Orzechowate

Gatunki

To atlas z wykazem gatunków, przynależących do danej rodziny. Aby wyświetlić tylko polskie gatunki, użyj filtra Ukryj obce gatunki, który znajdziesz w panelu bocznym. Możesz także użyć innych ciekawych filtrów, dzięki którym wyświetlisz gatunki z określonego kontynentu, o określonym statusie zagrożenia wyginięciem lub w oparciu jeszcze o inne kryteria. Nasz atlas zawiera karty opisów gatunków wraz ze zdjęciami. Kliknij na nazwę gatunkową lub miniaturę zdjęcia, aby się dowiedzieć czegoś więcej na temat danego gatunku.


Orzech włoskiOrzech włoski PL - obcy

Juglans regia

Orzech włoski, orzech królewski (Juglans regia L.) to wysokie drzewo z rodziny orzechowatych, sadzone jako drzewo użytkowe dla jadalnych , dużych, popularnych w przemyśle spożywczym orzechów włoskich.


Orzech czarnyOrzech czarny PL - ogród

Juglans nigra

Orzech czarny (Juglans nigra) to drzewo z rodziny orzechowatych o szerokiej koronie o kulistym pokroju. W Europie to drzewo ozdobne, lokalnie dziczejące. Orzech czarny pochodzi z Ameryki Północnej.


Orzesznik gorzki, orzesznik sercowatyOrzesznik gorzki, orzesznik sercowaty PL - ogród

Carya cordiformis

Orzesznik gorzki, orzesznik sercowaty (Carya cordiformis) to gatunek drzewa z rodziny orzechowatych. Owoc ma cienką łupinę, która pęka do połowy. Łupina w górnej części ma 4 żeberka.


Orzesznik pięciolistkowyOrzesznik pięciolistkowy PL - ogród

Carya ovata

Orzesznik pięciolistkowy (Carya ovata) to gatunek drzewa z rodziny orzechowatych. Owoc to orzech, którego walory mogą być porównywane z orzechem pekan.

Inne gatunki

  • orzesznik siedmiolistkowy (Carya laciniosa)
  • orzech szary (Juglans cinerea)

Kalendarz przyrody

Poniższy kalendarz zawiera wszystkie gatunki, które nie znalazły się w opisie żadnego rodzaju. Każdy rodzaj zawiera niezależny kalendarz przyrody.

123456789101112

Opis

           Orzech czarny: Kwitnie orzech czarny.
          Orzech włoski: Kwitnie orzech włoski.
Pokaż tylko bieżące wydarzenia

© medianauka.pl, 2018-06-14, RODZ-1350Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
©® Media Nauka 2008-2023 r.