Australia

Australia to jeden z kontynentów o powierzchni 7,7 mln km2. Cały kontynent zajmuje jedno państwo - Australia. Na północny-wschód od Australii ciągnie przez około 2000 km się Wielka Rafa Koralowa.

mapa Australii
Mapa polityczna Australii oraz części Indonezji © lesniewski - stock.adobe.com

 

Klimat w Australii

Australia to bardzo suchy kontynent. Leży w strefie równikowej i zwrotnikowej. W okolicach Tasmanii panuje klimat umiarkowany. Opady wahają się od zaledwie 55 mm na pustyni Nullarbor po 3535 mm w okolicach Townsville. Zakres notowanych temperatur waha się od od -22°C w Alpach Australijskich po +53,1°C w Quennsland.

Ludność Australii

W 2007 roku ludność Australii wynosiła 21 milionów mieszkańców. Ponad 90% ludności mieszka w miastach. Ogółem na 1 metr kwadratowy powierzchni przypada tylko 3 mieszkańców. Rdzenna ludność to Aborygeni, którzy stanowią poniżej 1% całej populacji. Większość mieszkańców to dawni imigranci.

Miasta Australii

Do największych miast Australii należą:

  • Sydney,
  • Melbourne,
  • Brisbane,
  • Adelaide,
  • Perth.

Ciekawostki

To najmniejszy kontynent.




Kontynenty

Kontynenty

Kontynent jest to bardzo duży obszar lądowy, który jest otoczony przez morza i oceany.


© medianauka.pl, 2022-01-28, A-4372



Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
©® Media Nauka 2008-2023 r.