logo


Na wózku
przez ZOO

We wrocławskim zoo osoby starsze i niepełnosprawne mogą wypożyczyć wózek inwalidzki, wystarczy zgłosić się do Punktu Obsługi Klienta. Można go też wcześniej zarezerwować telefonicznie lub e-mailem. To kolejne udogodnienie wprowadzone w tej placówce.

Do dyspozycji zwiedzających są dwa wózki Vermeiren V200. To ultralekkie, aluminiowe wózki, łatwe w obsłudze zarówno przez użytkownika jak i opiekuna. Są one przeznaczone dla zwiedzających zoo, dotkniętych chorobą narządu ruchu, osób powracających do pełnej sprawności po urazach, jak i osób starszych, które mają trudności z poruszaniem się.

Wybrano rozmiar uniwersalny o wytrzymałości do 130 kg, z możliwością dostosowania wysokości i głębokości siedziska, podłokietników oraz regulacją nachylenia siedziska.

- Staramy się zapewnić jak najlepsze warunki zwiedzania osobom starszym i niepełnosprawnym. Stąd „tanie czwartki” kiedy to osoby starsze i niepełnosprawne z opiekunami mogą kupić bilet trzykrotnie tańszy niż regularny, czyli 15 zł zamiast 45. Stąd również wprowadzanie na przestrzeni ostatnich lat udogodnienia jak remont alejek, budowa podjazdów czy budowa nowych obiektów w pełni przystosowanych dla osób na wózkach. Teraz wprowadzamy możliwość użyczenia wózka inwalidzkiego na terenie zoo. – mówi Radosław Ratajszczak, prezes wrocławskiego zoo. – Oczywiście wiem, że to nie wszystko, że jest jeszcze sporo do zrobienia, ale krok po kroku zrealizujemy kolejne udogodnienia.

Wózki można wypożyczać codziennie, w godzinach pracy Punktu Obsługi Klienta, zgłaszając się tam bezpośrednio przed zwiedzaniem zoo. Można również zarezerwować wózek wcześniej - telefonicznie lub e-mailem, pisząc na adres pok@zoo.wroc.pl. Do wypożyczenia niezbędny jest aktualny dokument ze zdjęciem, podpisanie stosownego oświadczenia oraz wniesienie zwrotnej kaucji w wysokości 50 zł.

- Mamy w tej chwili dwa wózki, które możemy użyczać zwiedzającym. Do tej pory nie zdarzyło się, aby zwiedzającemu nie udało się skorzystać z wózka, ale polecam rezerwacje, aby mieć pewność, że wózek będzie na Państwa czekał. – podkreśla Marta Zając-Ossowska, kierownik Sekcji Marketingu i Edukacji we wrocławskim zoo. Wózki te zostały wybrane dzięki rekomendacji osób niepełnosprawnych, korzystających na co dzień z podobnego sprzętu.

Wybrany model spełnia wysokie europejskie normy jakościowe, dotyczące tego rodzaju sprzętu: TUV, CERAH itp. Wózek jest również certyfikowany pod względem CRASH TESTU i spełnia normę ISO 7176-19.

Ogólne warunki najmu wózka inwalidzkiego:

  1. Wózek inwalidzki można użyczyć (nieodpłatnie) TYLKO w celu zwiedzenia ZOO WROCŁAW.
  2. Użyczyć wózka inwalidzkiego można osobie pełnoletniej, która okaże aktualny dokument z aktualnym zdjęciem.
  3. Ilość wózków inwalidzkich jest ograniczona - 2 szt, więc użyczenie może nastąpić pod warunkiem dostępności wózka.
  4. Wózek inwalidzki może zostać użyczony na potrzeby osoby z widoczną dysfunkcją narządu ruchu lub na potrzeby innych osób dotkniętych chorobą narządu ruchu, jak i osób starszych, które mają trudności z poruszaniem się.
  5. Użyczenie wózka inwalidzkiego wymaga uprzedniego podpisania oświadczenia, o treści wskazanej w Załączniku Nr 1 do niniejszego Regulaminu oraz wpłaty kaucji zwrotnej w wysokości 50 zł. Podpisanie oświadczenia jest równoznaczne z zawarciem z ZOO umowy użyczenia wózka inwalidzkiego.
  6. Wydanie oraz zwrot wózka inwalidzkiego jest potwierdzany pisemnie przez osobę, która bierze wózek inwalidzki w użyczenie oraz pracownika ZOO.
  7. W przypadku braku zwrotu wózka inwalidzkiego osoba, która wzięła wózek inwalidzki w użyczenie zobowiązana jest do zwrotu jego równowartości.
  8. Wózek można użyczyć na miejscu lub istnieje możliwość wcześniejszej rezerwacji, w terminie do 7 dni przed planowanym użyczeniem. Rezerwacji należy dokonywać osobiście w Punkcie Obsługi Klienta, telefonicznie pod numerem tel. 71 340 71 19 lub 691 674 199 lub drogą mailową na adres: pok@zoo.wroc.pl. W przypadku rezerwacji mailowej, nie jest ona automatyczna, potwierdzenie stanowi mail zwrotny.

Źródło informacji: ZOO Wrocław, 2017-07-08, W-8ikona

ZOO Wrocław i Afrykarium

Ogród zoologiczny we Wrocławiu to najstarsze ZOO w Polsce. Zajmuje powierzchnię około 33 ha. Jest jednym z najbardziej znanych ogrodów zoologicznych w Europie.Polecamy w naszym sklepie

Kolorowe skarpetki Miasto
Kolorowe skarpetki Kostka
Mapa świata Puzzle
Kolorowe skarpetki urodzinowe
kolorowe skarpetki góra lodowa
Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
© ® Media Nauka 2008-2022 r.