Licznik słów

Licznik słów, a jednocześnie licznik znaków i licznik liter online umożliwia szybkie policzenie wyrazów w danym tekście. Można wyliczyć także liczbę znaków ze spacjami i bez spacji. Pokazujemy także rozkład częstości występowania danych liter w tekście.

Kalkulator

Licznik słów i znaków online


Wprowadź tekst do zbadania:
licznik słów © - TarikVision - stock.adobe.com

Liczenie słów w tekstach może w życiu być przydatne nie jeden raz.

Prezentujemy darmowy internetowy licznik słów i znaków.

Liczenie wyrazów w tekstach

Przed erą komputerów autorzy tekstów musieli samodzielnie liczyć każde słowo, a czasem i literę.

Po co to wszystko?

Dziennikarze piszący do czasopism mają ustalone długości tekstów i muszą zmieścić się w swoich artykułach niemalże co do litery.

Tłumacze mają płacone często stawki od każdego słowa lub od określonej liczby słów. Standard strony rozliczeniowej to od 1500 do 1800 znaków, łącznie ze spacjami. W przypadku tłumaczeń przysięgłych obowiązującym standardem jest 1125 znaków. Tego rodzaju standard wynika z rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z 24 stycznia 2005 r. dotyczącego wynagrodzenia za czynności tłumacza przysięgłego.

Marketingowcy i specjaliści od pozycjonowania stron, a także autorzy stron www korzystają z liczników liter, bo od tego zależy (między innymi) pozycja w wyszukiwarce Google. Dla autorów artykułów i stron w Internecie ma znaczenie długość tekstu i meta tagów z uwzględnieniem limitów, a ściśle rzecz biorąc rekomendacji ich długości określonych przez Google.

Dobre praktyki

Oto dobre praktyki dotyczące długości tekstów:

Podsumowanie

Nasz internetowy licznik słów działa w prosty sposób. Każdy użytkownik niezależnie od wieku czy doświadczenia bez problemu poradzi z jego użyciem.

Aby policzyć słowa i znaki w swoim tekście musisz skopiować swój tekst do pola wyznaczonego do tego celu i nacisnąć przycisk „Policz”.

Wyniki będą podane od razu na tej samej stronie.

Pytania

Pytania

Ile to jest 40 tys. znaków?

40 000 znaków oznacza około 22 stron znormalizowanego maszynopisu.

Jak uzyskać 1800 znaków na stronie?

Aby uzyskać na stronie mniej więcej 1800 znaków ze spacjami można złożyć tekst czcionką o wielkości 13 pkt i zastosować podwójną interlinię (co daje około 30 linijek tekstu po 60 znaków każda).

Ile to jest 1500 znaków?

1500 znaków i 300 spacji to standard około 300 słów - to 1 strona maszynopisu.

Jak policzyć liczbę znaków w Wordzie?

Spójrz na pasek stanu. Aby sprawdzić statystykę wyrazów części dokumentu, zaznacz wyrazy, dla których chcesz sprawdzić statystykę. Na pasku stanu zostanie pokazana liczba wyrazów dla tego zaznaczenia i dla całego dokumentu.

Zobacz też Wyświetlanie statystyki wyrazów

© medianauka.pl, 2023-01-04, A-4604Udostępnij
©® Media Nauka 2008-2023 r.