Logo Media Nauka

FacebookGwiazdoszowate

Gwiazdoszowate to rodzina grzybów zaliczanych do rzędu gwiazdoszowców.

Wygląd

Grzyby te mają kuliste owocniki, których w wielu przypadkach zewnętrzna warstwa pęka promieniście, gwiazdowato.

Gatunki

To atlas z wykazem gatunków, przynależących do danej rodziny. Aby wyświetlić tylko polskie gatunki, użyj filtra Ukryj obce gatunki, który znajdziesz w panelu bocznym. Możesz także użyć innych ciekawych filtrów, dzięki którym wyświetlisz gatunki z określonego kontynentu, o określonym statusie zagrożenia wyginięciem lub w oparciu jeszcze o inne kryteria. Nasz atlas zawiera karty opisów gatunków wraz ze zdjęciami. Kliknij na nazwę gatunkową lub miniaturę zdjęcia, aby się dowiedzieć czegoś więcej na temat danego gatunku.


Gwiazdosz frędzelkowatyGwiazdosz frędzelkowaty PL

Geastrum fimbriatum

Gwiazdosz frędzelkowaty (Geastrum fimbriatum) to gatunek niejadalnego grzyba z rodziny gwiazdoszowatych. Owocnik kulisty, brązowawy, białawy, którego okrywa zewnętrzna tworzy powywijane ramiona gwiazdy.

Kalendarz przyrody

Poniższy kalendarz zawiera wszystkie gatunki, które nie znalazły się w opisie żadnego rodzaju. Każdy rodzaj zawiera niezależny kalendarz przyrody.

123456789101112

Opis

          Gwiazdosz frędzelkowaty: W lasach pojawia się grzyb gwiazdosz frędzelkowaty.
Pokaż tylko bieżące wydarzenia
© medianauka.pl, 2021-01-25, RODZ-1567Polecamy w naszym sklepie

Grzybownik i mapa
Grzyby lecznicze
Atlas grzybów - ponad 200 polskich gatunków
Praktyczny atlas grzybów
Atlas grzybów
Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
© ® Media Nauka 2008-2021 r.