Logo Media Nauka

FacebookBoczniakowate

Boczniakowate (Pleurotaceae) to rodzina grzybów z rzędu pieczarkowców.

Wygląd

To grzyby kapeluszowe z blaszkami od spodu, zwykle wyrastające bocznie z drewna. Trzon silnie skrócony lub nawet nie występuje.

Gatunki

To atlas z wykazem gatunków, przynależących do danej rodziny. Aby wyświetlić tylko polskie gatunki, użyj filtra Ukryj obce gatunki, który znajdziesz w panelu bocznym. Możesz także użyć innych ciekawych filtrów, dzięki którym wyświetlisz gatunki z określonego kontynentu, o określonym statusie zagrożenia wyginięciem lub w oparciu jeszcze o inne kryteria. Nasz atlas zawiera karty opisów gatunków wraz ze zdjęciami. Kliknij na nazwę gatunkową lub miniaturę zdjęcia, aby się dowiedzieć czegoś więcej na temat danego gatunku.


Boczniak ostrygowatyBoczniak ostrygowaty PL

Pleurotus ostreatus

Boczniak ostrygowaty (Pleurotus ostreatus) to gatunek jadalnego grzyba z rodziny boczniakowatych. Pachnie jak huba. Jest bardzo smaczny i często spotykany w obrocie handlowym.

Kalendarz przyrody

Poniższy kalendarz zawiera wszystkie gatunki, które nie znalazły się w opisie żadnego rodzaju. Każdy rodzaj zawiera niezależny kalendarz przyrody.

123456789101112

Opis

        Boczniak ostrygowaty: Okres występowania owocników boczniaka ostrygowatego.
Pokaż tylko bieżące wydarzenia
© medianauka.pl, 2021-02-20, RODZ-1585Polecamy w naszym sklepie

Grzybownik i mapa
Grzyby lecznicze
Atlas grzybów
Atlas grzybów - ponad 200 polskich gatunków
Praktyczny atlas grzybów
Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
© ® Media Nauka 2008-2021 r.