Rośliny łąkowe

Rośliny łąkowe

W tym miejscu zgromadziliśmy gatunki roślin, które występują na naszych łąkach. Rośliny pól uprawnych zostały sklasyfikowane w roślinach użytkowych lub w roślinach synantropijnych.

Łąka jest to zbiorowisko roślin pozbawione co do zasady drzew, którego podstawę stanowią trawy, pośród których rosną również inne rośliny jednoliścienne, zioła, mszaki. Warto zaznaczyć że łąki występują w klimacie umiarkowanym i chłodnym tan, gdzie człowiek zaznaczył swoją działalność. Łąki można znaleźć w Europie, Azji i Ameryce Północnej.

Łąki mogą w przyrodzie występować w naturalny sposób w tych miejscach, w których nie może rozwijać się las. Są to na przykład hale w górach, a także obszary które są często zalewane przez wodę. Inne łąki mają charakter częściowo naturalny, gdy w ich powstaniu brał udział człowiek, jednak w niewielkim stopniu. Są to niskie torfowiska, łąki na terenach słonawych. Gdy w powstawaniu łąki bierze udział człowiek, o łące takiej mówimy że ma antropogeniczne pochodzenie.

Rodzaje łąk

Wyróżniamy:

Atlas roślin łąkowych BETA

Przedstawiamy atlas roślin łąkowych, które opisujemy w naszym serwisie. Rozpoznawanie gatunków odbywa się za pomocą specjalnych filtrów. Możesz tu określić kilka istotnych parametrów wyszukiwania. Oto wszystkie warzywa, które znajdują się w naszej bazie.

Liczba zgromadzonych gatunków w atlasie roślin łąkowych: 287.

Kolor kwiatów
Środowisko
Użytek
Stanowisko
Grupa
Kraj
Kontynent
IUCN
Zdatność
Ochrona
Rząd
Wielkość
Popularność
Wyników
Sortuj wg


Jak działa klucz w atlasie?

Nasza aplikacja wyświetla tylko te karty dla zadanych warunków, dla których warunki te zostały określone w naszej bazie danych.

Dla przykładu jeżeli zadamy warunki wyszukiwania związane z kolorem i miejscem występowania, to dany gatunek zostanie wyświetlony wtedy, gdy w obu przypadkach nastąpi jednoczesne dopasowanie do tych dwóch cech.

Wyświetlenie danej karty przy zadanych warunkach oznacza, że cechy te z pewnością występują lub mogą występować.

Nie zostaną wyświetlone w wynikach takie karty, którym nie przypisano danych cech w naszej bazie danych (na przykład z powodów braku danych źródłowych), a w rzeczywistości cechy te mogą występować. Jeśli zatem karta gatunku nie zostanie wyświetlona dla zadanych warunków, nie oznacza to, że warunki te nie są spełnione.

Pamiętaj, że wyniki tu prezentowane są przybliżone i mają jedynie pomóc w identyfikacji.


Wszystkie atlasy

atlas zwierząt
atlas roslin
atlas grzybów

Udostępnij
©® Media Nauka 2008-2023 r.