Łączniowate

strong>Łączniowate (Butomaceae) to rodzina wodnych roślin z rzędu bagiennych, do której w Polsce zaliczamy tylko jeden gatunek. Niektóre źródła wydzielają te rosliny do odrębnego rzędu łączniowców (Butomales).

Gatunki

To atlas z wykazem gatunków, przynależących do danej rodziny. Aby wyświetlić tylko polskie gatunki, użyj filtra Ukryj obce gatunki, który znajdziesz w panelu bocznym. Możesz także użyć innych ciekawych filtrów, dzięki którym wyświetlisz gatunki z określonego kontynentu, o określonym statusie zagrożenia wyginięciem lub w oparciu jeszcze o inne kryteria. Nasz atlas zawiera karty opisów gatunków wraz ze zdjęciami. Kliknij na nazwę gatunkową lub miniaturę zdjęcia, aby się dowiedzieć czegoś więcej na temat danego gatunku.


Łączeń baldaszkowyŁączeń baldaszkowy PL

Butomus umbellatus

Łączeń baldaszkowy (Butomus umbellatus) to wodna, wieloletnia roślina z rodziny łączniowatych, wytwarzająca grube kłącze, uprawiany także jako roślina ozdobna do wodnych ogrodów.





Występowanie i środowisko

Występują na brzegach jezior, rzek Europy i Azji.

Kalendarz przyrody

Poniższy kalendarz zawiera wszystkie gatunki, które nie znalazły się w opisie żadnego rodzaju. Każdy rodzaj zawiera niezależny kalendarz przyrody.

123456789101112

Opis

         Łączeń baldaszkowy: Kwitnie łączeń baldaszkowy.
Pokaż tylko bieżące wydarzenia



Bibliografia

Wykaz całej bibliografii dla wszystkich artykułów opublikowanych w niniejszym serwisie znajduje się w odnośniku w stopce. Poniżej znajduje się wykaz publikacji, które w szczególności były wykorzystywane w przygotowaniu niniejszego artykułu:

  • Lucjan Rutkowski - Klucz do oznaczania roślin naczyniowych Polski niżowej., ISBN 978-83-01-14342-8, PWN SA 2004
  • Alicja Szweykowska, Jerzy Szweykowski - Botanika – Systematyka, ISBN 978-83-01-13953-7, PWN 2013


© medianauka.pl, 2019-08-26, RODZ-1366



Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
©® Media Nauka 2008-2023 r.