Logo Media Nauka

FacebookGraliny

Graliny (Grallinidae) to rodzina ptaków z rzędu wróblowych, do której zaliczamy zaledwie 2 gatunki. W Polsce ptaki te nie występują.

Wygląd

Oba gatunki charakteryzują się czarno-białym upierzeniem.

Gatunki

To atlas z wykazem gatunków, przynależących do danej rodziny. Aby wyświetlić tylko polskie gatunki, użyj filtra Ukryj obce gatunki, który znajdziesz w panelu bocznym. Możesz także użyć innych ciekawych filtrów, dzięki którym wyświetlisz gatunki z określonego kontynentu, o określonym statusie zagrożenia wyginięciem lub w oparciu jeszcze o inne kryteria. Nasz atlas zawiera karty opisów gatunków wraz ze zdjęciami. Kliknij na nazwę gatunkową lub miniaturę zdjęcia, aby się dowiedzieć czegoś więcej na temat danego gatunku.


Gralina srokataGralina srokata

Grallina cyanoleuca

Gralina srokata (Grallina cyanoleuca) to gatunek ptaka z rodziny gralin. Ubarwienie czarno-białe. Gralina srokata żyje w Australii. Ptak ten żyje w parach. Cechują go zawiłe zachowania terytorialne.

Inne gatunki

  • gralina potokowa (Grallina bruijni)

Występowanie i środowisko

Graliny występują w Australii i na Nowej Gwinei.

Tryb życia i zachowanie

Ptaki te żyją parami. Cechują je zawiłe zachowania terytorialne. Te zachowania są tak silne, że ptaki potrafią zaatakować własne odbicia na przykład w lustrze wody.

Rozmnażanie

Samica składa 3-5 jaj. Okres inkubacji trwa 17-18 dni.

Pożywienie

Zjadają głównie owady, rzadziej nasiona.
© medianauka.pl, 2018-10-31, RODZ-779 

Ile jest ptaków na świecie?

Ile jest ptaków na świecie?

Czy ptaków jest więcej niż ludzi na świecie? Ile jest gatunków ptaków na świecie a ile w Polsce? Które gatunki są najliczniejsze, a które rzadkie?

Jaki ptak znosi najwięcej jaj?

Jaki ptak znosi najwięcej jaj?

Wszystkie ptaki znoszą jaja i wysiadują je, aby zachować ciągłość gatunku. Które ptaki znoszą ich najwięcej? Czy są to nasze zwykłe kury domowe, czy też inne ptaki?
Polecamy w naszym sklepie

Kubek zwierzęta Bałtyku
Biblioteczka Montessori. Przyroda
Paw Puzzle
Montessori - Zwierzęta
Kolorowe skarpetki - smart owl - sowa
Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
© ® Media Nauka 2008-2021 r.