Wodnikowate

Wodnikowate (Haloragaceae) to rodzina roślin z rzędu mirtowców. Zaliczamy do niej w kraju 3 gatunki w jednym rodzaju.

Gatunki

To atlas z wykazem gatunków, przynależących do danej rodziny. Aby wyświetlić tylko polskie gatunki, użyj filtra Ukryj obce gatunki, który znajdziesz w panelu bocznym. Możesz także użyć innych ciekawych filtrów, dzięki którym wyświetlisz gatunki z określonego kontynentu, o określonym statusie zagrożenia wyginięciem lub w oparciu jeszcze o inne kryteria. Nasz atlas zawiera karty opisów gatunków wraz ze zdjęciami. Kliknij na nazwę gatunkową lub miniaturę zdjęcia, aby się dowiedzieć czegoś więcej na temat danego gatunku.


Wywłócznik kłosowy, orlanWywłócznik kłosowy, orlan PL

Myriophyllum spicatum

Wywłócznik kłosowy, orlan (Myriophyllum spicatum) to gatunek rośliny wodnej i pływającej z rodziny wodnikowatych, tworzącej często zwarte fitocenozy.


Wywłócznik okółkowyWywłócznik okółkowy PL

Myriophyllum verticillatum

Wywłócznik okółkowy, piórnik (Myriophyllum verticillatum) to gatunek rośliny wodnej i pływającej z rodziny wodnikowatych. Jest zakorzeniona w dnie zbiornika.


Wywłócznik brazylijskiWywłócznik brazylijski

Myriophyllum aquaticum

Wywłócznik brazylijski (Myriophyllum aquaticum) to jednoroczna lub wieloletnia roślina wodna z rodziny wodnikowatych. Jest uprawiana jako roślina ozdobna.

Inne gatunki

  • wywłócznik skrętoległy (Myriophyllum alterniflorum)

Występowanie i środowisko

To rośliny wodne, występujące na całym świecie poza obszarami chłodnymi (Arktyka, Antarktyda).

Kalendarz przyrody

Poniższy kalendarz zawiera wszystkie gatunki, które nie znalazły się w opisie żadnego rodzaju. Każdy rodzaj zawiera niezależny kalendarz przyrody.

123456789101112

Opis

          Wywłócznik brazylijski: Kwitnie wywłócznik brazylijski.
        Wywłócznik kłosowy, orlan: Kwitnie wywłócznik kłosowy.
        Wywłócznik okółkowy: Kwitnie wywłócznik okółkowy.
Pokaż tylko bieżące wydarzenia

© medianauka.pl, 2019-08-26, RODZ-1359Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
©® Media Nauka 2008-2023 r.