Nasturcjowate

Nasturcjowate (Tropaeolaceae) to rodzina roślin z rzędu bodziszkowców. Zaliczamy do tej rodziny jeden krajowy gatunek - nasturcję większą.

Gatunki

To atlas z wykazem gatunków, przynależących do danej rodziny. Aby wyświetlić tylko polskie gatunki, użyj filtra Ukryj obce gatunki, który znajdziesz w panelu bocznym. Możesz także użyć innych ciekawych filtrów, dzięki którym wyświetlisz gatunki z określonego kontynentu, o określonym statusie zagrożenia wyginięciem lub w oparciu jeszcze o inne kryteria. Nasz atlas zawiera karty opisów gatunków wraz ze zdjęciami. Kliknij na nazwę gatunkową lub miniaturę zdjęcia, aby się dowiedzieć czegoś więcej na temat danego gatunku.


Nasturcja bulwiastaNasturcja bulwiasta PL - ogród

Tropaeolum tuberosum

Nasturcja bulwiasta (Tropaeolum tuberosum) to roślina jednoroczna z rodziny nasturcjowatych, spotykana w uprawach ogrodowych.


Nasturcja większaNasturcja większa PL - ogród

Tropaeolum majus

Nasturcja większa (Tropaeolum majus) to roślina jednoroczna z rodziny nasturcjowatych, często uprawiana jako roślina ozdobna, przejściowo dziczejąca. Wymaga gleby wilgotnej i przepuszczalnej. To roślina światłolubna.

Inne gatunki

  • nasturcja włóczęga (Tropaeolum peregrinum)

Kalendarz przyrody

Poniższy kalendarz zawiera wszystkie gatunki, które nie znalazły się w opisie żadnego rodzaju. Każdy rodzaj zawiera niezależny kalendarz przyrody.

123456789101112

Opis

        Nasturcja większa: Kwitnie nasturcja większa.
Pokaż tylko bieżące wydarzenia

© medianauka.pl, 2018-11-04, RODZ-1302Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
©® Media Nauka 2008-2023 r.