Mój adres IP

Jaki jest mój adres IP? Nasze narzędzie odczytuje Twój numer IP w sieci Internet i wyświetla go poniżej.

Kalkulator

Jaki jest mój adres IP?

Adres IP Twojego komputera w sieci Internet jest następujący:

44.210.151.5
moje IP - © xiaoliangge - stock.adobe.com

Pytania

Czym jest IP komputera w sieci?

Każdy komputer i urządzenie podłączone do sieci otrzymuje unikalny adres IP. Otrzymany adres jest konieczny do zapewnienia komunikacji z pozostałymi urządzeniami w sieci.

Urządzenie otrzymuje zwykle adres IP jedynie na czas trwania połączenia. Po przerwaniu połączenia i kolejnym wejściu do sieci, komputer może (nie musi) otrzymać inny numer IP.

To tak zwane dynamiczne przydzielanie adresu IP.

Serwery, komputery, urządzenia sieciowe dołączone do sieci na stałe mogą mieć stałe adresy IP. Zwykle przydział stałego IP jest płatny u danego operatora sieci.

Należy zaznaczyć, że każde miejsce w sieci, posiada swój niepowtarzalny identyfikator. Do danego interfejsu sieciowego (karta sieciowa, tunel VPN, inne) przypisywany jest jego identyfikator, czyli właśnie adres IP. Jedno urządzenie posiadające kilka interfejsów może posiadać kilka adresów IP.

Jaka jest struktura adresu IP?

Adres IP ma stałą długość 32 bitów. Zapisywany jest przeważnie jako 4 oddzielne oktety. Najpopularniejszy zapis adresów IP to prezentowanie ich jako cztery dziesiętne liczby z zakresu od 0 do 255 oddzielone kropkami.

Przykładowy adres IP: 192.168.100.200
Przedstawiony w postaci binarnej:
11000000 10101000 1100100 11001000

Jak zmienić moje IP?

Zazwyczaj operator sieci nie przypisuje klientowi stałego adresu IP, tylko przydziela je dynamicznie. Zmiana następuje każdorazowo przy zestawianiu nowego połączenia. aby zmienić IP, wystarczy urządzenie zrestartować i odłączyć od zasilania.Udostępnij
©® Media Nauka 2008-2023 r.