Logo Serwisu Media Nauka

ZOO Wrocław i Afrykarium

ZOO Wrocław i Afrykarium

Ogród zoologiczny we Wrocławiu to najstarsze ZOO w Polsce. Zajmuje powierzchnię około 33 ha. Jest jednym z najbardziej znanych ogrodów zoologicznych w Europie.

Dzięki ostatniej dużej inwestycji, jaką jest Afrykarium, otwartego jesienią 2014 r., wrocławskie zoo jest najbardziej odwiedzaną atrakcją w kraju: w 2015 r. zoo odwiedziło ponad 1,8 mln gości – to więcej niż Zamek Królewski na Wawelu lub Kopalnię Soli w Wieliczce.

Afrykarium to pierwsze w Polsce oceanarium. Jest tu 15 milionów litrów wody w 21 basenach i akwariach, gdzie mieszka ponad 250 gatunków ryb! Mamy tu prawdziwy ekosystem rafy koralowej, gdzie można podziwiać ponad 60 gatunków kolorowych ryb, akwaria z endemitami z jezior Wielkich Rowów Afrykańskich - Tanganiki i Malawi, akwarium z hipopotamami. Jedną z największych atrakcji jest 18 metrowy przezroczysty tunel z akrylu, który umożliwia oglądanie żółwia zielonego, rekinów, płaszczek i innych gatunków zwierząt. Można tu oglądać także krokodyle i manaty, ssaki i ptaki. To fantastyczne miejsce, Nie dość powiedzieć, że przedstawiciele branży ogrodów zoologicznych uznali Afrykarium za czwarty cud w świecie ogrodów zoologicznych.

Atrakcje: Pokazowe karmienie zwierząt, spotkania z opiekunami, pawilony ze zwierzętami, przejażdżki na kucach.


Przybliżony czas zwiedzania

czas zwiedzania

4-8 h

Liczba gatunków:

liczba eksponatów

1100

Liczba odwiedzających

liczba eksponatów

1900000

Adres:
ZOO Wrocław, ul. Wróblewskiego 1-5, 51-618 Wrocław
Tel.: 71 3407119, 71 691674199

Strona internetowa:
zoo.wroclaw.pl

Galeria zdjęć© medianauka.pl, M-2


Kalendarz wydarzeń

Brak informacji o nadchodzących wydarzeniach w tym miejscu.

Wiadomości

Sensacja we wrocławskim zoo

Sensacja we wrocławskim zoo

Wykluł się jeden z najrzadszych gatunków ptaków na świecie.

Kiedy trzy miesiące temu samica dzioborożca palawańskiego „zniknęła” z woliery, pracownicy wrocławskiego zoo zaczęli podejrzewać, że złożyła i wysiaduje jaja. Od tego czasu nikt nie podchodził do nich poza trzema, znanymi parze ptaków opiekunami. Teraz podejrzenia się potwierdziły, bo pisklę opuściło gniazdo. To pierwszy, udokumentowany przypadek rozmnożenia się tego gatunku w hodowli zachowawczej, sukces tym większy, że gatunek należy do zagrożonych wyginięciem i można podziwiać je zaledwie w trzech ogrodach zoologicznych na świecie.

Obcy są wśród nas! We wrocławskim zoo przyszedł na świat „cudak”.

Obcy są wśród nas! We wrocławskim zoo przyszedł na świat „cudak”.

Bolita południowy to zwierzę, które wzbudza ogromną ciekawość w świecie biologów, bo wciąż jest mało znane. Z wyglądu przypomina trochę Spocka ze „Star Trek” ze względu na uszy oraz palce układające się w charakterystyczny gest kosmicznego bohatera. I ten wygląd „obcego” odzwierciedla niezwykłe cechy tego zagrożonego gatunku pochodzącego z Ameryki Południowej.

Wieczór Marzeń w ZOO Wrocław

Wieczór Marzeń w ZOO Wrocław

"Dreamnight", czyli noc marzeń, to w rzeczywistości popołudnie, kiedy brama ZOO Wrocław i ponad 250 innych ogrodów na całym świecie, otwarta jest dla dzieci przewlekle chorych i niepełnosprawnych, które przebywają w szpitalach i ośrodkach opieki. Specjalnie dla nich zoo przygotowało spotkania z opiekunami zwierząt i pokazowe karmienia.

© Media Nauka 2008-2017 r.