Magnoliowate

Magnoliowate (Magnoliaceae) to rośliny z rzędu magnoliowców.

Gatunki

To atlas z wykazem gatunków, przynależących do danej rodziny. Aby wyświetlić tylko polskie gatunki, użyj filtra Ukryj obce gatunki, który znajdziesz w panelu bocznym. Możesz także użyć innych ciekawych filtrów, dzięki którym wyświetlisz gatunki z określonego kontynentu, o określonym statusie zagrożenia wyginięciem lub w oparciu jeszcze o inne kryteria. Nasz atlas zawiera karty opisów gatunków wraz ze zdjęciami. Kliknij na nazwę gatunkową lub miniaturę zdjęcia, aby się dowiedzieć czegoś więcej na temat danego gatunku.


Magnolia gwiaździstaMagnolia gwiaździsta PL - ogród

Magnolia stellata

Magnolia gwiaździsta (Magnolia stellata) to zwarty krzew z rodziny magnoliowatych, występujący naturalnie tylko w Japonii na wyspie Honsiu. W Polsce sadzony jako krzew ozdobny.


Magnolia japońskaMagnolia japońska PL - ogród

Magnolia kobus

Magnolia japońska (Magnolia kobus) to roślina z rodziny magnoliowatych, odporna na mróz, często uprawiana jako roślina ozdobna. To krzew lub niskie drzewko. Ma rozłożysty pokrój.


Magnolia parasolowataMagnolia parasolowata PL - ogród

Magnolia tripetala

Magnolia parasolowata (Magnolia tripetala) to drzewo z rodziny magnoliowatych. Liście układają się parasolowato, są bardzo duże.


Magnolia SieboldaMagnolia Siebolda PL - ogród

Magnolia sieboldii

Magnolia Siebolda (Magnolia sieboldii) to gatunek krzewu z rodziny magnoliowatych. Spotykany w uprawach ogrodowych. Pochodzi z Chin, Japonii i Korei.

Inne gatunki

  • magnolia Loebnera (Magnolia ×loebneri)

Kalendarz przyrody

Poniższy kalendarz zawiera wszystkie gatunki, które nie znalazły się w opisie żadnego rodzaju. Każdy rodzaj zawiera niezależny kalendarz przyrody.

123456789101112

Opis

          Magnolia gwiaździsta: Kwitnie magnolia gwiaździsta.
          Magnolia japońska: Kwitnie magnolia japońska.
          Magnolia parasolowata: Kwitnie magnolia parasolowata.
           Magnolia Siebolda: Kwitnie magnolia siebolda.
Pokaż tylko bieżące wydarzenia

© medianauka.pl, 2018-10-15, RODZ-1402Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
©® Media Nauka 2008-2023 r.