Dawaliowate

Dawaliowate (Davalliaceae) to rodzina roślin z rzędu paprotkowców. Część gatunków znalazło zastosowanie jako ozdobne rośliny doniczkowe.

Wygląd

To często epifity i rośliny rosnące na skałach.

Gatunki

To atlas z wykazem gatunków, przynależących do danej rodziny. Aby wyświetlić tylko polskie gatunki, użyj filtra Ukryj obce gatunki, który znajdziesz w panelu bocznym. Możesz także użyć innych ciekawych filtrów, dzięki którym wyświetlisz gatunki z określonego kontynentu, o określonym statusie zagrożenia wyginięciem lub w oparciu jeszcze o inne kryteria. Nasz atlas zawiera karty opisów gatunków wraz ze zdjęciami. Kliknij na nazwę gatunkową lub miniaturę zdjęcia, aby się dowiedzieć czegoś więcej na temat danego gatunku.


Davallia bullataDavallia bullata

Davallia bullata

Davallia bullata to gatunek paproci z rodziny dawaliowatych, ozdobna roślina doniczkowa. To epifit, który może być uprawiany na kawałku kory.

Występowanie i środowisko

Rejony tropikalne.

Morfologia i anatomia

Liście są wodoodporne, pierzastozłożone.

© medianauka.pl, 2017-09-12, RODZ-1549Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
©® Media Nauka 2008-2023 r.