Woskownicowate

Woskownicowate (Myricaceae) to rodzina roślin z rzędu woskownicowców, do której zaliczamy w Polsce tylko jeden gatunek. Niektóre źródła zaliczają rodzinę woskownicowatych do bukowców.

Gatunki

To atlas z wykazem gatunków, przynależących do danej rodziny. Aby wyświetlić tylko polskie gatunki, użyj filtra Ukryj obce gatunki, który znajdziesz w panelu bocznym. Możesz także użyć innych ciekawych filtrów, dzięki którym wyświetlisz gatunki z określonego kontynentu, o określonym statusie zagrożenia wyginięciem lub w oparciu jeszcze o inne kryteria. Nasz atlas zawiera karty opisów gatunków wraz ze zdjęciami. Kliknij na nazwę gatunkową lub miniaturę zdjęcia, aby się dowiedzieć czegoś więcej na temat danego gatunku.


Woskownica europejskaWoskownica europejska PL §§

Myrica gale

Woskownica europejska (Myrica gale L.) to gatunek krzewu z rodziny woskownicowatych, jedyny krajowy przedstawiciel tej rodziny. Woskownica europejska rośnie w Polsce w naturze tylko nad Bałtykiem


Woskownica amerykańskaWoskownica amerykańska

Myrica cerifera

Woskownica amerykańska (Myrica cerifera) to gatunek krzewu liściastego z rodziny woskownicowatych.


Woskownica pensylwańskaWoskownica pensylwańska

Myrica pensylvanica

Woskownica pensylwańska (Myrica pensylvanica) to gatunek krzewu z rodziny woskownicowatych. W naturze woskownica pensylwańska występuje w północno-wschodniej części Ameryki Północnej.

Kalendarz przyrody

Poniższy kalendarz zawiera wszystkie gatunki, które nie znalazły się w opisie żadnego rodzaju. Każdy rodzaj zawiera niezależny kalendarz przyrody.

123456789101112

Opis

          Woskownica europejska: Kwitnie woskownica europejska.
Pokaż tylko bieżące wydarzenia

© medianauka.pl, 2018-07-12, RODZ-1349Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
©® Media Nauka 2008-2023 r.