logo

Palindromy

Palindrom jest to wyraz, równoważnik zdania lub zdanie, które brzmi tak samo przy czytaniu od tyłu.

Na podstawie wbudowanego w nasz serwis słownika słownika możesz wyszukiwać palindromy o określonej liczbie liter lub ze zdefiniowanym szablonem wyszukiwania. Jeżeli lubisz rozwiązywać krzyżówki, to narzędzi ez pewnością ci się przyda.

Wyszukiwarka

Poniższa wyszukiwarka wyświetla wszystkie palindromy spośród rzeczowników znajdujących się w Słowniku Krzyżówkowicza, zgodnie z określonym niżej przez użytkownika szablonem

Wprowadź szablon:? , _ : zastępują pojedynczy znak
* , %: zastępują dowolną liczbę znaków

Wynik wyszukiwania palindromów

arara - arara

Zamieszczamy tu także wyrazy, które nie są typowymi palindromami. Tego typu słów używa się często w zadaniach szaradziarskich. Poniżej wynik wyszukiwania wyrazów, które czytane od tyłu mają inne znaczenie:

Alain - nialA
alaks - skala
apart - trapa
niala - alain
skala - alaks
trapa - apart


Przykłady

Oto kilka przykładów dłuższych palindromów, które udało mi się stworzyć:

W Wikipedii znalazł się świetny żart na temat wyimaginowanego chorobliwego strachu przed palindromami. To aibofobia - jakżeżby inaczej!

Zabawa w palindromy to świetna rozrywka z językiem polskim. W pismach szaradziarskich pojawiają się dość często palindromy, które są wplecione w zabawne lub poetyckie wiersze.


Anagramy

To narzędzie przydatne do wyszukiwania anagramów. Przyda się nie tylko w zadaniach szaradziarskich.
Polecamy w naszym sklepie

Zapytanie nie zostało wykonane poprawnie!

Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
© ® Media Nauka 2008-2021 r.