Drzewnicowate

Drzewnicowate (Burramyidae) to rodzina torbaczy, do której zaliczamy 5 gatunków w dwóch rodzajach: drzewnica i pałaneczka.

Wygląd

To małych rozmiarów torbacze.

Gatunki

To atlas z wykazem gatunków, przynależących do danej rodziny. Aby wyświetlić tylko polskie gatunki, użyj filtra Ukryj obce gatunki, który znajdziesz w panelu bocznym. Możesz także użyć innych ciekawych filtrów, dzięki którym wyświetlisz gatunki z określonego kontynentu, o określonym statusie zagrożenia wyginięciem lub w oparciu jeszcze o inne kryteria. Nasz atlas zawiera karty opisów gatunków wraz ze zdjęciami. Kliknij na nazwę gatunkową lub miniaturę zdjęcia, aby się dowiedzieć czegoś więcej na temat danego gatunku.


Pałaneczka karłowataPałaneczka karłowata

Cercartetus lepidus

Pałaneczka karłowata (Cercartetus lepidus) to gatunek ssaka z rodziny drzewnicowatych, należącej do rzędu torbaczy. Ma dość duże uszy, długi i chwytny ogon.

Inne gatunki

  • drzewnica górska (Burramys parvus)
  • pałaneczka długoogonowa (Cercartetus caudatus)
  • pałaneczka cynamonowa (Cercartetus concinnus)
  • pałaneczka gruboogonowa (Cercartetus nanus)

Występowanie i środowisko

To rodzina zwierząt australijskich.

Tryb życia i zachowanie

Prowadzą zwykle nadrzewny tryb życia.
Jak dużo jedzą zwierzęta?

Jak dużo jedzą zwierzęta?

Czy tylko człowiek bywa obżartuchem? Czy w świecie zwierząt również można znaleźć łakomczuchów? Ile pokarmu zjadają różne zwierzęta?


© medianauka.pl, 2018-12-26, RODZ-806

Polecamy w naszym sklepie

Animalium
Ilustrowana encyklopedia ssaków Polski - Atlas
Puzzle 1000 Ssaki
Kolorowe skarpetki - forest animals
kolorowe skarpetki góra lodowa
Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
© ® Media Nauka 2008-2022 r.