Logo Media Nauka

FacebookPhysalacriaceae

Physalacriaceae to rodzina grzybów z rzędu pieczarkowców, do której należy między innymi opieńka miodowa.

Gatunki

To atlas z wykazem gatunków, przynależących do danej rodziny. Aby wyświetlić tylko polskie gatunki, użyj filtra Ukryj obce gatunki, który znajdziesz w panelu bocznym. Możesz także użyć innych ciekawych filtrów, dzięki którym wyświetlisz gatunki z określonego kontynentu, o określonym statusie zagrożenia wyginięciem lub w oparciu jeszcze o inne kryteria. Nasz atlas zawiera karty opisów gatunków wraz ze zdjęciami. Kliknij na nazwę gatunkową lub miniaturę zdjęcia, aby się dowiedzieć czegoś więcej na temat danego gatunku.


Opieńka miodowaOpieńka miodowa PL

Armillaria mellea

Opieńka miodowa (Armillaria mellea) to gatunek warunkowo jadalnego, aromatycznego grzyba z rodziny Physalacriaceae o gorzkawym smaku. Obecnie takson ten traktuje się jako gatunek zbiorowy dla co najmniej 5 gatunków.

Kalendarz przyrody

Poniższy kalendarz zawiera wszystkie gatunki, które nie znalazły się w opisie żadnego rodzaju. Każdy rodzaj zawiera niezależny kalendarz przyrody.

123456789101112

Opis

        Opieńka miodowa: Okres występowania owocników opieńki miodowej.
Pokaż tylko bieżące wydarzenia
© medianauka.pl, 2021-02-18, RODZ-1583Polecamy w naszym sklepie

Grzyby lecznicze
Grzybownik i mapa
Atlas grzybów - ponad 200 polskich gatunków
Botanika
Atlas grzybów
Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
© ® Media Nauka 2008-2021 r.