Logo Media Nauka

Amarylkowate

Amarylkowate (Amaryllidaceae) to rośliny z rzędu liliowców. Wiele źródeł zalicza tę rodzinę do rzędu szparagowców. To gatunki na ogół tropikalne lun subtropikalne.

Gatunki

Wykaz wszystkich opublikowanych artykułów tematycznych.


Narcyz biały, narcyz wonnyNarcyz biały, narcyz wonny PL - ogród

Narcissus poeticus

Narcyz biały, narcyz wonny (Narcissus poeticus) to gatunek wieloletniej rośliny trującej z rodziny amarylkowatych, często spotykany w uprawach ogrodowych.


Narcyz trąbkowyNarcyz trąbkowy PL

Narcissus pseudonarcissus

Narcyz trąbkowy (Narcissus pseudonarcissus) to bylina z rodziny amarylkowatych, uprawiana w przydomowych ogrodach, a także na kwiaty cięte. Kolor kwiatów jednobarwny - żółty, czasem dwubarwny: kremowy i żółty.


Śnieżyca letniaŚnieżyca letnia PL - obcy

Leucojum aestivum

Śnieżyca letnia (Leucojum aestivum) to wieloletnia roślina z rodziny amarylkowatych. W Polsce rzadko spotykana w uprawach ozdobnych, dziczejąca.


Śnieżyca wiosennaŚnieżyca wiosenna PL §

Leucojum vernum

Śnieżyca wiosenna (Leucojum vernum) to bylina z rodziny amarylkowatych, często uprawiana roślina ozdobna, dziczejąca. Roślina obumiera zaraz po wydaniu owoców z początkiem lata.


Śnieżyczka przebiśniegŚnieżyczka przebiśnieg PL §

Galanthus nivalis

Śnieżyczka przebiśnieg (Galanthus nivalis) to bylina z rodziny amarylkowatych, zwiastun wiosny. Niestety poprzez utratę środowisk naturalnych oraz bezmyślne zrywanie przez człowieka kwiatów i wykopywanie cebulek jest gatunkiem ginącym.


ZwartnicaZwartnica

Hippeastrum sp.

Zwartnica (Hippeastrum sp.) to rodzaj roślin ozdobnych cebulowych z rodziny amarylkowatych, jedna z najbardziej popularnych roślin ozdobnych doniczkowych cebulowych w Polsce.Zdjęcia - galeriaInne gatunki

  • Miecznica wąskolistna (Sisyrinchium montanum)

Morfologia i anatomia

Wytwarzają kłącza lub cebule.

Kalendarz przyrody

123456789101112

Opis

ukryj/pokaż
Narcyz biały, narcyz wonny
          

Kwitnie narcyz biały.

ukryj/pokaż
Śnieżyca letnia
          

Kwitnie śnieżyca letnia.

ukryj/pokaż
Śnieżyca wiosenna
         

Kwitnie śnieżyca wiosenna.

ukryj/pokaż
Śnieżyczka przebiśnieg
        

Kwitnie śnieżyczka przebiśnieg.

Pokaż tylko bieżące wydarzenia
© medianauka.pl, 2017-05-13, RODZ-1215Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
© Media Nauka 2008-2020 r.