Logo Media Nauka

Facebook

Sagowce (Cycadales)

Sagowce (Cycadales) to rząd roślin nagonasiennych, do którego zaliczamy około 160 gatunków. Wiele gatunków to rośliny ozdobne.

Rodziny

Wykaz wszystkich opublikowanych artykułów tematycznych.

Sagowcowate
Sagowcowate

Cycadaceae

Występowanie i środowisko

To rośliny cieplejszych rejonów Ziemi.

Morfologia i anatomia

To rośliny o zdrewniałych pniach, na szczycie których wyrastają liście zebrane w pióropusze. Liście są pierzasto złożone, duże, o długości nawet 3 m.

Ciekawostki

Sagowce są potomkami paproci nasiennych. Sagowce pojawiły się na Ziemi w karbonie. W mezozoiku sagowce dominowały, zaczęły wymierać w kredzie.Zdjęcia - galeria

Oto ostatnio opublikowane zdjęcia gatunków z tego rzędu. Aby zobaczyć więcej, kliknij na ikonę wybranej rodziny.© medianauka.pl, 2020-10-12, RZAD-229

Pokaż tylko bieżące wydarzenia


Bibliografia

Wykaz całej bibliografii dla wszystkich artykułów opublikowanych w niniejszym serwisie znajduje się w odnośniku w stopce. Poniżej znajduje się wykaz publikacji, które w szczególności były wykorzystywane w przygotowaniu niniejszego artykułu:

  • Pod redakcją Alicji i Jerzego Szweykowskich - Słownik botaniczny, ISBN 83-214-1305-6, Wiedza Powszechna 2003
  • IUCN - Czerwona Księga Gatunków Zagrożonych, ISSN 2307-8235 IUCNPolecamy w naszym sklepie

Ekologiczna torba bawełniana - figa
Hortensje
Kolorowe skarpetki ogrodnicze
Szkodniki roślin warzywnych
Kolorowe skarpetki Pomidory
Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
© ® Media Nauka 2008-2021 r.