logoWawrzynowate, laurowate

Wawrzynowate, laurowate (Lauraceae) to rodzina roślin dwuliściennych, do której zaliczamy około 3000 gatunków drzew i krzewów. Kilka gatunków to ważne rośliny użytkowe, w tym awokado, wawrzyn i cynamonowiec.

Wygląd

To drzewa i krzewy.

Gatunki

To atlas z wykazem gatunków, przynależących do danej rodziny. Aby wyświetlić tylko polskie gatunki, użyj filtra Ukryj obce gatunki, który znajdziesz w panelu bocznym. Możesz także użyć innych ciekawych filtrów, dzięki którym wyświetlisz gatunki z określonego kontynentu, o określonym statusie zagrożenia wyginięciem lub w oparciu jeszcze o inne kryteria. Nasz atlas zawiera karty opisów gatunków wraz ze zdjęciami. Kliknij na nazwę gatunkową lub miniaturę zdjęcia, aby się dowiedzieć czegoś więcej na temat danego gatunku.


AwokadoAwokado

Persea americana

Awokado, smaczliwka wdzięczna, sasafrzan, smaczlin, smaczliwka właściwa (Persea americana) to gatunek rośliny z rodziny wawrzynowatych.

Występowanie i środowisko

To rośliny rejonów tropikalnych Azji i Ameryki.

Morfologia i anatomia

Ulistnienie skrętoległe, zwykle wiecznie zielone. Kwiaty najczęściej promieniste. Owoc to pestkowiec lub jagoda.
© medianauka.pl, 2020-07-06, RODZ-1524 
Polecamy w naszym sklepie

Rośliny chronione
Botanika
Rośliny górskie - Flora Polski
Kolorowe skarpetki Kostka
Rośliny synantropijne - Flora Polski
Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
© ® Media Nauka 2008-2021 r.