Styrakowate

Styrakowate (Styracaceae) to rodzina roślin z rzędu wrzosowców. W Polsce w naturze nie występują przedstawiciele tej rodziny.

Gatunki

To atlas z wykazem gatunków, przynależących do danej rodziny. Aby wyświetlić tylko polskie gatunki, użyj filtra Ukryj obce gatunki, który znajdziesz w panelu bocznym. Możesz także użyć innych ciekawych filtrów, dzięki którym wyświetlisz gatunki z określonego kontynentu, o określonym statusie zagrożenia wyginięciem lub w oparciu jeszcze o inne kryteria. Nasz atlas zawiera karty opisów gatunków wraz ze zdjęciami. Kliknij na nazwę gatunkową lub miniaturę zdjęcia, aby się dowiedzieć czegoś więcej na temat danego gatunku.


Styrakowiec japoński, styrak japońskiStyrakowiec japoński, styrak japoński

Styrax japonicus

Styrakowiec japoński, styrak japoński (Styrax japonicus) to niewielkie drzewo z rodziny styrakowatych. Styrak japoński pochodzi z Azji (Japonia, Chiny, Korea).


Styrakowiec lekarskiStyrakowiec lekarski

Styrax officinalis

Styrakowiec lekarski (Styrax officinalis) to drzewo lub krzew z rodziny styrakowatych, uprawiane dla aromatycznej żywicy. Liście są zielone, biało omszone, całobrzegie.

Inne gatunki

  • Styrax oobassia
© medianauka.pl, 2018-12-10, RODZ-1404Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
© ® Media Nauka 2008-2022 r.