Pływcowate

Pływcowate (Cabombaceae) to rodzina roślin dwuliściennych z rzędu grzybieniowców, do której zaliczamy około 8 gatunków w dwóch rodzajach.

Wygląd

To rośliny wodne.

Gatunki

To atlas z wykazem gatunków, przynależących do danej rodziny. Aby wyświetlić tylko polskie gatunki, użyj filtra Ukryj obce gatunki, który znajdziesz w panelu bocznym. Możesz także użyć innych ciekawych filtrów, dzięki którym wyświetlisz gatunki z określonego kontynentu, o określonym statusie zagrożenia wyginięciem lub w oparciu jeszcze o inne kryteria. Nasz atlas zawiera karty opisów gatunków wraz ze zdjęciami. Kliknij na nazwę gatunkową lub miniaturę zdjęcia, aby się dowiedzieć czegoś więcej na temat danego gatunku.


Kabomba karolińskaKabomba karolińska

Cabomba caroliniana

Kabomba karolińska (Cabomba caroliniana) to to roślina wodna, także akwariowa, z rodzi pływcowatych, z rodzaju pływiec.

Występowanie i środowisko

Rośliny te zamieszkują Azję i Amerykę Północną.

Tryb życia i zachowanie

Są to rośliny wodne.

Morfologia i anatomia

Łodyga rośnie w dnie jak kłącze. Liście są dwojakiego rodzaju, jedne są pływające (okrągławe) i podwodne, nitkowate. Kwiaty promieniste, pływające.Bibliografia

Wykaz całej bibliografii dla wszystkich artykułów opublikowanych w niniejszym serwisie znajduje się w odnośniku w stopce. Poniżej znajduje się wykaz publikacji, które w szczególności były wykorzystywane w przygotowaniu niniejszego artykułu:

  • Pod redakcją Alicji i Jerzego Szweykowskich - Słownik botaniczny, ISBN 83-214-1305-6, Wiedza Powszechna 2003


© medianauka.pl, 2020-09-13, RODZ-1528Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
©® Media Nauka 2008-2023 r.