Logo Media Nauka

FacebookSromotnikowate

Sromotnikowate (Phallaceae) to rodzina grzybów z rzędu sromotnikowców.

Wygląd

Owocniki mają złożoną budowę. Owocniki młode jajowate, zamknięte. Starsze mają trzon i kapelusz pokryty glebą, która intensywnie, nieprzyjemnie pachnie.

Gatunki

To atlas z wykazem gatunków, przynależących do danej rodziny. Aby wyświetlić tylko polskie gatunki, użyj filtra Ukryj obce gatunki, który znajdziesz w panelu bocznym. Możesz także użyć innych ciekawych filtrów, dzięki którym wyświetlisz gatunki z określonego kontynentu, o określonym statusie zagrożenia wyginięciem lub w oparciu jeszcze o inne kryteria. Nasz atlas zawiera karty opisów gatunków wraz ze zdjęciami. Kliknij na nazwę gatunkową lub miniaturę zdjęcia, aby się dowiedzieć czegoś więcej na temat danego gatunku.


Sromotnik bezwstydny, sromotnik smrodliwySromotnik bezwstydny, sromotnik smrodliwy PL

Paxillus involutus

Sromotnik bezwstydny, sromotnik smrodliwy (Phallus impudicus) to gatunek niejadalnego grzyba z rodziny sromotnikowatych. Pachnie padliną.

Występowanie i środowisko

W Polsce występują w lasach liściastych i iglastych.

Kalendarz przyrody

Poniższy kalendarz zawiera wszystkie gatunki, które nie znalazły się w opisie żadnego rodzaju. Każdy rodzaj zawiera niezależny kalendarz przyrody.

123456789101112

Opis

      Sromotnik bezwstydny, sromotnik smrodliwy: Okres występowania owocników sromotnika bezwstydnego.
Pokaż tylko bieżące wydarzenia
© medianauka.pl, 2021-02-20, RODZ-1587Polecamy w naszym sklepie

Grzyby lecznicze
Grzybownik i mapa
Atlas grzybów - kieszonkowy
Praktyczny atlas grzybów
Botanika
Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
© ® Media Nauka 2008-2021 r.