Bobrkowate

Bobrkowate (Menyanthaceae) to rodzina roślin z rzędu goryczkowców. Do rodziny tej zaliczamy około 50 gatunków, w Polsce 2 gatunki.

Gatunki

To atlas z wykazem gatunków, przynależących do danej rodziny. Aby wyświetlić tylko polskie gatunki, użyj filtra Ukryj obce gatunki, który znajdziesz w panelu bocznym. Możesz także użyć innych ciekawych filtrów, dzięki którym wyświetlisz gatunki z określonego kontynentu, o określonym statusie zagrożenia wyginięciem lub w oparciu jeszcze o inne kryteria. Nasz atlas zawiera karty opisów gatunków wraz ze zdjęciami. Kliknij na nazwę gatunkową lub miniaturę zdjęcia, aby się dowiedzieć czegoś więcej na temat danego gatunku.


Bobrek trójliskowyBobrek trójliskowy PL §

Menyanthes trifoliata

Bobrek trójlistkowy (Menyanthes trifoliata) to gatunek rośliny wieloletniej z rodziny bobrkowatych o czołgających się kłączach. Ma właściwości lecznicze i trujące.


Grzybieńczyk wodnyGrzybieńczyk wodny PL §§

Nymphoides peltata

Grzybieńczyk wodny (Nymphoides peltata) to gatunek wodnej rośliny wieloletniej z rodziny bobrkowatych. Znosi lekkie zasolenie wody. To u nas rzadko spotykana roślina.

Występowanie i środowisko

Gatunki z tej rodziny występuja na wszystkich kontynentach. To rośliny wodne i terenów podmokłych.

Kalendarz przyrody

Poniższy kalendarz zawiera wszystkie gatunki, które nie znalazły się w opisie żadnego rodzaju. Każdy rodzaj zawiera niezależny kalendarz przyrody.

123456789101112

Opis

          Bobrek trójliskowy: Kwitnie bobrek trójlistkowy.
         Grzybieńczyk wodny: Kwitnie grzybieńczyk wodny.
Pokaż tylko bieżące wydarzenia

© medianauka.pl, 2019-08-09, RODZ-1362Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
©® Media Nauka 2008-2023 r.