Thorgal tom 2 Wyspa lodowych mórz

Thorgal - Tom 2

Wyspa lodowych mórz

Słowo wstępu

To drugi tom przygód Thorgala, będący kontynuacją pierwszej części. Tutaj też zostaje podkreślony charakter komiksu jako dzieła z gatunku fantastyki i fantasy.

Fabuła

Thorgal udaje się wraz z wikingami na poszukiwania uprowadzonej Aaricii, spotykając ponownie na swojej drodze czerwonowłosą Czarodziejkę, która wyjawia pochodzenie głównego bohatera i dlaczego tak bardzo różni się on od swoich współplemieńców.

Uniwersum

Autorom udało się nie tylko utrzymać klimat stworzonego wcześniej uniwersum, ale także umiejętnie go rozbudować. Znów mamy tu do czynienia ze światem ludów Północy i znów natura odgrywa tu niebagatelną rolę. W tej części pojawia się także motyw fantastyki naukowej, umiejętnie wpleciony w świat Thorgala.

Postaci

W części tej lepiej poznajemy głównego bohatera oraz wikingów, którzy zamieszkują jego osadę. Autorzy podkreślają relacje między Thorgalem a wikingami, odmienność sposobu postrzegania świata. Tutaj także poznajemy tajemnicę Czarodziejki, która w tak tajemniczy sposób zakończyła opowieść w pierwszym tomie.

Grafika

Grafika jest znów na najwyższym poziomie. Szczególnie zachwycają obrazy natury oraz ujęcia na morzu. Rosiński kiedyś powiedział, że źle mu się rysuje żeńskie postaci. Sceny z Aaricią temu wyraźnie przeczą. Na uwagę także zasługuje operowanie światłem i cieniem, które nadają rysunkom fantastyczny klimat.

Do kogo jest kierowany komiks?

Tytuł ten jest przeznaczony nieodmiennie dla starszych miłośników komiksów. To komiks dla młodzieży i dorosłych w każdym wieku, szczególnie tych, którzy lubią fantastykę naukową i fantasy.

Ocena końcowa

To komiks, który podtrzymuje poziom pierwszego tomu. Zarówno scenariusz jak i grafika są bardzo dobre. Mimo, iż później powstały albumy dużo lepsze, nie wyobrażam sobie innego rozwinięcia historii, nakreślonej w części pierwszej tego komiksu.

Lektura tego komiksu to przyjemność i rozrywka.

Komiks ten jest zdecydowanie wart polecenia.

Zobacz też powiązane artykuły:

Recenzja pierwszego tomu przygód Thorgala

Thorgal - część serwisu poświęconego serii

© medianauka.pl, 2017-12-28, ART-3524Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
©® Media Nauka 2008-2023 r.