczelny DEON.pl. oraz Łukasz Wojtusik – dziennikarz radia TOK FM. Wiele godzin rozmów złożyło się na książkę Łobuzy. Grzesznicy mile widziani. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy szukają odpowiedzi na trudne pytania i nie boją się kontrowersyjnych tematów. Przez 384 strony rozmawiają o Bogu, Kościele, o wszystkich problemach współczesnej wspólnoty chrześcijańskiej w Polsce, a także – o sobie samych – i nie nużą tą rozmową.

 

„Dlaczego się spotkaliśmy? Pojęcia nie mam. Żeby się trochę odsłonić, zrozumieć, zderzyć bliżej niż przez komentarz do postu na Facebooku. Grzegorz i Piotr mierzą się ze swoją wiarą, z Kościołem i jego problemami, cały czas mówią, że w jego słabości jest siła. Nie chcą być drogowskazami i wciąż szukają. Czego? Sposobów i pomysłów na wspólnotę, w której grzesznicy są mile widziani”.

Wiadomości

Brak wiadomości związanych z tym miejsem.
© Media Nauka 2008-2018 r.