Długoszowate

Długoszowate (Osmundaceae) to rodzina roślin należących do rzędu paprotkowców. do rodziny tej w naszym kraju należy tylko jeden gatunek - długosz królewski. Na świecie istnieje 20 gatunków z tej rodziny.

Wygląd

Gatunki

To atlas z wykazem gatunków, przynależących do danej rodziny. Aby wyświetlić tylko polskie gatunki, użyj filtra Ukryj obce gatunki, który znajdziesz w panelu bocznym. Możesz także użyć innych ciekawych filtrów, dzięki którym wyświetlisz gatunki z określonego kontynentu, o określonym statusie zagrożenia wyginięciem lub w oparciu jeszcze o inne kryteria. Nasz atlas zawiera karty opisów gatunków wraz ze zdjęciami. Kliknij na nazwę gatunkową lub miniaturę zdjęcia, aby się dowiedzieć czegoś więcej na temat danego gatunku.


Długosz królewskiDługosz królewski PL §§

Osmunda regalis

Długosz królewski (Osmunda regalis) to okazała i wieloletni gatunek rodzimej paproci, jedynego przedstawiciela rodziny długoszowatych w naszym kraju. Należy do bardzo starej i szczątkowej już grupy paproci.

Występowanie i środowisko

Oprócz kosmopolitycznego długosza królewskiego reszta gatunków występuje w Australii, Nowej Gwinei i w Afryce.

Kalendarz przyrody

Poniższy kalendarz zawiera wszystkie gatunki, które nie znalazły się w opisie żadnego rodzaju. Każdy rodzaj zawiera niezależny kalendarz przyrody.

123456789101112

Opis

        Długosz królewski: Zarodnikuje długosz królewski.
Pokaż tylko bieżące wydarzenia

© medianauka.pl, 2018-09-09, RODZ-1277Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
©® Media Nauka 2008-2023 r.