Logo Media Nauka

Szakłakowate

Szakłakowate (Rhamnaceae) to rodzina roślin nasiennych z rzędu szakłakowców. Zaliczamy do niej w Polsce zaledwie dwa gatunki w dwóch rodzajach: szakłak i kruszyna.

Gatunki

Wykaz wszystkich opublikowanych artykułów tematycznych.


Kruszyna pospolitaKruszyna pospolita PL

Frangula alnus

Kruszyna pospolita (Frangula alnus) to krzew liściasty - jedyny w Polsce przedstawiciel rodziny szakłakowatych. To roślina trująca o leczniczych właściwościach. To także krzew ozdobny. Na drzewie zwykle występują i kwiaty i owoce w różnym stadium dojrzewan


Prusznik amerykańskiPrusznik amerykański

Ceanothus americanus

Prusznik amerykański (Ceanothus americanus) to gatunek liściastego krzewu z rodziny szakłakowatych, spotykany w Polsce w uprawach jako roślina ozdobna. Kwiaty są drobne, zebrane w okazałe wiechy.


Szakłak pospolitySzakłak pospolity PL

Rhamnus catharticus

Szakłak pospolity (Rhamnus catharticus) to krzew z cierniami lub małe drzewo z rodziny szakłakowatych. To trująca roślina o leczniczych właściwościach. Rośnie na skrajach lasów oraz w zaroślach.Zdjęcia - galeriaKalendarz przyrody

123456789101112

Opis

ukryj/pokaż
Kruszyna pospolita
        

Kwitnie kruszyna pospolita.

ukryj/pokaż
Szakłak pospolity
          

Kwitnie szakłak pospolity.

Pokaż tylko bieżące wydarzenia
© medianauka.pl, 2018-09-10, RODZ-1308Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
© Media Nauka 2008-2020 r.