Krwawnicowate

Wygląd

Krwawnicowate (Lythraceae) to rodzina roślin nasiennych z rzędu mirtowców, do której zaliczamy w Polsce 5 gatunków w jednym rodzaju.

Gatunki

To atlas z wykazem gatunków, przynależących do danej rodziny. Aby wyświetlić tylko polskie gatunki, użyj filtra Ukryj obce gatunki, który znajdziesz w panelu bocznym. Możesz także użyć innych ciekawych filtrów, dzięki którym wyświetlisz gatunki z określonego kontynentu, o określonym statusie zagrożenia wyginięciem lub w oparciu jeszcze o inne kryteria. Nasz atlas zawiera karty opisów gatunków wraz ze zdjęciami. Kliknij na nazwę gatunkową lub miniaturę zdjęcia, aby się dowiedzieć czegoś więcej na temat danego gatunku.


Krwawnica pospolitaKrwawnica pospolita PL

Lythrum salicaria

Krwawnica pospolita (Lythrum salicaria) to gatunek wieloletniej rośliny z rodziny krwawnicowatych. To roślina uprawna o leczniczych właściwościach. Krwawnica pospolita ma właściwości przeciwkrwotoczne i ściągające.


Granat właściwyGranat właściwy

Punica granatum

Granat właściwy (Punica granatum) to mocno rozgałęziony krzew z rodziny krwawnicowatych. W uprawach można znaleźć odmiany owocowe i ozdobne. Owoc ma kształt kuli, barwę żółtą lub czerwoną, średnicę do 12 cm.

Inne gatunki

  • krwawnica hyzopolistna, krwawnica wąskolistna (Lythrum hyssopifolia)
  • krwawnica sitowata (Lythrum junceum)
  • krwawnica bebłek, bebłek błotny (Lythrum portula)
  • krwawnica rózgowata (Lythrum virgatum)

Kalendarz przyrody

Poniższy kalendarz zawiera wszystkie gatunki, które nie znalazły się w opisie żadnego rodzaju. Każdy rodzaj zawiera niezależny kalendarz przyrody.

123456789101112

Opis

        Krwawnica pospolita: Kwitnie krwawnica pospolita.
Pokaż tylko bieżące wydarzenia

© medianauka.pl, 2018-09-10, RODZ-1356Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
©® Media Nauka 2008-2023 r.