Australia

Australia to jeden z kontynentów o powierzchni 7,7 mln km2. Cały kontynent zajmuje jedno państwo - Australia. Na północny-wschód od Australii ciągnie przez około 2000 km się Wielka Rafa Koralowa.

mapa Australii
Mapa polityczna Australii oraz części Indonezji © lesniewski - stock.adobe.com

 

Klimat w Australii

Australia to bardzo suchy kontynent. Leży w strefie równikowej i zwrotnikowej. W okolicach Tasmanii panuje klimat umiarkowany. Opady wahają się od zaledwie 55 mm na pustyni Nullarbor po 3535 mm w okolicach Townsville. Zakres notowanych temperatur waha się od od -22°C w Alpach Australijskich po +53,1°C w Quennsland.

Ludność Australii

W 2007 roku ludność Australii wynosiła 21 milionów mieszkańców. Ponad 90% ludności mieszka w miastach. Ogółem na 1 metr kwadratowy powierzchni przypada tylko 3 mieszkańców. Rdzenna ludność to Aborygeni, którzy stanowią poniżej 1% całej populacji. Większość mieszkańców to dawni imigranci.

Miasta Australii

Do największych miast Australii należą:

  • Sydney,
  • Melbourne,
  • Brisbane,
  • Adelaide,
  • Perth.

Ciekawostki

To najmniejszy kontynent.
Kontynenty

Kontynenty

Kontynent jest to bardzo duży obszar lądowy, który jest otoczony przez morza i oceany.


© medianauka.pl, 2022-01-28, ART-4372

Polecamy w naszym sklepie

kolorowe skarpetki góra lodowa
Kolorowe skarpetki Miasto
Kolorowe skarpetki Kostka
Kolorowe skarpetki urodzinowe
Mapa świata Puzzle
Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
© ® Media Nauka 2008-2022 r.