logoBagnicowate

Bagnicowate (Scheuchzeriaceae) to rodzina roślin z rzędu bagiennych. W Polsce i w ogóle zaliczamy do tej rodziny zaledwie jeden gatunek. W niektórych źródłach rodzina ta jest wydzielona do osobnego rzędu - bagnicowców (Scheuchzeriales).

Gatunki

To atlas z wykazem gatunków, przynależących do danej rodziny. Aby wyświetlić tylko polskie gatunki, użyj filtra Ukryj obce gatunki, który znajdziesz w panelu bocznym. Możesz także użyć innych ciekawych filtrów, dzięki którym wyświetlisz gatunki z określonego kontynentu, o określonym statusie zagrożenia wyginięciem lub w oparciu jeszcze o inne kryteria. Nasz atlas zawiera karty opisów gatunków wraz ze zdjęciami. Kliknij na nazwę gatunkową lub miniaturę zdjęcia, aby się dowiedzieć czegoś więcej na temat danego gatunku.


Bagnica torfowaBagnica torfowa PL §§

Scheuchzieria palustris

Bagnica torfowa (Scheuchzieria palustris) to roślina kłączowa z rodziny bagnicowatych, jedyny przedstawiciel tej rodziny. Występuje w strefie umiarkowanej i zimniejszej na półkuli Północnej.
© medianauka.pl, 2020-01-25, RODZ-1368 
Polecamy w naszym sklepie

Drzewa Przewodnik Collinsa
Atlas turzyc
Szkodniki roślin warzywnych
Flora Polski. Rośliny łąkowe
Rośliny wodne i bagienne - Flora Polski
Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
© ® Media Nauka 2008-2021 r.