ZOO Wrocław pomaga tygrysom!

Po rozmowie z Jackiem Sutrykiem, Prezydentem Wrocławia, Zarząd ZOO Wrocław podjął decyzję o przekazaniu na rzecz tygrysów z transportu zatrzymanego na granicy polsko-białoruskiej, pomocy finansowej w kwocie 20 000 zł.

ZOO pomaga tygrysom

Jesteśmy głęboko poruszeni losem tych pięknych dzikich kotów. Ponieważ zdajemy sobie sprawę, że zwierzęta te powinny trafić do dobrze zabezpieczonych miejsc o odpowiednim standardzie, nie mogliśmy odpowiedzialnie sprostać temu wyzwaniu, przyjmując je do ZOO Wrocław.

Jednak naszym celem i obowiązkiem, jako ogrodu zoologicznego, jest nieść pomoc zwierzętom i dbać o nie. Nie tylko poprzez działania na terenie zoo, ale również poza nim. Dlatego podjęliśmy decyzję o wsparciu finansowym tygrysów, którymi zaopiekowało się poznańskie zoo. Deklarujemy również wszelkie wsparcie merytoryczne i systematyczne monitowanie losu zwierząt.

To dobry moment, aby zwrócić uwagę na sytuację tygrysów w środowisku naturalnym. Z najnowszych doniesień wiemy, że te wielkie koty zniknęły z kolejnego kraju Azji Południowo-Wschodniej i za chwilę mogą zostać zupełnie wytępione. Zostaną tylko ogrody zoologiczne i hodowle komercyjne. Ogrody zoologiczne prowadzą ściśle koordynowaną hodowlę zachowawczą, utrzymując bezpieczną liczebnie i genetycznie populację poszczególnych podgatunków. Hodowle komercyjne to źródło tygrysów na potrzeby cyrków, prywatnych osób i laboratoriów pseudo medykamentów medycyny chińskiej. Tam nie zważa się na warunki życia zwierząt, ich potrzeby czy podgatunek. Mieszkają w byle jakich warunkach i rozmnaża się je krzyżując między sobą podgatunki.

W dzisiejszych czasach każdy z nas jest odpowiedzialny za los naszej planety i powinien angażować się w działania na rzecz jej ochrony. Takim długofalowym działaniem jest wspieranie starań polskich ogrodów zoologicznych o budowę w Polsce centrum interwencji, gdzie wszystkie zwierzęta z przemytu będą mogły liczyć na odpowiednie miejsce i opiekę. Taka sytuacja jak w przypadku tygrysów, nie może się powtórzyć. Kolejne kroki zależą od Was – wyboru produktów w sklepie, segregowania śmieci, wpłat na ochronę środowiska naturalnego. Każdy z nas ma moc sprawczą i od każdego z nas zleży jak ją wykorzysta. Pamiętajmy, że wrocławskie zoo wspiera także finansowo ochronę najbardziej zagrożonych gatunków zwierząt Azji w Laosie, Wietnamie, Indonezji i na Filipinach. Odwiedzając nasze zoo również pomagasz je ochronić!


Źródło informacji: ZOO Wrocław, 2019-11-03, W-44ikona

ZOO Wrocław i Afrykarium

Ogród zoologiczny we Wrocławiu to najstarsze ZOO w Polsce. Zajmuje powierzchnię około 33 ha. Jest jednym z najbardziej znanych ogrodów zoologicznych w Europie.Polecamy w naszym sklepie

kolorowe skarpetki góra lodowa
Kolorowe skarpetki urodzinowe
Kolorowe skarpetki Kostka
Kolorowe skarpetki Miasto
Mapa świata Puzzle
Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
© ® Media Nauka 2008-2022 r.