Skalniak

W tym miejscu zgromadziliśmy wszelkie gatunki roślin opisane w naszym serwisie, które nadają się do uprawy na skalniakach.

Skalniak, a właściwie ogródek skalny, alpinarium, to imitacja praktycznie w dowolnej skali w warunkach ogrodowych krajobrazu górskiego. Za ogródek skalny możemy uznać zbocze umocnione za pomocą kamieni, sztucznie usypaną górkę z kamieniami, ogród naturalistyczny z głazami, oczko wodne obłożone kamieniami, murki, ścianki, wały, donice, korytka itp. Istotny jest tu wybór odpowiednich gatunków roślin, obecność kamieni, najlepiej także nachylenie terenu.

Rośliny na skalniak

Pamiętajmy, że znakomita większość wysokogórskich roślin jest pod ochroną, a próby przeniesienia rośliny mimo to do naszego ogródka, z uwagi na drastyczne różnice klimatyczne, zawsze będą mizerne. Szanujmy naszą przyrodę, prawo, zaopatrujmy się w sklepach w sadzonki takich roślin.


Rozpoznawanie gatunków odbywa się za pomocą specjalnych filtrów, dostępnych w panelu bocznym. Możesz tam określić kilka istotnych parametrów wyszukiwania.

Filtry
Przejdź do filtrów
.


ikonaMacierzanka piaskowa
Thymus serpyllum
EuropaAzjaAmeryka PnPL
ikonaLilia złotogłów
Lilium martagon
EuropaAzjaPL
ikonaCiemiernik biały
Helleborus niger
EuropaPL
ikonaSasanka zwyczajna
Pulsatilla vulgaris
EuropaAzjaPL
ikonaUbiorek wiecznie zielony
Iberis sempervirens
EuropaAfrykaAzja
ikonaDzwonek brzoskwiniolistny
Campanula persicifolia
EuropaAzjaPL
ikonaAster gawędka
Aster amellus
EuropaPL
ikonaSkalnica Arendsa
Saxifraga ×arendsii
Europa
ikonaGoryczka trojeściowa
Gentiana asclepiadea
EuropaPL
ikonaRozchodnik ościsty
Sedum reflexum
EuropaPL
ikonaSkalnica gronkowa
Saxifraga paniculata
EuropaAzjaAmeryka PnPL
ikonaSasanka wiosenna
Pulsatilla vernalis
status IUCNEuropaPL
ikonaSasanka łąkowa
Pulsatilla pratensis
EuropaPL

Informacje

Zastosuj dodatkowe kryteria wyszukiwania, aby zawęzić wyniki.

Liczba wyników: 47

Filtry
Przejdź do filtrów
.


Strony:   1   2   3


Jak działa klucz?

Nasza aplikacja wyświetla tylko te karty dla zadanych warunków, dla których warunki te zostały określone w bazie danych. Dla przykładu:

  • Jeżeli zadamy warunki wyszukiwania związane z kolorem i miejscem występowania, to dany okaz zostanie wyświetlony wtedy, gdy w obu przypadkach nastąpi jednoczesne dopasowanie do tych dwóch cech.
  • Wyświetlenie danej karty przy zadanych warunkach oznacza, że cechy te z pewnością występują lub mogą występować - to jest istota wyszukiwania w naszym kluczu.
  • Nie zostaną wyświetlone w wynikach takie karty którym nie przypisano danych cech, a w rzeczywistości cechy te mogą występować. Nie wyświetlenie danej pozycji dla zadanych warunków nie oznacza więc, że warunki te nie są spełnione. Nie stosujemy tu zatem metody wykluczania, tylko określania przypisanych poszczególnym cech.

Pamiętaj wyniki tu prezentowane są przybliżone i mają jedynie pomóc w identyfikacji.

Wszystkie warunki wyszukiwania są łączone operatorem logicznym "i" (AND).

Niektóre warunki wyszukiwania są zagnieżdżone (widoczne dopiero po wybraniu warunku wyższego poziomu).


Wszystkie atlasy

atlas zwierząt
atlas roslin
atlas grzybów

© medianauka.pl


Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
©® Media Nauka 2008-2023 r.