logo

Palmowce (Arecales)

Palmowce (Arecales) to monotypowy rząd jednoliściennych roślin, do którego zaliczamy około 3000 gatunków roślin. To najczęściej drzewa osiągające nawet 60 m wysokości.

Rodziny

Wykaz wszystkich opublikowanych artykułów tematycznych.

Palmy
Palmy

Arecaceae

Występowanie i środowisko

Palmowce zamieszkują tropikalne, rzadziej subtropikalne, rejony na całej Ziemi. Wiele gatunków jest uprawianych jako rośliny ozdobne, ogrodowe.

Morfologia i anatomia

Cechy morfologiczne i inne zostały opisane w artykule o palmach.Zdjęcia - galeria

Oto ostatnio opublikowane zdjęcia gatunków z tego rzędu. Aby zobaczyć więcej, kliknij na ikonę wybranej rodziny.© medianauka.pl, 2020-09-27, RZAD-226

Pokaż tylko bieżące wydarzenia


Bibliografia

Wykaz całej bibliografii dla wszystkich artykułów opublikowanych w niniejszym serwisie znajduje się w odnośniku w stopce. Poniżej znajduje się wykaz publikacji, które w szczególności były wykorzystywane w przygotowaniu niniejszego artykułu:

  • IUCN - Czerwona Księga Gatunków Zagrożonych, ISSN 2307-8235 IUCN
  • Pod redakcją Alicji i Jerzego Szweykowskich - Słownik botaniczny, ISBN 83-214-1305-6, Wiedza Powszechna 2003Polecamy w naszym sklepie

Klucz do oznaczania roślin naczyniowych Polski niżowej
Biblioteczka Montessori. Przyroda
Kolorowe skarpetki Kostka
Botanika
Atlas turzyc
Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
© ® Media Nauka 2008-2021 r.