Rzęsowate

Rzęsowate (Lemnaceae) to rośliny z rzędu obrazkowców.

Gatunki

To atlas z wykazem gatunków, przynależących do danej rodziny. Aby wyświetlić tylko polskie gatunki, użyj filtra Ukryj obce gatunki, który znajdziesz w panelu bocznym. Możesz także użyć innych ciekawych filtrów, dzięki którym wyświetlisz gatunki z określonego kontynentu, o określonym statusie zagrożenia wyginięciem lub w oparciu jeszcze o inne kryteria. Nasz atlas zawiera karty opisów gatunków wraz ze zdjęciami. Kliknij na nazwę gatunkową lub miniaturę zdjęcia, aby się dowiedzieć czegoś więcej na temat danego gatunku.


Rzęsa drobna, rzęsa mniejszaRzęsa drobna, rzęsa mniejsza PL

Lemna minor

Rzęsa drobna, rzęsa mniejsza (Lemna minor) to gatunek wodnej rośliny wieloletniej, pływająca po powierzchni wody, czasem występując masowo, tworząc zielone kożuchy. Kwiaty są rozdzielnopłciowe, bez okwiatu.

Inne gatunki

  • rzęsa garbata (Lemna gibba)
  • rzęsa trójrowkowa (Lemna trisulca)
  • rzęsa purpurowa (Lemna turionifera)
  • spirodela (Spirodela polyrhiza)
  • wolffia bezkorzeniowa (Wolffia arrhiza)

Kalendarz przyrody

Poniższy kalendarz zawiera wszystkie gatunki, które nie znalazły się w opisie żadnego rodzaju. Każdy rodzaj zawiera niezależny kalendarz przyrody.

123456789101112

Opis

         Rzęsa drobna, rzęsa mniejsza: Kwitnie rzęsa drobna.
Pokaż tylko bieżące wydarzenia

© medianauka.pl, 2017-06-27, RODZ-1247Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
©® Media Nauka 2008-2023 r.