Systematyka ssaków

Systematyka ssaków pozwala nam przyporządkować gatunki (podstawowe jednostki systematyczne obejmujące wszystkie osobniki zdolne do nieograniczonego krzyżowania się, tworząc populację) do poszczególnych jednostek systematycznych wyższego rzędu. Taki podział ma na celu uporządkowanie wspólnych cech różnych zwierząt lub roślin. Każdy gatunek oznaczony jest dwuczłonową nazwą łacińską: pierwszy człon jest nazwą rodzaju, drugi jest nazwą gatunku w obrębie rodzaju.

Systematyka ssaków ma na celu odzwierciedlenie pokrewieństwa między nimi. Gatunki łączy się w rodzaje, rodzaje w rodziny, rodziny w rzędy, rzędy w gromady (lub klasy w przypadku roślin), te ostatnie w wprzypadku zwierząt w typy. Aby podkreślić bliższe pokrewieństwo niektórych grup systematycznych stosuje się także dodatkowe kategorie jak: podrodziny, podrzędy, kohorty, szczepy, podgromady, podtypy itp.

Poniżej przedstawiono systematykę ssaków wraz z linkami do istniejących artykułów w niniejszym serwisie. Gatunki wymieniono w kolejności alfabetycznej. Nie jest to pełna klasyfikacja. Gatunki wymarłe oznaczono znakiem †.

Z uwagi na duże zmiany, jakie zachodzą w ostatnim czasie w systematyce oraz nazewnictwie taksonów, aktualnie trwają prace w naszym serwisie nad aktualizacją systematyki.

  • Gromada: Ssaki (Mammalia)
    • Rząd: Afrosorkowce (Afrosoricida)
      • Rodzina: Złotokretowate (Chrysochloridae)
        • Złotokrecik przylądkowy (Amblysomus corriae)
        • Złotokrecik hotentocki (Amblysomus hottentotus)
        • Złotokrecik zuluski (Amblysomus iris)
        • Złotokrecik stokowy (Amblysomus marleyi)
        • Złotokrecik krzepki (Amblysomus robustus)
        • Złotokrecik wyżynny (Amblysomus septentrionalis)
        • Złotokrecinek kongijski (Calcochloris leucorhinus)
        • Złotokrecinek żółty (Calcochloris obtusirostris)
        • Złotokrecinek płomykówkowy (Calcochloris tytonis)
        • Złotokretnik rodezyjski (Carpitalpa arendsi)
        • Złotokret nabrzeżny (Chlorotalpa duthieae)
        • Złotokret górski (Chlorotalpa sclateri)
        • Złotokret zwyczajny, złotokret (Chrysochloris asiatica)
        • Złotokret reliktowy (Chrysochloris visagiei)
        • Złotokret stokowy (Chrysospalax balsaci)
        • Złotokret ruwenzorski (Chrysospalax stuhlmanni)
        • Złotoślepiec olbrzymi (Chrysospalax trevelyani)
        • Złotoślepiec szorstkowłosy (Chrysospalax villosus)
        • Skrytokret wydmowy (Cryptochloris wintoni)
        • Skrytokret piaskowy (Cryptochloris zyli)
        • Złotokretowiec pustynny (Eremitalpa granti)
        • Tłustokrecik samotny (Neamblysomus gunningi)
        • Tłustokrecik buszowy (Neamblysomus julianae)
      • Rodzina: Tenrekowate (Tenrecidae)
        • Tenreczynek jeżowaty (Echinops telfairi)
        • Uszorek wielkouchy (Geogale aurita)
        • Tenrekowiec wyżynny (Hemicentetes nigriceps)
        • Tenrek pręgowany (Hemicentetes semispinosus)
        • Tenrecznik wodny (Limnogale mergulus)
        • Tenreczek krótkoogonowy (Microgale brevicaudata)
        • Tenreczek myszaty (Microgale cowani)
        • Tenreczek pustynny (Microgale dobsoni)
        • Tenreczek smużkowany (Microgale drouhardi)
        • Tenreczek drzewny (Microgale dryas)
        • Tenreczek blady (Microgale fotsifotsy)
        • Tenreczek smukły (Microgale gracilis)
        • Tenreczek bezdeszczowy (Microgale grandidieri)
        • Tenreczek gołonosy (Microgale gymnorhyncha)
        • Tenreczek leśny (Microgale jenkinsae)
        • Tenreczek stokowy (Microgale jobihely)
        • Tenrek długoogonowy (Microgale longicaudata)
        • Tenreczek malgaski (Microgale majori)
        • Tenreczek górski (Microgale monticola)
        • Tenreczek delikatny (Microgale nasoloi)
        • Tenreczek karłowaty (Microgale parvula)
        • Tenreczek większy (Microgale principula)
        • Tenreczek maleńki (Microgale pusilla)
        • Tenreczek ryjówkowaty (Microgale soricoides)
        • Tenreczek dżunglowy (Microgale taiva)
        • Tenreczek wyżynny (Microgale talazaci)
        • Tenreczek zwinny (Microgale thomasi)
        • Wodniczek karłowaty (Micropotamogale lamottei)
        • Wodniczek ruwenzorski (Micropotamogale ruwenzorii)
        • Ryżorek kretowaty (Oryzorictes hova)
        • Ryżorek czteropalczasty (Oryzorictes tetradactylus)
        • Wodnica kameruńska (Potamogale velox)
        • Jeżokret kłujący (Setifer setosus)
        • Tenrek zwyczajny (Tenrec ecaudatus)
    • Rząd: Parzystokopytne (Artiodactyla)
      • Rodzina: Wołowate (Bovidae)
        • Adaks pustynny (Addax nasomaculatus)
        • Impala zwyczajna (Aepyceros melampus)
        • Bawolec krowi (Alcelaphus buselaphus)
        • Bawolec rudy (Alcelaphus caama)
        • Bawolec masajski (Alcelaphus cokii)
        • Bawolec sawannowy (Alcelaphus lelwel)
        • Bawolec esowatorogi (Alcelaphus lichtensteinii)
        • Bawolec erytrejski (Alcelaphus tora)
        • antylopik ogadeński (Ammodorcas clarkei)
        • Arui grzywiasta (Ammotragus lervia)
        • Skocznik antylopi (Antidorcas marsupialis)
        • Antylopa indyjska (Antilope cervicapra)
        • arabotar blady (Arabitragus jayakari)
        • Hirola okularowa (Beatragus hunteri)
        • Bizon amerykański (Bison bison)
        • Żubr europejski (Bison bonasus) (PL)
        • Gajal udomowiony (Bos frontalis)
        • Gaur indyjski (Bos gaurus)
        • Jak zwyczajny (Bos grunniensis)
        • Zebu (Bos indicus)
        • Banteng azjatycki (Bos javanicus)
        • Jak dziki (Bos mutus)
        • Tur leśny (Bos primigenius) (PL)
        • Kuprej azjatycki (Bos sauveli)
        • Bydło domowe, tur europejski (Bos taurus) (PL)
        • Nilgau indyjski (Boselaphus tragocamelus)
        • Arni azjatycki (Bubalus arnee)
        • Wół domowy (Bubalus bubalis)
        • Anoa nizinny (Bubalus depressicornis)
        • Wół mindorski (Bubalus mindorensis)
        • Anoa górski (Bubalus quarlesi)
        • Takin złoty (Budorcas taxicolor)
        • Koza bezoarowa (Capra aegagrus)
        • Koziorożec kaukaski (Capra caucasica)
        • Koziorożec walcorogi (Capra cylindricornis)
        • Markur śruborogi (Capra falconeri)
        • Koza domowa (Capra hircus) (PL)
        • Koziorożec alpejski (Capra ibex)
        • Koziorożec nubijski (Capra nubiana)
        • Koziorożec pirenejski (Capra pyrenaica)
        • Koziorożec syberyjski (Capra sibirica)
        • Koziorożec abisyński (Capra walie)
        • Serau kędzierzawy (Capricornis crispus)
        • Serau chiński (Capricornis milneedwardsii)
        • Serau rudy (Capricornis rubidus)
        • Serau białogrzywy (Capricornis sumatraensis)
        • Serau tajwański (Capricornis swinhoei)
        • Serau himalajski (Capricornis thar)
        • Dujker wyspowy (Cephalophus adersi)
        • Dujker liberyjski (Cephalophus brookei)
        • Dujker płowy (Cephalophus callipygus)
        • Dujker białonogi (Cephalophus crusalbum)
        • Dujker czarnopręgi (Cephalophus dorsalis)
        • Dujker kasztanowaty (Cephalophus harveyi)
        • Dujker duży (Cephalophus jentinki)
        • Dujker białobrzuchy (Cephalophus leucogaster)
        • Dujker czerwony (Cephalophus natalensis)
        • Dujker czarny (Cephalophus niger)
        • Dujker czarnoczelny (Cephalophus nigrifrons)
        • Dujker zatokowy (Cephalophus ogilbyi)
        • Dujker ruwenzorski (Cephalophus rubidus)
        • Dujker rudoboki (Cephalophus rufilatus)
        • Dujker żółtopręgi (Cephalophus silvicultor)
        • Dujker tanzański (Cephalophus spadix)
        • Dujker jednobarwny (Cephalophus weynsi)
        • Dujker zebrowaty (Cephalophus zebra)
        • Gnu brunatne (Connochaetes gnou)
        • Gnu pręgowane (Connochaetes taurinus)
        • Gnu białobrode (Connochaetes taurinus albojubatus)
        • Sasebi sawannowy (Damaliscus korrigum)
        • Sasebi właściwy (Damaliscus lunatus)
        • Sasebi przylądkowy (Damaliscus pygargus)
        • Sasebi przylądkowy (Damaliscus pygargus)
        • Sasebi zambijski (Damaliscus superstes)
        • Bejra somalijska (Dorcatragus megalotis)
        • Gazelopka sudańska (Eudorcas albonotata)
        • Gazelopka rudoczelna (Eudorcas rufifrons)
        • Gazelopka rdzawa (Eudorcas rufina)
        • Gazelopka sawannowa (Eudorcas thomsonii)
        • Gazelopka nubijska (Eudorcas tilonura)
        • Gazela arabska (Gazella arabica)
        • Gazela indyjska (Gazella bennettii)
        • Gazela jemeńska (Gazella bilkis)
        • Gazela berberyjska (Gazella cuvieri)
        • Gazela pustynna (Gazella dorcas)
        • Gazela pustynna (Gazella erlangeri)
        • Gazela górska (Gazella gazella)
        • Gazela piaskowa (Gazella leptoceros)
        • Gazela saudyjska (Gazella saudiya)
        • Gazela mała (Gazella spekei)
        • Gazela czarnoogonowa (Gazella subgutturosa)
        • Tar himalajski (Hemitragus jemlahicus)
        • Antylopowiec koński (Hippotragus equinus)
        • Antylopowiec modry (Hippotragus leucophaeus)
        • Antylopowiec szablorogi (Hippotragus niger)
        • Antylopowiec wielki (Hippotragus variani)
        • Kob katangijski (Kobus anselli)
        • Kob pręgozady (Kobus defassa)
        • Kob śniady (Kobus ellipsiprymnus)
        • Kob żółty (Kobus kob)
        • Kob moczarowy (Kobus leche)
        • Kob białouchy (Kobus leucotis)
        • Kob nilowy (Kobus megaceros)
        • Kob ugandyjski (Kobus thomasi)
        • Kob lirorogi (Kobus vardonii)
        • Gerenuk długoszyi (Litocranius walleri)
        • Dikdik namibijski (Madoqua domarensis)
        • Dikdik drobny (Madoqua guentheri)
        • Dikdikk sawannowy (Madoqua kirkii)
        • Dikdik rudobrzuchy (Madoqua phillipsi)
        • Dikdik srebrzysty (Madoqua piacentinii)
        • Dikdik żwawy (Madoqua saltiana)
        • Dikdik szarolicy (Madoqua swaynei)
        • Goral brunatny (Naemorhedus baileyi)
        • Goral długoogonowy (Naemorhedus caudatus)
        • Goral himalajski (Naemorhedus goral)
        • Goral szary (Naemorhedus griseus)
        • Gazelka płocha (Nanger dama)
        • Gazela masajska (Nanger granti)
        • Gazelka pręgogłowa (Nanger soemmerringii)
        • Antylopka lilipucia (Neotragus batesi)
        • Antylopka karłowata (Neotragus pygmaeus)
        • Antylopka piżmowa (Nesotragus moschatus)
        • Nilgirtar leśny (Nilgiritragus hylocrius)
        • Kozioł śnieżny (Oreamnos americanus)
        • Koziołek skalny (Oreotragus oreotragus)
        • Oryks pręgoboki (Oryx beisa)
        • Oryks szablorogi (Oryx dammah)
        • Oryks południowy (Oryx gazella)
        • Oryks arabski (Oryx leucoryx)
        • Oribi smukłonogi (Ourebia ourebi)
        • Piżmowół arktyczny (Ovibos moschatus)
        • Owca dzika (Ovis ammon)
        • Owca domowa (Ovis aries) (PL)
        • Owca czteroroga (Ovis aries jakobs)
        • Owca kanadyjska (Ovis canadensis)
        • Owca jukońska (Ovis dalli)
        • Owca tybetańska (Ovis hodgsonii)
        • Muflon śródziemnomorski (Ovis musimon) (PL)
        • Owca czarnogórska (Ovis nigrimontana)
        • Owca śnieżna (Ovis nivicola)
        • Muflon cypryjski (Ovis ophion)
        • Owca stepowa (Ovis orientalis)
        • Owca pamirska (Ovis polii)
        • Cziru tybetańskie (Pantholops hodgsonii)
        • Pelea sarnia (Pelea capreolus)
        • Dujkerczyk karłowaty (Philantomba maxwellii)
        • Dujkerczyk modry (Philantomba monticola)
        • Dujkerczyk skryty (Philantomba walteri)
        • Dżereń mongolski (Procapra gutturosa)
        • Dżereń tybetański (Procapra picticaudata)
        • Dżereń Przewalskiego (Procapra przewalskii)
        • Nahur, nachur, bharal, owca niebieska (Pseudois nayaur)
        • Nahur karłowaty (Pseudois shaeferi)
        • Saola wietnamska (Pseudoryx nghetinhensis)
        • Antylopik zwyczajny (Raphicerus campestris)
        • Antylopik przylądkowy (Raphicerus melanotis)
        • Antylopik północny (Raphicerus sharpei)
        • Ridbok południowy (Redunca arundinum)
        • Ridbok górski (Redunca fulvorufula)
        • Ridbok zwyczajny (Redunca redunca)
        • Kozica południowa (Rupicapra pyrenaica)
        • Kozica północna (Rupicapra rupicapra) (PL)
        • Suhak północny (Saiga borealis)
        • Suhak stepowy (Saiga tatarica)
        • Grym szary (Sylvicapra grimmia)
        • Bawół afrykański (Syncerus caffer)
        • Czykara dekańska (Tetracerus quadricornis)
        • Niala grzywiasta (Tragelaphus angasii)
        • Niala górska (Tragelaphus buxtoni)
        • Oreas wielki (Tragelaphus derbianus)
        • Bongo leśne (Tragelaphus eurycerus)
        • Kudu małe (Tragelaphus imberbis)
        • Eland zwyczajny (Tragelaphus oryx)
        • Buszbok subsaharyjski (Tragelaphus scriptus)
        • Sitatunga sawannowa (Tragelaphus spekii)
        • Kudu wielkie (Tragelaphus strepsiceros)
      • Rodzina: Jeleniowate (Cervidae)
        • Łoś euroazjatycki (Alces alces) (PL)
        • Łoś amerykański (Alces americanus)
        • Aksis czytal (Axis axis)
        • Aksis kalamiański (Axis calamianensis)
        • Aksis baweański (Axis kuhlii)
        • Aksis bengalski (Axis porcinus)
        • Jeleniak bagienny (Blastocerus dichotomus)
        • Sarna europejska (Capreolus capreolus) (PL)
        • Sarna syberyjska (Capreolus pygargus)
        • Jeleń berberyjski (Cervus barbarus)
        • Wapiti, Jeleń kanadyjski (Cervus canadensis)
        • Jeleń karłowaty (Cervus corsicanus)
        • Jeleń szlachetny (Cervus elaphus) (PL)
        • Jeleń kaszmirski (Cervus hanglu)
        • Jeleń kaspijski (Cervus maral)
        • Jeleń wschodni (Cervus nippon) (PL)
        • Jeleń panoński (Cervus pannoniensis)
        • Jeleń wietnamski (Cervus pseudaxis)
        • Jeleń wyspowy (Cervus pulchellus)
        • Jeleń tajwański (Cervus taiouanus)
        • Jeleń tybetański (Cervus wallichii)
        • Jeleń mandżurski (Cervus xanthopygus)
        • Jeleń bucharski (Cervus yarkandensis)
        • Daniel zwyczajny (Dama dama) (PL)
        • Daniel mezopotamski (Dama mesopotamica)
        • Jelonek czubaty (Elaphodus cephalophus)
        • Milu chiński (Elaphurus davidianus)
        • Huemal peruwiański (Hippocamelus antisensis)
        • Huemal chilijski (Hippocamelus bisulcus)
        • Jelonkowiec błotny (Hydropotes inermis)
        • Mazama ruda (Mazama americana)
        • Mazama parańska (Mazama bororo)
        • Mazama rdzawa (Mazama bricenii)
        • Mazama lilipucia (Mazama chunyi)
        • Mazama szara (Mazama gouazoubira)
        • Mazama mała (Mazama nana)
        • Mazama amazońska (Mazama nemorivaga)
        • Mazama blada (Mazama ochroleuca)
        • Mazama jukatańska (Mazama pandora)
        • Mazama karłowata (Mazama rufina)
        • Mazama środkowoamerykańska (Mazama temama)
        • Jeleń olbrzymi (Megaloceros giganteus †)
        • Mundżak żółty (Muntiacus atherodes)
        • Mundżak czarny (Muntiacus crinifrons)
        • Mundżak samotny (Muntiacus feae)
        • Mundżak czuboczelny (Muntiacus gongshanensis)
        • Mundżak sumatrzański (Muntiacus montanus)
        • Mundżak indyjski (Muntiacus muntjak)
        • Mundżak stokowy (Muntiacus puhoatensis)
        • Mundżak liściowy (Muntiacus putaoensis)
        • Mundżak chiński (Muntiacus reevesi)
        • Mundżak laotański (Muntiacus rooseveltorum)
        • Mundżak annamski (Muntiacus truongsonensis)
        • Mundżak szczekliwy (Muntiacus vaginalis)
        • Mundżak olbrzymi (Muntiacus vuquangensis)
        • Mulak czarnoogonowy (Odocoileus hemionus)
        • Mulak białoogonowy (Odocoileus virginianus)
        • Sarniak pampasowy (Ozotoceros bezoarticus)
        • Jeleniec białowargi (Przewalskium albirostris)
        • Pudu północny (Pudu mephistophiles)
        • Pudu południowy (Pudu puda)
        • Renifer tundrowy (Rangifer tarandus)
        • Barasinga bagienna (Rucervus duvaucelii)
        • Barasinga tykoczelna (Rucervus eldii)
        • Barasinga tajska (Rucervus schomburgki)
        • Barasinga birmańska (Rucervus siamensis)
        • Sambar kropkowany (Rusa alfredi)
        • Sambar filipiński (Rusa marianna)
        • Sambar sundajski (Rusa timorensis)
        • Sambar jednobarwny (Rusa unicolor)
      • Rodzina: Żyrafowate (Giraffidae)
        • Żyrafa sawannowa (Giraffa camelopardalis)
        • Żyrafa zachodnioafrykańska (Giraffa peralta)
        • Żyrafa ugandyjska (Giraffa rothschildi)
        • Okapi leśne (Okapia johnstoni)
      • Rodzina: Hipopotamowate (Hippopotamidae)
      • Rodzina: Piżmowcowate (Moschidae)
        • Piżmowiec chiński (Moschus anhuiensis)
        • Piżmowiec karłowaty (Moschus berezovskii)
        • Piżmowiec leśny (Moschus caobangis)
        • Piżmowiec górski (Moschus chrysogaster)
        • Piżmowiec kaszmirski (Moschus cupreus)
        • Piżmowiec ciemny (Moschus fuscus)
        • Piżmowiec białobrzuchy (Moschus leucogaster)
        • Piżmowiec syberyjski (Moschus moschiferus)
        • Piżmowiec stokowy (Moschus sifanicus)
      • Rodzina: Świniowate (Suidae)
        • Babirussa wąsata (Babyrousa babyrussa)
        • Babirussa skryta (Babyrousa bolabatuensis)
        • Babirussa sulaweska (Babyrousa celebensis)
        • Babirussa malengeńska (Babyrousa togeanensis)
        • Dzikacz leśny (Hylochoerus meinertzhageni)
        • Guziec pustynny (Phacochoerus aethiopicus)
        • Guziec zwyczajny (Phacochoerus africanus)
        • Świneczka karłowata (Porcula salvania)
        • Dzikan zaroslowy (Potamochoerus larvatus)
        • Dzikan rzeczny (Potamochoerus porcus)
        • Świnia palawańska (Sus ahoenobarbus)
        • Świnia brodata (Sus barbatus)
        • Świnia wietnamska (Sus bucculentus)
        • Świnia wisajska (Sus cebifrons)
        • Świnia celebeska (Sus celebensis)
        • Świnia samotna (Sus oliveri)
        • Świnia filipińska (Sus philippensis)
        • Dzik euroazjatycki (Sus scrofa) (PL)
        • Świnia domowa (Sus scrofa domestica) (PL)
        • Świnia timorska (Sus timoriensis)
        • Świnia brodawkowata (Sus verrucosus)
        • Świnia paskowana (Sus vittatus)
      • Rodzina: Kanczylowate (Tragulidae)
        • Wodnokanczyl afrykański (Hyaemoschus aquaticus)
        • Kanczylek indyjski (Moschiola indica)
        • Kanczylek żółtopręgi (Moschiola kathygre)
        • Kanczylek białoplamy (Moschiola meminna)
        • Kanczyl jawajski (Tragulus javanicus)
        • Kanczyl orientalny (Tragulus kanchil)
        • Kanczyl okazały (Tragulus napu)
        • Kanczyl ciemny (Tragulus nigricans)
        • Kanczyl srebrnogrzbiety (Tragulus versicolor)
        • Kanczyl skryty (Tragulus williamsoni)
    • Rząd: Drapieżne (Carnivora)
      • Rodzina: Pandkowate (Ailuridae)
      • Rodzina: Falanrukowate (Eupleridae)
        • Fossa madagaskarska (Cryptoprocta ferox)
        • Fossa wielka (Cryptoprocta spelea)
        • Falanruk malgaski (Eupleres goudotii)
        • Fanaloka madagaskarska (Fossa fossana)
        • Galidia kasztanowata (Galidia elegans)
        • Pasówka malgaska (Galidictis fasciata)
        • Pasówka kolczasta (Galidictis grandidieri)
        • Kuman wąskosmugi (Mungotictis decemlineata)
        • Salanoja jednobarwna (Salanoia concolor)
        • Salanoja szerokostopa (Salanoia durelli)
      • Rodzina: Mangustowate (Herpestidae)
        • Wanzyr błotny (Atilax paludinosus)
        • Warcz gruboogonowy (Bdeogale crassicauda)
        • Warcz masajski (Bdeogale jacksoni)
        • Warcz czarnołapy (Bdeogale nigripes)
        • Warcz nadbrzeżny (Bdeogale omnivora)
        • Mangustka kongijska (Crossarchus alexandri)
        • Mangustka angolska (Crossarchus ansorgei)
        • Mangustka długonosa (Crossarchus obscurus)
        • Mangustka płaskogłowa (Crossarchus platycephalus)
        • Mangustolisek afrykański (Cynictis penicillata)
        • Mangustowiec Dybowskiego (Dologale dybowskii)
        • Galerelka czarna (Galerella fluvescens)
        • Galerelka granitowa (Galerella nigrita)
        • Galerelka somalijska (Galerella ochracea)
        • Galerelka szara (Galerella pulverulenta)
        • Galerelka smukła (Galerella sanguinea)
        • Galerelka namibijska (Galerella swalius)
        • Mangusteczka etiopska (Helogale hirtula)
        • Mangusteczka karłowata (Helogale parvula)
        • Mangusta złocista (Herpestes auropunctatus)
        • Mangusta kusa (Herpestes brachyurus)
        • Mangusta indyjska (Herpestes edwardsii)
        • Mangusta brunatna (Herpestes fuscus)
        • Mangusta egipska, ichneumon (Herpestes ichneumon)
        • Mangusta mała (Herpestes javanicus)
        • Mangusta nosata (Herpestes naso)
        • Mangusta bengalska (Herpestes palustris)
        • Mangusta obrożna (Herpestes semitorquatus)
        • Mangusta ruda (Herpestes smithii)
        • Mangusta krabożerna (Herpestes urva)
        • Mangusta pręgoszyja (Herpestes vitticollis)
        • Ichneumonka białoogonowa (Ichneumia albicauda)
        • Liberyjka brązowa (Liberiictis kuhni)
        • Mungo gambijski (Mungos gambianus)
        • Mungo pręgowany (Mungos mungo)
        • Mangatka płowa (Paracynictis selousi)
        • Mangustoryjka sawannowa (Rhynchogale melleri)
        • Surykatka szara (Suricata suricatta)
      • Rodzina: Skunksowate (Mephitidae)
        • Skunksowiec andyjski (Conepatus chinga)
        • Skunksowiec patagoński (Conepatus humboldtii)
        • Skunksowiec białogrzbiety (Conepatus leuconotus)
        • Skunksowiec pasiasty (Conepatus semistriatus)
        • Skunks ogoniasty (Mephitis macroura)
        • Skunks zwyczajny (Mephitis mephitis)
        • Fetornik sundajski (Mydaus javanensis)
        • Fetornik palawański (Mydaus marchei)
        • Skunksik wąskoczelny (Spilogale angustifrons)
        • Skunksik smukły (Spilogale gracilis)
        • Skunksik plamisty (Spilogale putorius)
        • Skunksik miniaturowy (Spilogale pygmaea)
      • Rodzina: Łasicowate (Mustelidae)
      • Rodzina: Nandiniowate (Nandiniidae)
        • Nandinia palmowa (Nandinia binotata)
      • Rodzina: Szopowate (Procyonidae)
        • Olingo skryty (Bassaricyon alleni)
        • Olingo nadrzeczny (Bassaricyon gabbi)
        • Olingo puszystoogonowy (Bassaricyon gabbii)
        • Olingo samotny (Bassaricyon lasius)
        • Olingo górski (Bassaricyon neblina)
        • Olingo panamski (Bassaricyon pauli)
        • Szopik pręgoogonowy (Bassariscus astutus)
        • Szopik dżunglowy (Bassariscus sumichrasti)
        • Ostronos białonosy (Nasua narica)
        • Ostronos rudy (Nasua nasua)
        • Ostronos wyspowy (Nasua nelsoni)
        • Ostronosek andyjski (Nasuella meridensis)
        • Ostronosek górski (Nasuella olivacea)
        • Kinkażu żółty (Potos flavus)
        • Szop krabożerny (Procyon cancrivorus)
        • Szop barbadoski (Procyon gloveralleni)
        • Szop wyspowy (Procyon insularis)
        • Szop pracz (Procyon lotor) (PL)
        • Szop bahamski (Procyon maynardi)
        • Szop gwadelupski (Procyon minor)
        • Szop karłowaty (Procyon pygmaeus)
      • Rodzina: Wiwerowate (Viverridae)
        • Binturong orientalny (Arctictis binturong)
        • Binturong palawański (Arctictis whitei)
        • Łaskunek jawajski (Arctogalidia trilineata)
        • Łaskunek trójpręgi (Arctogalidia trivirgata)
        • Łaszak annamicki (Chrotogale owstoni)
        • Cyweta afrykańska (Civettictis civetta)
        • Mampalon wydrowaty (Cynogale benetti)
        • Mampalon sundajski (Cynogale bennettii)
        • Mampalon wietnamski (Cynogale lowei)
        • Kunołaziec czarno-biały (Diplogale hosei)
        • Żeneta etiopska (Genetta abyssinica)
        • Żeneta angolska (Genetta angolensis)
        • Żeneta liberyjska (Genetta bourloni)
        • Żeneta grzywiasta (Genetta cristata)
        • Żeneta afrykańska (Genetta felina)
        • Żeneta zwyczajna (Genetta genetta)
        • Żeneta skryta (Genetta johnstoni)
        • Żeneta rudoplama (Genetta maculata)
        • Żeneta lamparcia (Genetta pardina)
        • Żeneta rybożerna (Genetta piscivora)
        • Żeneta królewska (Genetta poensis)
        • Żeneta serwalowata (Genetta servalina)
        • Żeneta sawannowa (Genetta thierryi)
        • Żeneta tygrysia (Genetta tigrina)
        • Żeneta olbrzymia (Genetta victoriae)
        • Kunołaz pręgowany (Hemigalus derbyanus)
        • Łaskuniak brązowy (Macrogalidia musschenbroekii)
        • Paguma chińska (Paguma larvata)
        • Łaskun złoty (Paradoxurus aureus)
        • Łaskun palmowy (Paradoxurus hermaphroditus)
        • Łaskun czarnonogi (Paradoxurus jerdoni)
        • Łaskun mentawajski (Paradoxurus lignicolor)
        • Łaskun górski (Paradoxurus montanus)
        • Łaskun wąskogłowy (Paradoxurus stenocephalus)
        • Łaskun cejloński (Paradoxurus zeylonensis)
        • Pojana zachodnioafrykańska (Poiana leightoni)
        • Pojana kongijska (Poiana richardsonii)
        • Linzang pręgowany (Prionodon linsang)
        • Linzang cętkowany (Prionodon pardicolor)
        • Wiwera malabarska (Viverra civettina)
        • Wiwera plamista (Viverra megaspila)
        • Wiwera malajska (Viverra tangalunga)
        • Wiwera indyjska (Viverra zibetha)
        • Wiwerka indyjska (Viverricula indica)
    • Rząd: Walenie (Cetacea)
      • Rodzina: Delfinowate (Delphinidae)
        • Tonin czarnogłowy (Cephalorhynchus commersonii)
        • Tonin chilijski (Cephalorhynchus eutropia)
        • Tonin afrykański (Cephalorhynchus heavisidii)
        • Tonin nowozelandzki (Cephalorhynchus hectori)
        • Delfin długopyski (Delphinus capensis)
        • Delfin zwyczajny (Delphinus delphis) (PL)
        • Delfin arabski (Delphinus tropicalis)
        • Fereza mała (Feresa attenuata)
        • Grindwal krótkopłetwy (Globicephala macrorhynchus)
        • Grindwal długopłetwy (Globicephala melas)
        • Risso szary (Grampus griseus)
        • Delfiniak malajski (Lagenodelphis hosei)
        • Delfinowiec białooki (Lagenorhynchus acutus)
        • Delfinowiec białonosy (Lagenorhynchus albirostris) (PL)
        • Delfinowiec południowy (Lagenorhynchus australis)
        • Delfin krzyżowy (Lagenorhynchus cruciger)
        • Delfinowiec skosnozębny (Lagenorhynchus obliquidens)
        • Delfinowiec ciemny (Lagenorhynchus obscurus)
        • Delfiniec wielorybi (Lissodelphis borealis)
        • Delfiniec płaszczowy (Lissodelphis peroni)
        • Oreczka krótkogłowa (Orcaella brevirostris)
        • Oreczka australijska (Orcaella heinsohni)
        • Orka oceaniczna (Orcinus orca)
        • Melonogłów wielozębny (Peponocephala electra)
        • Szablogrzbiet waleniożerny (Pseudorca crassidens)
        • Sotalia amazońska (Sotalia fluviatilis)
        • Sotalia przybrzeżna (Sotalia guianensis)
        • Garbogrzbiet chiński (Sousa chinensis)
        • Sousa sahulensis
        • Garbogrzbiet atlantycki (Sousa teuszii)
        • Delfinek wysmukły (Stenella attenuata)
        • Delfinek nadobny (Stenella clymene)
        • Delfinek pręgoboki (Stenella coeruleoalba) (PL)
        • Delfinek plamisty (Stenella frontalis)
        • Delfinek długoszczęki (Stenella longirostris)
        • Steno długonosy (Steno bredanensis)
        • Butlonos indyjski (Tursiops aduncus)
        • Butlonos południowy (Tursiops australis)
        • Butlonos zwyczajny (Tursiops truncatus) (PL)
      • Rodzina: Pływaczowate (Eschrichtiidae)
      • Rodzina: Iniowate (Iniidae)
        • Inia amazońska (Inia geoffrensis)
        • Baji chiński (Lipotes vexillifer)
        • Tonina mała (Pontoporia blainvillei)
      • Rodzina: Kogiowate (Kogiidae)
      • Rodzina: Walenikowate (Neobalaenidae)
        • Walenik mały (Caperea marginata)
      • Rodzina: Morświnowate (Phocoenidae)
        • Morświnek chiński (Neophocaena asiaeorientalis)
        • Morświnek bezpłetwy (Neophocaena phocaenoides)
        • Morświn okularowy (Phocoena dioptrica)
        • Morświn zwyczajny (Phocoena phocoena) (PL)
        • Morświn kalifornijski (Phocoena sinus)
        • Morświn czarny (Phocoena spinipinnis)
        • Morświnowiec białopłetwy (Phocoenoides dalli)
      • Rodzina: Suzowate (Platanistidae)
      • Rodzina: Zyfiowate (Ziphiidae)
        • Dziobogłowiec południow (Berardius arnuxii)
        • Dziobogłowiec północny (Berardius bairdii)
        • Berardius minimus
        • Butlogłów północny (Hyperoodon ampullatus)
        • Butlogłów południowy (Hyperoodon planifrons)
        • Tropikowal dziobogłowy (Indopacetus pacificus)
        • Dziobowal dwuzębny (Mesoplodon bidens)
        • Dziobowal rozdzielnozębny (Mesoplodon bowdoini)
        • Dziobowal skryty (Mesoplodon carlhubbsi)
        • Dziobowal zwartopyski (Mesoplodon densirostris)
        • Dziobowal europejski (Mesoplodon europaeus)
        • Dziobowal miłorzębozębny (Mesoplodon ginkgodens)
        • Dziobowal południowy (Mesoplodon grayi)
        • Dziobowal skośnopyski (Mesoplodon hectori)
        • Dziobowal opuszczony (Mesoplodon hotaula)
        • Dziobowal kagańcowy (Mesoplodon layardii)
        • Dziobowal osobliwy (Mesoplodon mirus)
        • Dziobowal kalifornijski (Mesoplodon perrini)
        • Dziobowal karłowaty (Mesoplodon peruvianus)
        • Dziobowal szablozębny (Mesoplodon stejnegeri)
        • Dziobowal łopatozębny (Mesoplodon traversii)
        • Tasmanowal dziobogłowy (Tasmacetus shepherdi)
        • Zyfia gęsiogłowa (Ziphius cavirostris)
    • Rząd: Nietoperze (Chiroptera)
      • Rodzina: Włosiakowate (Cistugidae)
        • Włosiak przylądkowy (Cistugo lesueuri)
        • Włosiak angolski (Cistugo seabrai)
      • Rodzina: Świnionosowate (Craseonycteridae)
        • Świnionos malutki (Craseonycteris thonglongyai)
      • Rodzina: Upiorowate (Emballonuridae)
        • Worecznik ekwadorski (Balantiopteryx infusca)
        • Worecznik meksykański (Balantiopteryx io)
        • Worecznik szary (Balantiopteryx plicata)
        • Kudłatek powolny (Centronycteris centralis)
        • Kudłatek dziuplowy (Centronycteris maximiliani)
        • Pochewnik afrykański (Coleura afra)
        • Pochewnik madagaskarski (Coleura kibomalandy)
        • Pochewnik seszelski (Coleura seychellensis)
        • Kasztanik krótkopyski (Cormura brevirostris)
        • Małousznik amerykański (Cyttarops alecto)
        • Duszek biały (Diclidurus albus)
        • Duszek duży (Diclidurus ingens)
        • Duszek wilgotny (Diclidurus isabellus)
        • Duszek tarczowy (Diclidurus scutatus)
        • Upiór filipiński (Emballonura alecto)
        • Upiór malgaski (Emballonura atrata)
        • Upiór jaskiniowy (Emballonura beccarii)
        • Upiór wielkouchy (Emballonura dianae)
        • Upiór złodziejski (Emballonura furax)
        • Upiór górski (Emballonura monticola)
        • Upiór papuaski (Emballonura raffrayana)
        • Upiór pacyficzny (Emballonura semicaudata)
        • Upiór nowogwinejski (Emballonura serii)
        • Upiór leśny (Emballonura tiavato)
        • Papuaśnik czarnawy (Mosia nigrescens)
        • Psinek większy (Peropteryx kappleri)
        • Psinek białoskrzydły (Peropteryx leucoptera)
        • Psinek mniejszy (Peropteryx macrotis)
        • Psinek bladoskrzydły (Peropteryx pallidoptera)
        • Psinek karaibski (Peropteryx trinitatis)
        • Długonosek amerykański (Rhynchonycteris naso)
        • Sakiewnik żółtobrzuchy (Saccolaimus flaviventris)
        • Sakiewnik papuaski (Saccolaimus mixtus)
        • Sakiewnik afrykański (Saccolaimus peli)
        • Sakiewnik nagozady (Saccolaimus saccolaimus)
        • Kieszennik drobny (Saccopteryx antioquensis)
        • Kieszennik dwupręgi (Saccopteryx bilineata)
        • Kieszennik siwy (Saccopteryx canescens)
        • Kieszennik amazoński (Saccopteryx gymnura)
        • Kieszennik cienkoogonowy (Saccopteryx leptura)
        • Grobownik nizinny (Taphozous achates)
        • Grobownik wydmowy (Taphozous australis)
        • Grobownik ostronosy (Taphozous georgianus)
        • Grobownik skryty (Taphozous hamiltoni)
        • Grobownik nadmorski (Taphozous hildegardeae)
        • Grobownik pustynny (Taphozous hilli)
        • Grobownik namorzynowy (Taphozous kapalgensis)
        • Grobownik długoskrzydły (Taphozous longimanus)
        • Grobownik mauretański (Taphozous mauritianus)
        • Grobownik czarnobrody (Taphozous melanopogon)
        • Grobownik gołobrzuchy (Taphozous nudiventris)
        • Grobownik sawannowy (Taphozous perforatus)
        • Grobownik dżunglowy (Taphozous theobaldi)
        • Grobownik skalny (Taphozous troughtoni)
      • Rodzina: Furiakowate (Furipteridae)
        • Dymnica motylowa (Amorphochilus schnablii)
        • Furiak bezkciukowy (Furipterus horrens)
      • Rodzina: Płatkonosowate (Hipposideridae)
        • Kwiatonos salomoński (Anthops ornatus)
        • Grzebieniec arabski (Asellia arabica)
        • Grzebieniec liścionosy (Asellia patrizii)
        • Grzebieniec palmowy (Asellia tridens)
        • Grzebieńczyk azjatycki (Aselliscus stoliczkanus)
        • Grzebieńczyk wyspowy (Aselliscus tricuspidatus)
        • Płatkonos tropikalny (Hipposideros abae)
        • Płatkonos zbrojny (Hipposideros armiger)
        • Płatkonos ciemny (Hipposideros ater)
        • Płatkonos wspaniały (Hipposideros beatus)
        • Płatkonos dwubarwny (Hipposideros bicolor)
        • Płatkonos mniejszy (Hipposideros boeadii)
        • Płatkonos krótkogłowy (Hipposideros breviceps)
        • Płatkonos kafryjski (Hipposideros caffer)
        • Płatkonos ostrogowy (Hipposideros calcaratus)
        • Płatkonos kameruński (Hipposideros camerunensis)
        • Płatkonos płowy (Hipposideros cervinus)
        • Płatkonos popielaty (Hipposideros cineraceus)
        • Płatkonos duży (Hipposideros commersoni)
        • Płatkonos zwieńczony (Hipposideros coronatus)
        • Płatkonos samotny (Hipposideros corynophyllus)
        • Płatkonos pustelniczy (Hipposideros coxi)
        • Płatkonos timorski (Hipposideros crumeniferus)
        • Płatkonos kusy (Hipposideros curtus)
        • Płatkonos cyklopi (Hipposideros cyclops)
        • Płatkonos wyspowy (Hipposideros demissus)
        • Płatkonos diademowy (Hipposideros diadema)
        • Płatkonos dziki (Hipposideros dinops)
        • Płatkonos sundajski (Hipposideros doriae)
        • Płatkonos skryty (Hipposideros durgadasi)
        • Płatkonos dajacki (Hipposideros dyacorum)
        • Płatkonos papuaski (Hipposideros edwardshilli)
        • Płatkonos domowy (Hipposideros einnaythu)
        • Płatkonos okopcony (Hipposideros fuliginosus)
        • Płatkonos brunatny (Hipposideros fulvus)
        • Płatkonos orientalny (Hipposideros galeritus)
        • Płatkonos olbrzymi (Hipposideros gigas)
        • Płatkonos wielki (Hipposideros grandis)
        • Płatkonos wietnamski (Hipposideros griffini)
        • Płatkonos tajski (Hipposideros halophyllus)
        • Płatkonos podliściowy (Hipposideros hypophyllus)
        • Płatkonos grzebieniasty (Hipposideros inexpectatus)
        • Płatkonos skromny (Hipposideros inornatus)
        • Płatkonos jaskiniowy (Hipposideros jonesi)
        • Płatkonos laotański (Hipposideros khaokhouayensis)
        • Płatkonos górski (Hipposideros khasiana)
        • Płatkonos pieczarowy (Hipposideros lamottei)
        • Płatkonos hinduski (Hipposideros lankadiva)
        • Płatkonos pośredni (Hipposideros larvatus)
        • Płatkonos piaskowcowy (Hipposideros lekaguli)
        • Płatkonos tarczolicy (Hipposideros lylei)
        • Płatkonos wielkouchy (Hipposideros macrobullatus)
        • Płatkonos jawajski (Hipposideros madurae)
        • Płatkonos żarłoczny (Hipposideros maggietaylorae)
        • Płatkonos tajemniczy (Hipposideros marisae)
        • Płatkonos uszaty (Hipposideros megalotis)
        • Płatkonos nizinny (Hipposideros muscinus)
        • Płatkonos unikatowy (Hipposideros nequam)
        • Płatkonos filipiński (Hipposideros obscurus)
        • Płatkonos okrągłolistny (Hipposideros orbiculus)
        • Płatkonos halmaherski (Hipposideros papua)
        • Płatkonos pelengański (Hipposideros pelingensis)
        • Płatkonos zwyczajny (Hipposideros pomona)
        • Płatkonos chiński (Hipposideros pratti)
        • Płatkonos karłowaty (Hipposideros pygmaeus)
        • Płatkonos singapurski (Hipposideros ridleyi)
        • Płatkonos ukryty (Hipposideros rotalis)
        • Płatkonos afrykański (Hipposideros ruber)
        • Płatkonos tarczonosy (Hipposideros scutinares)
        • Płatkonos brodawkonosy (Hipposideros semoni)
        • Płatkonos towarzyski (Hipposideros sorenseni)
        • Płatkonos dekański (Hipposideros speoris)
        • Płatkonos wąskouchy (Hipposideros stenotis)
        • Płatkonos sumbajski (Hipposideros sumbae)
        • Płatkonos sahelski (Hipposideros tephrus)
        • Płatkonos ławowy (Hipposideros thomensis)
        • Płatkonos drobny (Hipposideros turpis)
        • Płatkonos prążkowany (Hipposideros vittatus)
        • Płatkonos nowogwinejski (Hipposideros wollastoni)
      • Rodzina: Podkasańcowate (Miniopteridae)
        • Podkasaniec wyspowy (Miniopterus aelleni)
        • Podkasaniec afrykański (Miniopterus africanus)
        • Podkasaniec zgiętoskrzydły (Miniopterus australis)
        • Podkasaniec krótkowłosy (Miniopterus brachytragos)
        • Podkasaniec czuprunoczelny (Miniopterus egeri)
        • Podkasaniec braterski (Miniopterus fraterculus)
        • Podkasaniec okopcony (Miniopterus fuliginosus)
        • Podkasaniec ciemny (Miniopterus fuscus)
        • Podkasaniec madagaskarski (Miniopterus gleni)
        • Podkasaniec skryty (Miniopterus griffithsi)
        • Podkasaniec komorski (Miniopterus griveaudi)
        • Podkasaniec większy (Miniopterus inflatus)
        • Podkasaniec nowokaledoński (Miniopterus macrocneme)
        • Podkasaniec duży (Miniopterus magnater)
        • Podkasaniec mahafalski (Miniopterus mahafaliensis)
        • Podkasaniec długopalcy (Miniopterus majori)
        • Podkasaniec malgaski (Miniopterus manavi)
        • Podkasaniec średni (Miniopterus medius)
        • Podkasaniec najmniejszy (Miniopterus minor)
        • Podkasaniec mozambicki (Miniopterus mossambicus)
        • Podkasaniec natalski (Miniopterus natalensis)
        • Podkasaniec zatokowy (Miniopterus newtoni)
        • Podkasaniec australijski (Miniopterus oceanensis)
        • Podkasaniec pozłacany (Miniopterus pallidus)
        • Podkasaniec filipiński (Miniopterus paululus)
        • Podkasaniec nizinny (Miniopterus petersoni)
        • Podkasaniec salomoński (Miniopterus propitrists)
        • Podkasaniec mały (Miniopterus pusillus)
        • Podkasaniec kanacki (Miniopterus robustior)
        • Podkasaniec zwyczajny (Miniopterus schreibersii) (PL)
        • Podkasaniec jawajski (Miniopterus shortridgei)
        • Podkasaniec siostrzany (Miniopterus sororculus)
        • Podkasaniec wielki (Miniopterus tristis)
      • Rodzina: Molosowate (Molossidae)
        • Molosinek madagaskarski (Chaerephon atsinanana)
        • Nagusek sulaweski (Cheiromeles parvidens)
        • Nagusek obrożny (Cheiromeles torquatus)
        • Psioliczek cynamonowy (Cynomops abrasus)
        • Psioliczek leśny (Cynomops greenhalli)
        • Psioliczek meksykański (Cynomops mexicanus)
        • Psioliczek brązowy (Cynomops paranus)
        • Psioliczek płaskolicy (Cynomops planirostris)
        • Czapeczkowiec czarny (Eumops auripendulus)
        • Czapeczkowiec karłowaty (Eumops bonariensis)
        • Czapeczkowiec duży (Eumops dabbenei)
        • Czapeczkowiec karaibski (Eumops ferox)
        • Czapeczkowiec florydzki (Eumops floridanus)
        • Czapeczkowiec haremowy (Eumops glaucinus)
        • Czapeczkowiec podniebny (Eumops hansae)
        • Czapeczkowiec gujański (Eumops maurus)
        • Czapeczkowiec patagoński (Eumops patagonicus)
        • Czapeczkowiec uszaty (Eumops perotis)
        • Czapeczkowiec amazoński (Eumops trumbulli)
        • Czapeczkowiec sonorski (Eumops underwoodi)
        • Czapeczkowiec ekwadorski (Eumops wilsoni)
        • Molosik równikowy (Molossops aequatorianus)
        • Molosik płaskogłowy (Molossops mattogrossensis)
        • Molosik rudawy (Molossops neglectus)
        • Molosik malutki (Molossops temminckii)
        • Molos jukatański (Molossus alvarezi)
        • Molos aztecki (Molossus aztecus)
        • Molos kajeński (Molossus bondae)
        • Molos leśny (Molossus coibensis)
        • Molos tajemniczy (Molossus currentium)
        • Molos aksamitny (Molossus molossus)
        • Molos zaroślowy (Molossus pretiosus)
        • Molos czarny (Molossus rufus)
        • Molos sinaloański (Molossus sinaloae)
        • Molos trynidadzki (Molossus trinitatus)
        • Mops pembański (Mops bakarii)
        • Mops krótkoskrzydły (Mops brachypterus)
        • Mops angolski (Mops condylurus)
        • Mops kongijski (Mops congicus)
        • Mops samotny (Mops demonstrator)
        • Mops sierraleoński (Mops leonis)
        • Mops osiedlowy (Mops leucogaster)
        • Mops jednobawny (Mops midas)
        • Mops malajski (Mops mops)
        • Mops karłowaty (Mops nanulus)
        • Mops skryty (Mops niangarae)
        • Mops śnieżnobrzuchy (Mops niveiventer)
        • Mops kameruński (Mops petersoni)
        • Mops sulaweski (Mops sarasinorum)
        • Mops dziuplowy (Mops spurrelli)
        • Mops brzydki (Mops thersites)
        • Mops równikowy (Mops trevori)
        • Goblinek maskareński (Mormopterus acetabulosus)
        • Goblinek zmienny (Mormopterus beccarii)
        • Goblinek sumatrzański (Mormopterus doriae)
        • Goblinek szczotkowargi (Mormopterus eleryi)
        • Goblinek reunioński (Mormopterus francoismoutoui)
        • Goblinek pomarszczony (Mormopterus jugularis)
        • Goblinek Kalinowskiego (Mormopterus kalinowskii)
        • Goblinek mały (Mormopterus loriae)
        • Goblinek malutki (Mormopterus minutus)
        • Goblinek eukaliptusowy (Mormopterus norfolkensis)
        • Goblinek inkaski (Mormopterus phrudus)
        • Goblinek płaskogłowy (Mormopterus planiceps)
        • Skrzydłomysz skryta (Myopterus daubentonii)
        • Skrzydłomysz samotna (Myopterus whitleyi)
        • Ogoniak kolczasty (Nyctinomops aurispinosus)
        • Ogoniak kieszeniasty (Nyctinomops femorosaccus)
        • Ogoniak szerokouchy (Nyctinomops laticaudatus)
        • Ogoniak duży (Nyctinomops macrotis)
        • Myszogonek jawajski (Otomops formosus)
        • Myszogonek samotny (Otomops johnstonei)
        • Myszogonek madagaskarski (Otomops madagascariensis)
        • Myszogonek ogromnouchy (Otomops martiensseni)
        • Myszogonek wielkouchy (Otomops papuensis)
        • Myszogonek płaszczowy (Otomops secundus)
        • Myszogonek indyjski (Otomops wroughtoni)
        • Szerokogłów samotny (Platymops setiger)
        • Mopsik duży (Promops centralis)
        • Mopsik brązowy (Promops nasutus)
        • Jaszczurzyk skalny (Sauromys petrophilus)
        • Molosek egipski (Tadarida aegyptiaca)
        • Molosek książęcy (Tadarida aloysiisabaudiae)
        • Molosek sawannowy (Tadarida ansorgei)
        • Molosek białopręgi (Tadarida australis)
        • Molosek liberyjski (Tadarida bemmeleni)
        • Molosek plamkowany (Tadarida bivittatus)
        • Molosek brazylijski (Tadarida brasiliensis)
        • Molosek fidżijski (Tadarida bregullae)
        • Molosek blady (Tadarida chapini)
        • Molosek malgaski (Tadarida fulminans)
        • Molosek tajemniczy (Tadarida gallagheri)
        • Molosek znaczony (Tadarida insignis)
        • Molosek fałdousty (Tadarida jobensis)
        • Molosek rudawy (Tadarida jobimena)
        • Molosek malajski (Tadarida johorensis)
        • Molosek papuaski (Tadarida kuboriensis)
        • Molosek orientalny (Tadarida latouchei)
        • Molosek białobrzuchy (Tadarida leucogaster)
        • Molosek kenijski (Tadarida lobata)
        • Molosek sudański (Tadarida major)
        • Molosek nigeryjski (Tadarida nigeriae)
        • Molosek pomarszczony (Tadarida plicatus)
        • Molosek drobny (Tadarida pumila)
        • Molosek rdzawy (Tadarida russata)
        • Molosek wyspowy (Tadarida solomonis)
        • Molosek europejski (Tadarida teniotis)
        • Molosek zatokowy (Tadarida tomensis)
        • Molosek wielki (Tadarida ventralis)
        • Tępouch peruwiański (Tomopeas ravus)
      • Rodzina: Straszakowate (Mormoopidae)
        • Straszak antylski (Mormoops blainvillei)
        • Straszak olbrzymi (Mormoops magma)
        • Straszak jaskiniowy (Mormoops megalophylla)
        • Wąsoliczek płowy (Pteronotus davyi)
        • Wąsoliczek nagogrzbiety (Pteronotus gymnonotus)
        • Wąsoliczek kubański (Pteronotus macleayii)
        • Wąsoliczek półwyspowy (Pteronotus paraguanensis)
        • Wąsoliczek lejkowargi (Pteronotus parnellii)
        • Wąsoliczek chrabąszczowy (Pteronotus personatus)
        • Wąsoliczek okopcony (Pteronotus quadridens)
        • Wąsoliczek jaskiniowy (Pteronotus rubiginosus)
      • Rodzina: Wąsonosowate (Mystacinidae)
        • Wąsonos większy (Mystacina robusta)
        • Wąsonos mniejszy (Mystacina tuberculata)
      • Rodzina: Ssawkonogowate (Myzopodidae)
        • Ssawkonóg uszaty (Myzopoda aurita)
        • Ssawkonóg skryty (Myzopoda schliemanni)
      • Rodzina: Lejkouchowate (Natalidae)
        • Lejkouszek kubański (Chilonatalus micropus)
        • Lejkouszek wzdętoczelny (Chilonatalus tumidifrons)
        • Lejkouch brazylijski (Natalus espiritosantensis)
        • Lejkouch jamajski (Natalus jamaicensis)
        • Lejkouch włosonogi (Natalus lanatus)
        • Lejkouch haitański (Natalus major)
        • Lejkouch meksykański (Natalus mexicanus)
        • Lejkouch kubański (Natalus primus)
        • Lejkouch karaibski (Natalus stramineus)
        • Lejkouch trynidadzki (Natalus tumidirostris)
        • Lejkouszek uroczy (Nyctiellus lepidus)
      • Rodzina: Rybakowate (Noctilionidae)
        • Rybak mały (Noctilio albiventris)
        • Rybak nocny (Noctilio leporinus)
      • Rodzina: Bruzdonosowate (Nycteridae)
        • Bruzdonos równikowy (Nycteris arge)
        • Bruzdonos uszaty (Nycteris aurita)
        • Bruzdonos gambijski (Nycteris gambiensis)
        • Bruzdonos wielki (Nycteris grandis)
        • Bruzdonos owłosiony (Nycteris hispida)
        • Bruzdonos pośredni (Nycteris intermedia)
        • Bruzdonos jawajski (Nycteris javanica)
        • Bruzdonos wielkouchy (Nycteris macrotis)
        • Bruzdonos madagaskarski (Nycteris madagascariensis)
        • Bruzdonos duży (Nycteris major)
        • Bruzdonos malutki (Nycteris nana)
        • Bruzdonos skryty (Nycteris parisii)
        • Bruzdonos egipski (Nycteris thebaica)
        • Bruzdonos sundajski (Nycteris tragata)
        • Bruzdonos samotny (Nycteris vinsoni)
        • Bruzdonos sawannowy (Nycteris woodi)
      • Rodzina: Liścionosowate (Phyllostomidae)
        • Małek białobarki (Ametrida centurio)
        • Brakogonek kordylierski (Anoura cadenai)
        • Brakogonek kolumbijski (Anoura canishina)
        • Brakogonek ogoniasty (Anoura caudifer)
        • Brakogonek nektarowy (Anoura cultrata)
        • Brakogonek rurkowargi (Anoura fistulata)
        • Brakogonek dżunglowy (Anoura geoffroyi)
        • Brakogonek szerokozębny (Anoura latidens)
        • Brakogonek stokowy (Anoura luismanueli)
        • Antylolot wyspowy (Ardops nichollsi)
        • Figożerek jamajski (Ariteus flavescens)
        • Owocowiec wielki (Artibeus amplus)
        • Owocowiec podliściowy (Artibeus anderseni)
        • Owocowiec aztecki (Artibeus aztecus)
        • Owocowiec szary (Artibeus cinereus)
        • Owocowiec jednobarwny (Artibeus concolor)
        • Owocowiec frędzelkowaty (Artibeus fimbriatus)
        • Owocowiec towarzyski (Artibeus fraterculus)
        • Owocowiec srebrzysty (Artibeus glaucus)
        • Owocowiec skrzaci (Artibeus gnomus)
        • Owocowiec owłosiony (Artibeus hirsutus)
        • Owocowiec samotny (Artibeus incomitatus)
        • Owocowiec bananowy (Artibeus inopinatus)
        • Owocowiec liścionosy (Artibeus jamaicensis)
        • Owocowiec duży (Artibeus lituratus)
        • Owocowiec ciemny (Artibeus obscurus)
        • Owocowiec karłowaty (Artibeus phaeotis)
        • Owocowiec płaskolicy (Artibeus planirostris)
        • Owocowiec pacyficzny (Artibeus rosenbergii)
        • Owocowiec toltecki (Artibeus toltecus)
        • Owocowiec namiotowy (Artibeus watsoni)
        • Rękoliść jaskiniowy (Brachyphylla cavernarum)
        • Rękoliść kubański (Brachyphylla nana)
        • Karolia amazońska (Carollia benkeithi)
        • Karolia jedwabista (Carollia brevicauda)
        • Karolia kasztanowa (Carollia castanea)
        • Karolia kolumbijska (Carollia columbiana)
        • Karolia peruwiańska (Carollia manu)
        • Karolia leśna (Carollia monohernandezi)
        • Karolia okularowa (Carollia perspicillata)
        • Karolia środkowoamerykańska (Carollia sowelli)
        • Karolia szarawa (Carollia subrufa)
        • Starzec pomarszczony (Centurio senex)
        • Wielkook brazylijski (Chiroderma doriae)
        • Wielkook antylski (Chiroderma improvisum)
        • Wielkook białopręgi (Chiroderma salvini)
        • Wielkook mały (Chiroderma trinitatum)
        • Wielkook owłosiony (Chiroderma villosum)
        • Wielkook katingański (Chiroderma vizottoi)
        • Długoryjek dżunglowy (Choeroniscus godmani)
        • Długoryjek mały (Choeroniscus minor)
        • Długoryjek duży (Choeroniscus periosus)
        • Wieprzoryjek meksykański (Choeronycteris mexicana)
        • Wełnianek uszaty (Chrotopterus auritus)
        • Owocowiec karłowaty (Dermanura phaeotis)
        • Wampir olbrzymi (Desmodus draculae)
        • Wampir zwyczajny (Desmodus rotundus)
        • Wampirzec białoskrzydły (Diaemus youngi)
        • Wampirek sierścionogi (Diphylla ecaudata)
        • Driadek leśny (Dryadonycteris capixaba)
        • Podlistnik białawy (Ectophylla alba)
        • Wielkooczek aksamitny (Enchisthenes hartii)
        • Kwiatojad brunatny (Erophylla bombifrons)
        • Kwiatojad płowy (Erophylla sezekorni)
        • Jęzornik dżunglowy (Glossophaga commissarisi)
        • Jęzornik szary (Glossophaga leachii)
        • Jęzornik długonosy (Glossophaga longirostris)
        • Jęzornik zaroślowy (Glossophaga morenoi)
        • Jęzornik ryjówkowaty (Glossophaga soricina)
        • Uszatek skryty (Glyphonycteris behnii)
        • Uszatek szaropiersiowy (Glyphonycteris daviesi)
        • Uszatek trójbarwny (Glyphonycteris sylvestris)
        • Nietopernik stokowy (Hylonycteris underwoodi)
        • Błyszczek żółtoszyi (Lampronycteris brachyotis)
        • Smukłonosek kaktusowy (Leptonycteris curasoae)
        • Smukłonosek duży (Leptonycteris nivalis)
        • Smukłonosek mały (Leptonycteris yerbabuenae)
        • Jęzornicznik ciemny (Lichonycteris obscura)
        • Nektaronocek kasztanowaty (Lionycteris spurrelli)
        • Nektarolot samotny (Lonchophylla bokermanni)
        • Nektarolot kolumbijski (Lonchophylla cadenai)
        • Nektarolot duży (Lonchophylla chocoana)
        • Nektarolot rabujący (Lonchophylla concava)
        • Nektarolot stołeczny (Lonchophylla dekeyseri)
        • Nektarolot nizinny (Lonchophylla fornicata)
        • Nektarolot jaskiniowy (Lonchophylla handleyi)
        • Nektarolot skryty (Lonchophylla hesperia)
        • Nektarolot kąsający (Lonchophylla mordax)
        • Nektarolot tajemniczy (Lonchophylla orcesi)
        • Nektarolot kordylierski (Lonchophylla orienticollina)
        • Nektarolot peruwiański (Lonchophylla pattoni)
        • Nektarolot leśny (Lonchophylla peracchii)
        • Nektarolot pomarańczowy (Lonchophylla robusta)
        • Nektarolot strumieniowy (Lonchophylla thomasi)
        • Mieczonos uszaty (Lonchorhina aurita)
        • Mieczonos wenezuelski (Lonchorhina fernandezi)
        • Mieczonos niezwykły (Lonchorhina inusitata)
        • Mieczonos skryty (Lonchorhina marinkellei)
        • Mieczonos jaskiniowy (Lonchorhina orinocensis)
        • Czuboustek równikowy (Lophostoma aequatorialis)
        • Czuboustek karłowaty (Lophostoma brasiliense)
        • Czuboustek termitierowy (Lophostoma carrikeri)
        • Czuboustek nizinny (Lophostoma evotis)
        • Czuboustek białobrzuchy (Lophostoma kalkoae)
        • Czuboustek skryty (Lophostoma schulzi)
        • Czuboustek białogardły (Lophostoma silvicolum)
        • Czuboustek ekwadorski (Lophostoma yasuni)
        • Wielkopłat długonogi (Macrophyllum macrophyllum)
        • Wielkouszak kalifornijski (Macrotus californicus)
        • Wielkouszak liścionosy (Macrotus waterhousii)
        • Namiotowiec palmowy (Mesophylla macconnelli)
        • Karłogacek amazoński (Micronycteris brosseti)
        • Karłogacek wyspowy (Micronycteris buriri)
        • Karłogacek ekwadorski (Micronycteris giovanniae)
        • Karłogacek kosmaty (Micronycteris hirsuta)
        • Karłogacek skryty (Micronycteris homezi)
        • Karłogacek samotny (Micronycteris matses)
        • Karłogacek wielkouchy (Micronycteris megalotis)
        • Karłogacek zwyczajny (Micronycteris microtis)
        • Karłogacek białobrzuchy (Micronycteris minuta)
        • Karłogacek brazylijski (Micronycteris sanborni)
        • Karłogacek leśny (Micronycteris schmidtorum)
        • Karłogacek boliwijski (Micronycteris yatesi)
        • Mimon złoty (Mimon bennettii)
        • Mimon kozumelski (Mimon cozumelae)
        • Mimon pręgowany (Mimon crenulatum)
        • Mimon sierścionosy (Mimon koepckeae)
        • Jednopłatek wyspowy (Monophyllus plethodon)
        • Jednopłatek kubański (Monophyllus redmani)
        • Bananówek meksykański (Musonycteris harrisoni)
        • Wielkouszek malutki (Neonycteris pusilla)
        • Liścioskórek jasnolicy (Phylloderma stenops)
        • Liściolot jamajski (Phyllonycteris aphylla)
        • Liściolot portorykański (Phyllonycteris major)
        • Liściolot kubański (Phyllonycteris poeyi)
        • Liściolotnik sierpowaty (Phyllops falcatus)
        • Liścionos jasny (Phyllostomus discolor)
        • Liścionos mały (Phyllostomus elongatus)
        • Liścionos okazaly (Phyllostomus hastatus)
        • Liścionos gujański (Phyllostomus latifolius)
        • Długopyszczek peruwiański (Platalina genovensium)
        • Szerokonos inkaski (Platyrrhinus albericoi)
        • Szerokonos smukłonosy (Platyrrhinus angustirostris)
        • Szerokonos złoty (Platyrrhinus aurarius)
        • Szerokonos krótkogłowy (Platyrrhinus brachycephalus)
        • Szerokonos kolumbijski (Platyrrhinus chocoensis)
        • Szerokonos stokowy (Platyrrhinus dorsalis)
        • Szerokonos brązowobrzuchy (Platyrrhinus fusciventris)
        • Szerokonos owocożerny (Platyrrhinus helleri)
        • Szerokonos płowy (Platyrrhinus infuscus)
        • Szerokonos amazoński (Platyrrhinus ismaeli)
        • Szerokonos białopręgi (Platyrrhinus lineatus)
        • Szerokonos peruwiański (Platyrrhinus masu)
        • Szerokonos ekwadorski (Platyrrhinus matapalensis)
        • Szerokonos andyjski (Platyrrhinus nigellus)
        • Szerokonos kolumbijski (Platyrrhinus nitelinea)
        • Szerokonos brazylijski (Platyrrhinus recifinus)
        • Szerokonos mroczny (Platyrrhinus umbratus)
        • Szerokonos przepasany (Platyrrhinus vittatus)
        • Skórozad dwuwargi (Pygoderma bilabiatum)
        • Listkonosek owłosiony (Rhinophylla alethina)
        • Listkonosek dżunglowy (Rhinophylla fischerae)
        • Listkonosek karłowaty (Rhinophylla pumilio)
        • Językowiec amazoński (Scleronycteris ega)
        • Maskonosek amerykański (Sphaeronycteris toxophyllum)
        • Owocnikowiec rudy (Stenoderma rufum)
        • Żółtobarczyk górski (Sturnira aratathomasi)
        • Żółtobarczyk dwuzębny (Sturnira bidens)
        • Żółtobarczyk mgielny (Sturnira bogotensis)
        • Żółtobarczyk owłosiony (Sturnira erythromos)
        • Żółtobarczyk honduraski (Sturnira hondurensis)
        • Żółtobarczyk skryty (Sturnira koopmanhilli)
        • Żółtobarczyk mały (Sturnira lilium)
        • Żółtobarczyk wyżynny (Sturnira ludovici)
        • Żółtobarczyk pacyficzny (Sturnira luisi)
        • Żółtobarczyk duży (Sturnira magna)
        • Żółtobarczyk samotny (Sturnira mistratensis)
        • Żółtobarczyk kordylierski (Sturnira mordax)
        • Żółtobarczyk drobny (Sturnira nana)
        • Żółtobarczyk andyjski (Sturnira oporaphilum)
        • Żółtobarczyk ekwadorski (Sturnira perla)
        • Żółtobarczyk tajemniczy (Sturnira sorianoi)
        • Żółtobarczyk antylski (Sturnira thomasi)
        • Żółtobarczyk amazoński (Sturnira tildae)
        • Tonatia ptaszkożerna (Tonatia bidens)
        • Tonatia gadolubna (Tonatia saurophila)
        • Żabojadek brazylisjki (Trachops cirrhosus)
        • Liścionosek leśny (Trinycteris nicefori)
        • Namiotnik żółtouszny (Uroderma bilobatum)
        • Namiotnik brązowy (Uroderma magnirostrum)
        • Żółtouch samotny (Vampyressa melissa)
        • Żółtouch drobny (Vampyressa pusilla)
        • Żółtouch księżycowy (Vampyressa thyone)
        • Żółtouch dwuzębny (Vampyriscus bidens)
        • Żółtouch figowy (Vampyriscus brocki)
        • Żółtouch pręgowany (Vampyriscus nymphaea)
        • Straszydlak paskogłowy (Vampyrodes major)
        • Widmowiec wielki (Vampyrum spectrum)
        • Sucholubek brazylijski (Xeronycteris vieirai)
      • Rodzina: Rudawkowate (Pteropodidae)
        • Acerodon sulaweski (Acerodon celebensis)
        • Acerodon słaby (Acerodon humilis)
        • Acerodon grzywiasty (Acerodon jubatus)
        • Acerodon palawański (Acerodon leucotis)
        • Acerodon złotogłowy (Acerodon lucifer)
        • Acerodon sundajski (Acerodon mackloti)
        • Owocnik borneański (Aethalops aequalis)
        • Owocnik karłowaty (Aethalops alecto)
        • Owocożerek gołonosy (Alionycteris paucidentata)
        • Owocojadek jaskiniowy (Aproteles bulmerae)
        • Skrzydłoplamek karłowaty (Balionycteris maculata)
        • Moczarowiec afrykański (Casinycteris argynnis)
        • Czapecznik owocożerny (Chironax melanocephalus)
        • Krótkonosek krótkouchy (Cynopterus brachyotis)
        • Krótkonosek sundajski (Cynopterus horsfieldii)
        • Krótkonosek uprawowy (Cynopterus luzoniensis)
        • Krótkonosek drobny (Cynopterus minutus)
        • Krótkonosek wyspowy (Cynopterus nusatenggara)
        • Krótkonosek sfinksowy (Cynopterus sphinx)
        • Krótkonosek indonezyjski (Cynopterus titthaecheilus)
        • Rudawnik białoskrzydły (Desmalopex leucopterus)
        • Rudawnik malutki (Desmalopex microleucopterus)
        • Gołogrzbietek archipelagowy (Dobsonia anderseni)
        • Gołogrzbietek wyspowy (Dobsonia beauforti)
        • Gołogrzbietek negroski (Dobsonia chapmani)
        • Gołogrzbietek halmaherski (Dobsonia crenulata)
        • Gołogrzbietek jaskiniowy (Dobsonia emersa)
        • Gołogrzbietek sulaweski (Dobsonia exoleta)
        • Gołogrzbietek bezbronny (Dobsonia inermis)
        • Gołogrzbietek duży (Dobsonia magna)
        • Gołogrzbietek mały (Dobsonia minor)
        • Gołogrzbietek molucki (Dobsonia moluccensis)
        • Gołogrzbietek zatokowy (Dobsonia pannietensis)
        • Gołogrzbietek leśny (Dobsonia peronii)
        • Gołogrzbietek nowobrytyjski (Dobsonia praedatrix)
        • Gołogrzbietek zielonawy (Dobsonia viridis)
        • Dajakolot sumatrzański (Dyacopterus brooksi)
        • Dajakolot filipiński (Dyacopterus rickarti)
        • Dajakolot sundajski (Dyacopterus spadiceus)
        • Zjawa madagaskarska (Eidolon dupreanum)
        • Zjawa płowa (Eidolon helvum)
        • Jutrzenkowiec duży (Eonycteris major)
        • Jutrzenkowiec filipiński (Eonycteris robusta)
        • Jutrzenkowiec jaskiniowy (Eonycteris spelaea)
        • Pagonowiec angolański (Epomophorus angolensis)
        • Pagonowiec malawski (Epomophorus anselli)
        • Pagonowiec mozambicki (Epomophorus crypturus)
        • Pagonowiec gambijski (Epomophorus gambianus)
        • Pagonowiec samotny (Epomophorus grandis)
        • Pagonowiec etiopski (Epomophorus labiatus)
        • Pagonowiec malutki (Epomophorus minimus)
        • Pagonowiec mały (Epomophorus minor)
        • Pagonowiec baobabowy (Epomophorus wahlbergi)
        • Epoletnik gwinejski (Epomops buettikoferi)
        • Epoletnik śpiewający (Epomops dobsonii)
        • Epoletnik afrykański (Epomops franqueti)
        • Długopalczyk filipiński (Haplonycteris fischeri)
        • Harpiolot sulaweski (Harpyionycteris celebensis)
        • Harpiolot filipiński (Harpyionycteris whiteheadi)
        • Młotogłów wielkogłowy (Hypsignathus monstrosus)
        • Tamilolot jaskiniowy (Latidens salimalii)
        • Owocolot afrykański (Lissonycteris angolensis)
        • Języcznik malutki (Macroglossus minimus)
        • Języcznik większy (Macroglossus sobrinus)
        • Bezogoniec sundajski (Megaerops ecaudatus)
        • Bezogoniec jawajski (Megaerops kusnotoi)
        • Bezogoniec indochiński (Megaerops niphanae)
        • Bezogoniec obrożny (Megaerops wetmorei)
        • Ozornik afrykański (Megaloglossus woermanni)
        • Solomonowiec złocisty (Melonycteris aurantius)
        • Solomonowiec kwiatowy (Melonycteris fardoulisi)
        • Solomonowiec czarnobrzuchy (Melonycteris melanops)
        • Solomonowiec drzewny (Melonycteris woodfordi)
        • Epoletniczek większy (Micropteropus intermedius)
        • Epoletniczek drobny (Micropteropus pusillus)
        • Małpionosek fidżijski (Mirimiri acrodonta)
        • Myszolot wyspowy (Myonycteris brachycephala)
        • Myszolot reliktowy (Myonycteris relicta)
        • Myszolot obrożny (Myonycteris torquata)
        • Drobnolot afrykański (Nanonycteris veldkampii)
        • Owocniczek drobnozębny (Neopteryx frosti)
        • Ogoniec polinezyjski (Notopteris macdonaldi)
        • Ogoniec nowokaledoński (Notopteris neocaledonica)
        • Rurkonos szerokopaskowany (Nyctimene aello)
        • Rurkonos papuaski (Nyctimene albiventer)
        • Rurkonos sulaweski (Nyctimene cephalotes)
        • Rurkonos górski (Nyctimene certans)
        • Rurkonos okrągłouchy (Nyctimene cyclotis)
        • Rurkonos smoczy (Nyctimene draconilla)
        • Rurkonos molucki (Nyctimene keasti)
        • Rurkonos wyspowy (Nyctimene major)
        • Rurkonos salomoński (Nyctimene malaitensis)
        • Rurkonos demoniczny (Nyctimene masalai)
        • Rurkonos mały (Nyctimene minutus)
        • Rurkonos filipiński (Nyctimene rabori)
        • Rurkonos żółtoplamy (Nyctimene robinsoni)
        • Rurkonos samotny (Nyctimene sanctacrucis)
        • Rurkonos archipelagowy (Nyctimene vizcaccia)
        • Luzańczyk dżunglowy (Otopteropus cartilagonodus)
        • Rurkonosek jednobarwny (Paranyctimene raptor)
        • Rurkonosek uparty (Paranyctimene tenax)
        • Rudawnica afrykańska (Plerotes anchietae)
        • Piżmolot duży (Ptenochirus jagori)
        • Piżmolot mały (Ptenochirus minor)
        • Skrzydłolis żółtobrzuchy (Pteralopex anceps)
        • Skrzydłolis sierpozębny (Pteralopex atrata)
        • Skrzydłolis samotny (Pteralopex flanneryi)
        • Skrzydłolis górski (Pteralopex pulchra)
        • Skrzydłolis dziuplowy (Pteralopex taki)
        • Rudawka admiralska (Pteropus admiralitatum)
        • Rudawka aldabarańska (Pteropus aldabrensis)
        • Rudawka żałobna (Pteropus alecto)
        • Rudawka muzealna (Pteropus allenorum)
        • Rudawka biała (Pteropus anetianus)
        • Rudawka srebrzysta (Pteropus argentatus)
        • Rudawka aruańska (Pteropus aruensis)
        • Rudawka czarnawa (Pteropus banakrisi)
        • Rudawka ciemna (Pteropus brunneus)
        • Rudawka popielatogłowa (Pteropus caniceps)
        • Rudawka maskowa (Pteropus capistratus)
        • Rudawka molucka (Pteropus chrysoproctus)
        • Rudawka makirska (Pteropus cognatus)
        • Rudawka okularowa (Pteropus conspicillatus)
        • Rudawka zapomniana (Pteropus coxi)
        • Rudawka figowa (Pteropus dasymallus)
        • Rudawka nikobarska (Pteropus faunulus)
        • Rudawka nizinna (Pteropus fundatus)
        • Rudawka wielka (Pteropus giganteus)
        • Rudawka samotna (Pteropus gilliardorum)
        • Rudawka szara (Pteropus griseus)
        • Rudawka atolowa (Pteropus howensis)
        • Rudawka zmienna (Pteropus hypomelanus)
        • Rudawka wyspowa (Pteropus insularis)
        • Rudawka birmańska (Pteropus intermedius)
        • Rudawka pustelnicza (Pteropus keyensis)
        • Rudawka komorska (Pteropus livingstonii)
        • Rudawka plantacjowa (Pteropus lombocensis)
        • Rudawka okinawska (Pteropus loochoensis)
        • Rudawka złotoszyja (Pteropus lylei)
        • Rudawka wielkoucha (Pteropus macrotis)
        • Rudawka mahagańska (Pteropus mahaganus)
        • Rudawka mariańska (Pteropus mariannus)
        • Rudawka czarnobroda (Pteropus melanopogon)
        • Rudawka czarnoucha (Pteropus melanotus)
        • Rudawka mikronezyjska (Pteropus molossinus)
        • Rudawka duża (Pteropus neohibernicus)
        • Rudawka mauritiuska (Pteropus niger)
        • Rudawka namorzynowa (Pteropus nitendiensis)
        • Rudawka seramska (Pteropus ocularis)
        • Rudawka ozdobna (Pteropus ornatus)
        • Rudawka pelewska (Pteropus pelewensis)
        • Rudawka zamaskowana (Pteropus personatus)
        • Rudawka owłosiona (Pteropus pilosus)
        • Rudawka tropikalna (Pteropus pohlei)
        • Rudawka szarogłowa (Pteropus poliocephalus)
        • Rudawka bonińska (Pteropus pselaphon)
        • Rudawka karłowata (Pteropus pumilus)
        • Rudawka salomońska (Pteropus rayneri)
        • Rudawka rafowa (Pteropus rennelli)
        • Rudawka gromadna (Pteropus rodricensis)
        • Rudawka madagaskarska (Pteropus rufus)
        • Rudawka samoańska (Pteropus samoensis)
        • Rudawka eukaliptusowa (Pteropus scapulatus)
        • Rudawka seszelska (Pteropus seychellensis)
        • Rudawka piękna (Pteropus speciosus)
        • Rudawka maskareńska (Pteropus subniger)
        • Rudawka okazała (Pteropus temminckii)
        • Rudawka guamska (Pteropus tokudae)
        • Rudawka pacyficzna (Pteropus tonganus)
        • Rudawka eremicka (Pteropus tuberculatus)
        • Rudawka nadbrzeżna (Pteropus ualanus)
        • Rudawka malajska (Pteropus vampyrus)
        • Rudawka nowokaledońska (Pteropus vetulus)
        • Rudawka pembańska (Pteropus voeltzkowi)
        • Rudawka najmniejsza (Pteropus woodfordi)
        • Rudawka karolińska (Pteropus yapensis)
        • Rudawiec nilowy (Rousettus aegyptiacus)
        • Rudawiec sundajski (Rousettus amplexicaudatus)
        • Rudawiec jaskiniowy (Rousettus bidens)
        • Rudawiec sulaweski (Rousettus celebensis)
        • Rudawiec długowłosy (Rousettus lanosus)
        • Rudawiec orientalny (Rousettus leschenaultii)
        • Rudawiec bagienny (Rousettus linduensis)
        • Rudawiec malgaski (Rousettus madagascariensis)
        • Rudawiec komorski (Rousettus obliviosus)
        • Rudawiec nagogrzbiety (Rousettus spinalatus)
        • Równikowiec łzawy (Scotonycteris ophiodon)
        • Równikowiec nektarowy (Scotonycteris zenkeri)
        • Kulecznik górski (Sphaerias blanfordi)
        • Prążkoliczek mindorski (Styloctenium mindorensis)
        • Prążkoliczek sulaweski (Styloctenium wallacei)
        • Pędzelnik australijski (Syconycteris australis)
        • Pędzelnik halmaherski (Syconycteris carolinae)
        • Pędzelnik kosmatonogi (Syconycteris hobbit)
        • Bystrolot ciemny (Thoopterus nigrescens)
        • Bystrolot leśny (Thoopterus suhaniahae)
      • Rodzina: Podkowcowate (Rhinolophidae)
        • Podkowiec spiczasty (Rhinolophus acuminatus)
        • Podkowiec samotny (Rhinolophus adami)
        • Podkowiec pośredni (Rhinolophus affinis)
        • Podkowiec łagodny (Rhinolophus alcyone)
        • Podkowiec łukowaty (Rhinolophus arcuatus)
        • Podkowiec tamilski (Rhinolophus beddomei)
        • Podkowiec południowy (Rhinolophus blasii)
        • Podkowiec bucharski (Rhinolophus bocharicus)
        • Podkowiec borneański (Rhinolophus borneensis)
        • Podkowiec jawajski (Rhinolophus canuti)
        • Podkowiec przylądkowy (Rhinolophus capensis)
        • Podkowiec sulaweski (Rhinolophus celebensis)
        • Podkowiec złotawy (Rhinolophus chiewkweeae)
        • Podkowiec pagórkowaty (Rhinolophus clivosus)
        • Podkowiec birmański (Rhinolophus coelophyllus)
        • Podkowiec andamański (Rhinolophus cognatus)
        • Podkowiec południowoafrykański (Rhinolophus cohenae)
        • Podkowiec wypukły (Rhinolophus convexus)
        • Podkowiec rogaty (Rhinolophus cornutus)
        • Podkowiec sundajski (Rhinolophus creaghi)
        • Podkowiec rodezyjski (Rhinolophus darlingi)
        • Podkowiec tanzański (Rhinolophus deckenii)
        • Podkowiec sawannowy (Rhinolophus denti)
        • Podkowiec wymowny (Rhinolophus eloquens)
        • Podkowiec szerokouchy (Rhinolophus euryale)
        • Podkowiec śródziemnomorski (Rhinolophus euryotis)
        • Podkowiec milutki (Rhinolophus feae)
        • Podkowiec duży (Rhinolophus ferrumequinum) (PL)
        • Podkowiec tajwański (Rhinolophus formosae)
        • Podkowiec subsaharyjski (Rhinolophus fumigatus)
        • Podkowiec gwinejski (Rhinolophus guineensis)
        • Podkowiec kongijski (Rhinolophus hahuzi)
        • Podkowiec malawski (Rhinolophus hildebrandtii)
        • Podkowiec rwandyjski (Rhinolophus hilli)
        • Podkowiec wyżynny (Rhinolophus hillorum)
        • Podkowiec mały (Rhinolophus hipposideros) (PL)
        • Podkowiec tajemniczy (Rhinolophus huananus)
        • Podkowiec riukiuski (Rhinolophus imaizumii)
        • Podkowiec mindanajski (Rhinolophus inops)
        • Podkowiec indonezyjski (Rhinolophus keyensis)
        • Podkowiec tropikalny (Rhinolophus landeri)
        • Podkowiec gładki (Rhinolophus lepidus)
        • Podkowiec wełnisty (Rhinolophus luctus)
        • Podkowiec mabuański (Rhinolophus mabuensis)
        • Podkowiec galeriowy (Rhinolophus maclaudi)
        • Podkowiec wielkouchy (Rhinolophus macrotis)
        • Podkowiec wyspowy (Rhinolophus madurensis)
        • Podkowiec unikatowy (Rhinolophus maendeleo)
        • Podkowiec malajski (Rhinolophus malayanus)
        • Podkowiec indochiński (Rhinolophus marshalli)
        • Podkowiec wschodni (Rhinolophus megaphyllus)
        • Podkowiec mitrowy (Rhinolophus mitratus)
        • Podkowiec średni (Rhinolophus mmehelyi)
        • Podkowiec jednorogi (Rhinolophus monoceros)
        • Podkowiec górski (Rhinolophus montanus)
        • Podkowiec mozambicki (Rhinolophus mossambicus)
        • Podkowiec izolowany (Rhinolophus nereis)
        • Podkowiec dalijski (Rhinolophus osgoodi)
        • Podkowiec dziwnoczuby (Rhinolophus paradoxolophus)
        • Podkowiec wietnamski (Rhinolophus pearsonii)
        • Podkowiec filipiński (Rhinolophus philippinensis)
        • Podkowiec drobny (Rhinolophus pusillus)
        • Podkowiec królewski (Rhinolophus rex)
        • Podkowiec półwyspowy (Rhinolophus robinsoni)
        • Podkowiec rudy (Rhinolophus rouxii)
        • Podkowiec rudowłosy (Rhinolophus rufus)
        • Podkowiec ruwenzorski (Rhinolophus ruwenzorii)
        • Podkowiec zambijski (Rhinolophus sakejiensis)
        • Podkowiec junnański (Rhinolophus schnitzleri)
        • Podkowiec sarawaski (Rhinolophus sedulus)
        • Podkowiec laotański (Rhinolophus shameli)
        • Podkowiec mjanmarski (Rhinolophus shortridgei)
        • Podkowiec tajski (Rhinolophus siamensis)
        • Podkowiec leśny (Rhinolophus silvestris)
        • Podkowiec chiński (Rhinolophus sinicus)
        • Podkowiec czujny (Rhinolophus smithersi)
        • Podkowiec brunatny (Rhinolophus stheno)
        • Podkowiec nepalski (Rhinolophus subbadius)
        • Podkowiec ryży (Rhinolophus subrufus)
        • Podkowiec deszczowy (Rhinolophus swinnyi)
        • Podkowiec orientalny (Rhinolophus thailandensis)
        • Podkowiec piaskowcowy (Rhinolophus thomasi)
        • Podkowiec trójlistny (Rhinolophus trifoliatus)
        • Podkowiec żółtolicy (Rhinolophus virgo)
        • Podkowiec ryftowy (Rhinolophus willardi)
        • Podkowiec skryty (Rhinolophus xinanzhongguoensis)
        • Podkowiec bambusowy (Rhinolophus yunanensis)
        • Podkowiec liberyjski (Rhinolophus ziama)
      • Rodzina: Rogonosowate (Rhinonycteridae)
        • Krótkouszek afrykański (Cloeotis percivali)
        • Bezogończyk krągłouchy (Coelops frithii)
        • Bezogończyk filipiński (Coelops hirsutus)
        • Bezogończyk malajski (Coelops robinsoni)
        • Pseudotrójpłatnik złotawy (Paratriaenops auritus)
        • Pseudotrójpłatnik nalgaski (Paratriaenops furculus)
        • Pseudotrójpłatnik aldabarski (Paratriaenops pauliani)
        • Rogonos pomarańczowy (Rhinonicteris aurantia)
        • Trójpłatnik afrykański (Triaenops afer)
        • Trójpłatnik madagaskarski (Triaenops menamena)
        • Trójpłatnik jemeński (Triaenops parvus)
        • Trójpłatnik perski (Triaenops persicus)
        • Trójpłatnik rudy (Triaenops rufus)
      • Rodzina: Brodawkonosowate (Rhinopomatidae)
        • Brodawkonos afrykański (Rhinopoma cystops)
        • Brodawkonos jemeński (Rhinopoma hadramauticum)
        • Brodawkonos mały (Rhinopoma hardwickii)
        • Brodawkonos pustynny (Rhinopoma macinnesi)
        • Brodawkonos duży (Rhinopoma microphyllum)
        • Brodawkonos drobny (Rhinopoma muscatellum)
      • Rodzina: Przylgowcowate (Thyropteridae)
        • Przylgowiec skryty (Thyroptera devivoi)
        • Przylgowiec honduraski (Thyroptera discifera)
        • Przylgowiec tajemniczy (Thyroptera lavali)
        • Przylgowiec trójbarwny (Thyroptera tricolor)
      • Rodzina: Mroczkowate (Vespertilionidae)
        • Jasnotek amerykański (Antrozous pallidus)
        • Arielek złotoszyi (Arielulus aureocollaris)
        • Arielek pozłacany (Arielulus circumdatus)
        • Arielek miedziany (Arielulus cuprosus)
        • Arielek towarzyski (Arielulus societatis)
        • Arielek obrożny (Arielulus torquatus)
        • Mopek zachodni (Barbastella barbastellus) (PL)
        • Mopek pekiński (Barbastella beijingensis)
        • Mopek orientalny (Barbastella darjelingensis)
        • Mopek azjatycki (Barbastella leucomelas)
        • Jasnoteczek aztecki (Bauerus dubiaquercus)
        • Mrocznik wielkouchy (Chalinolobus dwyeri)
        • Mrocznik duży (Chalinolobus gouldii)
        • Mrocznik czekoladowy (Chalinolobus morio)
        • Mrocznik nowokaledoński (Chalinolobus neocaledonicus)
        • Mrocznik siwy (Chalinolobus nigrogriseus)
        • Mrocznik łaciaty (Chalinolobus picatus)
        • Mrocznik nowozelandzki (Chalinolobus tuberculatus)
        • Bryłonosek meksykański (Corynorhinus mexicanus)
        • Bryłonosek wielkouchy (Corynorhinus rafinesquii)
        • Mopek północnoamerykański (Corynorhinus townsendii)
        • Mroczek anatolijski (Eptesicus anatolicus)
        • Mroczek andyjski (Eptesicus andinus)
        • Mroczek aralski (Eptesicus bobrinskoi)
        • Mroczek szczelinowy (Eptesicus bottae)
        • Mroczek brazylijski (Eptesicus brasiliensis)
        • Mroczek inkaski (Eptesicus chiriquinus)
        • Mroczek drobny (Eptesicus diminutus)
        • Mroczek zesłany (Eptesicus dimissus)
        • Mroczek rogoskóry (Eptesicus floweri)
        • Mroczek argentyński (Eptesicus furinalis)
        • Mroczek brunatny (Eptesicus fuscus)
        • Mroczek gobijski (Eptesicus gobiensis)
        • Mroczek antylski (Eptesicus guadeloupensis)
        • Mroczek długoogonowy (Eptesicus hottentotus)
        • Mroczek łagodny (Eptesicus innoxius)
        • Mroczek pustynny (Eptesicus isabellinus)
        • Mroczek japoński (Eptesicus japonensis)
        • Mroczek koreański (Eptesicus kobayashii)
        • Mroczek pozłocisty (Eptesicus nilssonii) (PL)
        • Mroczek kaspijski (Eptesicus ognevi)
        • Mroczek pakistański (Eptesicus pachyomus)
        • Mroczek grubouchy (Eptesicus pachyotis)
        • Mroczek skryty (Eptesicus platyops)
        • Mroczek późny (Eptesicus serotinus) (PL)
        • Mroczek rudawy (Eptesicus taddeii)
        • Mroczek ponury (Eptesicus tatei)
        • Plamek uszaty (Euderma maculatum)
        • Dyskonóg skryty (Eudiscopus denticulus)
        • Nibykarlik czekoladowy (Falsistrellus affinis)
        • Nibykarlik leśny (Falsistrellus mackenziei)
        • Nibykarlik samotny (Falsistrellus mordax)
        • Nibykarlik skryty (Falsistrellus petersi)
        • Nibykarlik tasmański (Falsistrellus tasmaniensis)
        • Łatnik białopręgi (Glauconycteris alboguttata)
        • Łatnik srebrzysty (Glauconycteris argentata)
        • Łatnik dżunglowy (Glauconycteris beatrix)
        • Łatnik skryty (Glauconycteris curryae)
        • Łatnik samotny (Glauconycteris egeria)
        • Łatnik naroślowy (Glauconycteris gleni)
        • Łatnik kropkowany (Glauconycteris humeralis)
        • Łatnik kenijski (Glauconycteris kenyacola)
        • Łatnik tajemniczy (Glauconycteris machadoi)
        • Łatnik równikowy (Glauconycteris poensis)
        • Łatnik pstry (Glauconycteris variegata)
        • Grubopalczyk indochiński (Glischropus bucephalus)
        • Grubopalczyk jawajski (Glischropus javanus)
        • Grubopalczyk orientalny (Glischropus tylopus)
        • Harpiogłów mniejszy (Harpiocephalus harpia)
        • Harpiogłów większy (Harpiocephalus mordax)
        • Trąbkonos szary (Harpiola grisea)
        • Trąbkonos formozański (Harpiola isodon)
        • Zmroczek rudawy (Hesperoptenus blanfordi)
        • Zmroczek malajski (Hesperoptenus doriae)
        • Zmroczek samotny (Hesperoptenus gaskelli)
        • Zmroczek żółtawy (Hesperoptenus tickelli)
        • Zmroczek duży (Hesperoptenus tomesi)
        • Żaglouch wielkoskrzydły (Histiotus alienus)
        • Żaglouch mgłowy (Histiotus humboldti)
        • Żaglouch boliwijski (Histiotus laephotis)
        • Żaglouch wielkouchy (Histiotus macrotus)
        • Żaglouch magellański (Histiotus magellanicus)
        • Żaglouch górski (Histiotus montanus)
        • Żaglouch tropikalny (Histiotus velatus)
        • Przymroczek mongolski (Hypsugo alaskchanicus)
        • Przymroczek sawannowy (Hypsugo anchietai)
        • Przymroczek samotny (Hypsugo anthonyi)
        • Przymroczek omański (Hypsugo arabicus)
        • Przymroczek pustynny (Hypsugo ariel)
        • Przymroczek arabski (Hypsugo bodenheimeri)
        • Przymroczek bambusowy (Hypsugo cadornae)
        • Przymroczek szerokogłowy (Hypsugo crassulus)
        • Przymroczek dżunglowy (Hypsugo eisentrauti)
        • Przymroczek brązowy (Hypsugo imbricatus)
        • Przymroczek birmański (Hypsugo joffrei)
        • Przymroczek kalimantański (Hypsugo kitcheneri)
        • Przymroczek jemeński (Hypsugo lanzai)
        • Przymroczek skryty (Hypsugo lophurus)
        • Przymroczek wielkouchy (Hypsugo macrotis)
        • Przymroczek mysi (Hypsugo musciculus)
        • Przymroczek chiński (Hypsugo pulveratus)
        • Przymroczek Saviego (Hypsugo savii)
        • Wieczornik olbrzymi (Ia io)
        • Osobliwiec leśny (Idionycteris phyllotis)
        • Wełniaczek tanzański (Kerivoula africana)
        • Wełniaczek trąbkouchy (Kerivoula agnella)
        • Wełniaczek sawannowy (Kerivoula argentata)
        • Wełniaczek miedziany (Kerivoula cuprosa)
        • Wełniaczek samotny (Kerivoula eriophora)
        • Wełniaczek floreski (Kerivoula flora)
        • Wełniaczek orientalny (Kerivoula hardwickii)
        • Wełniaczek mały (Kerivoula intermedia)
        • Wełniaczek birmański (Kerivoula kachinensis)
        • Wełniaczek malajski (Kerivoula krauensis)
        • Wełniaczek mniejszy (Kerivoula lanosa)
        • Wełniaczek hinduski (Kerivoula lenis)
        • Wełniaczek najmniejszy (Kerivoula minuta)
        • Wełniaczek papusaski (Kerivoula muscina)
        • Wełniaczek melanezyjski (Kerivoula myrella)
        • Wełniaczek brodawkowaty (Kerivoula papillosa)
        • Wełniaczek przezroczysty (Kerivoula pellucida)
        • Wełniaczek dżunglowy (Kerivoula phalaena)
        • Wełniaczek malowany (Kerivoula picta)
        • Wełniaczek równikowy (Kerivoula smithii)
        • Wełniaczek nimfowy (Kerivoula titania)
        • Wełniaczek filipiński (Kerivoula whiteheadi)
        • Żaglouszek angolski (Laephotis angolensis)
        • Żaglouszek botswański (Laephotis botswanae)
        • Żaglouszek namibijski (Laephotis namibensis)
        • Żaglouszek sawannowy (Laephotis wintoni)
        • Srebrnonocek kosmaty (Lasionycteris noctivagans)
        • Kosmatnik czarnawy (Lasiurus atratus)
        • Kosmatnik samotny (Lasiurus blossevillii)
        • Kosmatnik rdzawy (Lasiurus borealis)
        • Kosmatnik galapagoski (Lasiurus brachyotis)
        • Kosmatnik kasztanowy (Lasiurus castaneus)
        • Kosmatnik srebrzysty (Lasiurus cinereus)
        • Kosmatnik jamajski (Lasiurus degelidus)
        • Kosmatnik hebanowy (Lasiurus ebenus)
        • Kosmatnik palmowy (Lasiurus ega)
        • Kosmatnik duży (Lasiurus egregius)
        • Kosmatnik wyspowy (Lasiurus insularis)
        • Kosmatnik pośredni (Lasiurus intermedius)
        • Kosmatnik antylski (Lasiurus minor)
        • Kosmatnik kubański (Lasiurus pfeifferi)
        • Kosmatnik solniskowy (Lasiurus salinae)
        • Kosmatnik seminolski (Lasiurus seminolus)
        • Kosmatnik cynamonowy (Lasiurus varius)
        • Kosmatnik żółty (Lasiurus xanthinus)
        • Skąposkrzydlik afrykański (Mimetillus moloneyi)
        • Tubonos mosiężny (Murina aenea)
        • Tubonos annamski (Murina annamitica)
        • Tubonos pozłacany (Murina aurata)
        • Tubonos tailandzki (Murina balaensis)
        • Tubonos czarci (Murina belzebub)
        • Tubonos dwubarwny (Murina bicolor)
        • Tubonos powabny (Murina chrysochaetes)
        • Tubonos szary (Murina cineracea)
        • Tubonos krągłouchy (Murina cyclotis)
        • Tubonos kudłaty (Murina eleryi)
        • Tubonos srebrzysty (Murina feae)
        • Tubonos laotański (Murina fionae)
        • Tubonos floreski (Murina florium)
        • Tubonos ciemny (Murina fusca)
        • Tubonos szczupły (Murina gracilis)
        • Tubonos harpiowaty (Murina harpioloides)
        • Tubonos khmerski (Murina harrisoni)
        • Tubonos dalekowschodni (Murina hilgendorfi)
        • Tubonos białobrzuchy (Murina huttoni)
        • Tubonos birmański (Murina jaintiana)
        • Tubonos rudy (Murina leucogaster)
        • Tubonos podobny (Murina loreliae)
        • Tubonos malajski (Murina peninsularis)
        • Tubonos deszczowy (Murina pluvialis)
        • Tubonos tajwański (Murina puta)
        • Tubonos sekretny (Murina recondita)
        • Tubonos zdobny (Murina rozendaali)
        • Tubonos riukiuski (Murina ryukyuana)
        • Tubonos chiński (Murina shuipuensis)
        • Tubonos leśny (Murina silvatica)
        • Tubonos brunatny (Murina suilla)
        • Tubonos mroczny (Murina tenebrosa)
        • Tubonos tajemniczy (Murina tiensa)
        • Tubonos stokowy (Murina tubinaris)
        • Tubonos ussuryjski (Murina ussuriensis)
        • Tubonos kambodżański (Murina walstoni)
        • Nocek silnostopy (Myotis adversus)
        • Nocek południowy (Myotis aelleni)
        • Nocek posrebrzany (Myotis albescens)
        • Nocek Alkatoe (Myotis alcathoe) (PL)
        • Nocek syczuański (Myotis altarium)
        • Nocek komorski (Myotis anjouanensis)
        • Nocek annamski (Myotis annamiticus)
        • Nocek drobny (Myotis annatessae)
        • Nocek włosolicy (Myotis annectans)
        • Nocek atakamski (Myotis atacamensis)
        • Nocek czarny (Myotis ater)
        • Nocek stepowy (Myotis aurascens)
        • Nocek uszaty (Myotis auriculus)
        • Nocek australijski (Myotis australis)
        • Nocek nadwodny (Myotis austroriparius)
        • Nocek kasztanowaty (Myotis badius)
        • Nocek Bechsteina (Myotis bechsteinii)
        • Nocek wschodni (Myotis blythii)
        • Nocek ryży (Myotis bocagii)
        • Nocek amurski (Myotis bombinus)
        • Nocek Brandta (Myotis brandtii)
        • Nocek bycharski (Myotis bucharensis)
        • Nocek kalifornijski (Myotis californicus)
        • Nocek długopalcy (Myotis capaccinii)
        • Nocek chilijski (Myotis chiloensis)
        • Nocek większy (Myotis chinensis)
        • Nocek rzęsowargi (Myotis ciliolabrum)
        • Nocek katedralny (Myotis cobanensis)
        • Nocek skryty (Myotis csorbai)
        • Nocek łydkowłosy (Myotis dasycneme)
        • Nocek rudy (Myotis daubentonii) (PL)
        • Nocek cesarski (Myotis davidii)
        • Nocek samotny (Myotis dieteri)
        • Nocek malutki (Myotis diminutus)
        • Nocek argentyński (Myotis dinellii)
        • Nocek antylski (Myotis dominicensis)
        • Nocek strojny (Myotis elegans)
        • Nocek orzęsiony (Myotis emarginatus) (PL)
        • Nocek iberyjski (Myotis escalerai)
        • Nocek długouchy (Myotis evotis)
        • Nocek chiński (Myotis fimbriatus)
        • Nocek wyspowy (Myotis findleyi)
        • Nocek południowochiński (Myotis flavus)
        • Nocek górski (Myotis formosus)
        • Nocek cynamonowy (Myotis fortidens)
        • Nocek bliźniaczy (Myotis frater)
        • Nocek borneański (Myotis gomantongensis)
        • Nocek malgaski (Myotis goudoti)
        • Nocek tajgowy (Myotis gracilis)
        • Nocek szary (Myotis grisescens)
        • Nocek armeński (Myotis hajastanicus)
        • Nocek wenezuelski (Myotis handleyi)
        • Nocek wielkozębny (Myotis hasseltii)
        • Nocek strumieniowy (Myotis hermani)
        • Nocek orientalny (Myotis horsfieldii)
        • Nocek japoński (Myotis hosonoi)
        • Nocek ussuryjski (Myotis ikonnikovi)
        • Nocek indochiński (Myotis indochinensis)
        • Nocek samoański (Myotis insularum)
        • Nocek brazylijski (Myotis izecksohni)
        • Nocek włosonogi (Myotis keaysi)
        • Nocek brzegowy (Myotis keenii)
        • Nocek nadbrzeżny (Myotis laniger)
        • Nocek odmienny (Myotis latirostris)
        • Nocek zagrożony (Myotis lavali)
        • Nocek małostopy (Myotis leibii)
        • Nocek żółtawy (Myotis levis)
        • Nocek kaszmirski (Myotis longipes)
        • Nocek amerykański (Myotis lucifugus)
        • Nocek wielkostopy (Myotis macrodactylus)
        • Nocek wielkonogi (Myotis macropus)
        • Nocek blady (Myotis macrotarsus)
        • Nocek martynikański (Myotis martiniquensis)
        • Nocek ciemnonosy (Myotis melanorhinus)
        • Nocek złoty (Myotis midastactus)
        • Nocek molucki (Myotis moluccarum)
        • Nocek birmański (Myotis montivagus)
        • Nocek sawannowy (Myotis morrisi)
        • Nocek szerokonosy (Myotis muricola)
        • Nocek duży (Myotis myotis) (PL)
        • Nocek wąsatek (Myotis mystacinus) (PL)
        • Nocek Natterera (Myotis nattereri) (PL)
        • Nocek muchołowny (Myotis nesopolus)
        • Nocek ciemny (Myotis nigricans)
        • Nocek nepalski (Myotis nipalensis)
        • Nocek arizoński (Myotis occultus)
        • Nocek singapurski (Myotis oreias)
        • Nocek ostrouszny (Myotis oxygnathus)
        • Nocek andyjski (Myotis oxyotus)
        • Nocek honsiuański (Myotis ozensis)
        • Nocek półwyspowy (Myotis peninsularis)
        • Nocek pekiński (Myotis pequinius)
        • Nocek syberyjski (Myotis petax)
        • Nocek wietnamski (Myotis phanluongi)
        • Nocek owłosiony (Myotis pilosus)
        • Nocek płaskogłowy (Myotis planiceps)
        • Nocek oszroniony (Myotis pruinosus)
        • Nocek punicji (Myotis punicus)
        • Nocek sundajski (Myotis ridleyi)
        • Nocek kolonijny (Myotis riparius)
        • Nocek grubopalcy (Myotis rosseti)
        • Nocek czerwony (Myotis ruber)
        • Nocek ognistopalcy (Myotis rufopictus)
        • Nocek kaukaski (Myotis schaubi)
        • Nocek wyżynny (Myotis scotti)
        • Nocek północny (Myotis septentrionalis)
        • Nocek myszouchy (Myotis sicarius)
        • Nocek himalajski (Myotis siligorensis)
        • Nocek aksamitny (Myotis simus)
        • Nocek towarzyski (Myotis sodalis)
        • Nocek rafowy (Myotis stalkeri)
        • Nocek tajwański (Myotis taiwanensis)
        • Nocek frędzlowaty (Myotis thysanodes)
        • Nocek trójbarwny (Myotis tricolor)
        • Nocek jaskiniowy (Myotis velifer)
        • Nocek rybożerny (Myotis vivesi)
        • Nocek długonogi (Myotis volans)
        • Nocek rodezujski (Myotis welwitschii)
        • Nocek okinawski (Myotis yanbarensis)
        • Nocek stokowy (Myotis yesoensis)
        • Nocek wodny (Myotis yumanensis)
        • Afrokarlik brunatny (Neoromicia brunnea)
        • Afrokarlik przylądkowy (Neoromicia capensis)
        • Afrokarlik żółty (Neoromicia flavescens)
        • Afrokarlik gwinejski (Neoromicia guineensis)
        • Afrokarlik słoneczny (Neoromicia helios)
        • Afrokarlik drobny (Neoromicia malagasyensis)
        • Afrokarlik malgaski (Neoromicia matroka)
        • Afrokarlik sawannowy (Neoromicia melckorum)
        • Afrokarlik bananowy (Neoromicia nana)
        • Afrokarlik tropikalny (Neoromicia rendalli)
        • Afrokarlik madagaskarski (Neoromicia robertsi)
        • Afrokarlik górski (Neoromicia roseveari)
        • Afrokarlik somalijski (Neoromicia somalica)
        • Afrokarlik białoskrzydły (Neoromicia tenuipinnis)
        • Afrokarlik zuluski (Neoromicia zuluensis)
        • Łaciatek wspaniały (Niumbaha superba)
        • Borowiec ptasi (Nyctalus aviator)
        • Borowiec azorski (Nyctalus azoreum)
        • Borowiec japoński (Nyctalus furvus)
        • Borowiec olbrzymi (Nyctalus lasiopterus)
        • Borowiec leśny (Nyctalus leisleri) (PL)
        • Borowiec górski (Nyctalus montanus)
        • Borowiec wielki (Nyctalus noctula) (PL)
        • Borowiec chiński (Nyctalus plancyi)
        • Półmroczek afrykański (Nycticeinops schlieffeni)
        • Wieczorek mityczny (Nycticeius aenobarbus)
        • Wieczorek kubański (Nycticeius cubanus)
        • Wieczorek leśny (Nycticeius humeralis)
        • Nocolubek długouchy (Nyctophilus arnhemensis)
        • Nocolubek brzegowy (Nyctophilus bifax)
        • Nocolubek wschodnioaustralijski (Nyctophilus corbeni)
        • Nocolubek mniejszy (Nyctophilus geoffroyi)
        • Nocolubek leśny (Nyctophilus gouldi)
        • Nocolubek sundajski (Nyctophilus heran)
        • Nocolubek tajemniczy (Nyctophilus howensis)
        • Nocolubek zachodnioaustralijski (Nyctophilus major)
        • Nocolubek drobnozębny (Nyctophilus microdon)
        • Nocolubek papuaski (Nyctophilus microtis)
        • Nocolubek nowokaledoński (Nyctophilus nebulosus)
        • Nocolubek tasmański (Nyctophilus sherrini)
        • Nocolubek nowogwinejski (Nyctophilus shirleyae)
        • Nocolubek duży (Nyctophilus timoriensis )
        • Nocolubek karłowaty (Nyctophilus walkeri)
        • Długouch pustynny (Otonycteris hemprichi)
        • Karlikowiec kalifornijski (Parastrellus hesperus)
        • Karlicznik florydzki (Perimyotis subflavus)
        • Kapturouszek papuaski (Pharotis imogene)
        • Karłowatek krótkoskrzydły (Philetor brachypterus)
        • Trąbkouch wątpliwy (Phoniscus aerosa)
        • Trąbkouch bruzdozębny (Phoniscus atrox)
        • Trąbkouch zwyczajny (Phoniscus jagorii)
        • Trąbkouch złotawy (Phoniscus papuensis)
        • Karlik japoński (Pipistrellus abramus)
        • Karlik leśny (Pipistrellus adamsi)
        • Karlik stokowy (Pipistrellus aero)
        • Karlik nowogwinejski (Pipistrellus angulatus)
        • Karlik przylądkowy (Pipistrellus capensis)
        • Karlik cejloński (Pipistrellus ceylonicus)
        • Karlik górski (Pipistrellus collinus)
        • Karlik koromandelski (Pipistrellus coromandra)
        • Karlik pustynny (Pipistrellus deserti)
        • Karlik dziuplowy (Pipistrellus endoi)
        • Karlik libijski (Pipistrellus hanaki)
        • Karlik ciemny (Pipistrellus hesperidus)
        • Karlik nieoczekiwany (Pipistrellus inexspectatus)
        • Karlik jawajski (Pipistrellus javanicus)
        • Karlik średni (Pipistrellus kuhlii)
        • Karlik płowy (Pipistrellus lepidus)
        • Karlik maderski (Pipistrellus maderensis)
        • Karlik skryty (Pipistrellus minahassae)
        • Karlik bożonarodzeniowy (Pipistrellus murrayi)
        • Karlik malusieńki (Pipistrellus nanulus)
        • Karlik większy (Pipistrellus nathusii) (PL)
        • Karlik papuaski (Pipistrellus papuanus)
        • Karlik ojcowski (Pipistrellus paterculus)
        • Karlik samotny (Pipistrellus permixtus)
        • Karlik malutki (Pipistrellus pipistrellus) (PL)
        • Karlik drobny (Pipistrellus pygmaeus) (PL)
        • Karlik malgaski (Pipistrellus raceyi)
        • Karlik sucholubny (Pipistrellus rueppellii)
        • Karlik rdzawy (Pipistrellus rusticus)
        • Karlik wąskoskrzydły (Pipistrellus stenopterus)
        • Karlik tajemniczy (Pipistrellus sturdeei)
        • Karlik delikatny (Pipistrellus tenuis)
        • Karlik brzegowy (Pipistrellus wattsi)
        • Karlik nadbrzeżny (Pipistrellus westralis)
        • Gacek syczuański (Plecotus ariel)
        • Gacek brunatny (Plecotus auritus) (PL)
        • Gacek szary (Plecotus austriacus) (PL)
        • Gacek etiopski (Plecotus balensis)
        • Gacek numbijski (Plecotus christii)
        • Gacek afrykański (Plecotus gaisleri)
        • Gacek pendżabski (Plecotus homochrous)
        • Gacek bałkański (Plecotus kolombatovici)
        • Gacek duży (Plecotus kozlovi)
        • Gacek alpejski (Plecotus macrobullaris)
        • Gacek amurski (Plecotus ognevi)
        • Gacek japoński (Plecotus sacrimontis)
        • Gacek sardyński (Plecotus sardus)
        • Gacek tienszański (Plecotus strelkovi)
        • Gacek tajwański (Plecotus taivanus)
        • Gacek kanaryjski (Plecotus teneriffae)
        • Gacek turkmeński (Plecotus turkmenicus)
        • Gacek himalajski (Plecotus wardi)
        • Żółcinek jukatański (Rhogeessa aeneus)
        • Żółcinek aztecki (Rhogeessa alleni)
        • Żółcinek centralny (Rhogeessa bickhami)
        • Żółcinek skryty (Rhogeessa genowaysi)
        • Żółcinek smukły (Rhogeessa gracilis)
        • Żółcinek surinamski (Rhogeessa hussoni)
        • Żółcinek leśny (Rhogeessa io)
        • Żółcinek honduraski (Rhogeessa menchuae)
        • Żółcinek drobny (Rhogeessa minutilla)
        • Żółcinek malutki (Rhogeessa mira)
        • Żółcinek mały (Rhogeessa parvula)
        • Żółcinek czarnoskrzydły (Rhogeessa tumida)
        • Żółcinek ekwadorski (Rhogeessa velilla)
        • Pomroczek nosaty (Rhyneptesicus nasutus)
        • Szerokopyszczek nadbrzeżny (Scoteanax rueppellii)
        • Maurek białoszyi (Scotoecus albigula)
        • Maurek jasnoskrzydły (Scotoecus albofuscus)
        • Maurek sawannowy (Scotoecus hindei)
        • Żółcinek ciemnoskrzydły (Scotoecus hirundo)
        • Żółcinek pustynny (Scotoecus pallidus)
        • Arlekinek ozdobny (Scotomanes ornatus)
        • Ciemnolubek mniejszy (Scotophilus borbonicus)
        • Ciemnolubek sulaweski (Scotophilus celebensis)
        • Ciemnolubek sundajski (Scotophilus collinus)
        • Ciemnolubek afrykański (Scotophilus dinganii)
        • Ciemnolubek większy (Scotophilus heathii)
        • Ciemnolubek orientalny (Scotophilus kuhlii)
        • Ciemnolubek białobrzuchy (Scotophilus leucogaster)
        • Ciemnolubek palmowy (Scotophilus marovaza)
        • Ciemnolubek czarnawy (Scotophilus nigrita)
        • Ciemnolubek skryty (Scotophilus nucella)
        • Ciemnolubek orzechowy (Scotophilus nux)
        • Ciemnolubek krzepki (Scotophilus robustus)
        • Ciemnolubek samotny (Scotophilus tandrefana)
        • Ciemnolubek zielonkawy (Scotophilus viridis)
        • Szerokonosek australijski (Scotorepens balstoni)
        • Szerokonosek mały (Scotorepens greyii)
        • Szerokonosek wschodni (Scotorepens orion)
        • Szerokonosek północny (Scotorepens sanborni)
        • Nocodekanik hinduski (Scotozous dormeri)
        • Bambusik mniejszy (Tylonycteris pachypus)
        • Bambusik karłowaty (Tylonycteris pygmaeus)
        • Bambusik większy (Tylonycteris robustula)
        • Lasomroczek australijski (Vespadelus baverstocki)
        • Lasomroczek jaskiniowy (Vespadelus caurinus)
        • Lasomroczek duży (Vespadelus darlingtoni)
        • Lasomroczek żółtowargi (Vespadelus douglasorum)
        • Lasomroczek skalisty (Vespadelus finlaysoni)
        • Lasomroczek dziuplowy (Vespadelus pumilus)
        • Lasomroczek królewski (Vespadelus regulus)
        • Lasomroczek leśny (Vespadelus troughtoni)
        • Lasomroczek mały (Vespadelus vulturnus)
        • Mroczak posrebrzany (Vespertilio murinus) (PL)
        • Mroczak orientalny (Vespertilio sinensis)
    • Rząd: Pancernikowce (Cingulata)
      • Rodzina: Pancernikowate (Dasypodidae)
        • Kabassu północny (Cabassous centralis)
        • Kabassu argentyński (Cabassous chacoensis)
        • Kabassu wielki (Cabassous tatouay)
        • Kabassu jednopaskowy (Cabassous unicinctus)
        • Puklerzowiec skryty (Calyptophractus retusus)
        • Włosopuklerznik andyjski (Chaetophractus nationi)
        • Włosopuklerznik wrzaskliwy (Chaetophractus vellerosus)
        • Włosopuklerznik kosmaty (Chaetophractus villosus)
        • Puklerzniczek karłowaty (Chlamyphorus truncatus)
        • Pancernik pampasowy (Dasypus hybridus)
        • Pancernik większy (Dasypus kappleri)
        • Pancernik dziewięciopaskowy (Dasypus novemcinctus)
        • Pancernik włochaty (Dasypus pilosus)
        • Pancernik nizinny (Dasypus sabanicola)
        • Pancernik siedmiopaskowy (Dasypus septemcinctus)
        • Pancernik reliktowy (Dasypus yepesi)
        • Puklerznik sześciopaskowy (Euphractus sexcinctus)
        • Zębolita olbrzymia (Priodontes maximus)
        • Bolita południowa (Tolypeutes matacus)
        • Bolita beazylijska (Tolypeutes tricinctus)
        • Puklerzyk różowy (Zaedyus pichi)
    • Rząd: Niełazokształtne (Dasyuromorphia) )
      • Rodzina: Niełazowate (Dasyuridae)
        • Kultar myszowaty (Antechinomys laniger)
        • Chutliwiec rdzawy (Antechinus adustus)
        • Chutliwiec zwinny (Antechinus agilis)
        • Chutliwiec srebrzystogłowy (Antechinus argentus)
        • Chutliwiec płowy (Antechinus bellus)
        • Chutliwiec żółtostopy (Antechinus flavipes)
        • Chutliwiec małooki (Antechinus godmani)
        • Chutliwiec cynamonowy (Antechinus leo)
        • Chutliwiec bagienny (Antechinus minimus)
        • Chutliwiec skryty (Antechinus mysticus)
        • Chutliwiec brunatny (Antechinus stuarii)
        • Chutliwiec podzwrotnikowy (Antechinus subtropicus)
        • Chutliwiec ciemny (Antechinus swainsonii)
        • Mulgara kosmatoogonowa (Dasycercus blythi)
        • Mulgara pręgoogonowa (Dasycercus cristicauda)
        • Kaluta ruda (Dasykaluta rosamondae)
        • Kowari pustynny (Dasyuroides byrnei)
        • Niełaz białoplamkowany (Dasyurus albopunctatus)
        • Niełaz eukaliptusowy (Dasyurus geoffroii)
        • Niełaz północny (Dasyurus hallucatus)
        • Niełaz wielki (Dasyurus maculatus)
        • Niełaz spiżowy (Dasyurus spartacus)
        • Niełaz plamisty, kuna workowata (Dasyurus viverrinus)
        • Stokołaz papuaski (Micromurexia habbema)
        • Czarnogon papuaski (Murexechinus melanurus)
        • Myszołaz ogoniasty (Murexia longicaudata)
        • Szcurołaz białoogonowy (Myoictis leucura)
        • Szcurołaz spiczastoogonowy (Myoictis melas)
        • Szcurołaz szczotkoogonowy (Myoictis wallacii)
        • Szcurołaz gładkoogonowy (Myoictis wavicus)
        • Górołaz szponiasty (Neophascogale lorentzi)
        • Nocołazik szary (Ningaui rideri)
        • Nocołazik mały (Ningaui timealeyi)
        • Nocołazik czerwonolicy (Ningaui yvonnae)
        • Myszołazek szerokopręgi (Paramurexia rothschildi)
        • Sorkołaz okularowy (Parantechinus apicalis)
        • Myszowór czerwonoogonowy (Phascogale calura)
        • Myszowór krzaczastoogonowy (Phascogale pirata)
        • Myszowór pędzloogonowy (Phascogale tapoatafa)
        • Ryjkołaz rudobrzuchy (Phascolosorex doriae)
        • Ryjkołaz wąskopręgi (Phascolosorex dorsalis)
        • Długonos tropikalny (Phascomurexia naso)
        • Ryjowniczka skąpozębna (Planigale gilesi)
        • Ryjowniczka długoogonowa (Planigale ingrami)
        • Ryjowniczka karłowata (Planigale maculata)
        • Ryjowniczka papuaska (Planigale novaeguineae)
        • Ryjowniczka wąskonosa (Planigale tenuirostris)
        • Niełazik skalny (Pseudantachinus bilarni)
        • Niełazik gruboogonowy (Pseudantachinus macdonnellensis)
        • Niełazik wyspowy (Pseudantachinus mimulus)
        • Niełazik mały (Pseudantachinus ningbing)
        • Niełazik rdzawy (Pseudantachinus roryi)
        • Niełazik duży (Pseudantachinus woolleyae)
        • Diabeł tasmański (Sarcophilus harrisii)
        • Grubogonik endemiczny (Sminthopsis aikeni)
        • Grubogonik kasztanowy (Sminthopsis archeri)
        • Grubogonik rudawy (Sminthopsis bindi)
        • Grubogonik wyspowy (Sminthopsis boullangerensis)
        • Grubogonik tropikalny (Sminthopsis butleri)
        • Grubogonik australijski (Sminthopsis crassicaudata)
        • Grubogonik sucholubny (Sminthopsis dolichura)
        • Grubogonik brązowy (Sminthopsis douglasi)
        • Grubogonik okopcony (Sminthopsis fuliginosus)
        • Grubogonik zachodnio-australijski (Sminthopsis gilberti)
        • Grubogonik białoogonowy (Sminthopsis granulipes)
        • Grubogonik szarobrzuchy (Sminthopsis griseoventer)
        • Grubogonik włosonogi (Sminthopsis hirtipes)
        • Grubogonik białostopy (Sminthopsis leucopus)
        • Grubogonik długoogonowy (Sminthopsis longicaudata)
        • Grubogonik pustynny (Sminthopsis macroura)
        • Grubogonik pospolity (Sminthopsis murina)
        • Grubogonik mysi (Sminthopsis ooldea)
        • Grubogonik piaskowy (Sminthopsis psammophila)
        • Grubogonik rdzawolicy (Sminthopsis virginiae)
        • Grubogonik ciemny (Sminthopsis youngsoni)
    • Rząd: Latawce (Dermoptera)
      • Rodzina: Lotokotowate (Cynocephalidae)
        • Lotokot malajski (Cynocephalus variegatus)
        • Lotokot filipiński (Cynocephalus volans)
    • Rząd: Dydelfokształtne (Didelphimorphia)
      • Rodzina: Dydelfowate (Didelphidae)
        • Wełnoopos bladouchy (Caluromys derbianus)
        • Wełnoopos brązowouchy (Caluromys lanatus)
        • Wełnoopos nagoogonowy (Caluromys philander)
        • Pręgoopos czarnobarkowy (Caluromysiops irrupta)
        • Mikrooposik argentyński (Chacodelphys formosa)
        • Japok (Chironectes minimus)
        • Skrytek samotny (Cryptonanus agricolai)
        • Skrytek wysmukły (Cryptonanus chacoensis)
        • Skrytek delikatny (Cryptonanus guahybae)
        • Skrytek ognistobrzuchy (Cryptonanus ignitus)
        • Skrytek boliwijski (Cryptonanus unduaviensis)
        • Dydelf białouchy (Didelphis albiventris)
        • Dydelf wielkouchy (Didelphis aurita)
        • Dydelf gujański (Didelphis imperfecta)
        • Dydelf północny, opos (Didelphis marsupialis)
        • Dydelf andyjski (Didelphis pernigra)
        • Dydelf wirginijski (Didelphis virginiana)
        • Glironia puszystoogonowa (Glironia venusta)
        • Oposik andyjski (Gracilinanus aceramarcae)
        • Oposik zwinny (Gracilinanus agilis)
        • Oposik wenezuelski (Gracilinanus dryas)
        • Oposik brazylijski (Gracilinanus emiliae)
        • Oposik północny (Gracilinanus marica)
        • Oposik małostopy (Gracilinanus microtarsus)
        • Dydelfik Kalinowskiego (Hyladelphys kalinowskii)
        • Opośnik patagoński (Lestodelphys halli)
        • Wydrówka rudawa (Lutreolina crassicaudata)
        • Oposek nieznany (Marmosa andersoni)
        • Oposik popielaty (Marmosa cinerea)
        • Oposik brazylijski (Marmosa emiliae)
        • Oposek rdzawy (Marmosa lepida)
        • Oposek meksykański (Marmosa mexicana)
        • Oposek mysi (Marmosa murina)
        • Oposek peruwiański (Marmosa quichua)
        • Oposek wielkooki (Marmosa robinsoni)
        • Oposek rudy (Marmosa rubra)
        • Oposek wyżynny (Marmosa tyleriana)
        • Oposek sucholubny (Marmosa xerophila)
        • Oposulek smukły (Marmosops bishopi)
        • Oposulek wąskogłowy (Marmosops cracens)
        • Oposulek górski (Marmosops creightoni)
        • Oposulek śniady (Marmosops fuscatus)
        • Oposulek reliktowy (Marmosops handleyi)
        • Oposulek równikowy (Marmosops impavidus)
        • Oposulek szary (Marmosops incanus)
        • Oposulek panamski (Marmosops invictus)
        • Oposulek peruwiański (Marmosops juninensis)
        • Oposulek amazoński (Marmosops neblina)
        • Oposulek białobrzuchy (Marmosops noctivagus)
        • Oposulek oczkowany (Marmosops ocellatus)
        • Oposulek pakaraimski (Marmosops pakaraimae)
        • Oposulek drobnozębny (Marmosops parvidens)
        • Oposulek parański (Marmosops paulensis)
        • Oposulek gujański (Marmosops pinheiroi)
        • Oposowiec nagoogonowy (Metachirus nudicaudatus)
        • Opośniczek kostarykański (Micoureus alstoni)
        • Opośniczek białobrzuchy (Micoureus constantiae)
        • Opośniczek długowłosy (Micoureus demerarae)
        • Opośniczek szary (Micoureus paraguayanus)
        • Opośniczek stokowy (Micoureus phaeus)
        • Opośniczek nagoogonowy (Micoureus regina)
        • Monodelf podpalany (Monodelphis adusta)
        • Monodelf amerykański (Monodelphis americana)
        • Monodelf krótkoogonowy (Monodelphis arlindoi)
        • Monodelf rdzawoboczny (Monodelphis brevicaudata)
        • Monodelf żółtoboczny (Monodelphis dimidiata)
        • Monodelf szary (Monodelphis domestica)
        • Monodelf dżunglowy (Monodelphis emiliae)
        • Monodelf parański (Monodelphis gardneri)
        • Monodelf amazoński (Monodelphis glirina)
        • Monodelf pręgobrzuchy (Monodelphis handleyi)
        • Monodelf płaskogłowy (Monodelphis iheringi)
        • Monodelf drobny (Monodelphis kunsi)
        • Monodelf eremicki (Monodelphis maraxina)
        • Monodelf śniady (Monodelphis osgoodi)
        • Monodelf kapturowy (Monodelphis palliolata)
        • Monodelf przydrożny (Monodelphis reigi)
        • Monodelf skryty (Monodelphis ronaldi)
        • Monodelf kasztanowopręgi (Monodelphis rubida)
        • Monodelf peruwiański (Monodelphis sanctaerosae)
        • Monodelf długonosy (Monodelphis scalops)
        • Monodelf ryjówkowaty (Monodelphis sorex)
        • Monodelf trzypręgi (Monodelphis theresa)
        • Monodelf rudopręgi (Monodelphis umbristriata)
        • Monodelf jednopręgi (Monodelphis unistriata)
        • Opos andyjski (Philander andersoni)
        • Opos deltowy (Philander deltae)
        • Opos brazylisjki (Philander frenatus)
        • Opos amazoński (Philander mcilhennyi)
        • Opos nizinny (Philander monodolfii)
        • Opos dżunglowy (Philander olrogi)
        • Opos szary (Philander opossum)
        • Tłustogonek skromny (Thylamys cinderella)
        • Tłustogonek zalewowy (Thylamys citellus)
        • Tłustogonek wytworny (Thylamys elegans)
        • Tłustogonek pampasowy (Thylamys fenestrae)
        • Tłustogonek brazylijski (Thylamys karimii)
        • Tłustogonek paragwajski (Thylamys macrurus)
        • Tłustogonek białobrzuchy (Thylamys pallidior)
        • Tłustogonek mały (Thylamys pusillus)
        • Tłustogonek argentyński (Thylamys sponsorius)
        • Tłustogonek peruwiański (Thylamys tatei)
        • Tłustogonek karłowaty (Thylamys velutinus)
        • Tłustogonek płowobrzuchy (Thylamys venustus)
        • Myszoopos szarawy (Tlacuatzin canescens)
    • Rząd: Dwuprzodozębowce (Diprotodontia)
      • Rodzina: Akrobatkowate (Acrobatidae)
      • Rodzina: Drzewnicowate (Burramyidae)
        • Drzewnica górska (Burramys parvus)
        • Pałaneczka długoogonowa (Cercartetus caudatus)
        • Pałaneczka cynamonowa (Cercartetus concinnus)
        • Pałaneczka karłowata (Cercartetus lepidus)
        • Pałaneczka gruboogonowa (Cercartetus nanus)
      • Rodzina: Torebnikowate (Hypsiprymnodontidae)
      • Rodzina: Kangurowate (Macropodidae)
        • Drzewiak ciemny, kangur drzewny (Dendrogalus ursinus)
        • Drzewiak czarnostopy (Dendrolagus bennettianus)
        • Drzewiak jednobarwny (Dendrolagus dorianus)
        • Drzewiak dwupręgi (Dendrolagus goodfellowi)
        • Drzewiak szary (Dendrolagus inustus)
        • Drzewiak jasnolicy (Dendrolagus lumholtzi)
        • Drzewiak rudy (Dendrolagus matschiei)
        • Drzewiak samotny (Dendrolagus mayri)
        • Drzewiak naziemny (Dendrolagus mbaiso)
        • Drzewiak papuaski (Dendrolagus notatus)
        • Drzewiak złotogrzbiety (Dendrolagus pulcherrimus)
        • Drzewiak stokowy (Dendrolagus scottae)
        • Drzewiak nizinny (Dendrolagus spadix)
        • Drzewiak górski (Dendrolagus stellarum)
        • Drzewiak niedźwiedzi (Dendrolagus ursinus)
        • Kangurowiec czarny (Dorcopsis atrata)
        • Kangurowiec białopręgi (Dorcopsis hageni)
        • Kangurowiec szary (Dorcopsis luctuosa)
        • Kangurowiec pręgowany (Dorcopsis muelleri)
        • Kangurowiec papuaski (Dorcopsulus macleayi)
        • Kangurowiec górski (Dorcopsulus vanheurni)
        • Filander szczątkowy (Lagorchestes asomatus)
        • Filander okularowy (Lagorchestes conspicillatus)
        • Filander kosmaty (Lagorchestes hirsutus)
        • Filander zajęczy (Lagorchestes leporides)
        • Filanderek pręgowany (Lagostrophus fasciatus)
        • Kangur smukły (Macropus agilis)
        • Kangur antylopi (Macropus antilopinus)
        • Kangur czarny (Macropus bernardus)
        • Kangur pasmowy (Macropus dorsalis)
        • Kangur mniejszy (Macropus eugenii)
        • Kangur szary (Macropus fuliginosus)
        • Kangur olbrzymi (Macropus giganteus)
        • Kangur rączy (Macropus greyi)
        • Kangur zachodni (Macropus irma)
        • Kangur mały (Macropus parma)
        • Kangur nadobny (Macropus parryi)
        • Kangur górski (Macropus robustus)
        • Kangur rdzawoszyi (Macropus rufogriseus)
        • Kangur rudy (Macropus rufus)
        • Kangur tasmański (Macropus tasmaniensis)
        • Pazurogon pręgoudy (Onychogalea fraenata)
        • Pazurogon księżycowy (Onychogalea lunata)
        • Pazurogon jedwabisty (Onychogalea unguifera)
        • Skalniak stadny (Petrogale assimilis)
        • Skalniak krótkouchy (Petrogale brachyotis)
        • Skalniak malutki (Petrogale burbidgei)
        • Skalniak północny (Petrogale coenensis)
        • Skalniak karłowaty (Petrogale concinna)
        • Skalniak kamienny (Petrogale godmani)
        • Skalniak duży (Petrogale herberti)
        • Skalniak zwyczajny (Petrogale inornata)
        • Skalniak czarnostopy (Petrogale lateralis)
        • Skalniak wyżynny (Petrogale mareeba)
        • Skalniak brązowoogonowy (Petrogale penicillata)
        • Skalniak skryty (Petrogale persephone)
        • Skalniak purpurowoszyi (Petrogale purpureicollis)
        • Skalniak atrakcyjny (Petrogale rothschildi)
        • Skalniak drobny (Petrogale sharmani)
        • Skalniak żółtonogi (Petrogale xanthopus)
        • Kuoka krótkoogonowa (Setonix brachyurus)
        • Pademelon rudobrzuchy (Thylogale billardierii)
        • Pademelon nowogwinejski (Thylogale browni)
        • Pademelon śniady (Thylogale brunii)
        • Pademelon stokowy (Thylogale calabyi)
        • Pademelon górski (Thylogale lanatus)
        • Pademelon czerwononogi (Thylogale stigmatica)
        • Pademelon czerwonoszyi (Thylogale thetis)
        • Walabia bagienna (Wallabia bicolor)
      • Rodzina: Lotopałankowate (Petauridae)
        • Palcownik długopalcy (Dactylonax palpator)
        • Palcownik wielkoogonowy (Dactylopsila megalura)
        • Palcownik wyspowy (Dactylopsila tatei)
        • Palcownik pręgowany (Dactylopsila trivirgata)
        • Lotopałanik dziuplowy (Gymnobelideus leadbeateri)
        • Lotopałanka północna (Petaurus abidi)
        • Lotopałanka żółtobrzucha (Petaurus australis)
        • Lotopałanka wyspowa (Petaurus biacensis)
        • Lotopałanka karłowata (Petaurus breviceps)
        • Lotopałanka hebanowa (Petaurus gracilis)
        • Lotopałanka pośrednia (Petaurus norfolcensis)
      • Rodzina: Pałankowate (Phalangeridae)
        • Kuskusiec reliktowy (Ailurops melanotis)
        • Kuskusiec niedźwiedzi (Ailurops ursinus )
        • Pałanka wyspowa (Phalanger alexandrae)
        • Pałanka górska (Phalanger carmelitae)
        • Pałanka gołoucha (Phalanger gymnotis)
        • Pałanka paupaska (Phalanger intercastellanus)
        • Pałanka nakrapiana (Phalanger lullulae)
        • Pałanka niebieskooka (Phalanger matabiru)
        • Pałanka opalona (Phalanger matanim)
        • Pałanka nowogwinejska (Phalanger mimicus)
        • Pałanka szara (Phalanger orientalis)
        • Pałanka strojna (Phalanger ornatus)
        • Pałanka molucka (Phalanger rothschildi)
        • Pałanka czarna (Phalanger sericeus)
        • Pałanka jedwabista (Phalanger vestitus)
        • Kuskus wyspiarski (Spilocuscus kraemeri)
        • Kuskus plamisty (Spilocuscus maculatus)
        • Kuskus papuaski (Spilocuscus mpapuensis)
        • Kuskus czarnoplamy (Spilocuscus rufoniger)
        • Kuskus niebieskooki (Spilocuscus wilsoni)
        • Kuskusek sulaweski (Strigocuscus celebensis)
        • Kuskusek duży (Strigocuscus pelengensis)
        • Kitanka krótkowłosa (Trichosurus arnhemensis)
        • Kitanka drobnoucha (Trichosurus caninus)
        • Kitanka górska (Trichosurus cunninghami)
        • Kitanka miedziana (Trichosurus johnstoni)
        • Kitanka lisia (Trichosurus vulpecula)
        • Kusanka łuskoogonowa (Wyulda squamicaudata)
      • Rodzina: Kanguroszczurowate (Potoroidae)
        • Kangurzak rudawy (Aepyprymnus rufescens)
        • Kanguroszczurnik tasmański (Bettongia gaimardi)
        • Kanguroszczurnik ryjący (Bettongia lesueur)
        • Kanguroszczurnik pędzloogonowy (Bettongia penicillata)
        • Kanguroszczurnik mały (Bettongia pusilla)
        • Kanguroszczurnik tropikalny (Bettongia tropica)
        • Kanguroszczurek pustynny (Caloprymnus campestris)
        • Kanguroszczur reliktowy (Potorous gilbertii)
        • Kanguroszczur długonogi (Potorous longipes)
        • Kanguroszczur szerokolicy (Potorous platyops)
        • Kanguroszczur myszaty (Potorous tridactylus)
      • Rodzina: Pseudopałankowate (Pseudocheiridae)
        • Leworek ciemny (Hemibelideus lemuroides)
        • Wolatucha wielka (Petauroides volans)
        • Skałopałanka australijska (Petropseudes dahli)
        • Pseudopałanka zachodnia (Pseudocheirus occidentalis)
        • Pseudopałanka wędrowna (Pseudocheirus peregrinus)
        • Nibypałanka dżunglowa (Pseudochirops albertisii)
        • Nibypałanka zielonkawa (Pseudochirops archeri)
        • Nibypałanka pluszowa (Pseudochirops corinnae)
        • Nibypałanka samotna (Pseudochirops coronatus)
        • Nibypałanka miedziana (Pseudochirops cupreus)
        • Wolatuszka nizinna (Pseudochirulus canescens)
        • Wolatuszka dżunglowa (Pseudochirulus caroli)
        • Wolatuszka popielata (Pseudochirulus cinereus)
        • Wolatuszka malowana (Pseudochirulus forbesi)
        • Wolatuszka czarno-biała (Pseudochirulus herbertensis)
        • Wolatuszka maskowa (Pseudochirulus larvatus)
        • Wolatuszka karłowata (Pseudochirulus mayeri)
        • Wolatuszka arfacka (Pseudochirulus schlegeli)
      • Rodzina: Ostronogowate (Tarsipedidae)
        • Ostronóg nektarowy (Tarsipes rostratus)
    • Rząd: Szczerbaki (Edentata)
    • Rząd: Jeżokształtne (Erinaceomorpha)
      • Rodzina: Jeżowate (Erinaceidae)
        • Afrojeż białobrzuchy (Atelerix albiventris)
        • Afrojeż algierski (Atelerix algirus)
        • Afrojeż buszmeński (Atelerix frontalis)
        • Afrojeż somalijski (Atelerix sclateri)
        • Gołyszek właściwy (Echinosorex gymnurus)
        • Jeż amurski (Erinaceus amurensis)
        • Jeż anatolijski (Erinaceus concolor)
        • Jeż zachodni (Erinaceus europaeus) (PL)
        • Jeż wschodni (Erinaceus roumanicus) (PL)
        • Stepojeż uszaty (Hemiechinus auritus)
        • Stepojeż obrożny (Hemiechinus collaris)
        • Bezkolec wielkouchy (Hylomys megalotis)
        • Bezkolec drobny (Hylomys parvus)
        • Bezkolec krótkoogonowy (Hylomys suillus)
        • Chinojeż dauryjski (Mesechinus dauuricus)
        • Chinojeż mandżurski (Mesechinus hughi)
        • Myszojeż hainański (Neohylomys hainanensis)
        • Ryjówkojeżyk chiński (Neotetracus sinensis)
        • Piaskojeż etiopski (Paraechinus aethiopicus)
        • Piaskojeż szybki (Paraechinus hypomelas)
        • Piaskojeż indyjski (Paraechinus micropus)
        • Piaskojeż gołobrzuchy (Paraechinus nudiventris)
        • Szczurojeż złotokolcy (Podogymnura aureospinula)
        • Szczurojeż filipiński (Podogymnura truei)
    • Rząd: Góralkowce (Hyracoidea)
      • Rodzina: Góralkowate (Procaviidae)
        • Góralek drzewny (Dendrohyrax arboreus)
        • Arbogóralek szary (Dendrohyrax dorsalis)
        • Arbogóralek leśny (Dendrohyrax validus)
        • Stepogóralek cętkowany (Heterohyrax brucei)
        • Stepogóralek żółtoplamy (Heterohyrax chapini)
        • Góralek skalny (Procavia capensis)
        • Góralek etiopski (Procavia habessinicus)
        • Góralek kenijski (Procavia johnstoni)
        • Góralek rudogłowy (Procavia ruficeps)
        • Góralek syryjski (Procavia syriacus)
        • Góralek wyżynny (Procavia welwitschii)
    • Rząd: Owadożerne (Insectivora)
    • Rząd: Zajęczaki (Lagomorpha)
      • Rodzina: Zającowate (Leporidae)
        • Króliczek karłowaty (Brachylagus idahoensis)
        • Zajęczak buszmeński (Bunolagus monticularis)
        • Assamczak szczeciniasty (Caprolagus hispidus)
        • Zając antylopi (Lepus alleni)
        • Zając amerykański (Lepus americanus)
        • Zając polarny (Lepus arcticus)
        • Zając wielkouchy (Lepus californicus)
        • Zając białooki (Lepus callotis)
        • Zając płowy (Lepus capensis)
        • Zając kantabryjski (Lepus castroviejoi)
        • Zając junnański (Lepus comus)
        • Zając koreański (Lepus coreanus)
        • Zając apeniński (Lepus corsicanus)
        • Zając szarak (Lepus europaeus) (PL)
        • Zając etiopski (Lepus fagani)
        • Zając wydmowy (Lepus flavigularis)
        • Zając iberyjski (Lepus granatensis)
        • Zając abisyński (Lepus habessinicus)
        • Zając hainański (Lepus hainanus)
        • Zając czarny (Lepus insularis)
        • Zając mandżurski (Lepus mandshuricus)
        • Zając sawannowy (Lepus microtis)
        • Zając czarnoszyi (Lepus nigricollis)
        • Zając wełnisty (Lepus oiostolus)
        • Zając alaskański (Lepus othus)
        • Zając birmański (Lepus peguensis)
        • Zając zaroślowy (Lepus saxatilis)
        • Zając chiński (Lepus sinensis)
        • Zając wyżynny (Lepus starcki)
        • Zając pustynny (Lepus tibetanus)
        • Zając bielak (Lepus timidus) (PL)
        • Zając stepowy (Lepus tolai)
        • Zając białoogonowy (Lepus townsendii)
        • Zając nadrzeczny (Lepus yarkandensis)
        • Zajączek błotny (Nesolagus netscheri)
        • Zajączek annamski (Nesolagus timminsi)
        • Królik europejski (Oryctolagus cuniculus) (PL)
        • Pięciozębik leśny (Pentalagus furnessi)
        • Afrokrólik równikowy (Poelagus marjorita)
        • Skaliczek natalski (Pronolagus crassicaudatus)
        • Skaliczek rdzawobrązowy (Pronolagus randensis)
        • Skaliczek rudonogi (Pronolagus rupestris)
        • Skaliczek przylądkowy (Pronolagus saundersiae)
        • Króliczak wulkaniczny (Romerolagus diazi)
        • Królak bagienny (Sylvilagus aquaticus)
        • Królak pustynny (Sylvilagus audubonii)
        • Królak zaroślowy (Sylvilagus bachmani)
        • Królak brazylijski (Sylvilagus brasiliensis)
        • Królak stokowy (Sylvilagus cognatus)
        • Królak króliczy (Sylvilagus cunicularius)
        • Królak pannamski (Sylvilagus dicei)
        • Królak florydzki (Sylvilagus floridanus)
        • Królak zatokowy (Sylvilagus graysoni)
        • Królik karłowaty (Sylvilagus idahoensis)
        • Królak samotniczy (Sylvilagus insonus)
        • Królak wyspowy (Sylvilagus mansuetus)
        • Królak górski (Sylvilagus nuttallii)
        • Królak appalachijski (Sylvilagus obscurus)
        • Królak błotny (Sylvilagus palustris)
        • Królak krzepki (Sylvilagus robustus)
        • Królak nowoangielski (Sylvilagus transitionalis)
        • Królak wenezuelski (Sylvilagus varynaensis)
      • Rodzina: Szczekuszkowate (Ochotonidae)
        • Szczekuszka ałtajska (Ochotona alpina)
        • Szczekuszka srebrzysta (Ochotona argentata)
        • Szczekuszka chińska (Ochotona cansus)
        • Szczekuszka obrożna (Ochotona collaris)
        • Szczekuszka czarnowarga (Ochotona curzoniae)
        • Szczekuszka dauryjska (Ochotona dauurica)
        • Szczekuszka rudoucha (Ochotona erythrotis)
        • Szczekuszka bhutańska (Ochotona forresti)
        • Szczekuszka piargowa (Ochotona gaoliogongensis)
        • Szczekuszka długonosa (Ochotona gloveri)
        • Szczekuszka himalajska (Ochotona himalayana)
        • Szczekuszka skalna (Ochotona hoffmanni)
        • Szczekuszka syczuańska (Ochotona huangensis)
        • Szczekuszka północna (Ochotona hyperborea)
        • Szczekuszka urwiskowa (Ochotona iliensis)
        • Szczekuszka murawowa (Ochotona koslowi)
        • Szczekuszka płowa (Ochotona ladacensis)
        • Szczekuszka wielkoucha (Ochotona macrotis)
        • Szczekuszka mandzurska (Ochotona mantchurica)
        • Szczekuszka łąkowa (Ochotona muliensis)
        • Szczekuszka czarna (Ochotona nigritia)
        • Szczekuszka norowa (Ochotona nubrica)
        • Szczekuszka mongolska (Ochotona pallasii)
        • Szczekuszka stepowa (Ochotona princei)
        • Szczekuszka amerykańska (Ochotona princeps)
        • Szczekuszka malutka (Ochotona pusilla)
        • Szczekuszka nepalska (Ochotona roylei)
        • Szczekuszka rdzawa (Ochotona rufescens)
        • Szczekuszka turkiestańska (Ochotona rutila)
        • Szczekuszka górska (Ochotona thibetana)
        • Szczekuszka stokowa (Ochotona thomasi)
        • Szczekuszka jenisejska (Ochotona turuchanensis)
    • Rząd: Ryjkonosowe (Macroscelidea)
      • Rodzina: Ryjkonosowate (Macroscelididae)
        • Ryjoskoczek krótkonosy (Elephantulus brachyrhynchus)
        • Ryjoskoczek przylądkowy (Elephantulus edwardii)
        • Ryjoskoczek ciemnostopy (Elephantulus fuscipes)
        • Ryjoskoczek ciemny (Elephantulus fuscus)
        • Ryjoskoczek zaroślowy (Elephantulus intufi)
        • Ryjoskoczek zuluski (Elephantulus myurus)
        • Ryjoskoczek włochatoogonowy (Elephantulus pilicaudus)
        • Ryjoskoczek somalijski (Elephantulus revoili)
        • Ryjoskoczek północnoafrykański (Elephantulus rozeti)
        • Ryjoskoczek rudawy (Elephantulus rufescens)
        • Ryjoskoczek skalny (Elephantulus rupestris)
        • Ryjkonos krótkouchy (Macroscelides procoscideus)
        • Długoszek czteropalczasty (Petrodromus tetradactylus)
        • Sorkonos złotozady (Rhynchocyon chrysopygus)
        • Sorkonos plamisty (Rhynchocyon cirnei)
        • Sorkonos czarno-rdzawy (Rhynchocyon petersi)
        • Sorkonos szarolicy (Rhynchocyon udzungwensis)
    • Rząd: Torbacze (Marsupialia)
    • Rząd: Torbikowce (Microbiotheria)
      • Rodzina: Torbikowate (Microbiotheriidae)
        • Torbik bambusowy (Dromiciops gliroides)
    • Rząd: Stekowce (Monotremata)
      • Rodzina: Kolczatkowate (Tachyglossidae)
        • Kolczatka australijska (Tachyglossus aculeatus)
        • Prakolczatka górska (Zaglossus attenboroughi)
        • Prakolczatka papuaska (Zaglossus bartoni)
        • Prakolczatka nowogwinejska (Zaglossus bruijni)
    • Rząd: Kretoworokształtne (Notoryctemorphia)
      • Rodzina: Kretoworowate (Notoryctidae)
        • Kretowór północny (Notoryctes caurinus)
        • Kretowór południowy (Notoryctes typhlops)
    • Rząd: Skąpoguzkowce (Paucituberculata)
      • Rodzina: Zbójnikowate (Caenolestidae)
        • Zbójnik szarobrzuchy (Caenolestes caniventer)
        • Zbójnik andyjski (Caenolestes condorensis)
        • Zbójnik północny (Caenolestes convelatus)
        • Zbójnik ciemny (Caenolestes fuliginosus)
        • Zbójnik ekwadorski (Caenolestes sangay)
        • Rozbójnik inkaski (Lestoros inca)
        • Zbójek długonosy (Rhyncholestes raphanurus)
    • Rząd: Jamrajokształtne (Peramelemorphia)
      • Rodzina: Bandikowate (Chaeropodidae)
        • Bandik świnionogi (Chaeropus ecaudatus)
      • Rodzina: Jamrajowate (Peramelidae)
        • Torbokolec białousty (Echymipera clara)
        • Torbokolec szczeciniasty (Echymipera echinista)
        • Torbokolec wyspowy (Echymipera kalubu)
        • Torbokolec zwyczajny (Echymipera kalubu)
        • Torbokolec długonosy (Echymipera rufescens)
        • Krótkonos złocisty (Isoodon auratus)
        • Krótkonos wielkoogonowy (Isoodon macrourus)
        • Krótkonos brązowy (Isoodon obesulus)
        • Jamrajek mały (Microperoryctes aplini)
        • Jamrajek pręgowany (Microperoryctes longicauda)
        • Jamrajek mysi (Microperoryctes murina)
        • Jamrajek strojny (Microperoryctes ornata)
        • Jamrajek paupaski (Microperoryctes paupuensis)
        • Jamraj zachodni (Perameles boungainville)
        • Jamraj pustynny (Perameles eremiana)
        • Jamraj pręgowany (Perameles gunnii)
        • Jamraj nosaty (Perameles nasuta)
        • Torboszczur wielki (Peroryctes broadbenti)
        • Torboszczur ciemny (Peroryctes raffrayana)
        • Seramczyk górski (Rhynchomeles prattorum)
      • Rodzina: Wielkouchowate (Thylacomyidae)
    • Rząd: Łuskowce (Pholidota)
      • Rodzina: Łuskowcowate (Manidae)
        • Łuskowiec ziemny (Mains temminckii)
        • Łuskowiec indyjski (Manis crassicaudata)
        • Łuskowiec filipiński (Manis culionensis)
        • Łuskowiec olbrzymi (Manis gigantea)
        • Łuskowiec jawajski (Manis javanica)
        • łuskowiec chiński (Manis pentadactyla)
        • Łuskowiec długoogonowy (Manis tetradactyla)
        • Łuskowiec białobrzuchy (Manis tricuspis)
    • Rząd: Płetwonogie (Pinnipedia)
    • Rząd: Naczelne (Primates)
      • Rodzina: Ponocnicowate (Aotidae)
        • Ponocnica brazylijska (Aotus azarae)
        • Ponocnica nizinna (Aotus brumbacki)
        • Ponocnica szaroręka (Aotus griseimembra)
        • Ponocnica kolumbijska (Aotus hershkovitzi)
        • Ponocnica kocia (Aotus infulatus)
        • Ponocnica samotna (Aotus jorgehernandezi)
        • Ponocnica lemurowata (Aotus lemurinus)
        • Ponocnica górska (Aotus miconax)
        • Ponocnica peruwiańska (Aotus nancymaae)
        • Ponocnica czarnogłowa (Aotus nigriceps)
        • Ponocnica trójpręgowa (Aotus trivirgatus)
        • Ponocnica hałaśliwa (Aotus vociferans)
        • Ponocnica panamska (Aotus zonalis)
      • Rodzina: Czepiakowate (Atelidae)
        • Wyjec niedźwiedzi (Alouatta arctoidea)
        • Wyjec rdzaworęki (Alouatta belzebul)
        • Wyjec czarny (Alouatta caraya)
        • Wyjec wyspowy (Alouatta coibensis)
        • Wyjec nizinny (Alouatta discolor)
        • Wyjec brązowy (Alouatta guariba)
        • Wyjec nadrzeczny (Alouatta juara)
        • Wyjec gujański (Alouatta macconnelli)
        • Wyjec amazoński (Alouatta nigerrima)
        • Wyjec płaszczowy (Alouatta palliata)
        • Wyjec jukatański (Alouatta pigra)
        • Wyjec brazylijski (Alouatta puruensis)
        • Wyjec boliwijski (Alouatta sara)
        • Wyjec rudy (Alouatta seniculus)
        • Wyjec brzegowy (Alouatta ululata)
        • Czepiak czarci (Ateles belzebuth)
        • Czepiak czarnolicy (Ateles chamek)
        • Czepiak ciemny (Ateles fuscieps)
        • Czepiak czarnoręki (Ateles geoffroyi)
        • Czepiak brązowy (Ateles hybridus)
        • Czepiak białolicy (Ateles marginatus)
        • Czepiak czarny (Ateles paniscus)
        • Muriki pajęczy (Brachyteles arachnoides)
        • Muriki północny (Brachyteles hypoxanthus)
        • Wełniak siwy (Lagothrix cana)
        • Wełnik żółtoogonowy (Lagothrix flavicauda)
        • Wełniak brunatny (Lagothrix lagotricha)
        • Wełniak kolumbijski (Lagothrix lugens)
      • Rodzina: Pazurkowce (Callithricidae)
        • Miko czarny (Callimico goeldii)
        • Uistiti nadrzeczna (Callithrix acariensis)
        • Uistiti srebrzysta (Callithrix argentata)
        • Uistiti złocista (Callithrix aurita)
        • Uistiti biało-złota (Callithrix chrysoleucos)
        • Uistiti parańska (Callithrix emiliae)
        • Uistiti żółtogłowa (Callithrix flaviceps)
        • Uistiti białoczelna (Callithrix geoffroyi)
        • Uistiti frędzloucha (Callithrix humeralifer)
        • Pigmejka czarnoczapeczkowa (Callithrix humilis)
        • Uistiti dżunglowa (Callithrix intermedius)
        • Uistiti białoucha (Callithrix jacchus)
        • Uistiti czarnoucha (Callithrix kuhlii)
        • Uistiti biała (Callithrix leucippe)
        • Uistiti gołoucha (Callithrix manicorensis)
        • Uistiti reliktowa (Callithrix marcai)
        • Uistiti amazońska (Callithrix mauesi)
        • Uistiti czarnoogonowa (Callithrix melanura)
        • Uistiti czarnogłowa (Callithrix nigriceps)
        • Uistiti czarnoczuba (Callithrix penicillata)
        • Pigmejka karłowata (Callithrix pygmaea)
        • Uistiti drobna (Callithrix rondoni)
        • Uistiti zwinna (Callithrix saterei)
        • Marmozeta czarnolica (Leontopithecus caissara)
        • Marmozeta złotogłowa (Leontopithecus chrysomelas)
        • Marmozeta czarna (Leontopithecus chrysopygus)
        • Marmozeta lwia (Leontopithecus rosalia)
        • Tamaryna srokata (Saguinus bicolor)
        • Tamaryna siodłata (Saguinus fuscicollis)
        • Tamaryna czarnolica (Saguinus geoffroyi)
        • Tamaryna peruwiańska (Saguinus graellsi)
        • Tamaryna cesarska (Saguinus imperator)
        • Tamaryna plamkolica (Saguinus inustus)
        • Tamaryna czerwonobrzucha (Saguinus labiatus)
        • Tamaryna białonoga (Saguinus leucopus)
        • Tamaryna ciemnolica (Saguinus martinsi)
        • Tamaryna białopłaszczowa (Saguinus melanoleucus)
        • Tamaryna złotoręka (Saguinus midas)
        • Tamaryna białowąsa (Saguinus mystax)
        • Tamaryna czarna (Saguinus niger)
        • Tamaryna czarnopłaszczowa (Saguinus nigricollis)
        • Tamaryna białoczuba (Saguinus oedipus)
        • Tamaryna czerwonogłowa (Saguinus pileatus)
        • Tamaryna złotogrzbieta (Saguinus tripartitus)
      • Rodzina: Płaksowate (Cebidae)
        • Kapucynka czarna ( Cebus nigritus)
        • Kapucynka białoczelna (Cebus albifrons)
        • Kapucynka czubata (Cebus apella)
        • Kapucynka czarno-biała (Cebus capucinus)
        • Kapucynka kapturowa (Cebus cay)
        • Kapucynka jasnowłosa (Cebus flavius)
        • Kapucynka reliktowa (Cebus kaapori)
        • Kapucynka brodata (Cebus libidinosus)
        • Kapucynka wielkogłowa (Cebus macrocephalus)
        • Kapucynka oliwkowa (Cebus olivaceus)
        • Kapucynka grzywiasta (Cebus robustus)
        • Kapucynka złotobrzucha (Cebus xanthosternos)
        • Sajmiri czarnołbista (Saimiri boliviensis)
        • Sajmiri rdzawogrzbieta (Saimiri oerstedii)
        • Sajmiri wiewiórcza (Saimiri sciureus)
        • Sajmiri nagoucha (Saimiri ustus)
        • Sajmiri czarna (Saimiri vanzolinii)
      • Rodzina: Małpy wąskonose (Cercopithecidae)
        • Rodzina: Koczkodanowate (Cercopithecidae)
          • Koczkodanek błotny (Allenopithecus nigroviridis)
          • Mangaba zwinna (Cercocebus agilis)
          • Mangaba szara (Cercocebus atys)
          • Mangaba złotobrzucha (Cercocebus chrysogaster)
          • Mangaba oliwkowa (Cercocebus galeritus)
          • Mangaba czubata (Cercocebus sanjei)
          • Mangaba obrożna (Cercocebus torquatus)
          • Koczkodan białogardły (Cercopithecus albogularis)
          • Koczkodan rudoogonowy (Cercopithecus ascanius)
          • Koczkodan liberyjski (Cercopithecus campbelli)
          • Koczkodan białowargi (Cercopithecus cephus)
          • Koczkodan białobrzuchy (Cercopithecus denti)
          • Koczkodan Diany (Cercopithecus diana)
          • Koczkodan srebrny (Cercopithecus doggetti)
          • Koczkodan leśny (Cercopithecus dryas)
          • Koczkodan rudobrzuchy (Cercopithecus erythrogaster)
          • Koczkodan czerwonouchy (Cercopithecus erythrotis)
          • Koczkodan sowiogłowy (Cercopithecus hamlyni)
          • Koczkodan złoty (Cercopithecus kandti)
          • Koczkodan górski (Cercopithecus lhoesti)
          • Koczkodan sowiolicy (Cercopithecus lomamiensis)
          • Koczkodan ghański (Cercopithecus lowei)
          • Koczkodan czarnosiwy (Cercopithecus mitis)
          • Koczkodan rzeczny (Cercopithecus mona)
          • Koczkodan nadobny (Cercopithecus neglectus)
          • Koczkodan nadobny (Cercopithecus neglectus)
          • Koczkodan białonosy (Cercopithecus nictitans)
          • Koczkodan oliwkowy (Cercopithecus petaurista)
          • Koczkodan czubaty (Cercopithecus pogonias)
          • Koczkodan stokowy (Cercopithecus preussi)
          • Koczkodan mnisi (Cercopithecus roloway)
          • Koczkodan nigeryjski (Cercopithecus sclateri)
          • Koczkodan słoneczny (Cercopithecus solatus)
          • Koczkodan barwny (Cercopithecus wolfi)
          • Kotawiec zielonosiwy (Chlorocebus aethiops)
          • Kotawiec nadrzewny (Chlorocebus cynosuros)
          • Kotawiec górski (Chlorocebus djamdjamensis)
          • Kotawiec sawannowy (Chlorocebus pygerythrus)
          • Kotawiec jasnonogi (Chlorocebus sabaeus)
          • Kotawiec piekielny (Chlorocebus tantalus)
          • Gereza angolańska (Colobus angolensis)
          • Gereza abisyńska (Colobus guereza)
          • Gereza białobroda (Colobus polykomos)
          • Gereza czarna (Colobus satana)
          • Gereza niedźwiedzia (Colobus vellerosus)
          • Patas rudy (Erythrocebus patas)
          • Mangabka siwolica (Lophocebus albigena)
          • Mangabka czarna (Lophocebus aterrimus)
          • Mangabka śniada (Lophocebus johnstoni)
          • Mangabka czubata (Lophocebus opdenboschi)
          • Mangabka ciemna (Lophocebus osmani)
          • Mangabka kryzowana (Lophocebus ugandae)
          • Makak niedźwiedzi (Macaca arctoides)
          • Makak brodaty (Macaca assamensis)
          • Makak skromny (Macaca brunnescens)
          • Makak tajwański (Macaca cyclopis)
          • Makak krabożerny (Macaca fascicularis)
          • Makak japoński (Macaca fuscata)
          • Makak ciemny (Macaca hecki)
          • Makak świńskoogonowy (Macaca leonina)
          • Makak czarny (Macaca maura)
          • Makak królewski, rezus (Macaca mulatta)
          • Makak skalny (Macaca munzala)
          • Makak orientalny (Macaca nemestrina)
          • Makak czubaty (Macaca nigra, Cynopithecus niger)
          • Makak czarnawy (Macaca nigrescens)
          • Makak obuty (Macaca ochreata)
          • Makak brunatny (Macaca pagensis)
          • Makak czepkowy (Macaca radiata)
          • Makak nadwodny (Macaca siberu)
          • Makak lwi (Macaca silenus)
          • Makak rozczochrany (Macaca sinica)
          • Makak berberyjski, magot (Macaca sylvanus)
          • Makak tybetański (Macaca thibetana)
          • Makak sulaweski (Macaca tonkeana)
          • Mandryl równikowy (Mandrillus leucophaeus)
          • Mandryl barwnolicy (Mandrillus sphinx)
          • Talapoin gaboński (Miopithecus ogouensis)
          • Talapoin angolański (Miopithecus talapoin)
          • Nosacz sundajski (Nasalis larvatus)
          • Pawian oliwkowy (Papio anubis)
          • Pawian masajski (Papio cynocephalus)
          • Pawian płaszczowy (Papio hamadryas)
          • Pawian chudy (Papio kindae)
          • Pawian gwinejski (Papio papio)
          • Pawian niedźwiedzi (Papio ursinus)
          • Gerezanka ruda (Piliocolobus badius)
          • Gerezanka środkowoafrykańska (Piliocolobus foati)
          • Gerezanka udzungwańska (Piliocolobus gordonorum)
          • Gerezanka trójbarwna (Piliocolobus kirkii)
          • Gerezanka równikowa (Piliocolobus pennantii)
          • Gerezanka kameruńska (Piliocolobus preussi)
          • Gerezanka kenijska (Piliocolobus rufomitratus)
          • Gerezanka ugandyjska (Piliocolobus tephrosceles)
          • Gerezanka zwinna (Piliocolobus tholloni)
          • Langur sarawaski (Presbytis chrysomelas)
          • Langur szpakowaty (Presbytis comata)
          • Langur przepasany (Presbytis femoralis)
          • Langur białoczelny (Presbytis frontata)
          • Langur szary (Presbytis hosei)
          • Langur czarnoczuby (Presbytis melalophos)
          • Langur natunański (Presbytis natunae)
          • Langur mentawajski (Presbytis potenziani)
          • Langur kasztanowy (Presbytis rubicunda)
          • Langur białoudy (Presbytis siamensis)
          • Langur posiwiały (Presbytis thomasi)
          • Pragereza oliwkowa (Procolobus verus)
          • Duk szaronogi (Pygathrix cinerea)
          • Duk wspaniały (Pygathrix nemaeus)
          • Duk czarnonogi (Pygathrix nigripes)
          • Rokselana zadartonosa (Rhinopithecus avunculus)
          • Rokselana czarna (Rhinopithecus bieti)
          • Rokselana szara (Rhinopithecus brelichi)
          • Rokselana złocista (Rhinopithecus roxellana)
          • Rokselana białobroda (Rhinopithecus strykeri)
          • Kipunja wyżynna (Rungwecebus kipunji)
          • Hulman kaszmirski (Semnopithecus ajax)
          • Hulman malabarski (Semnopithecus dussumieri)
          • Hulman czczony (Semnopithecus entellus)
          • Hulman północnoindyjski (Semnopithecus hector)
          • Hulman czarnołapy (Semnopithecus hypoleucos)
          • Hulman czubaty (Semnopithecus priam)
          • Hulman nepalski (Semnopithecus schistaceus)
          • Pagi mentawajski (Simias concolor)
          • Dżelada brunatna (Theropithecus gelada)
          • Lutung jawajski (Trachypithecus auratus)
          • Lutung leśny (Trachypithecus barbei)
          • Lutung srebrzysty (Trachypithecus cristatus)
          • Lutung białozady (Trachypithecus delacouri)
          • Lutung białoznaczony (Trachypithecus francoisi)
          • Lutung złocisty (Trachypithecus geei)
          • Lutung indochiński (Trachypithecus germaini)
          • Lutung pręgogłowy (Trachypithecus hatinhensis)
          • Lutung nilgiryjski (Trachypithecus johnii)
          • Lutung białobrewy (Trachypithecus laotum)
          • Lutung ciemny (Trachypithecus obscurus)
          • Lutung orientalny (Trachypithecus phayrei)
          • Lutung czapeczkowy (Trachypithecus pileatus)
          • Lutung jasnogłowy (Trachypithecus poliocephalus)
          • Lutung samotny (Trachypithecus shortridgei)
          • Lutung białobrody (Trachypithecus vetulus)
        • Rodzina: Lemurkowate (Cheirogaleidae)
          • Lemurak karłowaty (Allocebus trichotis)
          • Lemurek puszystouchy (Cheirogaleus crossleyi)
          • Lemurek większy (Cheirogaleus major)
          • Lemurek średni (Cheirogaleus medius)
          • Lemurek mały (Cheirogaleus minusculus)
          • Lemurek malgaski (Cheirogaleus sibreei)
          • Mikrusek samotny (Microcebus arnholdi)
          • Mikrusek malutki (Microcebus berthae)
          • Mikrusek bongolaweński (Microcebus bongolavensis)
          • Mikrusek leśny (Microcebus danfossi)
          • Mikrusek długoogonowy (Microcebus gerpi)
          • Mikrusek szarobrązowy (Microcebus griseorufus)
          • Mikrusek szarobrzuchy (Microcebus jollyae)
          • Mikrusek kasztanowaty (Microcebus lehilahytsara)
          • Mikrusek skryty (Microcebus macarthurii)
          • Mikrusek wyspowy (Microcebus mamiratra)
          • Mikrusek reliktowy (Microcebus margotmarshae)
          • Mikrusek ryżawy (Microcebus marohita)
          • Mikrusek miedziany (Microcebus mittermeieri)
          • Mikrusek myszaty (Microcebus murinus)
          • Mikrusek karłowaty (Microcebus myoxinus)
          • Mikrusek złotobrązowy (Microcebus ravelobensis)
          • Mikrusek rdzawy (Microcebus rufus)
          • Mikrusek sambirański (Microcebus sambiranensis)
          • Mikrusek rudy (Microcebus simmonsi)
          • Mikrusek większy (Microcebus tanosi)
          • Mikrusek brązowogrzbiety (Microcebus tavaratra)
          • Mikrus ogoniasty (Mirza coquereli)
          • Mikrus mniejszy (Mirza zaza)
          • Widłogłówka górska (Phaner electromontis)
          • Widłogłówka dwupręga (Phaner furcifer)
          • Widłogłówka jasna (Phaner pallescens)
          • Widłogłówka płowobrzucha (Phaner parienti)
        • Rodzina: Galagowate (Galagidae)
          • Igłoszpon lisi (Euoticus elegantulus)
          • Igłoszpon szary (Euoticus pallidus)
          • Galago somaliński (Galago gallarum)
          • Galago ciemny (Galago matschiei)
          • Galago akacjowy (Galago moholi)
          • Galago senegalski (Galago senegalensis)
          • Galagonik kenijski (Galagoides cocos)
          • Galagonik karłowaty (Galagoides demidoff)
          • Galagonik mozambicki (Galagoides granti)
          • Galagonik malawski (Galagoides nuasae)
          • Galagonik tanzański (Galagoides orinus)
          • Galagonik malutki (Galagoides rondoensis)
          • Galagonik sawannowy (Galagoides thomasi)
          • Galagonik zanzibarski (Galagoides zanzibaricus)
          • Otolemur gruboogonowy (Otolemur crassicaudatus)
          • Otolemur drobnouchy (Otolemur garnettii)
          • Otolemur srebrzysty (Otolemur monteiri)
          • Galagosek zatokowy (Sciurocheirus alleni)
          • Galagosek kameruński (Sciurocheirus cameronensis)
          • Galagosek gaboński (Sciurocheirus gabonensis)
          • Galagosek wiewiórczy (Sciurocheirus makandensis)
        • Rodzina: Gibbonowate (Hylobatidae)
          • Hulok zachodni (Hoolock hoolock)
          • Hulok wschodni (Hoolock leuconedys)
          • Gibbon czarnoręki (Hylobates agilis)
          • Gibbon białobrody (Hylobates albibarbis)
          • Gibbon karłowaty (Hylobates klossii)
          • Gibbon białoręki (Hylobates lar)
          • Gibbon srebrzysty (Hylobates moloch)
          • Gibbon borneański (Hylobates muelleri)
          • Gibbon czapkowy (Hylobates pileatus)
          • Gibboniec górski (Nomascus annamensis)
          • Gibboniec czubaty (Nomascus concolor)
          • Gibboniec żółtolicy (Nomascus gabriellae)
          • Gibboniec hainański (Nomascus hainanus)
          • Giboniec białolicy (Nomascus leucogenys)
          • Gibboniec reliktowy (Nomascus nasutus)
          • Gibboniec żałobny (Nomascus siki)
          • Siamang wielki (Symphalangus syndactylus)
        • Rodzina: Indrisowate (Indridae)
          • Awahi brązowawy (Avahi betsileo)
          • Awahi ociężały (Avahi cleesei)
          • Awahi wełnisty (Avahi laniger)
          • Awahi samotny (Avahi meridionalis)
          • Awahi rudoogonowy (Avahi mooreorum)
          • Awahi zachodni (Avahi occidentalis)
          • Awahi dżunglowy (Avahi peyrierasi)
          • Awahi reliktowy (Avahi ramanantsoavanai)
          • Awahi sambirański (Avahi unicolor)
          • Indris krótkoogonowy (Indri indri)
          • Sifaka jedwabista (Propithecus candidus)
          • Sifaka biało-kasztanowa (Propithecus coquereli)
          • Sifaka koroniasta (Propithecus coronatus)
          • Sifaka kremowa (Propithecus deckenii)
          • Sifaka diademowa (Propithecus diadema)
          • Sifaka siodłata (Propithecus edwardsi)
          • Sifaka czarna (Propithecus perrieri)
          • Sifaka złotogłowa (Propithecus tattersalli)
          • Sifaka biała (Propithecus verreauxi)
        • Rodzina: Lemurowate (Lemuridae)
          • Lemuria białoszyja (Eulemur albicollaris)
          • Lemuria białogłowa (Eulemur albifrons)
          • Lemuria szarogłowa (Eulemur cinereiceps)
          • Lemuria obrożna (Eulemur collaris)
          • Lemuria koroniasta (Eulemur coronatus)
          • Lemuria błekitnooka (Eulemur flavifrons)
          • Lemuria płowa (Eulemur fulvus)
          • Lemuria czarna (Eulemur macaco)
          • Lemuria manguścia (Eulemur mongoz)
          • Lemuria czerwonobrzucha (Eulemur rubriventer)
          • Lemuria rdzawoczelna (Eulemur rufifrons)
          • Lemuria rdzawa (Eulemur rufus)
          • Lemuria brązowa (Eulemur sanfordi)
          • Maki trzcinowy (Hapalemur alaotrensis)
          • Maki złoty (Hapalemur aureus)
          • Maki szary (Hapalemur griseus)
          • Maki krótkoogonowy (Hapalemur meridionalis)
          • Maki szarolicy (Hapalemur occidentalis)
          • Lemur katta (Lemur catta)
          • Prolemur szerokonosy (Prolemur simus)
          • Wari rudy (Varecia rubra)
          • Wari czarno-biały (Varecia variegata)
        • Rodzina: Lepilemurowate (Lepilemuridae)
          • Lepilemur rdzawobarkowy (Lepilemur aeeclis)
          • Lepilemur dżunglowy (Lepilemur ahmansonorum)
          • Lepilemur dziuplowy (Lepilemur ankaranensis)
          • Lepilemur wschodni (Lepilemur betsileo)
          • Lepilemur czarnopręgi (Lepilemur dorsalis)
          • Lepilemur płowy (Lepilemur edwardsi)
          • Lepilemur samotny (Lepilemur fleuretae)
          • Lepilemur średni (Lepilemur grewcockorum)
          • Lepilemur nakrapiany (Lepilemur hollandorum)
          • Lepilemur rudawy (Lepilemur hubbardorum)
          • Lepilemur większy (Lepilemur jamesorum)
          • Lepilemur białostopy (Lepilemur leucopus)
          • Lepilemur szarobrązowy (Lepilemur manasamody)
          • Lepilemur drobnozębny (Lepilemur microdon)
          • Lepilemur obrączkowany (Lepilemur milanoii)
          • Lepilemur ogrodowy (Lepilemur mitsinjonensis)
          • Lepilemur skryty (Lepilemur mittermeieri)
          • Lepilemur łasicowaty (Lepilemur mustelinus)
          • Lepilemur szarawy (Lepilemur otto)
          • Lepilemur mały (Lepilemur petteri)
          • Lepilemur zachodni (Lepilemur randrianasoloi)
          • Lepilemur rudoogonowy (Lepilemur ruficaudatus)
          • Lepilemur zmienny (Lepilemur sahamalazensis)
          • Lepilemur pustelniczy (Lepilemur scottorum)
          • Lepilemur brązowy (Lepilemur seali)
          • Lepilemur północny (Lepilemur septentrionalis)
          • Lepilemur zwinny (Lepilemur tymerlachsoni)
          • Lepilemur zręczny (Lepilemur wrightae)
        • Rodzina: Lorisowate (Lorisidae)
          • Angwantibo złocisty (Arctocebus aureus)
          • Angwantibo kalabarski (Arctocebus calabarensis)
          • Lori szary (Loris lydekkerianus)
          • Lori wysmukły (Loris tardigradus)
          • Kukang rdzawogrzbiety (Nycticebus bancanus)
          • Kukang bengalski (Nycticebus bengalensis)
          • Kukang ciemnolicy (Nycticebus borneanus)
          • Kukang większy (Nycticebus coucang)
          • Kukang jawajski (Nycticebus javanicus)
          • Kukang okularowy (Nycticebus kayan)
          • Kukang borneański (Nycticebus menagensis)
          • Kukang mały (Nycticebus pygmaeus)
          • Potto wielki (Perodicticus potto)
          • Nibypotto reliktowy (Pseudopottomartini)
        • Rodzina: Sakowate (Pitheciidae)
          • Uakari dżunglowy (Cacajao ayresi)
          • Uakari czerwono-biały (Cacajao calvus)
          • Uakari amazoński (Cacajao hosomi)
          • Uakari czarnogłowy (Cacajao melanocephalus)
          • Titi złotogłowy (Callicebus aureipalatii)
          • Titi amazoński (Callicebus baptista)
          • Titi jasnowłosy (Callicebus barbarabrownae)
          • Titi książęcy (Callicebus bernhardi)
          • Titi brunatny (Callicebus brunneus)
          • Titi kasztanowobrzuchy (Callicebus caligatus)
          • Titi rudobrody (Callicebus caquetensis)
          • Titi popielaty (Callicebus cinerascens)
          • Titi atlantycki (Callicebus coimbrai)
          • Titi miedziany (Callicebus cupreus)
          • Titi białoogonowy (Callicebus discolor)
          • Titi białouchy (Callicebus donacophilus)
          • Titi podejrzany (Callicebus dubius)
          • Titi leśny (Callicebus hoffmannsi)
          • Titi żółtoręki (Callicebus lucifer)
          • Titi czarny (Callicebus lugens)
          • Titi kolumbijski (Callicebus medemi)
          • Titi czarnoręki (Callicebus melanochir)
          • Titi skromny (Callicebus modestus)
          • Titi czerwony (Callicebus moloch)
          • Titi czarnoczelny (Callicebus nigrifrons)
          • Titi moczarowy (Callicebus oenanthe)
          • Titi samotny (Callicebus olallae)
          • Titi ozdobny (Callicebus ornatus)
          • Titi białopłaszczowy (Callicebus pallescens)
          • Titi maskowy (Callicebus personatus)
          • Titi żałobny (Callicebus purinus)
          • Titi rudogłowy (Callicebus regulus)
          • Titi tajemniczy (Callicebus stephennashi)
          • Titi obrożny (Callicebus torquatus)
          • Titi siworęki (Callicebus vieirai)
          • Szatanka białonosa (Chiropotes albinasus)
          • Szatanka czerwonogrzbieta (Chiropotes chiropotes)
          • Szatanka czarna (Chiropotes satanas)
          • Szatanka nizinna (Chiropotes utahickae)
          • Saki równikowa (Pithecia aequatorialis)
          • Saki białostopa (Pithecia albicans)
          • Saki nagolica (Pithecia irrorata)
          • Saki szara (Pithecia monachus)
          • Saki białolica (Pithecia pithecia)
        • Rodzina: Wyrakowate (Tarsiidae)
          • Wyrak sundajski (Tarsius bancanus)
          • Wyrak sulaweski (Tarsius dentatus)
          • Wyrak skoczny (Tarsius lariang)
          • Wyrak wyspowy (Tarsius pelengensis)
          • Wyrak karłowaty (Tarsius pumilus)
          • Wyrak archipelagowy (Tarsius sangirensis)
          • Wyrak filipiński (Tarsius syrichta)
          • Wyrak upiorny (Tarsius tarsier)
          • Wyrak wulkaniczny (Tarsius tumpara)
          • Wyrak nizinny (Tarsius wallacei)
      • Rząd: Gryzonie (Rodentia)
        • Rodzina: Szynszyloszczurowate (Abrocomidae)
          • Szynszyloszczur stokowy (Abrocoma bennettii)
          • Szynszyloszczur boliwijski (Abrocoma boliviensis)
          • Szynszyloszczur samotny (Abrocoma budini)
          • Szynszyloszczur szary (Abrocoma cinerea)
          • Szynszyloszczur górski (Abrocoma famatina)
          • Szynszyloszczur łupkowaty (Abrocoma shistacea)
          • Szynszyloszczur skryty (Abrocoma uspallata)
          • Szynszyloszczur tajemniczy (Abrocoma vaccarum)
          • Kuskoszczur szary (Cuscomys ashaninka)
          • Kuskoszczur inkaski (Cuscomys oblativa)
        • Rodzina: Wiewiórolotkowate (Anomaluridae)
          • Wiewiórolotka srebrzysta (Anomalurus beecrofti)
          • Wiewiórolotka samotna (Anomalurus derbianus)
          • Wiewiórolotka deszczowa (Anomalurus pelii)
          • Wiewiórolotka karłowata (Anomalurus pusillus)
          • Karłolotka wielkoucha (Idiurus macrotis)
          • Karłolotka łuskoogonowa (Idiurus zenkeri)
          • Nielotka drzewna (Zenkerella insignis)
        • Rodzina: Sewelowate (Aplodontidae)
        • Rodzina: Nornikowate (Arvicolidae)
          • Rodzina: Kretoszczurowate (Bathyergidae)
            • Kretoszczur wydmowy (Bathyergus janetta)
            • Kretoszczur olbrzymi (Bathyergus suillus)
            • Ziemioryjka hotentocka (Cryptomys hottentotus)
            • Zęboszczur zbrojny (Fukomys amatus)
            • Zęboszczur zaroślowy (Fukomys anselli)
            • Zęboszczur sawannowy (Fukomys bocagei)
            • Zęboszczur kolonijny (Fukomys damarensis)
            • Zęboszczur skalny (Fukomys darlingi)
            • Zęboszczur strumieniowy (Fukomys foxi)
            • Zęboszczur somalijski (Fukomys ilariae)
            • Zęboszczur polny (Fukomys kafuensis)
            • Zęboszczur olbrzymi (Fukomys mechowii)
            • Zęboszczur zambijski (Fukomys micklemi)
            • Zęboszczur tanzański (Fukomys occlusus)
            • Zęboszczur ochrowy (Fukomys ochraceocinereus)
            • Zęboszczur katangijski (Fukomys vandewoestijneae)
            • Zęboszczur malawski (Fukomys whytei)
            • Zęboszczur uprawowy (Fukomys zechi)
            • Piaskogrzeb przylądkowy (Georychus capensis)
            • Kretoszczurek srebrzysty (Heliophobius argenteocinereus)
            • Golec piaskowy (Heterocephalus glaber)
          • Rodzina: Myszochomikowate (Calomyscidae)
            • Myszochomik długoogonowy (Calomyscus bailwardi)
            • Myszochomik beludżystański (Calomyscus baluchi)
            • Myszochomik górski (Calomyscus elburzensis)
            • Myszochomik wielki (Calomyscus grandis)
            • Myszochomik stokowy (Calomyscus hotsoni)
            • Myszochomik turkmeński (Calomyscus mystax)
            • Myszochomik syryjski (Calomyscus tsolovi)
            • Myszochomik skalny (Calomyscus urartensis)
          • Rodzina: Hutiowate (Capromyidae)
            • Hutia archipelagowa (Capromys gundlachianus)
            • Hutia kubańska (Capromys pilorides)
            • Nocohutia jamajska (Geocapromys brownii)
            • Nocohutia kubańska (Geocapromys columbianus)
            • Nocohutia bahamska (Geocapromys ingrahami)
            • Nocohutia wyspowa (Geocapromys thoracatus)
            • Pseudohutia podstępna (Hexolobodon phenax)
            • Eremohutia górska (Isolobodon montanus)
            • Eremohutia portorykańska (Isolobodon portoricensis)
            • Skrytohutia namorzynowa (Mesocapromys angelcabrerai)
            • Skrytohutia wielkoucha (Mesocapromys auritus)
            • Skrytohutia karłowata (Mesocapromys nanus)
            • Skrytohutia krótkoucha (Mesocapromys sanfelipensis)
            • Kubohutia samotna (Mysateles garridoi)
            • Kubohutia chwytnoogonowa (Mysateles gundlachi)
            • Kubohutia czarnoogonowa (Mysateles melanurus)
            • Kubohutia południowa (Mysateles meridionalis)
            • Kubohutia rudawa (Mysateles prehensilis)
            • Domingohutia haitańska (Plagiodontia aedium)
            • Domingohutia nizinna (Plagiodontia ipnaeum)
            • Haitohutia górska (Rhizoplagiodontia lemkei)
          • Rodzina: Kawiowate (Caviidae)
            • Kawia brazylijska (Cavia aperea)
            • Kawia lśniąca (Cavia fulgida)
            • Kawia gujańska (Cavia guianae)
            • Kawia pośrednia (Cavia intermedia)
            • Kawia większa (Cavia magna)
            • Kawia pampasowa (Cavia pamparum)
            • Kawia domowa (Cavia porcellus)
            • Kawia górska (Cavia tschudii)
            • Mara patagońska (Dolichotis patagonum)
            • Mara solniskowa (Dolichotis salinicola)
            • Pseudokawia żółtozębna (Galea flavidens)
            • Pseudokawia samotna (Galea monasteriensis)
            • Pseudokawia łasicowata (Galea musteloides)
            • Pseudokawia brazylijska (Galea spixii)
            • Kapibara wielka (Hydrochoerus hydrochaeris)
            • Kapibara mała (Hydrochoerus isthmius)
            • Moko zwinny (Kerodon acrobata)
            • Moko skalny (Kerodon rupestris)
            • Kawiaczka górska (Microcavia australis)
            • Kawiaczka andyjska (Microcavia niata)
            • Kawiaczka skalna (Microcavia shiptoni)
            • Kawiaczka właściwa (Microcavia typus)
          • Rodzina: Szynszylowate (Chinchillidae)
            • Szynszyla krótkoogonowa (Chinchilla chinchilla)
            • Szynszyla mała (Chinchilla lanigera)
            • Wiskacza granitowa (Lagidium ahuacaense)
            • Wiskacza peruwiańska (Lagidium peruanum)
            • Wiskacza górska (Lagidium viscacia)
            • Wiskacza skalna (Lagidium wolffsohni)
            • Wiskaczan gruby (Lagostomus crassus)
            • Wiskaczan wielki (Lagostomus maximus)
          • Rodzina: Chomikowate (Cricetidae)
            • Duchaczek leśny (Abrawayaomys chebezi)
            • Duchaczek argentyński (Abrawayaomys ruschii)
            • Sierściak andyjski (Abrothrix andinus)
            • Sierściak wrzosowiskowy (Abrothrix hershkovitzi)
            • Sierściak szary (Abrothrix illuteus)
            • Sierściak Jelskiego (Abrothrix jelskii)
            • Sierściak wełnisty (Abrothrix lanosus)
            • Sierściak długowłosy (Abrothrix longipilis)
            • Sierściak pacyficzny (Abrothrix markhami)
            • Sierściak oliwkowy (Abrothrix olivaceus)
            • Sierściak chilijski (Abrothrix sanborni)
            • Pacyficzek galapagoski (Aegialomys galapagoensis)
            • Pacyficzek żółtawy (Aegialomys xanthaeolus)
            • Górniak oliwkowy (Aepeomys lugens)
            • Górniak brunatny (Aepeomys reigi)
            • Trawniak wyżynny (Akodon aerosus)
            • Trawniak kolumbijski (Akodon affinis)
            • Trawniak białobrzuchy (Akodon albiventer)
            • Trawniak drobny (Akodon aliquantulus)
            • Trawniak łąkowy (Akodon azarae)
            • Trawniak bogocki (Akodon bogotensis)
            • Trawniak boliwijski (Akodon boliviensis)
            • Trawniak andyjski (Akodon budini)
            • Trawniak biegający (Akodon cursor)
            • Trawniak ciemny (Akodon dayi)
            • Trawniak smętny (Akodon dolores)
            • Trawniak przydymiony (Akodon fumeus)
            • Trawniak trudny (Akodon glaucinus)
            • Trawniak patagoński (Akodon iniscatus)
            • Trawniak juniński (Akodon juninensis)
            • Trawniak peruwiański (Akodon kofordi)
            • Trawniak ekwadorski (Akodon latebricola)
            • Trawniak katamarski (Akodon leucolimnaeus)
            • Trawniak reliktowy (Akodon lindberghi)
            • Trawniak płaskowyżowy (Akodon lutescens)
            • Trawniak kordylierski (Akodon mimus)
            • Trawniak pastwiskowy (Akodon molinae)
            • Trawniak puszysty (Akodon mollis)
            • Trawniak galeriowy (Akodon montensis)
            • Trawniak eremicki (Akodon mystax)
            • Trawniak krzewiasty (Akodon neocenus)
            • Trawniak winnicowy (Akodon oenos)
            • Trawniak inkaski (Akodon orophilus)
            • Trawniak parański (Akodon paraensis)
            • Trawniak samotny (Akodon pervalens)
            • Trawniak argentyński (Akodon philipmyersi)
            • Trawniak zawiły (Akodon polopi)
            • Trawniak moczaowy (Akodon reigi)
            • Trawniak skryty (Akodon sanctipaulensis)
            • Trawniak stokowy (Akodon serrensis)
            • Trawniak górski (Akodon siberiae)
            • Trawniak szarobrzuchy (Akodon simulator)
            • Trawniak murawowy (Akodon spegazzinii)
            • Trawniak punański (Akodon subfuscus)
            • Trawniak cichy (Akodon surdus)
            • Trawniak leśny (Akodon sylvanus)
            • Trawniak tajemniczy (Akodon tartareus)
            • Trawniak paragwajski (Akodon toba)
            • Trawniak mgielny (Akodon torqes)
            • Trawniak zmienny (Akodon varius)
            • Chomiec mongolski (Allocricetulus curtatus)
            • Chomiec kazachski (Allocricetulus eversmanni)
            • Górzak białoogonowy (Alticola albicaudus)
            • Górzak srebrzysty (Alticola argentatus)
            • Górzak ałtajski (Alticola barakshin)
            • Górzak syberyjski (Alticola lemminus)
            • Górzak wielkouchy (Alticola macrotis)
            • Górzak kaszmirski (Alticola montosa)
            • Górzak bajkalski (Alticola olchonensis)
            • Górzak stokowy (Alticola roylei)
            • Górzak mongoslski (Alticola semicanus)
            • Górzak himalajski (Alticola stoliczkanus)
            • Górzak płaskogłowy (Alticola strelzowi)
            • Górzak tuwański (Alticola tuvinicus)
            • Ukajalczyk peruwiański (Amphinectomys savamis)
            • Saliniak krzewiasty (Andalgalomys olrogi)
            • Saliniak trawiasty (Andalgalomys pearsoni)
            • Saliniak pustynny (Andalgalomys roigi)
            • Andomysz punańska (Andinomys edax)
            • Rybojadek równikowy (Anotomys leander)
            • Drzewik białonogi (Arborimus albipes)
            • Drzewik czerwonawy (Arborimus longicaudus)
            • Drzewik kalifornijski (Arborimus pomo)
            • Karczownik afgański (Arvicola afghanus)
            • Karczownik ziemnowodny (Arvicola amphibius) (PL)
            • Karczownik bucharski (Arvicola bucharicus)
            • Karczownik zachodni (Arvicola sapidus)
            • Karczownik górski (Arvicola scherman)
            • Inkomysz boliwijska (Auliscomys boliviensis)
            • Inkomysz malowana (Auliscomys pictus)
            • Inkomysz andyjska (Auliscomys sublimis)
            • Bajomyszka południowa (Baiomys musculus)
            • Bajomyszka północna (Baiomys taylori)
            • Szkarłatonosek argentyński (Bibimys chacoensis)
            • Szkarłatonosek labiosus (Bibimys labiosus)
            • Szkarłatonosek parański (Bibimys torresi)
            • Norniczek afgański (Blanfordimys afghanus)
            • Norniczek bucharski (Blanfordimys bucharensis)
            • Sorkomysz brazylijska (Blarinomys breviceps)
            • Samotniczek białonosy (Brucepattersonius albinasus)
            • Samotniczek szarobrzuchy (Brucepattersonius griserufescens)
            • Samotniczek guarański (Brucepattersonius guarani)
            • Samotniczek ognistobrzuchy (Brucepattersonius igniventris)
            • Samotniczek leśny (Brucepattersonius iheringi)
            • Samotniczek eremicki (Brucepattersonius misionensis)
            • Samotniczek rajski (Brucepattersonius paradisus)
            • Samotniczek ryjówkowaty (Brucepattersonius soricinus)
            • Wieczorniczka boliwijska (Calomys boliviae)
            • Wieczorniczka podstępna (Calomys callidus)
            • Wieczorniczka duża (Calomys callosus)
            • Wieczorniczka krótkoogonowa (Calomys cerqueirai)
            • Wieczorniczka pernambucka (Calomys expulsus)
            • Wieczorniczka dżunglowa (Calomys fecundus)
            • Wieczorniczka piaszczysta (Calomys hummelincki)
            • Wieczorniczka mała (Calomys laucha)
            • Wieczorniczka powabna (Calomys lepidus)
            • Wieczorniczka sucholubna (Calomys musculinus)
            • Wieczorniczka peruwiańska (Calomys sorellus)
            • Wieczorniczka delikatna (Calomys tener)
            • Wieczorniczka pustelnicza (Calomys tocantinsi)
            • Wieczorniczka smukła (Calomys venustus)
            • Lasochomik chiński (Cansumys canus)
            • Rudogrzbietka górska (Caryomys eva)
            • Rudogrzbietka wąwozowa (Caryomys inez)
            • Sawannoryżak podstępny (Cerradomys andersoni)
            • Sawannoryżak piaskowy (Cerradomys goytaca)
            • Sawannoryżak pomarańczowoboki (Cerradomys langguthi)
            • Sawannoryżak samotny (Cerradomys maracajuensis)
            • Sawannoryżak długonogi (Cerradomys marinhus)
            • Sawannoryżak wyżynny (Cerradomys scotti)
            • Sawannoryżak żółtawy (Cerradomys subflavus)
            • Sawannoryżak jasnolicy (Cerradomys vivoi)
            • Pazurnik magellański (Chelemys delfini)
            • Pazurnik andyjski (Chelemys macronyx)
            • Pazurnik większy (Chelemys megalonyx)
            • Rybożerek pustelniczy (Chibchanomys orcesi)
            • Rybożerek stokowy (Chibchanomys trichotis)
            • Kolumbiak leśny (Chilomys instans)
            • Szynszylaczek górski (Chinchillula sahamae)
            • Śnieżnik kaukaski (Chionomys gud)
            • Śnieżnik europejski (Chionomys nivalis) (PL)
            • Śnieżnik gruziński (Chionomys roberti)
            • Chomiczak górski (Cricetulus alticola)
            • Chomiczak pręgowany (Cricetulus barabensis)
            • Chomiczak tybetański (Cricetulus kamensis)
            • Chomiczak mnisi (Cricetulus lama)
            • Chomiczak długoogonowy (Cricetulus longicaudatus)
            • Chomiczak szary (Cricetulus migratorius)
            • Chomiczak mongolski (Cricetulus sokolovi)
            • Chomiczak klasztorny (Cricetulus tibetanus)
            • Chomik europejski (Cricetus cricetus) (PL)
            • Lasowiak górski (Delomys collinus)
            • Lasowiak paskowany (Delomys dorsalis)
            • Lasowiak blady (Delomys sublineatus)
            • Deltówka nadatlantycka (Deltamys kempi)
            • Obrożnik grenlandzki (Dicrostonyx groenlandicus)
            • Obrożnik labradorski (Dicrostonyx hudsonius)
            • Obrożnik alaskański (Dicrostonyx nelsoni)
            • Obrożnik górski (Dicrostonyx nunatakensis)
            • Obrożnik zmienny (Dicrostonyx richardsoni)
            • Obrożnik tundrowy (Dicrostonyx torquatus)
            • Obrożnik wyspowy (Dicrostonyx unalascensis)
            • Obrożnik arktyczny (Dicrostonyx vinogradovi)
            • Dynarczuk górski (Dinaromys bogdanovi)
            • Lasomyszak białoplamy (Drymoreomys albimaculatus)
            • Gerbilomyszka wyżynna (Eligmodontia bolsonensis)
            • Gerbilomyszka chilijska (Eligmodontia hirtipes)
            • Gerbilomyszka stokowa (Eligmodontia moreni)
            • Gerbilomyszka patagońska (Eligmodontia morgani)
            • Gerbilomyszka punańska (Eligmodontia puerulus)
            • Gerbilomyszka pampasowa (Eligmodontia typus)
            • Ślepuszonka kirgiska (Ellobius alaicus)
            • Ślepuszonka południowa (Ellobius fuscocapillus)
            • Ślepuszonka górska (Ellobius lutescens)
            • Ślepuszonka północna (Ellobius talpinus)
            • Ślepuszonka stepowa (Ellobius tancrei)
            • Stepoleming żółtawy (Eolagurus luteus)
            • Stepoleming Przewalskiego (Eolagurus przewalskii)
            • Rdzawoplecyk stokowy (Eothenomys cachinus)
            • Rdzawoplecyk syczuański (Eothenomys chinensis)
            • Rdzawoplecyk junnański (Eothenomys custos)
            • Rdzawoplecyk ciemnobrzuchy (Eothenomys melanogaster)
            • Rdzawoplecyk duży (Eothenomys miletus)
            • Rdzawoplecyk czarnouchy (Eothenomys olitor)
            • Rdzawoplecyk górski (Eothenomys proditor)
            • Rdzawoplecyk krótkoogonowy (Eothenomys wardi)
            • Eremik szarawy (Eremoryzomys polius)
            • Szynszylomyszor patagoński (Euneomys chinchilloides)
            • Szynszylomyszor norowy (Euneomys fossor)
            • Szynszylomyszor kąśliwy (Euneomys mordax)
            • Szynszylomyszor skalny (Euneomys petersoni)
            • Innoryżak gąszczowy (Euryoryzomys emmonsae)
            • Innoryżak paskudny (Euryoryzomys lamia)
            • Innoryżak zmyślny (Euryoryzomys legatus)
            • Innoryżak amazoński (Euryoryzomys macconnelli)
            • Innoryżak wytworny (Euryoryzomys nitidus)
            • Innoryżak rdzawy (Euryoryzomys russatus)
            • Żółtomyszor andyjski (Galenomys garleppi)
            • Krecikomysz długopazurowa (Geoxus valdivianus)
            • Myszoskoczka (Gerbillus gerbillus)
            • Liściouszek pustelniczy (Graomys centralis)
            • Liściouszek jasny (Graomys domorum)
            • Liściouszek stokowy (Graomys edithae)
            • Liściouszek szary (Graomys griseoflavus)
            • Meksykomysz leśna (Habromys chinanteco)
            • Meksykomysz subtelna (Habromys delicatulus)
            • Meksykomysz reliktowa (Habromys ixtlani)
            • Meksykomysz skapoogonowa (Habromys lepturus)
            • Meksykomysz włochata (Habromys lophurus)
            • Meksykomysz samotna (Habromys schmidlyi)
            • Meksykomysz stokowa (Habromys simulatus)
            • Kolumbiarek mały (Handleyomys alfaroi)
            • Kolumbiarek mgielny (Handleyomys chapmani)
            • Kolumbiarek ciemnostopy (Handleyomys fuscatus)
            • Kolumbiarek białostopy (Handleyomys intectus)
            • Kolumbiarek czarnouchy (Handleyomys melanotis)
            • Kolumbiarek pręgowany (Handleyomys rhabdops)
            • Kolumbiarek długonosy (Handleyomys rostratus)
            • Kolumbiarek deszczowy (Handleyomys saturatior)
            • Nowikowiec meksykański (Hodomys alleni)
            • Płetwoszczurek brazylijski (Holochilus brasiliensis)
            • Płetwoszczurek ziemnowodny (Holochilus chacarius)
            • Płetwoszczurek argentyński (Holochilus lagigliai)
            • Kolumbiarek amazoński (Holochilus sciureus)
            • Deszczownik naziemny (Hylaeamys acritus)
            • Deszczownik atlantycki (Hylaeamys laticeps)
            • Deszczownik wielkogłowy (Hylaeamys megacephalus)
            • Deszczownik prosionkowaty (Hylaeamys oniscus)
            • Deszczownik nocny (Hylaeamys perenensis)
            • Deszczownik podgórski (Hylaeamys tatei)
            • Deszczownik amazoński (Hylaeamys yunganus)
            • Kaszmirek towarzyski (Hyperacrius fertilis)
            • Kaszmirek stokowy (Hyperacrius wynnei)
            • Przesmycznik żółty (Ichthyomys flavidus)
            • Krabojadek srebrnobrzuchy (Ichthyomys hydrobates)
            • Krabojadek ziemnowodny (Ichthyomys pittieri)
            • Krabojadek Sztolcmana (Ichthyomys stolzmanni)
            • Krabojadek strumieniowy (Ichthyomys tweedii)
            • Irenka andyjska (Irenomys tarsalis)
            • Juliomyszak drobny (Juliomys ossitenuis)
            • Juliomyszak pstrokaty (Juliomys pictipes)
            • Juliomyszak bruzdogłowy (Juliomys rimofrons)
            • Norowiak stołeczny (Juscelinomys candango)
            • Norowiak samotny (Juscelinomys huanchacae)
            • Szczurzec norowy (Kunsia fronto)
            • Szczurzec wełnisty (Kunsia tomentosus)
            • Piestruszka stepowa (Lagurus lagurus)
            • Chinornik stepowy (Lasiopodomys brandtii)
            • Chinornik górski (Lasiopodomys fuscus)
            • Chinornik mandaryński (Lasiopodomys mandarinus)
            • Bylicornik amerykański (Lemmiscus curtatus)
            • Leming amurski (Lemmus amurensis)
            • Leming norweski (Lemmus lemmus)
            • Leming wyspowy (Lemmus portenkoi)
            • Leming brunatny (Lemmus sibiricus)
            • Leming nearktyczny (Lemmus trimucronatus)
            • Czarnoszczurnik andyjski (Lenoxus apicalis)
            • Grzywak afrykański (Lophiomys imhausi)
            • Słonioząbek wielkouchy (Loxodontomys micropus)
            • Słonioząbek chilijski (Loxodontomys pikumche)
            • Moczarnica duża (Lundomys molitor)
            • Wiekomyszak górski (Megadontomys cryophilus)
            • Wiekomyszak stokowy (Megadontomys nelsoni)
            • Wiekomyszak mgielny (Megadontomys thomasi)
            • Wielkoryżak martynikański (Megalomys desmartestii)
            • Wielkoryżak karaibski (Megalomys luciae)
            • Gigantoryżak galapagoski (Megaoryzomys curioi)
            • Ryżoszczurnik ciemny (Melanomys caliginosus)
            • Ryżoszczurnik krzepki (Melanomys robustulus)
            • Ryżoszczurnik nadbrzeżny (Melanomys zunigae)
            • Chomiczek syryjski (Mesocricetus auratus)
            • Chomiczek turecki (Mesocricetus brandti)
            • Chomiczek rumuński (Mesocricetus newtoni)
            • Chomiczek kaukaski (Mesocricetus raddei)
            • Chomik syryjski (Mesocricteus auratus)
            • Szczurniczek pośredni (Microakodontomys transitorius)
            • Ryżowiaczek wyżynny (Microryzomys altissimus)
            • Ryżowiaczek leśny (Microryzomys minutus)
            • Nornik wyspowy (Microtus abbreviatus)
            • Nornik bury (Microtus agrestis) (PL)
            • Nornik anatolijski (Microtus anatolicus)
            • Nornik zwyczajny (Microtus arvalis) (PL)
            • Nornik bawarski (Microtus bavaricus)
            • Nornik kalabryjski (Microtus brachycercus)
            • Nornik piaskowy (Microtus breweri)
            • Nornik iberyjski (Microtus cabrerae)
            • Nornik kalifornijski (Microtus californicus)
            • Nornik szaroogonowy (Microtus canicaudus)
            • Nornik skalny (Microtus chrotorrhinus)
            • Nornik wysokogórski (Microtus clarkei)
            • Nornik dagestański (Microtus daghestanicus)
            • Nornik reliktowy (Microtus dogramacii)
            • Nornik śródziemnomorski (Microtus duodecimcostatus)
            • Nornik samotny (Microtus evoronensis)
            • Nornik macedoński (Microtus felteni)
            • Nornik wschodni (Microtus fortis)
            • Nornik pirenejski (Microtus gerbei)
            • Nornik wąskogłowy (Microtus gregalis)
            • Nornik gwatemalski (Microtus guatemalensis)
            • Nornik lewantyński (Microtus guentheri)
            • Nornik jakucki (Microtus hyperboreus)
            • Nornik kazachski (Microtus ilaeus)
            • Nornik perski (Microtus irani)
            • Nornik tajwański (Microtus kikuchii)
            • Nornik wschodnioeuropejski (Microtus levis)
            • Nornik dynarski (Microtus liechtensteini)
            • Nornik jeziorny (Microtus limnophilus)
            • Nornik długoogonowy (Microtus longicaudus)
            • Nornik luzytański (Microtus lusitanicus)
            • Nornik kaukaski (Microtus majori)
            • Nornik amurski (Microtus maximowiczii)
            • Nornik meksykański (Microtus mexicanus)
            • Nornik tundrowy (Microtus middendorffii)
            • Nornik śpiewający (Microtus miurus)
            • Nornik mogolloński (Microtus mongolicus)
            • Nornik górski (Microtus montanus)
            • Nornik japoński (Microtus montebelli)
            • Nornik buriacki (Microtus mujanensis)
            • Nornik alpejski (Microtus multiplex)
            • Nornik transkaukaski (Microtus nasarovi)
            • Nornik poziomkowy (Microtus oaxacensis)
            • Nornik preriowy (Microtus ochrogaster)
            • Nornik północny (Microtus oeconomus) (PL)
            • Nornik oregoński (Microtus oregoni)
            • Nornik przedziwny (Microtus paradoxus)
            • Nornik łąkowy (Microtus pennsylvanicus)
            • Nornik sosnowy (Microtus pinetorum)
            • Nornik irański (Microtus qazvinensis)
            • Nornik aztecki (Microtus quasiater)
            • Nornik nadwodny (Microtus richardsoni)
            • Nornik sachalijski (Microtus sachalinensis)
            • Nornik apeniński (Microtus savii)
            • Nornik kaspijski (Microtus schelkovnikovi)
            • Nornik armeński (Microtus schidlovskii)
            • Nornik towarzyski (Microtus socialis)
            • Nornik darniowy (Microtus subterraneus) (PL)
            • Nornik darniowy (Microtus subterraneus)
            • Nornik tatrzański (Microtus tatricus) (PL)
            • Nornik helleński (Microtus thomasi)
            • Nornik wilgociolubny (Microtus townsendii)
            • Nornik transkaspijski (Microtus transcaspicus)
            • Nornik stokowy (Microtus umbrosus)
            • Nornik żółtolicy (Microtus xanthognathus)
            • Dżunglarek pustelniczy (Mindomys hammondi)
            • Nornica wyspowa (Myodes andersoni)
            • Nornica kalifornijska (Myodes californicus)
            • Nornica tienszańska (Myodes centralis)
            • Nornica amerykańska (Myodes gapperi)
            • Nornica ruda (Myodes glareolus) (PL)
            • Nornica wyspowa (Myodes imaizumii)
            • Nornica koreańska (Myodes regulus)
            • Nornica królewska (Myodes rex)
            • Nornica szaroruda (Myodes rufocanus)
            • Nornica rudogrzbieta (Myodes rutilus)
            • Nornica leśna (Myodes shanseius)
            • Lemingowiec leśny (Myopus schisticolor)
            • Cokor ałtajski (Myospalax myospalax)
            • Kłuiszka kajeńska (Neacomys dubosti)
            • Kłuiszka gujańska (Neacomys guianae)
            • Kłuiszka malutka (Neacomys minutus)
            • Kłuiszka dżunglowa (Neacomys musseri)
            • Kłuiszka czarna (Neacomys paracou)
            • Kłuiszka pstra (Neacomys pictus)
            • Kłuiszka kolczasta (Neacomys spinosus)
            • Kłuiszka wąskostopa (Neacomys tenuipes)
            • Bolomyszka miła (Necromys amoenus)
            • Bolomyszka argentyńska (Necromys benefactus)
            • Bolomyszka białobroda (Necromys lactens)
            • Bolomyszka włochatoogonowa (Necromys lasiurus)
            • Bolomyszka paragwajska (Necromys lenguarum)
            • Bolomyszka ciemna (Necromys obscurus)
            • Bolomyszka nakrapiana (Necromys punctulatus)
            • Bolomyszka łąkowa (Necromys temchuki)
            • Bolomyszka karaibska (Necromys urichi)
            • Pływaczek samotny (Nectomys apicalis)
            • Pływaczek stokowy (Nectomys grandis)
            • Pływaczek magdaleński (Nectomys magdalenae)
            • Pływaczek trynidadzki (Nectomys palmipes)
            • Pływaczek amazoński (Nectomys rattus)
            • Pływaczek łuskonogi (Nectomys squamipes)
            • Nelsonia górska (Nelsonia goldmani)
            • Nelsonia drobna (Nelsonia neotomodon)
            • Nornikowiec junnański (Neodon forresti)
            • Nornikowiec chiński (Neodon irene)
            • Nornikowiec jałowcowy (Neodon juldaschi)
            • Nornikowiec skryty (Neodon linzhiensis)
            • Nornikowiec górski (Neodon sikimensis)
            • Nornikowiec florydzki (Neofiber alleni)
            • Nowik białogardły (Neotoma albigula)
            • Nowik cienkonosy (Neotoma angustapalata)
            • Nowik wyspowy (Neotoma anthonyi)
            • Nowik pacyficzny (Neotoma bryanti)
            • Nowik reliktowy (Neotoma bunkeri)
            • Nowik nikaraguański (Neotoma chrysomelas)
            • Nowik puszystoogonowy (Neotoma cinerea)
            • Nowik arizoński (Neotoma devia)
            • Nowik florydzki (Neotoma floridana)
            • Nowik ciemnostopy (Neotoma fuscipes)
            • Nowik wyżynny (Neotoma goldmani)
            • Nowik pustynny (Neotoma lepida)
            • Nowik białozęby (Neotoma leucodon)
            • Nowik wielkouchy (Neotoma macrotis)
            • Nowik górski (Neotoma magister)
            • Nowik krasowy (Neotoma martinensis)
            • Nowik meksykański (Neotoma mexicana)
            • Nowik kaktusowy (Neotoma micropus)
            • Nowik stokowy (Neotoma nelsoni)
            • Nowik leśny (Neotoma palatina)
            • Nowik sonorski (Neotoma phenax)
            • Nowik skalny (Neotoma stephensi)
            • Myszowik górski (Neotomodon alstoni)
            • Mokradłowiec andyjski (Neotomys ebriosus)
            • Pochmurnik białogardły (Nephelomys albigularis)
            • Pochmurnik złotobrzuchy (Nephelomys auriventer)
            • Pochmurnik kordylierski (Nephelomys caracolus)
            • Pochmurnik żarłoczny (Nephelomys devius)
            • Pochmurnik leśny (Nephelomys keaysi)
            • Pochmurnik zwinny (Nephelomys levipes)
            • Pochmurnik wielkouchy (Nephelomys meridensis)
            • Galapagosek Darwina (Nesoryzomys darwini)
            • Galapagosek wulkaniczny (Nesoryzomys fernandinae)
            • Galapagosek reliktowy (Nesoryzomys indefessus)
            • Galapagosek kraterowy (Nesoryzomys narboroughi)
            • Galapagosek opuncjowy (Nesoryzomys swarthi)
            • Rybołapek brazylijski (Neusticomys ferreirai)
            • Rybołapek górski (Neusticomys monticolus)
            • Rybołapek samotny (Neusticomys mussoi)
            • Rybołapek kajeński (Neusticomys oyapocki)
            • Rybołapek peruwiański (Neusticomys peruviensis)
            • Rybołapek wenezuelski (Neusticomys venezuelae)
            • Fernandek wyspowy (Noronhomys vespuccii)
            • Patagończak długopazurzasty (Notiomys edwardsii)
            • Nadrzewek kolonijny (Nyctomys sumichrasti)
            • Złotomysz amerykańska (Ochrotomys nuttalli)
            • Drzeworyżak gujański (Oecomys auyantepui)
            • Drzeworyżak dwubarwny (Oecomys bicolor)
            • Drzeworyżak nadrzeczny (Oecomys catherinae)
            • Drzeworyżak samotny (Oecomys cleberi)
            • Drzeworyżak jednobarwny (Oecomys concolor)
            • Drzeworyżak żółty (Oecomys flavicans)
            • Drzeworyżak dziuplowy (Oecomys mamorae)
            • Drzeworyżak brazylijski (Oecomys paricola)
            • Drzeworyżak ciemny (Oecomys phaeotis)
            • Drzeworyżak królewski (Oecomys rex)
            • Drzeworyżak amazoński (Oecomys roberti)
            • Drzeworyżak rudy (Oecomys rutilus)
            • Drzeworyżak okazały (Oecomys speciosus)
            • Drzeworyżak większy (Oecomys superans)
            • Drzeworyżak szarogłowy (Oecomys sydandersoni)
            • Drzeworyżak długowłosy (Oecomys trinitatis)
            • Ryżaczek andyjski (Oligoryzomys andinus)
            • Ryżaczek piaskowy (Oligoryzomys arenalis)
            • Ryżaczek samotny (Oligoryzomys brendae)
            • Ryżaczek czakoański (Oligoryzomys chacoensis)
            • Ryżaczek deltowy (Oligoryzomys delticola)
            • Ryżaczek niszczycielski (Oligoryzomys destructa)
            • Ryżaczek brazylijski (Oligoryzomys eliurus)
            • Ryżaczek płowy (Oligoryzomys filvescens)
            • Ryżaczek żółtawy (Oligoryzomys flavescens)
            • Ryżaczek trawny (Oligoryzomys fornesi)
            • Ryżaczek szarawy (Oligoryzomys griseolus)
            • Ryżaczek długoogonowy (Oligoryzomys longicaudatus)
            • Ryżaczek magellański (Oligoryzomys magellanicus)
            • Ryżaczek małouchy (Oligoryzomys microtis)
            • Ryżaczek bahijski (Oligoryzomys moojeni)
            • Ryżaczek czarnonogi (Oligoryzomys nigripes)
            • Ryżaczek górski (Oligoryzomys rupestris)
            • Ryżaczek słomkowy (Oligoryzomys stramineus)
            • Ryżaczek żwawy (Oligoryzomys vegetus)
            • Ryżaczek antylski (Oligoryzomys victus)
            • Piżmak amerykański (Ondatra zibethicus) (PL)
            • Pasikoniszka piaskowa (Onychomys arenicola)
            • Pasikoniszka białobrzucha (Onychomys leucogaster)
            • Pasikoniszka preriowa (Onychomys torridus)
            • Góroryżak andyjski (Oreoryzomys balneator)
            • Ryżniak białobrzuchy (Oryzomys albiventer)
            • Ryżniak jamajski (Oryzomys antillarum)
            • Ryżniak moczarowy (Oryzomys couesi)
            • Ryżniak antylski (Oryzomys curasoae)
            • Ryżniak błyszczący (Oryzomys dimidiatus)
            • Ryżniak namorzynowy (Oryzomys gorgasi)
            • Ryżniak wyspowy (Oryzomys nelsoni)
            • Ryżniak błotny (Oryzomys palustris)
            • Ryżniak półwyspowy (Oryzomys peninsulae)
            • Osgudek meksykański (Osgoodomys banderanus)
            • Nocouszek jukatański (Otonyctomys hatti)
            • Pnączarek wielkouchy (Ototylomys phyllotis)
            • Pyszczakowiak argentyński (Oxymycterus akodontius)
            • Pyszczakowiak amazoński (Oxymycterus amazonicus)
            • Pyszczakowiak kanciasty (Oxymycterus angularis)
            • Pyszczakowiak stokowy (Oxymycterus caparoae)
            • Pyszczakowiak atlantycki (Oxymycterus dasytrichus)
            • Pyszczakowiak paragwajski (Oxymycterus delator)
            • Pyszczakowiak mały (Oxymycterus hiska)
            • Pyszczakowiak kosmaty (Oxymycterus hispidus)
            • Pyszczakowiak keczuański (Oxymycterus hucucha)
            • Pyszczakowiak inkaski (Oxymycterus inca)
            • Pyszczakowiak urugwajski (Oxymycterus josei)
            • Pyszczakowiak długonosy (Oxymycterus nasutus)
            • Pyszczakowiak leśny (Oxymycterus paramensis)
            • Pyszczakowiak parański (Oxymycterus quaestor)
            • Pyszczakowiak araukariowy (Oxymycterus roberti)
            • Pyszczakowiak rudy (Oxymycterus rufus)
            • Pyszczakowiak ciemny (Oxymycterus wayku)
            • Nadbrzeżnik pustynny (Paralomys gerbillus)
            • Pirsonek chilijski (Pearsonomys annectens)
            • Myszak teksański (Peromyscus attwateri)
            • Myszak aztecki (Peromyscus aztecus)
            • Myszak orizobański (Peromyscus beatae)
            • Myszak zaroślowy (Peromyscus boylii)
            • Myszak jałowcowy (Peromyscus bullatus)
            • Myszak kalifornijski (Peromyscus californicus)
            • Myszak szarogłowy (Peromyscus caniceps)
            • Myszak wąwozowy (Peromyscus crinitus)
            • Myszak tortugański (Peromyscus dickeyi)
            • Myszak skalny (Peromyscus difficilis)
            • Myszak kaktusowy (Peromyscus eremicus)
            • Myszak półwyspowy (Peromyscus eva)
            • Myszak graniczny (Peromyscus fraterculus)
            • Myszak czarnawy (Peromyscus furvus)
            • Myszak bawełniany (Peromyscus gossypinus)
            • Myszak duży (Peromyscus grandis)
            • Myszak lawowy (Peromyscus gratus)
            • Myszak zatokowy (Peromyscus guardia)
            • Myszak gwatemalski (Peromyscus guatemalensis)
            • Myszak nagouchy (Peromyscus gymnotis)
            • Myszak murawowy (Peromyscus hooperi)
            • Myszak płowy (Peromyscus hylocetes)
            • Myszak wyspowy (Peromyscus interparietalis)
            • Myszak alaskański (Peromyscus keeni)
            • Myszak białostopy (Peromyscus leucopus)
            • Myszak zwinny (Peromyscus levipes)
            • Myszak pacyficzny (Peromyscus madrensis)
            • Myszak leśny (Peromyscus maniculatus)
            • Myszak majski (Peromyscus mayensis)
            • Myszak brązowy (Peromyscus megalops)
            • Myszak pustelniczy (Peromyscus mekisturus)
            • Myszak nadgarstkowy (Peromyscus melanocarpus)
            • Myszak czarnowąsy (Peromyscus melanophrys)
            • Myszak czarnouchy (Peromyscus melanotis)
            • Myszak czarnoogonowy (Peromyscus melanurus)
            • Myszak ubogi (Peromyscus merriami)
            • Myszak meksykański (Peromyscus mexicanus)
            • Myszak podgórski (Peromyscus nasutus)
            • Myszak ochrowobrzuchy (Peromyscus ochraventer)
            • Myszak wyżynny (Peromyscus pectoralis)
            • Myszak jasnostopy (Peromyscus pembertoni)
            • Myszak śniady (Peromyscus perfulvus)
            • Myszak plażowy (Peromyscus polionotus)
            • Myszak kreolski (Peromyscus polius)
            • Myszak piaskowy (Peromyscus pseudocrinitus)
            • Myszak skromny (Peromyscus sagax)
            • Myszak białopalcy (Peromyscus schmidlyi)
            • Myszak stokowy (Peromyscus sejugis)
            • Myszak nizinny (Peromyscus simulus)
            • Myszak kataliński (Peromyscus slevini)
            • Myszak skrzętny (Peromyscus spicilegus)
            • Myszak pustynny (Peromyscus stephani)
            • Myszak honduraski (Peromyscus stirtoni)
            • Myszak piniowy (Peromyscus truei)
            • Myszak epifityczny (Peromyscus winkelmanni)
            • Myszak jukatański (Peromyscus yucatanicus)
            • Myszak drzewny (Peromyscus zarhynchus)
            • Eremitek rdzawy (Phaenomys ferrugineus)
            • Darnik górski (Phaiomys leucurus)
            • Wrzosownik górski (Phenacomys intermedius)
            • Wrzosownik leśny (Phenacomys ungava)
            • Chomicznik zabajkalski (Phodopus campbelli)
            • Chomicznik malutki (Phodopus roborovskii)
            • Chomicznik dżungarski (Phodopus sungorus)
            • Liściouch argentyński (Phyllotis alisosiensis)
            • Liściouch przyjacielski (Phyllotis amicus)
            • Liściouch andyjski (Phyllotis andium)
            • Liściouch samotny (Phyllotis anitae)
            • Liściouch skalny (Phyllotis bonariensis)
            • Liściouch zwrotnikowy (Phyllotis caprinus)
            • Liściouch Darwina (Phyllotis darwini)
            • Liściouch leśny (Phyllotis definitus)
            • Liściouch ekwadorski (Phyllotis haggardi)
            • Liściouch pacyficzny (Phyllotis limatus)
            • Liściouch duży (Phyllotis magister)
            • Liściouch górski (Phyllotis osgoodi)
            • Liściouch stokowy (Phyllotis osilae)
            • Liściouch boliwijski (Phyllotis wolffsohni)
            • Liściouch żółtozady (Phyllotis xanthopygus)
            • Florydomyszak kserofilny (Podomys floridanus)
            • Roraimczyk wenezuelski (Podoxymys roraimae)
            • Lasornik górski (Proedromys bedfordi)
            • Lasornik syczuański (Proedromys liangshanensis)
            • Prometeuszek gruziński (Prometheomys schaposchnikowi)
            • Pseudoryżak brazylijski (Pseudoryzomys simplex)
            • Punowiec wschodni (Punomys kofordi)
            • Punowiec zachodni (Punomys lemminus)
            • Bruzdówka uszata (Reithrodon auritus)
            • Bruzdówka nagostopa (Reithrodon typicus)
            • Ploniarka aztecka (Reithrodontomys bakeri)
            • Ploniarka krótkonosa (Reithrodontomys brevirostris)
            • Ploniarka sonorska (Reithrodontomys burti)
            • Ploniarka wulkaniczna (Reithrodontomys chrysopsis)
            • Ploniarka talamańska (Reithrodontomys creper)
            • Ploniarka drzewna (Reithrodontomys darienensis)
            • Ploniarka płowa (Reithrodontomys fulvescens)
            • Ploniarka skromna (Reithrodontomys gracilis)
            • Ploniarka włochata (Reithrodontomys hirsutus)
            • Ploniarka wschodnia (Reithrodontomys humilis)
            • Ploniarka zachodnia (Reithrodontomys megalotis)
            • Ploniarka meksykańska (Reithrodontomys mexicanus)
            • Ploniarka drobnozębna (Reithrodontomys microdon)
            • Ploniarka preriowa (Reithrodontomys montanus)
            • Ploniarka wyżynna (Reithrodontomys musseri)
            • Ploniarka nikaraguańska (Reithrodontomys paradoxus)
            • Ploniarka solna (Reithrodontomys raviventris)
            • Ploniarka kostarykańska (Reithrodontomys rodriguezi)
            • Ploniarka wyspowa (Reithrodontomys spectabilis)
            • Ploniarka górska (Reithrodontomys sumichrasti)
            • Ploniarka wąskonosa (Reithrodontomys tenuirostris)
            • Ploniarka zakatecka (Reithrodontomys zacatecae)
            • Drzewomyszor długojęzykowy (Rhagomys longilingua)
            • Drzewomyszor rudawy (Rhagomys rufescens)
            • Strumieniak meksykański (Rheomys mexicanus)
            • Strumieniak rybożerny (Rheomys raptor)
            • Strumieniak salwadorski (Rheomys thomasi)
            • Strumieniak kostarykański (Rheomys underwoodi)
            • Drzewiszka podgórska (Rhipidomys austrinus)
            • Drzewiszka samotna (Rhipidomys cariri)
            • Drzewiszka kolumbijska (Rhipidomys caucensis)
            • Drzewiszka nizinna (Rhipidomys couesi)
            • Drzewiszka amazońska (Rhipidomys emiliae)
            • Drzewiszka płowobrzucha (Rhipidomys fulviventer)
            • Drzewiszka peruwiańska (Rhipidomys gardneri)
            • Drzewiszka ipukeńska (Rhipidomys ipukensis)
            • Drzewiszka itoańska (Rhipidomys itoan)
            • Drzewiszka szerokostopa (Rhipidomys latimanus)
            • Drzewiszka białostopa (Rhipidomys leucodactylus)
            • Drzewiszka wyżynna (Rhipidomys macconnelli)
            • Drzewiszka długoogonowa (Rhipidomys macrurus)
            • Drzewiszka atlantycka (Rhipidomys mastacalis)
            • Drzewiszka inkaska (Rhipidomys modicus)
            • Drzewiszka wspaniała (Rhipidomys nitela)
            • Drzewiszka żółtobrzucha (Rhipidomys ochrogaster)
            • Drzewiszka nowa (Rhipidomys tribei)
            • Drzewiszka wenezuelska (Rhipidomys venezuelae)
            • Drzewiszka powabna (Rhipidomys venustus)
            • Drzewiszka dżunglowa (Rhipidomys wetzeli)
            • Salinowiec delikatny (Salinomys delicatus)
            • Moczarowiak argentyński (Scapteromys aquaticus)
            • Moczarowiak urugwajski (Scapteromys tumidus)
            • Kolcowłosek krótkonosy (Scolomys melanops)
            • Kolcowłosek długonosy (Scolomys ucayalensis)
            • Myszośpiewak krótkoogonowy (Scotinomys teguina)
            • Myszośpiewak długoogonowy (Scotinomys xerampelinus)
            • Bawełniak pacyficzny (Sigmodon alleni)
            • Bawełniak trawny (Sigmodon alstoni)
            • Bawełniak arizoński (Sigmodon arizonae)
            • Bawełniak płowobrzuchy (Sigmodon fulviventer)
            • Bawełniak kosmaty (Sigmodon hirsutus)
            • Bawełniak szczeciniasty (Sigmodon hispidus)
            • Bawełniak ekwadorski (Sigmodon inopinatus)
            • Bawełniak białouchy (Sigmodon leucotis)
            • Bawełniak aztecki (Sigmodon mascotensis)
            • Bawełniak żółtonosy (Sigmodon ochrognathus)
            • Bawełniak peruwiański (Sigmodon peruanus)
            • Bawełniak stokowy (Sigmodon planifrons)
            • Bawełniak toltecki (Sigmodon toltecus)
            • Bawełniak górski (Sigmodon zanjonensis)
            • Ryżoszczur krótkoogonowy (Sigmodontomys alfari)
            • Ryżoszczur długoogonowy (Sigmodontomys aphrastus)
            • Atlantoryżak paragwajski (Sooretamys angouya)
            • Moczarnik północny (Synaptomys borealis)
            • Moczarnik południowy (Synaptomys cooperi)
            • Tarijczyk pierwotny (Tapecomys primus)
            • Krzakorek stołeczny (Thalpomys cerradensis)
            • Krzakorek włochatouchy (Thalpomys lasiotis)
            • Hebanówka czarnawa (Thaptomys nigrita)
            • Andowiak oliwkowy (Thomasomys andersoni)
            • Andowiak samotny (Thomasomys apeco)
            • Andowiak złocisty (Thomasomys aureus)
            • Andowiak paciorkooki (Thomasomys baeops)
            • Andowiak jedwabisty (Thomasomys bombycinus)
            • Andowiak pstroogonowy (Thomasomys caudivarius)
            • Andowiak szarobrzuchy (Thomasomys cinereiventer)
            • Andowiak oliwkoszary (Thomasomys cinereus)
            • Andowiak cynamonowy (Thomasomys cinnameus)
            • Andowiak stokowy (Thomasomys daphne)
            • Andowiak peruwiański (Thomasomys eleusis)
            • Andowiak wędrowny (Thomasomys erro)
            • Andowiak smukły (Thomasomys gracilis)
            • Andowiak wątły (Thomasomys hudsoni)
            • Andowiak drzewolubny (Thomasomys hylophilus)
            • Andowiak inkaski (Thomasomys incanus)
            • Andowiak długoogonowy (Thomasomys ischyrus)
            • Andowiak kalinowskiego (Thomasomys kalinowskii)
            • Andowiak boliwijski (Thomasomys ladewi)
            • Andowiak wełnisty (Thomasomys laniger)
            • Andowiak wielkouchy (Thomasomys macrotis)
            • Andowiak jednobarwny (Thomasomys monochromos)
            • Andowiak śnieżnostopy (Thomasomys niveipes)
            • Andowiak ciemnostopy (Thomasomys notatus)
            • Andowiak kordylierski (Thomasomys onkiro)
            • Andowiak górski (Thomasomys oreas)
            • Andowiak paramoński (Thomasomys paramorum)
            • Andowiak kolumbijski (Thomasomys popayanus)
            • Andowiak duży (Thomasomys praetor)
            • Andowiak rudawy (Thomasomys pyrrhonotus)
            • Andowiak posępny (Thomasomys rhoadsi)
            • Andowiak skryty (Thomasomys rosalinda)
            • Andowiak leśny (Thomasomys silvestris)
            • Andowiak Taczanowskiego (Thomasomys taczanowskii)
            • Andowiak mysi (Thomasomys ucucha)
            • Andowiak szykowny (Thomasomys vestitus)
            • Andowiak wulkaniczny (Thomasomys vulcani)
            • Andoryżak długowąsy (Transandinomys bolivaris)
            • Andoryżak środkowoamerykański (Transandinomys talamancae)
            • Koreochomik długoogonowy (Tscherskia triton)
            • Gałęziak napuszony (Tylomys bullaris)
            • Gałęziak płowobrzuchy (Tylomys fulviventer)
            • Gałęziak magdaleński (Tylomys mirae)
            • Gałęziak nagoogonowy (Tylomys nudicaudus)
            • Gałęziak panamski (Tylomys panamensis)
            • Gałęziak dżunglowy (Tylomys tumbalensis)
            • Gałęziak stokowy (Tylomys watsoni)
            • Myszonornik syczuański (Volemys millicens)
            • Myszonornik jedwabisty (Volemys musseri)
            • Czerwononosek leśny (Wiedomys cerradensis)
            • Czerwononosek brazylijski (Wiedomys pyrrhorhinos)
            • Oryginałek urugwajski (Wilfredomys oenax)
            • Hacjendowiec meksykański (Xenomys nelsoni)
            • Szuwarniczka krótkoogonowa (Zygodontomys brevicauda)
            • Szuwarniczka brunatna (Zygodontomys brunneus)
          • Rodzina: Gundiowate (Ctenodactylidae)
            • Gundia zwyczajna (Ctenodactylus gundi)
            • Gundia berberyjska (Ctenodactylus vali)
            • Felowia szczelinowa (Felovia vae)
            • Gundiarka górska (Massoutiera mzabi)
            • Gundianowiec somalijski (Pectinator spekei)
          • Rodzina: Tukotukowate (Ctenomyidae)
            • Tukotuko argentyński (Ctenomys argentinus)
            • Tukotuko południowy (Ctenomys australis)
            • Tukotuko piaskolubny (Ctenomys azarae)
            • Tukotuko wydmowy (Ctenomys bergi)
            • Tukotuko boliwijski (Ctenomys boliviensis)
            • Tukotuko pustelniczy (Ctenomys bonettoi)
            • Tukotuko brazylijski (Ctenomys brasiliensis)
            • Tukotuko samotny (Ctenomys budini)
            • Tukotuko białobrzuchy (Ctenomys colburni)
            • Tukotuko nieznany (Ctenomys coludo)
            • Tukotuko duży (Ctenomys conoveri)
            • Tukotuko ubogi (Ctenomys coyhaiquensis)
            • Tukotuko izolowany (Ctenomys dorbignyi)
            • Tukotuko czarnogrzbiety (Ctenomys dorsalis)
            • Tukotuko piaskowy (Ctenomys emilianus)
            • Tukotuko sławny (Ctenomys famosus)
            • Tukotuko solniskowy (Ctenomys flamarioni)
            • Tukotuko skryty (Ctenomys fochi)
            • Tukotuko tajemniczy (Ctenomys fodax)
            • Tukotuko rudawy (Ctenomys frater)
            • Tukotuko płowy (Ctenomys fulvus)
            • Tukotuko sawannowy (Ctenomys goodfellowi)
            • Tukotuko patagoński (Ctenomys haigi)
            • Tukotuko skromny (Ctenomys ibicuiensis)
            • Tukotuko eremicki (Ctenomys johannis)
            • Tukotuko dyskretny (Ctenomys juris)
            • Tukotuko murawowy (Ctenomys knighti)
            • Tukotuko jeziorny (Ctenomys lami)
            • Tukotuko cętkowany (Ctenomys latro)
            • Tukotuko białozębny (Ctenomys leucodon)
            • Tukotuko norowy (Ctenomys lewisi)
            • Tukotuko magellański (Ctenomys magellanicus)
            • Tukotuko wulkaniczny (Ctenomys maulinus)
            • Tukotuko mendozański (Ctenomys mendocinus)
            • Tukotuko drobny (Ctenomys minutus)
            • Tukotuko sekretny (Ctenomys nattereri)
            • Tukotuko ukryty (Ctenomys occultus)
            • Tukotuko wyżynny (Ctenomys opimus)
            • Tukotuko kordobański (Ctenomys osvaldoreigi)
            • Tukotuko urugwajski (Ctenomys pearsoni)
            • Tukotuko żwirowiskowy (Ctenomys perrensi)
            • Tukotuko peruwiański (Ctenomys peruanus)
            • Tukotuko długowłosy (Ctenomys pilarensis)
            • Tukotuko andyjski (Ctenomys pontifex)
            • Tukotuko pampasowy (Ctenomys porteousi)
            • Tukotuko polny (Ctenomys pundti)
            • Tukotuko negroski (Ctenomys rionegrensis)
            • Tukotuko parański (Ctenomys roigi)
            • Tukotuko saltański (Ctenomys saltarius)
            • Tukotuko stokowy (Ctenomys scagliai)
            • Tukotuko jedwabisty (Ctenomys sericeus)
            • Tukotuko gromadny (Ctenomys sociabilis)
            • Tukotuko pastwiskowy (Ctenomys steinbachi)
            • Tukotuko leśny (Ctenomys sylvanus)
            • Tukotuko płochy (Ctenomys talarum)
            • Tukotuko obrożny (Ctenomys torquatus)
            • Tukotuko krzepki (Ctenomys tuconax)
            • Tukotuko równinny (Ctenomys tucumanus)
            • Tukotuko tontalski (Ctenomys tulduco)
            • Tukotuko mocny (Ctenomys validus)
            • Tukotuko śmiały (Ctenomys viperinus)
            • Tukotuko nadrzeczny (Ctenomys yolandae)
          • Rodzina: Pakowate (Cuniculidae)
            • Paka kordylierska (Cuniculus hernandezi)
            • Paka nizinna (Cuniculus paca)
            • Paka górska (Cuniculus taczanowskii)
          • Rodzina: Agutiowate (Dasyproctidae)
            • Aguti oliwkowy (Dasyprocta azarae)
            • Aguti wyspowy (Dasyprocta coibae)
            • Aguti czubaty (Dasyprocta cristata)
            • Aguti czarny (Dasyprocta fuliginosa)
            • Aguti deltowy (Dasyprocta guamara)
            • Aguti Kalinowskiego (Dasyprocta kalinowskii)
            • Aguti złocisty (Dasyprocta leporina)
            • Aguti meksykański (Dasyprocta mexicana)
            • Aguti czarnozady (Dasyprocta prymnolopha)
            • Aguti środkowoamerykański (Dasyprocta punctata)
            • Aguti honduraski (Dasyprocta ruatanica)
            • Akuczi rudy (Myoprocta acouchy)
            • Akuczi zielony (Myoprocta pratti)
          • Rodzina: Gundioszczurowate (Diatomyidae)
            • Skamielinowiec laotański (Laonastes aenigmamus)
          • Rodzina: Skoczkowate (Dipodidae)
            • Alaktaga balikuńska (Allactaga balikunica)
            • Alaktaga gobijska (Allactaga bullata)
            • Alaktaga mała (Allactaga elator)
            • Alaktaga długoucha (Allactaga euphratica)
            • Alaktaga perska (Allactaga firouzi)
            • Alaktaga pięciopalczasta (Allactaga hotsoni)
            • Alaktaga duża (Allactaga major)
            • Alaktaga pustynna (Allactaga severtzovi)
            • Alaktaga syberyjska (Allactaga sibirica)
            • Alaktaga czteropalczasta (Allactaga tetradactyla)
            • Alaktaga stepowa (Allactaga toussi)
            • Alaktaga podgórska (Allactaga vinogradovi)
            • Alaktaga anatolska (Allactaga williamsi)
            • Alaktażnik karakumski (Allactodipus bobrinskii)
            • Mikroskoczek pięciopalczasty (Cardiocranius paradoxus)
            • Skoczek azjatycki (Dipus sagitta)
            • Myszoskok górski (Eozapus setchuanus)
            • Pustelniczek wydmowy (Eremodipus lichtensteini)
            • Skocznik długouchy (Euchoreutes naso)
            • Podskoczek samotny (Jaculus blanfordi)
            • Podskoczek egipski (Jaculus jaculus)
            • Podskoczek duży (Jaculus orientalis)
            • Podskoczek kaszmirski (Jaculus thaleri)
            • Skoczomysz leśna (Napaeozapus insignis)
            • Stoposkoczek grzebykopalcy (Paradipus ctenodactylus)
            • Grubogonek mniejszy (Pygeretmus platyurus)
            • Grubogonek karłowaty (Pygeretmus pumilio)
            • Grubogonek większy (Pygeretmus shitkovi)
            • Trąbkouszek beludżystański (Salpingotulus michaelis)
            • Skoczuszek gruboogonowy (Salpingotus crassicauda)
            • Skoczuszek pustynny (Salpingotus heptneri)
            • Skoczuszek tamaryszkowy (Salpingotus kozlovi)
            • Skoczuszek blady (Salpingotus pallidus)
            • Skoczuszek afgański (Salpingotus thomasi)
            • Smużka armeńska (Sicista armenica)
            • Smużka leśna (Sicista betulina) (PL)
            • Smużka kaukaska (Sicista caucasica)
            • Smużka długoogonowa (Sicista caudata)
            • Smużka jednobarwna (Sicista concolor)
            • Smużka gruzińska (Sicista kazbegica)
            • Smużka stokowa (Sicista kluchorica)
            • Smużka ałtajska (Sicista napaea)
            • Smużka szara (Sicista pseudonapaea)
            • Smużka ciemna (Sicista severtzovi)
            • Smużka dońska (Sicista strandi)
            • Smużka stepowa (Sicista subtilis)
            • Smużka tienszańska (Sicista tianshanica)
            • Chyżoskoczek mongolski (Stylodipus andrewsi)
            • Chyżoskoczek stepowy (Stylodipus sungorus)
            • Chyżoskoczek gruboogonowy (Stylodipus telum)
            • Skoczomyszka łąkowa (Zapus hudsonius)
            • Skoczomyszka zachodnia (Zapus princeps)
            • Skoczomyszka pacyficzna (Zapus trinotatus)
          • Rodzina: Kolczakowate (Echimyidae)
            • Grotoszczur karaibski (Boromys offella)
            • Grotoszczur leśny (Boromys torrei)
            • Hispaniolek jaskiniowy (Brotomys contratcus)
            • Hispaniolek jadalny (Brotomys voratus)
            • Pstrokolczak malowany (Callistomys pictus)
            • Kolczastek bruzdozębny (Carterodon sulcidens)
            • Kolcokopacz skryty (Clyomys laticeps)
            • Palczatek boliwijski (Dactylomys boliviensis)
            • Palczatek amazoński (Dactylomys dactylinus)
            • Palczatek peruwiański (Dactylomys peruanus)
            • Szybownik szarogłowy (Diplomys caniceps)
            • Szybownik panamski (Diplomys labilis)
            • Kolczak białolicy (Echimys chrysurus)
            • Kolczak ciemny (Echimys saturnus)
            • Kolczak kasztanowogłowy (Echimys vieirai)
            • Gujara brazylijska (Euryzygomatomys guiara)
            • Gujara brazylijska (Euryzygomatomys spinosus)
            • Pieczarowiec antylski (Heteropsomys antillensis)
            • Pieczarowiec portorykański (Heteropsomys insulans)
            • Kolcozbrojnik nagoogonowy (Hoplomys gymnurus)
            • Toro barwnoogonowy (Isothrix barbarabrownae)
            • Toro żółtociemieniowy (Isothrix bistriata)
            • Toro nadrzeczny (Isothrix negrensis)
            • Toro orinocki (Isothrix orinoci)
            • Toro gładki (Isothrix pagurus)
            • Toro szczotkoogonowy (Isothrix sinnamariensis)
            • Trzcinokolczak atlantycki (Kannabateomys amblyonyx)
            • Ostrokolczak nadrzewny (Lonchothrix emiliae)
            • Makalata czerwononosa (Makalata didelphoides)
            • Makalata długoogonowa (Makalata macrura)
            • Makalata ciemna (Makalata obscura)
            • Makalata peruwiańska (Makalata rhipidura)
            • Jeżokolczak kosmaty (Mesomys hispidus)
            • Jeżokolczak wełnistogłowy (Mesomys leniceps)
            • Jeżokolczak skryty (Mesomys occultus)
            • Jeżokolczak surinamski (Mesomys stimulax)
            • Miękkokolec białoogonowy (Olallamys albicauda)
            • Miękkokolec żarłoczny (Olallamys edax)
            • Kolczanik nagoogonowy (Pattonomys occasius)
            • Kolczanik plamisty (Pattonomys semivillosus)
            • Liścioszczur złoty (Phyllomys blainvillii)
            • Liścioszczur czerwononosy (Phyllomys brasiliensis)
            • Liścioszczur bury (Phyllomys dasythrix)
            • Liścioszczur atlantycki (Phyllomys kerri)
            • Liścioszczur blady (Phyllomys lamarum)
            • Liścioszczur samotny (Phyllomys lundi)
            • Liścioszczur stokowy (Phyllomys mantiqueirensis)
            • Liścioszczur długowłosy (Phyllomys medius)
            • Liścioszczur czarnoigłowy (Phyllomys nigrispinus)
            • Liścioszczur rdzawoboczny (Phyllomys pattoni)
            • Liścioszczur skryty (Phyllomys sulinus)
            • Liścioszczur wielki (Phyllomys thomasi)
            • Liścioszczur jednobarwny (Phyllomys unicolor)
            • Kolczakowiec krótkoogonowy (Proechimys brevicauda)
            • Kolczakowiec kolumbijski (Proechimys canicollis)
            • Kolczakowiec złotawy (Proechimys chrysaeolus)
            • Kolczakowiec amazoński (Proechimys cuvieri)
            • Kolczakowiec pacyficzny (Proechimys decumanus)
            • Kolczakowiec sztywnokolcy (Proechimys echinothrix)
            • Kolczakowiec skryty (Proechimys gardneri)
            • Kolczakowiec leśny (Proechimys goeldii)
            • Kolczakowiec wenezuelski (Proechimys guairae)
            • Kolczakowiec kajeński (Proechimys guyannensis)
            • Kolczakowiec gujański (Proechimys hoplomyoides)
            • Kolczakowiec indiański (Proechimys kulinae)
            • Kolczakowiec długoogonowy (Proechimys longicaudatus)
            • Kolczakowiec magdaleński (Proechimys magdalenae)
            • Kolczakowiec schowany (Proechimys mincae)
            • Kolczakowiec pustelniczy (Proechimys oconnelli)
            • Kolczakowiec peruwiański (Proechimys pattoni)
            • Kolczakowiec szaronogi (Proechimys poliopus)
            • Kolczakowiec nizinny (Proechimys quadruplicatus)
            • Kolczakowiec brazylijski (Proechimys roberti)
            • Kolczakowiec środkowoamerykański (Proechimys semispinosus)
            • Kolczakowiec nadrzeczny (Proechimys simonsi)
            • Kolczakowiec zalewowy (Proechimys steerei)
            • Kolczakowiec trynidadzki (Proechimys trinitatis)
            • Kolczakowiec dżunglowy (Proechimys urichi)
            • Szybowniczek rudogrzbiety (Santamartamys rufodorsalis)
            • Włochatokolczak zwyczajny (Thrichomys apereoides)
            • Włochatokolczak wyżynny (Thrichomys inermis)
            • Włochatokolczak paragwajski (Thrichomys pachyurus)
            • Gigamakalata amazońska (Toromys grandis)
            • Prakolczak białokolcy (Trinomys albispinus)
            • Prakolczak miękkokolcy (Trinomys dimidiatus)
            • Prakolczak skryty (Trinomys eliasi)
            • Prakolczak delikatny (Trinomys gratiosus)
            • Prakolczak nizinny (Trinomys iheringi)
            • Prakolczak ciemnogłowy (Trinomys mirapitanga)
            • Prakolczak samotny (Trinomys moojeni)
            • Prakolczak nyszoogonowy (Trinomys myosuros)
            • Prakolczak uzbrojony (Trinomys paratus)
            • Prakolczak włochaty (Trinomys setosus)
            • Prakolczak kolonialny (Trinomys yonenagae)
          • Rodzina: Ursonowate (Erethizontidae)
            • Szczecinojeżak brazylijski (Chaetomys subspinosus)
            • Koendu trójbarwny (Coendou baturitensis)
            • Koendu dwubarwny (Coendou bicolor)
            • Koendu czarny (Coendou nycthemera)
            • Koendu brazylijski (Coendou prehensilis)
            • Koendu włochaty (Coendou quichua)
            • Koendu panamski (Coendou rotschildi)
            • Koendu kolumbijski (Coendou sanctwamartae)
            • Koendu kolczasty (Coendou speratus)
            • Jeżownica górska (Echinoprocta rufescens)
            • Urson amerykański (Erethizon dorsatum)
            • Igłozwierz paskowany (Sphiggurus ichillus)
            • Igłozwierz północnobrazylijski (Sphiggurus insidiosus)
            • Igłozwierz czarnoogonowy (Sphiggurus melanurus)
            • Igłozwierz meksykański (Sphiggurus mexicanus)
            • Igłozwierz oszroniony (Sphiggurus pruinosus)
            • Igłozwierz nadrzeczny (Sphiggurus roosmalenorum)
            • Igłozwierz długokolcy (Sphiggurus spinosus)
            • Igłozwierz kolumbijski (Sphiggurus vestitus)
            • Igłozwierz południowobrazylijski (Sphiggurus villosus)
          • Rodzina: Gofferowate (Geomyidae)
            • Gofferowiec żółtolicy (Cratogeomys castanops)
            • Gofferowiec aztecki (Cratogeomys fulvescens)
            • Gofferowiec przydymiony (Cratogeomys fumosus)
            • Gofferowiec rudawy (Cratogeomys goldmani)
            • Gofferowiec preriowy (Cratogeomys gymnurus)
            • Gofferowiec płowy (Cratogeomys merriami)
            • Gofferowiec brązowawy (Cratogeomys neglectus)
            • Gofferowiec górski (Cratogeomys perotensis)
            • Gofferowiec stokowy (Cratogeomys planiceps)
            • Gofferowiec nagonosy (Cratogeomys tylorhinus)
            • Gofferowiec piaskowy (Cratogeomys zinseri)
            • Goffer pustynny (Geomys arenarius)
            • Goffer teksaski (Geomys attwateri)
            • Goffer mniejszy (Geomys breviceps)
            • Goffer równinny (Geomys bursarius)
            • Goffer płowy (Geomys knoxjonesi)
            • Goffer brunatny (Geomys personatus)
            • Goffer południowowschodni (Geomys pinetis)
            • Goffer ilasty (Geomys texensis)
            • Goffer tropikalny (Geomys tropicalis)
            • Taltuza górska (Orthogeomys cavator)
            • Taltuza kostarykańska (Orthogeomys cherriei)
            • Taltuza królicza (Orthogeomys cuniculus)
            • Taltuza panamska (Orthogeomys dariensis)
            • Taltuza olbrzymia (Orthogeomys grandis)
            • Taltuza zmienna (Orthogeomys heterodus)
            • Taltuza szorstka (Orthogeomys hispidus)
            • Taltuza wielka (Orthogeomys lanius)
            • Taltuza wulkaniczna (Orthogeomys matagalpae)
            • Taltuza nizinna (Orthogeomys thaeleri)
            • Taltuza pacyficzna (Orthogeomys underwoodi)
            • Goffertak górski (Pappogeomys alcorni)
            • Goffertak stokowy (Pappogeomys bulleri)
            • Goffernik brunatny (Thomomys bottae)
            • Goffernik bulwożerny (Thomomys bulbivorus)
            • Goffernik samotny (Thomomys clusius)
            • Goffernik stokowy (Thomomys idahoensis)
            • Goffernik preriowy (Thomomys mazama)
            • Goffernik górski (Thomomys monticola)
            • Goffernik kreci (Thomomys talpoides)
            • Goffernik aluwialny (Thomomys townsendii)
            • Goffernik południowy (Thomomys umbrinus)
            • Tuzo leśny (Zygogeomys trichopus)
          • Rodzina: Popielicowate (Gliridae)
            • Szczeciogon reliktowy (Chaetocauda sichuanensis)
            • Koszatka wełnista (Dryomys laniger)
            • Koszatka beludżystańska (Dryomys niethammeri)
            • Koszatka leśna (Dryomys nitedula) (PL)
            • Żołędnica azjatycka (Eliomys melanurus)
            • Żołędnica afrykańska (Eliomys munbyanus)
            • Żołędnica europejska (Eliomys quercinus) (PL)
            • Popielica szara (Glis glis) (PL)
            • Pędzlogon angolański (Graphiurus angolensis)
            • Pędzlogon kongijski (Graphiurus christyi)
            • Pędzlogon gruboogonowy (Graphiurus crassicaudatus)
            • Pędzlogon sawannowy (Graphiurus johnstoni)
            • Pędzlogon oliwkogrzbiety (Graphiurus kelleni)
            • Pędzlogon nizinny (Graphiurus lorraineus)
            • Pędzlogon małouchy (Graphiurus microtis)
            • Pędzlogon sekretny (Graphiurus monardi)
            • Pędzlogon zwinny (Graphiurus murinus)
            • Pędzlogon dziuplowy (Graphiurus nagtglasii)
            • Pędzlogon okularowy (Graphiurus ocularis)
            • Pędzlogon skalny (Graphiurus platyops)
            • Pędzlogon stokowy (Graphiurus rupicola)
            • Pędzlogon skryty (Graphiurus surdus)
            • Pędzlogon tropikalny (Graphiurus walterverheyeni)
            • Orzesznica leszczynowa (Muscardinus avellanarius) (PL)
            • Mysiogon maskowy (Myomimus personatus)
            • Mysiogon dardanelski (Myomimus roachi)
            • Mysiogon perski (Myomimus setzeri)
            • Selewinka pustynna (Selevinia betpakdalaensis)
          • Rodzina: Karłomyszowate (Heteromyidae)
            • Chomikomyszka mała (Chaetodipus arenarius)
            • Chomikomyszka wąskogłowa (Chaetodipus artus)
            • Chomikomyszka arizońska (Chaetodipus baileyi)
            • Chomikomyszka kalifornijska (Chaetodipus californicus)
            • Chomikomyszka zwinna (Chaetodipus dalquesti)
            • Chomikomyszka pustynna (Chaetodipus eremicus)
            • Chomikomyszka zaroślowa (Chaetodipus fallax)
            • Chomikomyszka ogoniasta (Chaetodipus formosus)
            • Chomikomyszka piaskowa (Chaetodipus goldmani)
            • Chomikomyszka kłująca (Chaetodipus hispidus)
            • Chomikomyszka skalna (Chaetodipus intermedius)
            • Chomikomyszka prążkowana (Chaetodipus lineatus)
            • Chomikomyszka kamienista (Chaetodipus nelsoni)
            • Chomikomyszka pędzelkowata (Chaetodipus penicillatus)
            • Chomikomyszka opuncjowa (Chaetodipus pernix)
            • Chomikomyszka półwyspowa (Chaetodipus rudinoris)
            • Chomikomyszka kolczasta (Chaetodipus spinatus)
            • Szczuroskoczek zwinny (Dipodomys agilis)
            • Szczuroskoczek kalifornijski (Dipodomys californicus)
            • Szczuroskoczek przybrzeżny (Dipodomys compactus)
            • Szczuroskoczek pustynny (Dipodomys deserti)
            • Szczuroskoczek teksaski (Dipodomys elator)
            • Szczuroskoczek słoniowaty (Dipodomys elephantinus)
            • Szczuroskoczek zaginiony (Dipodomys gravipes)
            • Szczuroskoczek płowy (Dipodomys heermanni)
            • Szczuroskoczek olbrzymi (Dipodomys ingens)
            • Szczuroskoczek wyspowy (Dipodomys insularis)
            • Szczuroskoczek urwiskowy (Dipodomys margaritae)
            • Szczuroskoczek zmienny (Dipodomys merriami)
            • Szczuroskoczek dłutozębny (Dipodomys microps)
            • Szczuroskoczek kopcowy (Dipodomys nelsoni)
            • Szczuroskoczek pędzloogonowy (Dipodomys nitratoides)
            • Szczuroskoczek białostopy (Dipodomys ordii)
            • Szczuroskoczek jałowcowy (Dipodomys panamintinus)
            • Szczuroskoczek kaktusowy (Dipodomys phillipsii)
            • Szczuroskoczek pływający (Dipodomys simulans)
            • Szczuroskoczek flagoogonowy (Dipodomys spectabilis)
            • Szczuroskoczek odosobniony (Dipodomys stephensi)
            • Szczuroskoczek wąskolicy (Dipodomys venustus)
            • Karłomysz leśna (Heteromys anomalus)
            • Karłomysz południowa (Heteromys australis)
            • Karłomysz wenezuelska (Heteromys catopterius)
            • Karłomysz kolczasta (Heteromys desmarestianus)
            • Karłomysz jukatańska (Heteromys gaumeri)
            • Karłomysz dżunglowa (Heteromys goldmani)
            • Karłomysz stokowa (Heteromys nelsoni)
            • Karłomysz kostarykańska (Heteromys nubicolens)
            • Karłomysz półwyspowa (Heteromys oasicus)
            • Karłomysz górska (Heteromys oresterus)
            • Karłomysz ekwadorska (Heteromys teleus)
            • Szczuroskok panamski (Liomys adspersus)
            • Szczuroskok meksykański (Liomys irroratus)
            • Szczuroskok barwny (Liomys pictus)
            • Szczuroskok skalny (Liomys salvini)
            • Szczuroskok górski (Liomys spectabilis)
            • Odskoczek ciemny (Microdipodops megacephalus)
            • Odskoczek jasny (Microdipodops pallidus)
            • Szczuroskocznik białouchy (Perognathus alticolus)
            • Szczuroskocznik arizoński (Perognathus amplus)
            • Szczuroskocznik oliwkowogrzbiety (Perognathus fasciatus)
            • Szczuroskocznik piaskowy (Perognathus flavescens)
            • Szczuroskocznik jedwabisty (Perognathus flavus)
            • Szczuroskocznik trawny (Perognathus inornatus)
            • Szczuroskocznik drobny (Perognathus longimembris)
            • Szczuroskocznik pastwiskowy (Perognathus merriami)
            • Szczuroskocznik samotny (Perognathus parvus)
            • Szczuroskocznik żółtouchy (Perognathus xanthanotus)
          • Rodzina: Myszowate (Muridae)
            • Szerokoząbek luzoński (Abditomys latidens)
            • Papuasomysz górska (Abeomelomys sevia)
            • Kolcomysz ogrodowa (Acomys airensis)
            • Kolcomysz skalna (Acomys cahirinus)
            • Kolcomysz zachodnia (Acomys chudeaui)
            • Kolcomysz turecka (Acomys cilicicus)
            • Kolcomysz szara (Acomys cineraceus)
            • Kolcomysz arabska (Acomys dimidiatus)
            • Kolcomysz ognista (Acomys ignitus)
            • Kolcomysz sahelska (Acomys johannis)
            • Kolcomysz sawannowa (Acomys kempi)
            • Kolcomysz innozębna (Acomys louisae)
            • Kolcomysz kreteńska (Acomys minous)
            • Kolcomysz dżibucka (Acomys mullah)
            • Kolcomysz skryta (Acomys muzei)
            • Kolcomysz cypryjska (Acomys nesiotes)
            • Kolcomysz górska (Acomys ngurui)
            • Kolcomysz ryftowa (Acomys percivali)
            • Kolcomysz złotawa (Acomys russatus)
            • Kolcomysz algierska (Acomys seurati)
            • Kolcomysz południowoafrykańska (Acomys spinosissimus)
            • Kolcomysz przylądkowa (Acomys subspinosus)
            • Kolcomysz drobna (Acomys wilsoni)
            • Sawannik angolski (Aethomys bocagei)
            • Sawannik rudy (Aethomys chrysophilus)
            • Sawannik równikowy (Aethomys hindei)
            • Sawannik transwalski (Aethomys ineptus)
            • Sawannik leśny (Aethomys kaiseri)
            • Sawannik malawski (Aethomys nyikae)
            • Sawannik stokowy (Aethomys silindensis)
            • Sawannik zachodni (Aethomys stannarius)
            • Sawannik zaroślowy (Aethomys thomasi)
            • Piaskoskoczka somalijska (Ammodillus imbellis)
            • Irianoszczur wiewiórkozębny (Anisomys imitator)
            • Mindorowiec leśny (Anonymomys mindorensis)
            • Myszarka polna (Apodemus agrarius) (PL)
            • Myszarka alpejska (Apodemus alpicola)
            • Myszarka srebrna (Apodemus argenteus)
            • Myszarka perska (Apodemus avicennicus)
            • Myszarka chińska (Apodemus chevrieri)
            • Myszarka smocza (Apodemus draco)
            • Myszarka bałkańska (Apodemus epimelas)
            • Myszarka leśna (Apodemus flavicollis) (PL)
            • Myszarka himalajska (Apodemus gurkha)
            • Myszarka kaukaska (Apodemus hurcanicus)
            • Myszarka wielkoucha (Apodemus latronum)
            • Mysz małooka (Apodemus microps)
            • Myszarka skalna (Apodemus mystacinus)
            • Myszarka pamirska (Apodemus pallipes)
            • Myszarka koreańska (Apodemus peninsulae)
            • Myszarka pontyjska (Apodemus ponticus)
            • Myszarka kaszmirska (Apodemus rusiges)
            • Myszarka tajwańska (Apodemus semotus)
            • Myszarka japońska (Apodemus speciosus)
            • Myszarka zaroślowa (Apodemus sylvaticus) (PL)
            • Myszarka zielna (Apodemus uralensis) (PL)
            • Myszarka stepowa (Apodemus witherbyi)
            • Filipinomysz reliktowa (Apomys abrae)
            • Filipinomysz rdzawa (Apomys aurorae)
            • Filipinomysz krótkoogonowa (Apomys banahao)
            • Filipinomysz brunatna (Apomys brownorum)
            • Filipinomysz wysepkowa (Apomys camiguinensis)
            • Filipinomysz stokowa (Apomys datae)
            • Filipinomysz dżunglowa (Apomys gracilirostris)
            • Filipinomysz podniebna (Apomys hylocetes)
            • Filipinomysz niezwykła (Apomys insignis)
            • Filipinomysz nadbrzeżna (Apomys littoralis)
            • Filipinomysz duża (Apomys magnus)
            • Filipinomysz mała (Apomys microdon)
            • Filipinomysz drobnooka (Apomys minganensis)
            • Filipinomysz drobna (Apomys musculus)
            • Filipinomysz długonosa (Apomys sacobianus)
            • Filipinomysz górska (Apomys sierrae)
            • Filipinomysz jasna (Apomys zambalensis)
            • Sorkoszczurzyk isarogański (Archboldomys luzonensis)
            • Sorkoszczurzyk wielki (Archboldomys maximus)
            • Kusu abisyński (Arvicanthis abyssinicus)
            • Kusu sahelski (Arvicanthis ansorgei)
            • Kusu halny (Arvicanthis blicki)
            • Kusu sawannowy (Arvicanthis nairobae)
            • Kusu somalijski (Arvicanthis neumanni)
            • Kusu nilowy (Arvicanthis niloticus)
            • Kusu nilowy (Arvicanthis niloticus)
            • Kusu gwinejski (Arvicanthis rufinus)
            • Papuaborek górski (Baiyankamys habbema)
            • Papuaborek wschodni (Baiyankamys shawmayeri)
            • Bandikot bengalski (Bandicota bengalensis)
            • Bandikot indyjski (Bandicota indica)
            • Bandikot indochiński (Bandicota savilei)
            • Futrogon zębaty (Batomys dentatus)
            • Futrogon luzoński (Batomys granti)
            • Futrogon żółtawy (Batomys hamiguitan)
            • Futrogon rudy (Batomys russatus)
            • Futrogon mindanajski (Batomys salomonseni)
            • Białozębnik mały (Berylmys berdmorei)
            • Białozębnik orientalny (Berylmys bowersi)
            • Białozębnik assamski (Berylmys mackenziei)
            • Białozębnik birmański (Berylmys manipulus)
            • Wydmoskocz Przewalskiego (Brachiones przewalskii)
            • Filipinoszczur mandanajski (Bullimus bagobus)
            • Filipinoszczur stokowy (Bullimus gamay)
            • Filipinoszczur luzoński (Bullimus luzonicus)
            • Pagórnik dżunglowy (Bunomys andrewsi)
            • Pagórnik żółtowłosy (Bunomys chrysocomus)
            • Pagórnik rajski (Bunomys coelestis)
            • Pagórnik braterski (Bunomys fratrorum)
            • Pagórnik górski (Bunomys penitus)
            • Pagórnik długogłowy (Bunomys prolatus)
            • Wielkoszczurnik teneryfski (Canariomys bravoi)
            • Wielkoszczurnik kanaryjski (Canariomys tamarani)
            • Luzonoszczur duży (Carpomys melanurus)
            • Luzonoszczur mały (Carpomys phaeurus)
            • Rękoszczurek indochiński (Chiromyscus chiropus)
            • Drzewiarka palawańska (Chiropodomys calamianensis)
            • Drzewiarka dżunglowa (Chiropodomys gliroides)
            • Drzewiarka mentawajska (Chiropodomys karlkoopmani)
            • Drzewiarka duża (Chiropodomys major)
            • Drzewiarka szarobrzucha (Chiropodomys muroides)
            • Drzewiarka mała (Chiropodomys pusillus)
            • Papuasogon większy (Chiruromys forbesi)
            • Papuasogon szerokogłowy (Chiruromys lamia)
            • Papuasogon mniejszy (Chiruromys vates)
            • Pręgoszczur stokowy (Chrotomys gonzalesi)
            • Pręgoszczur nizinny (Chrotomys mindorensis)
            • Pręgoszczur sibujański (Chrotomys sibuyanensis)
            • Pręgoszczur błyszczący (Chrotomys silaceus)
            • Pręgoszczur górski (Chrotomys whiteheadi)
            • Iranomysz białozębna (Coccymys albidens)
            • Iranomysz żółta (Coccymys kirrhos)
            • Iranomysz górska (Coccymys ruemmleri)
            • Iranomysz stokowa (Coccymys shawmayeri)
            • Brodzik afrykański (Colomys goslingi)
            • Królikoszczur białonogi (Conilurus albipes)
            • Królikoszczur krzaczastoogonowy (Conilurus penicillatus)
            • Timoroszczur jaskiniowy (Coryphomys buehleri)
            • Timoroszczur wielki (Coryphomys musseri)
            • Obłocznik samotny (Crateromys australis)
            • Obłocznik panajski (Crateromys heaneyi)
            • Obłocznik leśny (Crateromys paulus)
            • Obłocznik olbrzymi (Crateromys schadenbergi)
            • Grzebacznik indyjski (Cremnomys cutchicus)
            • Grzebacznik duży (Cremnomys elvira)
            • bobromysz bezucha (Crossomys moncktoni)
            • Ryjomysiak celebski (Crunomys celebensis)
            • Ryjomysiak luzoński (Crunomys fallax)
            • Ryjomysiak mindanajski (Crunomys melanius)
            • Ryjomysiak górski (Crunomys suncoides)
            • Wielkoząbek brązowawy (Dacnomys millardi)
            • Sierściomysz rękawiczkowa (Dasymys alleni)
            • Sierściomysz błotna (Dasymys cabrali)
            • Sierściomysz przylądkowa (Dasymys capensis)
            • Sierściomysz zalewowa (Dasymys foxi)
            • Sierściomysz etiopska (Dasymys griseifrons)
            • Sierściomysz afrykańska (Dasymys incomtus)
            • Sierściomysz kameruńska (Dasymys longipilosus)
            • Sierściomysz średnia (Dasymys medius)
            • Sierściomysz górska (Dasymys montanus)
            • Sierściomysz gołonoga (Dasymys nudipes)
            • Sierściomysz transwalska (Dasymys robertsii)
            • Sierściomysz rudawa (Dasymys rufulus)
            • Sierściomysz rwandyjska (Dasymys rwandae)
            • Sierściomysz deltowa (Dasymys shortridgei)
            • Sierściomysz tanzańska (Dasymys sua)
            • Kongijka rdzawa (Deomys ferrugineus)
            • Długoszczurek tropikalny (Dephomys defua)
            • Długoszczurek nizinny (Dephomys eburnea)
            • Skoczanka przylądkowa (Desmodilliscus auricularis)
            • Skoczka sawannowa (Desmodilliscus braueri)
            • Abisynek większy (Desmomys harringtoni)
            • Abisynek mniejszy (Desmomys yaldeni)
            • Świętoszczurek manipurski (Diomys crumpi)
            • Długowłosek okinawski (Diplothrix legata)
            • Myszoskocz nilowy (Dipodillus bottai)
            • Myszoskocz oazały (Dipodillus campestris)
            • Myszoskocz arabski (Dipodillus dasyurus)
            • Myszoskocz masajski (Dipodillus harwoodi)
            • Myszoskocz reliktowy (Dipodillus jamesi)
            • Myszoskocz darfurski (Dipodillus lowei)
            • Myszoskocz nubijski (Dipodillus mackilligini)
            • Myszoskocz naskalny (Dipodillus maghrebi)
            • Myszoskocz urwiskowy (Dipodillus rupicola)
            • Myszoskocz krótkoogonowy (Dipodillus simoni)
            • Myszoskocz somalijski (Dipodillus somalicus)
            • Myszoskocz chartumski (Dipodillus stigmonyx)
            • Myszoskocz wyspowy (Dipodillus zakariai)
            • Kolcoszczur sulaweski (Echiothrix centrosa)
            • Kolcoszczur białoogonowy (Echiothrix leucura)
            • Futrzak sulaweski (Eropeplus canus)
            • Myszoskoczek przyladkowy (Gerbilliscus afra)
            • Myszoskoczek zaroślowy (Gerbilliscus boehmi)
            • Myszoskoczek zadżumiony (Gerbilliscus brantsii)
            • Myszoskoczek gambijski (Gerbilliscus gambiana)
            • Myszoskoczek gwinejski (Gerbilliscus guineae)
            • Myszoskoczek aluwialny (Gerbilliscus inclusus)
            • Myszoskoczek sawannowy (Gerbilliscus kempi)
            • Myszoskoczek białobrzuchy (Gerbilliscus leucogaster)
            • Myszoskoczek czarnoogonowy (Gerbilliscus nigricaudus)
            • Myszoskoczek krzewowy (Gerbilliscus phillipsi)
            • Myszoskoczek frędzloogonowy (Gerbilliscus robustus)
            • Myszoskoczek północny (Gerbilliscus validus)
            • Myszoskocznik malutki (Gerbillurus paeba)
            • Myszoskocznik namibijski (Gerbillurus setzeri)
            • Myszoskocznik wydmowy (Gerbillurus tytonis)
            • Myszoskocznik szczotkoogonowy (Gerbillurus vallinus)
            • Myszoskoczka berberyjska (Gerbillus acticola)
            • Myszoskoczka skąpa (Gerbillus agag)
            • Myszoskoczka powabna (Gerbillus amoenus)
            • Myszoskoczka wydmowa (Gerbillus andersoni)
            • Myszoskoczka śniada (Gerbillus aquilus)
            • Myszoskoczka wyżynna (Gerbillus brockmani)
            • Myszoskoczka reliktowa (Gerbillus burtoni)
            • Myszoskoczka okularowa (Gerbillus cheesmani)
            • Myszoskoczka kenijska (Gerbillus cosensis)
            • Myszoskoczka sudańska (Gerbillus dongolanus)
            • Myszoskoczka somalijska (Gerbillus dunni)
            • Myszoskoczka jemeńska (Gerbillus famulus)
            • Myszoskoczka synajska (Gerbillus floweri)
            • Myszoskoczka algierska (Gerbillus garamantis)
            • Myszoskoczka mała (Gerbillus gerbillus)
            • Myszoskoczka indyjska (Gerbillus gleadowi)
            • Myszoskoczka plażowa (Gerbillus grobbeni)
            • Myszoskoczka karłowata (Gerbillus henleyi)
            • Myszoskoczka marokańska (Gerbillus hesperinus)
            • Myszoskoczka zwinna (Gerbillus hoogstraali)
            • Myszoskoczka sawannowa (Gerbillus juliani)
            • Myszoskoczka włosostopa (Gerbillus latastei)
            • Myszoskoczka mauretańska (Gerbillus mauritaniae)
            • Myszoskoczka mezopotamska (Gerbillus mesopotamiae)
            • Myszoskoczka darfurska (Gerbillus muriculus)
            • Myszoskoczka prosowa (Gerbillus nancillus)
            • Myszoskoczka beludżystańska (Gerbillus nanus)
            • Myszoskoczka sahelska (Gerbillus nigeriae)
            • Myszoskoczka zachodnia (Gerbillus occiduus)
            • Myszoskoczka skryta (Gerbillus percivali)
            • Myszoskoczka jasna (Gerbillus perpallidus)
            • Myszoskoczka adeńska (Gerbillus poecilops)
            • Myszoskoczka przednia (Gerbillus principulus)
            • Myszoskoczka pulchna (Gerbillus pulvinatus)
            • Myszoskoczka drobna (Gerbillus pusillus)
            • Myszoskoczka egipska (Gerbillus pyramidum)
            • Myszoskoczka sudańska (Gerbillus rosalinda)
            • Myszoskoczka piaskowa (Gerbillus syrticus)
            • Myszoskoczka pustynna (Gerbillus tarabuli)
            • Myszoskoczka samotna (Gerbillus watersi)
            • Golunda dekańska (Golunda ellioti)
            • Krzewoszczurek piaskowy (Grammomys aridulus)
            • Krzewoszczurek kenisjki (Grammomys brevirostris)
            • Krzewoszczurek zaroślowy (Grammomys buntingi)
            • Krzewoszczurek szarogłowy (Grammomys caniceps)
            • Krzewoszczurek mozambicki (Grammomys cometes)
            • Krzewoszczurek długoogonowy (Grammomys dolichurus)
            • Krzewoszczurek ruwenzorski (Grammomys dryas)
            • Krzewoszczurek olbrzymi (Grammomys gigas)
            • Krzewoszczurek wschodnioafrykański (Grammomys ibeanus)
            • Krzewoszczurek dżunglowy (Grammomys kuru)
            • Krzewoszczurek bagienny (Grammomys macmillani)
            • Krzewoszczurek etiopski (Grammomys minnae)
            • Krzewoszczurek lśniący (Grammomys poenis)
            • Krzewoszczurek tanzański (Grammomys selousi)
            • Staroszczur reliktowy (Hadromys humei)
            • Staroszczur junnański (Hadromys yunnanensis)
            • Ranimysz sarawaska (Haeromys margarettae)
            • Ranimysz sulaweska (Haeromys minahassae)
            • Ranimysz drobna (Haeromys pusillus)
            • Marmozetnik mniejszy (Hapalomys delacouri)
            • Marmozetnik długoogonowy (Hapalomys longicaudatus)
            • Dymnomyszka równikowa (Heimyscus fumosus)
            • Górolasek kameruński (Hybomys badius)
            • Górolasek wyspowy (Hybomys basilii)
            • Górolasek księżycowy (Hybomys lunaris)
            • Górolasek liberyjski (Hybomys planifrons)
            • Górolasek trójpaskowy (Hybomys trivirgatus)
            • Górolasek dżunglowy (Hybomys univittatus)
            • Bobroszczur złotobrzuchy (Hydromys chrysogaster)
            • Bobroszczur zachodni (Hydromys hussoni)
            • Bobroszczur nowobrytyjski (Hydromys neobritannicus)
            • Bobroszczur papusaski (Hydromys ziegleri)
            • Myszówka perlista (Hylomyscus aeta)
            • Myszówka gwinejska (Hylomyscus alleni)
            • Myszówka tanzańska (Hylomyscus arcimontensis)
            • Myszówka nizinna (Hylomyscus baeri)
            • Myszówka angolska (Hylomyscus carillus)
            • Myszówka górska (Hylomyscus denniae)
            • Myszówka kenijska (Hylomyscus endorobae)
            • Myszówka stokowa (Hylomyscus grandis)
            • Myszówka ryftowa (Hylomyscus kerbispeterhansi)
            • Myszówka nigeryjska (Hylomyscus pamfi)
            • Myszówka mała (Hylomyscus parvus)
            • Myszówka gwiezdna (Hylomyscus stella)
            • Myszówka wulkaniczna (Hylomyscus vulcanorum)
            • Myszówka środkowoafrykańska (Hylomyscus walterverheyeni)
            • Białouch zachodni (Hyomys dammermani)
            • Białouch wschodni (Hyomys goliath)
            • Bamboszczur leśny (Hyomys sodyi)
            • Komodoszczur skalny (Komodomys rintjanus)
            • Lamotek kameruński (Lamottemys okuensis)
            • Australoskoczek ugorowy (Leggadina forresti)
            • Australoskoczek piaskowy (Leggadina lakedownensis)
            • Togomyszka reliktowa (Leimacomys buettneri)
            • Pręgomysz berberyjska (Lemniscomys barbarus)
            • Pręgomysz sawannowa (Lemniscomys bellieri)
            • Pręgomysz angolska (Lemniscomys griselda)
            • Pręgomysz pustelnicza (Lemniscomys hoogstraali)
            • Pręgomysz senegalska (Lemniscomys linulus)
            • Pręgomysz błazeńska (Lemniscomys macculus)
            • Pręgomysz kameruńska (Lemniscomys mittendorfi)
            • Pręgomysz jednopręga (Lemniscomys rosalia)
            • Pręgomysz zambijska (Lemniscomys roseveari)
            • Pręgomysz smugowa (Lemniscomys striatus)
            • Pręgomysz zebrowana (Lemniscomys zebra)
            • Wielkofutrzak sulaweski (Lenomys meyeri)
            • Wielkofutrzak sundajski (Lenothrix canus)
            • Wielkogon sundajski (Leopoldamys ciliatus)
            • Wielkogon borneański (Leopoldamys diwangkarai)
            • Wielkogon chiński (Leopoldamys edwardsi)
            • Wielkogon wietnamski (Leopoldamys milleti)
            • Wielkogon tajski (Leopoldamys neilli)
            • Wielkogon indochiński (Leopoldamys sabanus)
            • Wielkogon mentawajski (Leopoldamys siporanus)
            • Zającoszczur mniejszy (Leporillus apicalis)
            • Zającoszczur większy (Leporillus conditor)
            • Nowogwinejek arfakański (Leptomys arfakensis)
            • Nowogwinejek wytworny (Leptomys elegans)
            • Nowogwinejek papuaski (Leptomys ernstmayri)
            • Nowogwinejek leśny (Leptomys paulus)
            • Nowogwinejek krasowy (Leptomys signatus)
            • Mszarniczek szarobrzuchy (Limnomys bryophilus)
            • Mszarniczek białobrzuchy (Limnomys sibuanus)
            • Szczoteczniczka angolańska (Lophuromys angolensis)
            • Szczoteczniczka czekoladowa (Lophuromys ansorgei)
            • Szczoteczniczka ciemna (Lophuromys aquilus)
            • Szczoteczniczka krótkoogonowa (Lophuromys brevicaudus)
            • Szczoteczniczka brunatna (Lophuromys brunneus)
            • Szczoteczniczka etiopska (Lophuromys chercherensis)
            • Szczoteczniczka złotonoga (Lophuromys chrysopus)
            • Szczoteczniczka popielata (Lophuromys cinereus)
            • Szczoteczniczka kraterowa (Lophuromys dieterleni)
            • Szczoteczniczka kongijska (Lophuromys dudui)
            • Szczoteczniczka lafeońska (Lophuromys eisentrauti)
            • Szczoteczniczka żółtoplama (Lophuromys flavopunctatus)
            • Szczoteczniczka równikowa (Lophuromys huttereri)
            • Szczoteczniczka leśna (Lophuromys kilonzoi)
            • Szczoteczniczka płaskogłowa (Lophuromys laticeps)
            • Szczoteczniczka żółtobrzucha (Lophuromys luteogaster)
            • Szczoteczniczka graniowa (Lophuromys machangui)
            • Szczoteczniczka skryta (Lophuromys makundii)
            • Szczoteczniczka ryftowa (Lophuromys medicaudatus)
            • Szczoteczniczka czarnopazurowa (Lophuromys melanonyx)
            • Szczoteczniczka czarnawa (Lophuromys menageshae)
            • Szczoteczniczka ognistobrzucha (Lophuromys nudicaudus)
            • Szczoteczniczka białopazurowa (Lophuromys pseudosikapusi)
            • Szczoteczniczka nadpotokowa (Lophuromys rahmi)
            • Szczoteczniczka górska (Lophuromys roseveari)
            • Szczoteczniczka wyżynna (Lophuromys sabunii)
            • Szczoteczniczka rudobrzucha (Lophuromys sikapusi)
            • Szczoteczniczka ruwenzorska (Lophuromys stanleyi)
            • Szczoteczniczka meruańska (Lophuromys verhageni)
            • Szczoteczniczka stokowa (Lophuromys woosnami)
            • Szczoteczniczka kenijska (Lophuromys zena)
            • Długonóg papuaski (Lorentzimys nouhuysi)
            • Drobnozębnik mniejszy (Macruromys elegans)
            • Drobnozębnik większy (Macruromys major)
            • Madrasek białoogonowy (Madromys blanfordi)
            • Błotnoszczurek dżunglowy (Malacomys cansdalei)
            • Błotnoszczurek nizinny (Malacomys edwardsi)
            • Błotnoszczurek wielkouchy (Malacomys longipes)
            • Wełnistek stokowy (Mallomys aroaensis)
            • Wełnistek graniowy (Mallomys gunung)
            • Wełnistek górski (Mallomys istapantap)
            • Wełnistek nadrzewny (Mallomys rothschildi)
            • Lawomysz kanaryjska (Malpaisomys insularis)
            • Mozaikogon wyżynny (Mammelomys lanosus)
            • Mozaikogon nizinny (Mammelomys rattoides)
            • Indoszczur kolczasty (Margaretamys beccarii)
            • Indoszczur sulaweski (Margaretamys christinae)
            • Indoszczur wytworny (Margaretamys elegans)
            • Indoszczur mały (Margaretamys parvus)
            • Zającoszczurek szerokozębny (Mastacomys fuscus)
            • Myszorówka awaszańska (Mastomys awashensis)
            • Myszorówka przylądkowa (Mastomys coucha)
            • Myszorówka biało-ruda (Mastomys erythroleucus)
            • Myszorówka zalewowa (Mastomys huberti)
            • Myszorówka czadyjska (Mastomys kollmannspergeri)
            • Myszorówka natalska (Mastomys natalensis)
            • Myszorówka karłowata (Mastomys pernasus)
            • Myszorówka bagienna (Mastomys shortridgei)
            • Myszor górski (Maxomys alticola)
            • Myszor mały (Maxomys baeodon)
            • Myszor jawajski (Maxomys bartelsii)
            • Myszor nadrzewny (Maxomys dollmani)
            • Myszor celebeski (Maxomys hellwaldii)
            • Myszor sumatrzański (Maxomys hylomyoides)
            • Myszor malajski (Maxomys inas)
            • Myszor szerokonosy (Maxomys inflatus)
            • Myszor indochiński (Maxomys moi)
            • Myszor leśny (Maxomys musschenbroekii)
            • Myszor ochrowobrzuchy (Maxomys ochraceiventer)
            • Myszor mentawajski (Maxomys pagensis)
            • Myszor palawański (Maxomys panglima)
            • Myszor królewski (Maxomys rajah)
            • Myszor rudy (Maxomys surifer)
            • Myszor borneański (Maxomys tajuddinii)
            • Myszor stokowy (Maxomys wattsi)
            • Myszor sundajski (Maxomys whiteheadi)
            • Czerwonowłosek ryjówkowaty (Melasmotrhrix naso)
            • Szczurzynek ciemny (Melomys aerosus)
            • Szczurzynek luizjadzki (Melomys arcium)
            • Szczurzynek archipelagowy (Melomys bannisteri)
            • Szczurzynek solomoński (Melomys bougainville)
            • Szczurzynek łąkowy (Melomys burtoni)
            • Szczurzynek przylądkowy (Melomys capensis)
            • Szczurzynek krótkoogonowy (Melomys caurinus)
            • Szczurzynek ołowonogi (Melomys cervinipes)
            • Szczurzynek tanimbarski (Melomys cooperae)
            • Szczurzynek stokowy (Melomys dollmani)
            • Szczurzynek seramski (Melomys fraterculus)
            • Szczurzynek górski (Melomys frigicola)
            • Szczurzynek bojaźliwy (Melomys fulgens)
            • Szczurzynek riamański (Melomys howi)
            • Szczurzynek białobrzuchy (Melomys leucogaster)
            • Szczurzynek papuaski (Melomys lutillus)
            • Szczurzynek wyspowy (Melomys matambuai)
            • Szczurzynek obiański (Melomys obiensis)
            • Szczurzynek nadbrzeżny (Melomys paveli)
            • Szczurzynek koralowy (Melomys rubicola)
            • Szczurzynek czarnoogonowy (Melomys rufescens)
            • Szczurzynek bukański (Melomys spechti)
            • Szczurzynek talaudzki (Melomys talaudium)
            • Suwak arabski (Meriones arimalius)
            • Suwak murawowy (Meriones chengi)
            • Suwak tłusty (Meriones crassus)
            • Suwak armeński (Meriones dahli)
            • Suwak marokański (Meriones grandis)
            • Suwak indyjski (Meriones hurrianae)
            • Suwak libijski (Meriones libycus)
            • Suwak pustynny (Meriones meridianus)
            • Suwak perski (Meriones persicus)
            • Suwak królewski (Meriones rex)
            • Suwak palestyński (Meriones sacramenti)
            • Suwak śródziemnomorski (Meriones shawi)
            • Suwak tamaryszkowy (Meriones tamariscinus)
            • Suwak anatolijski (Meriones tristrami)
            • Suwak mongolski (Meriones unguiculatus)
            • Suwak irański (Meriones vinogradovi)
            • Suwak afgański (Meriones zatrudnyi)
            • Skoczynoszczur czarnostopy (Mesembriomys gouldii)
            • Skoczynoszczur złotogrzbiety (Mesembriomys macrurus)
            • Afrosawannik przylądkowy (Micaelamys granti)
            • Afrosawannik namibijski (Micaelamys namaquensis)
            • Karłoskoczek somalijski (Microdillus peeli)
            • Ryjówkomyszka południowa (Microhydromys argenteus)
            • Ryjówkomyszka bruzdozębna (Microhydromys richardsoni)
            • Badylarka pospolita (Micromys minutus) (PL)
            • Szczurofutrzak piaskowy (Millardia gleadowi)
            • Szczurofutrzak ugorowy (Millardia kathleenae)
            • Szczurofutrzak leśny (Millardia kondana)
            • Szczurofutrzak dekański (Millardia meltada)
            • Mchoszczur zachodni (Mirzamys louiseae)
            • Mchoszczur wschodni (Mirzamys norahae)
            • Myszka smugogrzbieta (Muriculus imberbis)
            • Mysz nizinna (Mus baoulei)
            • Mysz indyjska (Mus booduga)
            • Mysz ropusza (Mus bufo)
            • Mysz samotna (Mus callewaerti)
            • Mysz ryżowa (Mus caroli)
            • Mysz kasztanowata (Mus castaneus)
            • Mysz płowa (Mus cervicolor)
            • Mysz orientalna (Mus cookii)
            • Mysz zębiełkowata (Mus crociduroides)
            • Mysz cypryjska (Mus cypriacus)
            • Mysz tamilska (Mus famulus)
            • Mysz cejlońska (Mus fernandoni)
            • Mysz kruchoogonowa (Mus fragilicauda)
            • Mysz nadrzeczna (Mus goundae)
            • Mysz sahelska (Mus hausa)
            • Mysz hotentocka (Mus indutus)
            • Mysz buddyjska (Mus lepidoides)
            • Mysz macedońska (Mus macedonicus)
            • Mysz etiopska (Mus mahomet)
            • Mysz ogrodowa (Mus mattheyi)
            • Mysz dżunglowa (Mus mayori)
            • Mysz karłowata (Mus minutoides)
            • Mysz subsaharyjska (Mus musculoides)
            • Mysz domowa (Mus musculus) (PL)
            • Mysz wstydliwa (Mus neavei)
            • Mysz birmańska (Mus nitidulus)
            • Mysz burska (Mus orangiae)
            • Mysz środkowoafrykańska (Mus oubanguii)
            • Mysz indochińska (Mus pahari)
            • Mysz dekańska (Mus phillipsi)
            • Mysz gładkowłosa (Mus platythrix)
            • Mysz skalna (Mus saxicola)
            • Mysz płochliwa (Mus setulosus)
            • Mysz jeziorna (Mus setzeri)
            • Mysz bambusowa (Mus shortridgei)
            • Mysz sawannowa (Mus sorella)
            • Mysz południowa (Mus spicilegus)
            • Mysz śródziemnomorska (Mus spretus)
            • Mysz delikatna (Mus tenellus)
            • Mysz ziemista (Mus terricolor)
            • Mysz szarobrzucha (Mus triton)
            • Mysz wulkaniczna (Mus vulcani)
            • Drzewomyszka długowąsa (Musseromys gulantang)
            • Bruzdoząbek Dybowskiego (Mylomys dybowskii)
            • Bruzdoząbek etiopski (Mylomys rex)
            • Myszówka angolańska (Myomyscus angolensis)
            • Myszówka sawannowa (Myomyscus brockmani)
            • Myszówka białonoga (Myomyscus cerreauxii)
            • Myszówka jemeńska (Myomyscus yemeni)
            • Uszkornik skalny (Myotomys sloggetti)
            • Uszkornik zaroślowy (Myotomys unisulcatus)
            • Nesokia długoogonowa (Nesokia bunnii)
            • Nesokia indyjska (Nesokia indica)
            • Seramoszczur górski (Nesoromys ceramicus)
            • Nilak ziemnowodny (Nilopegamys plumbeus)
            • Białobrzuch chiński (Niviventer andersoni)
            • Białobrzuch bramiński (Niviventer brahma)
            • Białobrzuch wyżynny (Niviventer cameroni)
            • Białobrzuch konfucjański (Niviventer confucianus)
            • Białobrzuch kolczasty (Niviventer coninga)
            • Białobrzuch ciemnoogonowy (Niviventer cremoriventer)
            • Białobrzuch puszysty (Niviventer culturatus)
            • Białobrzuch przydymiony (Niviventer eha)
            • Białobrzuch syczuański (Niviventer excelsior)
            • Białobrzuch kasztanowaty (Niviventer filvescens)
            • Białobrzuch sumatrzański (Niviventer fraternus)
            • Białobrzuch wapienny (Niviventer hinpoon)
            • Białobrzuch nadrzewny (Niviventer langbiamus)
            • Białobrzuch cienkoogonowy (Niviventer lepturus)
            • Białobrzuch hainański (Niviventer lotipes)
            • Białobrzuch himalajski (Niviventer niviventer)
            • Białobrzuch długoogonowy (Niviventer rapit)
            • Białobrzuch dżunglowy (Niviventer tenaster)
            • Skakuszka australijska (Notomys alexis)
            • Skakuszka krótkoogonowa (Notomys amplus)
            • Skakuszka północna (Notomys aquilo)
            • Skakuszka płowa (Notomys cervinus)
            • Skakuszka ciemna (Notomys fuscus)
            • Skakuszka długoogonowa (Notomys longicaudatus)
            • Skakuszka wielkoucha (Notomys macrotis)
            • Skakuszka południowa (Notomys mitchellii)
            • Skakuszka kąsająca (Notomys mordax)
            • Skakuszka wielka (Notomys robustus)
            • Rdzwonos leśny (Oenomys hypoxanthus)
            • Rdzwonos ozdobny (Oenomys ornatus)
            • Uszkor angolski (Otomys anchietae)
            • Uszkor sawannowy (Otomys angoniensis)
            • Uszkor wrzoścowy (Otomys barbouri)
            • Uszkor stokowy (Otomys burtoni)
            • Uszkor ryftowy (Otomys cheesmani)
            • Uszkor murawowy (Otomys cuanzensis)
            • Uszkor łąkowy (Otomys dartmouthi)
            • Uszkor górski (Otomys denti)
            • Uszkor młakowy (Otomys dollmani)
            • Uszkor silny (Otomys fortior)
            • Uszkor skryty (Otomys helleri)
            • Uszkor bagienny (Otomys irroratus)
            • Uszkor elgoński (Otomys jacksoni)
            • Uszkor tanzański (Otomys lacustris)
            • Uszkor południowoafrykański (Otomys laminatus)
            • Uszkor duży (Otomys maximus)
            • Uszkor paprociowy (Otomys occidentalis)
            • Uszkor afroalpejski (Otomys orestes)
            • Uszkor przylądkowy (Otomys saundersiae)
            • Uszkor simeński (Otomys simiensis)
            • Uszkor sekretny (Otomys sungae)
            • Uszkor krzepki (Otomys thomasi)
            • Uszkor tropikalny (Otomys tropicalis)
            • Uszkor właściwy (Otomys typus)
            • Uszkor mokradłowy (Otomys uzungwensis)
            • Uszkor etiopski (Otomys yaldeni)
            • Uszkor krępy (Otomys zinki)
            • Tłustogon afrykański (Pachyuromys duprasi)
            • Palawanek czekoladowy (Palawanomys furvus)
            • Floresoszczur endemiczny (Papagomys armandvillei)
            • Floresoszczur jaskiniowy (Papagomys theodorverhoveni)
            • Bobroszczurzyk papuaski (Parahydromys asper)
            • Górobobrek papuaski (Paraleptomys rufilatus)
            • Górobobrek krótkowłosy (Paraleptomys wilhelmina)
            • Paraszczurzynek dżunglowy (Paramelomys gressitti)
            • Paraszczurzynek zwinny (Paramelomys levipes)
            • Paraszczurzynek iriański (Paramelomys lorentzii)
            • Paraszczurzynek puszysty (Paramelomys mollis)
            • Paraszczurzynek papuaski (Paramelomys moncktoni)
            • Paraszczurzynek długonosy (Paramelomys naso)
            • Paraszczurzynek nizinny (Paramelomys platyops)
            • Paraszczurzynek górski (Paramelomys rubex)
            • Paraszczurzynek stokowy (Paramelomys steini)
            • Gwizdkor hotentocki (Parotomys brantsii)
            • Gwizdkor zaroslowy (Parotomys littledalei)
            • Gigaszczur sulaweski (Paruromys dominator)
            • Dwuząb dżdżownicożerny (Paucidentomys vermidax)
            • Jaskinioszczurek ryjówkowaty (Paulamys naso)
            • Moczarek angolański (Pelomys campanae)
            • Moczarek podstępny (Pelomys fallax)
            • Moczarek błotny (Pelomys hopkinsi)
            • Moczarek farmerski (Pelomys isseli)
            • Moczarek najmniejszy (Pelomys minor)
            • Sierściogon kokosowy (Phloeomys cumingi)
            • Szczur drzewny (Phloeomys cunningi)
            • Sierściogon dzunglowy (Phloeomys pallidus)
            • Małpioszczurek jawajski (Pithecheir melanurus)
            • Małpioszczurek malajski (Pithecheir parvus)
            • Małpioszczurnik borneański (Pithecheirops otion)
            • Krzakorzyk szary (Pogonomelomys brassi)
            • Krzakorzyk nizinny (Pogonomelomys bruijnii)
            • Krzakorzyk dżunglowy (Pogonomelomys mayeri)
            • Myszarek dolinowy (Pogonomys championi)
            • Myszarek archipelagowy (Pogonomys fergussoniensis)
            • Myszarek duży (Pogonomys loriae)
            • Myszarek kasztanowaty (Pogonomys macrourus)
            • Myszarek chwytny (Pogonomys mollipilosus)
            • Myszarek szarobrzuchy (Pogonomys sylvestris)
            • Pramyszówka angolska (Praomys coetzeei)
            • Pramyszówka sahelska (Praomys daltoni)
            • Pramyszówka górska (Praomys degraaffi)
            • Pramyszówka rozkoszna (Praomys delectorum)
            • Pramyszówka domowa (Praomys derooi)
            • Pramyszówka kameruńska (Praomys hartwigi)
            • Pramyszówka równikowa (Praomys jacksoni)
            • Pramyszówka kongijska (Praomys lukolelae)
            • Pramyszówka najmniejsza (Praomys minor)
            • Pramyszówka wyżynna (Praomys misonnei)
            • Pramyszówka miękkowłosa (Praomys morio)
            • Pramyszówka rzeczna (Praomys mutoni)
            • Pramyszówka stokowa (Praomys obscurus)
            • Pramyszówka nizinna (Praomys petteri)
            • Pramyszówka dżunglowa (Praomys rostratus)
            • Pramyszówka gwinejska (Praomys tullbergi)
            • Pramyszówka tropikalna (Praomys verschureni)
            • Sierścinek rudobrzuchy (Protochromys fellowsi)
            • Piaskówka tłusta (Psammomys obesus)
            • Piaskówka chuda (Psammomys vexillaris)
            • Nibybiałozębnik pręgobrzuchy (Pseudoberylmys muongbangensis)
            • Pyskomysz leśna (Pseudohydromys berniceae)
            • Pyskomysz stokowa (Pseudohydromys carlae)
            • Pyskomysz górska (Pseudohydromys eleanorae)
            • Pyskomysz jednozębna (Pseudohydromys ellermani)
            • Pyskomysz nakrapiana (Pseudohydromys fuscus)
            • Pyskomysz samotna (Pseudohydromys germani)
            • Pyskomysz wschodnia (Pseudohydromys murinus)
            • Pyskomysz zachodnia (Pseudohydromys occidentalis)
            • Pyskomysz myszata (Pseudohydromys patriciae)
            • Pyskomysz południowa (Pseudohydromys pumehanae)
            • Pyskomysz białobrzucha (Pseudohydromys sandrae)
            • Pseudomysz popielata (Pseudomys albocinereus)
            • Pseudomysz jedwabista (Pseudomys apodemoides)
            • Pseudomysz wschodnia (Pseudomys australis)
            • Pseudomysz akacjowa (Pseudomys bolami)
            • Pseudomysz północna (Pseudomys calabyi)
            • Pseudomysz kamienista (Pseudomys chapmani)
            • Pseudomysz delikatna (Pseudomys delicatulus)
            • Pseudomysz pustynna (Pseudomys desertor)
            • Pseudomysz wydmowa (Pseudomys fieldi)
            • Pseudomysz okopcona (Pseudomys fumeus)
            • Pseudomysz niebieskawa (Pseudomys glaucus)
            • Pseudomysz rodzinna (Pseudomys gouldii)
            • Pseudomysz cienkoogonowa (Pseudomys gracilicaudatus)
            • Pseudomysz piaskowa (Pseudomys hermannsburgensis)
            • Pseudomysz tasmańska (Pseudomys higginsi)
            • Pseudomysz forteczna (Pseudomys johnsoni)
            • Pseudomysz australijska (Pseudomys laborifex)
            • Pseudomysz kasztanowa (Pseudomys nanus)
            • Pseudomysz malutka (Pseudomys novaehollandiae)
            • Pseudomysz zachodnia (Pseudomys occidentalis)
            • Pseudomysz leśna (Pseudomys oralis)
            • Pseudomysz rodzima (Pseudomys patrius)
            • Pseudomysz pośrednia (Pseudomys pilligaensis)
            • Pseudomysz wrzosowiskowa (Pseudomys shortridgei)
            • Szczur ogorzały (Rattus adustus)
            • Szczur indochiński (Rattus andamanensis)
            • Szczur sundajski (Rattus annandalei)
            • Szczur iriański (Rattus arfakiensis)
            • Szczur zuchwały (Rattus arrogans)
            • Szczur wierchowy (Rattus baluensis)
            • Szczur indonezyjski (Rattus blangorum)
            • Szczur stokowy (Rattus bontanus)
            • Szczur nikobarski (Rattus burrus)
            • Szczur aluwialny (Rattus colletti)
            • Szczur archipelagowy (Rattus elaphinus)
            • Szczur engański (Rattus enganus)
            • Szczur dżunglowy (Rattus everetti)
            • Szczur polinezyjski (Rattus exulans)
            • Szczur szczęśliwy (Rattus feliceus)
            • Szczur zaroślowy (Rattus fuscipes)
            • Szczur giluweński (Rattus giluwensis)
            • Szczur floreski (Rattus hainaldi)
            • Szczur sulaweski (Rattus hoffmanni)
            • Szczur wysokogórski (Rattus hoogerwerfi)
            • Szczur zatokowy (Rattus jobiensis)
            • Szczur eremicki (Rattus koopmani)
            • Szczur samotny (Rattus korinchi)
            • Szczur koralowy (Rattus leucopus)
            • Szczur tajwański (Rattus losea)
            • Szczur żałobny (Rattus lugens)
            • Szczur błotny (Rattus lutreolus)
            • Szczur płaczliwy (Rattus macleari)
            • Szczur oposowaty (Rattus marmosurus)
            • Szczur mindorski (Rattus mindorensis)
            • Szczur miękkowłosy (Rattus mollicomulus)
            • Szczur górski (Rattus montanus)
            • Szczur kąsający (Rattus mordax)
            • Szczur molucki (Rattus morotaiensis)
            • Szczur ospały (Rattus nativitatis)
            • Szczur gruby (Rattus nikenii)
            • Szczur mszysty (Rattus niobe)
            • Szczur białostopy (Rattus nitidus)
            • Szczur wędrowny (Rattus norvegicus) (PL)
            • Szczur nowogwinejski (Rattus novaeguineae)
            • Szczur młakowy (Rattus omichlodes)
            • Szczur wietnamski (Rattus osgoodi)
            • Szczur palmowy (Rattus palmarum)
            • Szczur wyspowy (Rattus pelurus)
            • Szczur wyżynny (Rattus pococki)
            • Szczur kłujący (Rattus praetor)
            • Szczur himalajski (Rattus pyctoris)
            • Szczur królowej (Rattus ranjiniae)
            • Szczur śniady (Rattus rattus) (PL)
            • Szczur lodowcowy (Rattus richardsoni)
            • Szczur argentiventer (Rattus ryżowiskowy)
            • Szczur salokański (Rattus salocco)
            • Szczur nowoirlandzki (Rattus sanila)
            • Szczur dekański (Rattus satarae)
            • Szczur simalurski (Rattus simalurensis)
            • Szczur ciemny (Rattus sordidus)
            • Szczur papuaski (Rattus steini)
            • Szczur andamański (Rattus stoicus)
            • Szczur tanezumi (Rattus tanezumi)
            • Szczur skryty (Rattus tawitawiensis)
            • Szczur timorski (Rattus timorensis)
            • Szczur malajski (Rattus tiomanicus)
            • Szczur blady (Rattus tunneyi)
            • Szczur pustelniczy (Rattus vandeuseni)
            • Szczur skromny (Rattus verecundus)
            • Szczur długowłosy (Rattus villosissimus)
            • Szczur żółtoogonowy (Rattus xanthurus)
            • Trawomyszka zuluska (Rhabdomys dilectus)
            • Trawomyszka namibisjska (Rhabdomys pumilio)
            • Pramyszarka tyrreńska (Rhagamys orthodon)
            • Pieszczanka wielka (Rhombomys opimus)
            • Ryjoszczur górski (Rhynchomys banahao)
            • Ryjoszczur isarogański (Rhynchomys isarogensis)
            • Ryjoszczur ryjówkowaty (Rhynchomys soricoides)
            • Ryjoszczur stokowy (Rhynchomys tapulao)
            • Krasowiec leśny (Saxatilomys paulinae)
            • Szczotkogon skalny (Sekeetamys calurus)
            • Salomonek olbrzymi (Solomys ponceleti)
            • Salomonek samotny (Solomys salamonis)
            • Salomonek dziuplowy (Solomys salebrosus)
            • Salomonek wyspowy (Solomys sapientis)
            • Salomonek endemiczny (Solomys spriggsarum)
            • Myszarek mingański (Sommeromys leonardocoi)
            • Myszarek wielkonosy (Sommeromys macrorhinos)
            • Sorkomyszak stokowy (Soricomys kalinga)
            • Sorkomyszak górski (Soricomys montanus)
            • Sorkomyszak graniowy (Soricomys musseri)
            • Jaskinioszczur olbrzymi (Spelaeomys florensis)
            • Cejlonek leśny (Srilankamys ohiemsis)
            • Wąskogłówka białonoga (Stenocephalemys albipes)
            • Wąskogłówka białoogonowa (Stenocephalemys albocaudata)
            • Wąskogłówka szaroogonowa (Stenocephalemys griseicauda)
            • Wąskogłówka zaroślowa (Stenocephalemys ruppi)
            • Szczurnik afrykański (Stochomys longicaudatus)
            • Sundoszczur górski (Sundamys infraluteus)
            • Sundoszczur jawajski (Sundamys maxi)
            • Sundoszczur orientalny (Sundamys muelleri)
            • Taerek wierzchołkowy (Taeromys arcuatus)
            • Taerek pięknowłosy (Taeromys callitrichus)
            • Sundoszczur górski (Taeromys hamatus)
            • Sundoszczur małouchy (Taeromys microbullatus)
            • Sundoszczur rudawy (Taeromys punicans)
            • Sundoszczur stokowy (Taeromys taerae)
            • Sierściuch ciemny (Tarsomys apoensis)
            • Sierściuch kolczasty (Tarsomys echinatus)
            • Szczurówka długoogonowa (Tateomys macrocercus)
            • Szczurówka górska (Tateomys rhinogradoides)
            • Gołostópka indyjska (Tatera indica)
            • Afroskoczek mauretański (Taterillus arenarius)
            • Afroskoczek kongijski (Taterillus congicus)
            • Afroskoczek sawannowy (Taterillus emini)
            • Afroskoczek delikatny (Taterillus gracilis)
            • Afroskoczek zmienny (Taterillus harringtoni)
            • Afroskoczek nadbrzeżny (Taterillus lacustris)
            • Afroskoczek malijski (Taterillus petteri)
            • Afroskoczek senegalski (Taterillus pygargus)
            • Afroskoczek sahelski (Taterillus tranieri)
            • Akacjoszczur sawannowy (Thallomys loringi)
            • Akacjoszczur czarnoogonowy (Thallomys nigricauda)
            • Akacjoszczur zaroślowy (Thallomys paedulcus)
            • Akacjoszczur dziuplowy (Thallomys shortridgei)
            • Zarośloszczur górski (Thamnomys kempi)
            • Zarośloszczur duży (Thamnomys major)
            • Zarośloszczur kongijski (Thamnomys schoutedeni)
            • Zarośloszczur powabny (Thamnomys venustus)
            • Kolcoszczurek okinawski (Tokudaia muenninki)
            • Kolcoszczurek amamijski (Tokudaia osimensis)
            • Kolcoszczurek japoński (Tokudaia tokunoschimensis)
            • Ogorzałek luzoński (Tryphomys adustus)
            • Szorstek sawannowy (Uranomys ruddi)
            • Szczurowiec czarnoogonowy (Uromys anak)
            • Szczurowiec mały (Uromys boeadii)
            • Szczurowiec białoogonowy (Uromys caudimaculatus)
            • Szczurowiec samotny (Uromys emmae)
            • Szczurowiec maskowy (Uromys hadrourus)
            • Szczurowiec cesarski (Uromys imperator)
            • Szczurowiec pustelniczy (Uromys neobritannicus)
            • Szczurowiec żarłoczny (Uromys porculus)
            • Szczurowiec królewski (Uromys rex)
            • Szczurowiec wyspowy (Uromys siebersi)
            • Myszeczka piękna (Vandeleuria nilagirica)
            • Myszeczka cejlońska (Vandeleuria nolthenii)
            • Myszeczka orientalna (Vandeleuria oleracea)
            • Koromyszka ruda (Vernaya fulva)
            • Dziwnoszczur nowogwinejski (Xenuromys barbatus)
            • Szczureczek namorzynowy (Xeromys myoides)
            • Myszatka szerokogłowa (Zelotomys hildegardeae)
            • Myszatka sawannowa (Zelotomys woosnami)
            • Skałoskakun srebrnoogonowy (Zyzomys argurus)
            • Skałoskakun wąwozowy (Zyzomys maini)
            • Skałoskakun piarżyskowy (Zyzomys palatalis)
            • Skałoskakun gruboogonowy (Zyzomys pedunculatus)
            • Skałoskakun głazowy (Zyzomys woodwardi)
          • Rodzina: Malgaszomyszowate (Nesomyidae)
            • Chomikoszczur długoogonowy (Beamys hindei)
            • Chomikoszczur duży (Beamys major)
            • Szerokostopek białoogonowy (Brachytarsomys albicauda)
            • Szerokostopek puszystoogonowy (Brachytarsomys villosa)
            • Krótkogon bagienny (Brachyuromys betsileoensis)
            • Krótkogon madagaskarski (Brachyuromys mahajambaensis)
            • Krótkogon nornikowaty (Brachyuromys ramirohitra)
            • Wielkoszczur południowy (Cricetomys ansorgei)
            • Wielkoszczur leśny (Cricetomys emini)
            • Wielkoszczur gambijski (Cricetomys gambianus)
            • Wielkoszczur górski (Cricetomys kivuensis)
            • Bagnomyszka górska (Delanymys brooksi)
            • Nadrzewnik górski (Dendromus insignis)
            • Nadrzewnik wąwozowy (Dendromus kahuziensis)
            • Nadrzewnik ruwenzorski (Dendromus kivu)
            • Nadrzewnik płowy (Dendromus lachaisei)
            • Nadrzewnik reliktowy (Dendromus leucostomus)
            • Nadrzewnik łakowy (Dendromus lovati)
            • Nadrzewnik szary (Dendromus melanotis)
            • Nadrzewnik bagienny (Dendromus mesomelas)
            • Nadrzewnik bananowy (Dendromus messorius)
            • Nadrzewnik kasztanowy (Dendromus mystacalis)
            • Nadrzewnik sawannowy (Dendromus nyikae)
            • Nadrzewnik kameruński (Dendromus oreas)
            • Nadrzewnik sudański (Dendromus ruppi)
            • Nadrzewnik krótkoogonowy (Dendromus vernayi)
            • Wspinacznica aksamitna (Dendroprionomys rousseloti)
            • Kitkowiec ankaranański (Eliurus antsingy)
            • Kitkowiec samotny (Eliurus carletoni)
            • Kitkowiec skryty (Eliurus danieli)
            • Kitkowiec reliktowy (Eliurus ellermani)
            • Kitkowiec stokowy (Eliurus grandidieri)
            • Kitkowiec dżunglowy (Eliurus majori)
            • Kitkowiec madagaskarski (Eliurus minor)
            • Kitkowiec plichowaty (Eliurus myoxinus)
            • Kitkowiec białoogonowy (Eliurus penicillatus)
            • Kitkowiec nizinny (Eliurus petteri)
            • Kitkowiec malgaski (Eliurus tanala)
            • Kitkowiec norowy (Eliurus webbi)
            • Gołogon malgaski (Gymnuromys roberti)
            • Malgaszoszczur wielki (Hypogeomys antimena)
            • Wielkostopek mniejszy (Macrotarsomys bastardi)
            • Wielkostopek większy (Macrotarsomys ingens)
            • Wielkostopek reliktowy (Macrotarsomys petteri)
            • Pustynniczka wielkoucha (Malacothrix typica)
            • Nadrzewniak olbrzymi (Megadendromus nikolausi)
            • Stokowczyk malgaski (Monticolomys koopmani)
            • Kaplandka białoogonowa (Mystromys albicaudatus)
            • Malgaszomysz białobrzucha (Nesomys audeberti)
            • Malgaszomysz zachodnia (Nesomys lambertoni)
            • Malgaszomysz rdzawa (Nesomys rufus)
            • Skałomysz sukulentowa (Petromyscus barbouri)
            • Skałomysz karłowata (Petromyscus collinus)
            • Skałomysz skalista (Petromyscus monticularis)
            • Skałomysz półpustynna (Petromyscus shortridgei)
            • Nadrzewniczka afrykańska (Prionomys batesi)
            • Torbomysz sawannowa (Saccostomus campestris)
            • Torbomysz kenijska (Saccostomus mearnsi)
            • Tłustoszka duża (Steatomys bocagei)
            • Tłustoszka krzewiasta (Steatomys caurinus)
            • Tłustoszka drobna (Steatomys cuppedius)
            • Tłustoszka ghańska (Steatomys jacksoni)
            • Tłustoszka gąszczowa (Steatomys krebsii)
            • Tłustoszka dziesięcioustkowa (Steatomys opimus)
            • Tłustoszka malutka (Steatomys parvus)
            • Tłustoszka sawannowa (Steatomys pratensis)
            • Woalawo leśne (Voalavo antsahabensis)
            • Woalawo nagoogonowe (Voalavo gymnocaudus)
          • Rodzina: Koszatniczkowate (Octodontidae)
            • Skalniczka płowa (Aconaemys fuscus)
            • Skalniczka stokowa (Aconaemys porteri)
            • Skalniczka mała (Aconaemys sagei)
            • Skalniczka leśna (Octodon bridgesi)
            • Koszatniczka pospolita (Octodon degus)
            • Skalniczka nadbrzeżna (Octodon lunatus)
            • Skalniczka pacyficzna (Octodon pacificus)
            • Koszatnik plichowaty (Octodontomys gliroides)
            • Pseudowiskacz stokowy (Octomys mimax)
            • Wiskaczoszczurek złocisty (Pipanacoctomys aureus)
            • Salinoszczurek argentyński (Salinoctomys loschalchalerosorum)
            • Kuruo niebieskawy (Spalacopus cyanus)
            • Wiskaczoszczur czerwonawy (Tympanoctomys barrerae)
          • Rodzina: Postrzałkowate (Pedetidae)
          • Rodzina: Kolcosznicowate (Platacanthomyidae)
            • Kolcosznica dziuplowa (Platacanthomys lasiurus)
            • Kolcoszniczka miękkowłosa (Typhlomys cinereus)
          • Rodzina: Wiewiórkowate (Sciuridae)
            • Bruzdowiórek chiński (Aeretes melanopterus)
            • Wiewiórolot czarny (Aeromys tephromelas)
            • Wiewiórolot borneański (Aeromys thomasi)
            • Piaszczyk pustynny (Ammospermophilus harrisii)
            • Piaszczyk wyspowy (Ammospermophilus insularis)
            • Piaszczyk teksaski (Ammospermophilus interpres)
            • Piaszczyk białoogonowy (Ammospermophilus leucurus)
            • Piaszczyk opalony (Ammospermophilus nelsoni)
            • Berberyjka marokańska (Atlantoxerus getulus)
            • Stopowłos górski (Belomys pearsonii)
            • Nocowiórek latający (Biswamoyopterus biswasi)
            • Wiewiórczak kropkouchy (Callosciurus adamsi)
            • Wiewiórczak surinamski (Callosciurus albescens)
            • Wiewiórczak kinabalski (Callosciurus baluensis)
            • Wiewiórczak szarobrzuchy (Callosciurus caniceps)
            • Wiewiórczak rdzawobrzuchy (Callosciurus erythraeus)
            • Wiewiórczak zmienny (Callosciurus finlaysonii)
            • Wiewiórczak ozdobny (Callosciurus inornatus)
            • Wiewiórczak czarnobrzuchy (Callosciurus melanogaster)
            • Wiewiórczak czarnopręgowany (Callosciurus nigrovittatus)
            • Wiewiórczak orientalny (Callosciurus notatus)
            • Wiewiórczak borneański (Callosciurus orestes)
            • Wiewiórczak birmański (Callosciurus phayrei)
            • Wiewiórczak trójbarwny (Callosciurus prevostii)
            • Wiewiórczak siwobrzuchy (Callosciurus pygerythrus)
            • Wiewiórczak samotny (Callosciurus quinquestriatus)
            • Pięknosuseł złocisty (Callospermophilus lateralis)
            • Pięknosuseł górski (Callospermophilus madrensis)
            • Pięknosuseł kaskadowy (Callospermophilus saturatus)
            • Nieświszczuk płowy (Cynomys gunnisoni)
            • Nieświszczuk białoogonowy (Cynomys leucurus)
            • Nieświszczuk czarnoogonowy (Cynomys ludovicianus)
            • Nieświszczuk meksykański (Cynomys mexicanus)
            • Nieświszczuk mały (Cynomys parvidens)
            • Wiewiórnik górski (Dremomys everetti)
            • Wiewiórnik rdzawogardły (Dremomys gularis)
            • Wiewiórnik himalajski (Dremomys lokriah)
            • Wiewiórnik długonosy (Dremomys pernyi)
            • Wiewiórnik ognistobiodry (Dremomys pyrrhomerus)
            • Wiewiórnik rdzawolicy (Dremomys rufigenis)
            • Lasolotka afgańska (Eoglaucomys baberi)
            • Lasolotka kaszmirska (Eoglaucomys fimbriatus)
            • Palmczyk rafiowy (Epixerus ebii)
            • Palmczyk gaboński (Epixerus wilsoni)
            • Wełnolot szary (Eupetaurus cinereus)
            • Burunduk syberyjski (Eutamias sibiricus)
            • Wiewiórniczek karłowaty (Exilisciurus concinnus)
            • Wiewiórniczek skromny (Exilisciurus exilis)
            • Wiewiórniczek pędzelkowy (Exilisciurus whiteheadi)
            • Pasecznik drawidyjski (Funambulus layardi)
            • Pasecznik palmowy (Funambulus palmarum)
            • Pasecznik pięciopręgi (Funambulus pennantii)
            • Pasecznik ciemny (Funambulus sublineatus)
            • Pasecznik trójpręgi (Funambulus tristriatus)
            • Pręgowiórka samotna (Funisciurus anerythrus)
            • Pręgowiórka sawannowa (Funisciurus bayonii)
            • Pręgowiórka górska (Funisciurus carruthersi)
            • Pręgowiórka skalna (Funisciurus congicus)
            • Pręgowiórka gabońska (Funisciurus duchaillui)
            • Pręgowiórka dżunglowa (Funisciurus isabella)
            • Pręgowiórka wstęgowa (Funisciurus lemniscatus)
            • Pręgowiórka rdzawolica (Funisciurus leucogenys)
            • Pręgowiórka ognistostopa (Funisciurus pyrropus)
            • Pręgowiórka benińska (Funisciurus substriatus)
            • Assapan północny (Glaucomys sabrinus)
            • Assapan południowy (Glaucomys volans)
            • Górowiórka czerwonobrzucha (Glyphotes simus)
            • Słońcowiórka gambijska (Heliosciurus gambianus)
            • Słońcowiórka zmienna (Heliosciurus mutabilis)
            • Słońcowiórka mała (Heliosciurus punctatus)
            • Słońcowiórka czerwononoga (Heliosciurus rufobrachium)
            • Słońcowiórka górska (Heliosciurus ruwenzorii)
            • Słońcowiórka falista (Heliosciurus undulatus)
            • Drzewolotka łaciata (Hylopetes alboniger)
            • Drzewolotka reliktowa (Hylopetes bartelsi)
            • Drzewolotka szarolica (Hylopetes lepidus)
            • Drzewolotka czarnonoga (Hylopetes nigripes)
            • Drzewolotka indochińska (Hylopetes phayrei)
            • Drzewolotka płaskoogonowa (Hylopetes platyurus)
            • Drzewolotka siporańska (Hylopetes sipora)
            • Drzewolotka rdzawolica (Hylopetes spadiceus)
            • Drzewolotka sumatrzańska (Hylopetes winstoni)
            • Sulawesówka górska (Hyosciurus heinrichi)
            • Sulawesówka nizinna (Hyosciurus ileile)
            • Paskosuseł meksykański (Ictidomys mexicanus)
            • Paskosuseł drobnozębny (Ictidomys parvidens)
            • Paskosuseł lamparci (Ictidomys tridecemlineatus)
            • Latawiórka jawajska (Iomys horsfieldii)
            • Latawiórka mentawajska (Iomys sipora)
            • Ziemiowiórka czteropręga (Lariscus hosei)
            • Ziemiowiórka trójpręga (Lariscus insignis)
            • Ziemiowiórka skalna (Lariscus niobe)
            • Ziemiowiórka mentawajska (Lariscus obscurus)
            • Świstak szary (Marmota baibacina)
            • Świstak stepowy, bobak (Marmota bobak)
            • Świstak alaskański (Marmota broweri)
            • Świstak siwy (Marmota caligata)
            • Świstak czarnogłowy (Marmota camtschatica)
            • Świstak ogoniasty (Marmota caudata)
            • Świstak żółtobrzuchy (Marmota flaviventris)
            • Świstak himalajski (Marmota himalayana)
            • Świstak nowosybirski (Marmota kastschenkoi)
            • Świstak alpejski (Marmota marmota) (PL)
            • Świstak tienszański (Marmota menzbieri)
            • Świstak amerykański (Marmota monax)
            • Świstak olimpijski (Marmota olympus)
            • Świstak syberyjski (Marmota sibirica)
            • Świstak wyspowy (Marmota vancouverensis)
            • Indochinka paskowana (Menetes berdmorei)
            • Wiewióreczka środkowoamerykańska (Microsciurus alfari)
            • Wiewióreczka amazońska (Microsciurus flaviventer)
            • Wiewióreczka leśna (Microsciurus mimulus)
            • Wiewióreczka kolumbijska (Microsciurus santanderensis)
            • Myszowiórka karłowata (Myosciurus pumilio)
            • Mikrowiórka czarnoucha (Nannosciurus melanotis)
            • Szorstkogrzbiet tropikalny (Notocitellus adocetus)
            • Szorstkogrzbiet obrączkowy (Notocitellus annulatus)
            • Susłouch czarnogłowy (Otospermophilus atricapillus)
            • Susłouch plamkowany (Otospermophilus beecheyi)
            • Susłouch skalny (Otospermophilus variegatus)
            • Zaroslarka leśna (Paraxerus alexandri)
            • Zaroslarka samotna (Paraxerus boehmi)
            • Zaroślarka akacjowa (Paraxerus cepapi)
            • Zaroslarka wyżynna (Paraxerus cooperi)
            • Zaroslarka pręgowana (Paraxerus flavovittis)
            • Zaroslarka piekielna (Paraxerus lucifer)
            • Zaroslarka ochrowa (Paraxerus ochraceus)
            • Zaroslarka ruda (Paraxerus palliatus)
            • Zaroslarka zielonkawa (Paraxerus poensis)
            • Zaroslarka górska (Paraxerus vexillarius)
            • Zaroslarka mozambicka (Paraxerus vincenti)
            • Wiórolotka karłowata (Petaurillus emiliae)
            • Wiórolotka malutka (Petaurillus hosei)
            • Wiórolotka selangorska (Petaurillus kinlochii)
            • Wielkolot biało-czerwony (Petaurista alborufus)
            • Wielkolot strojny (Petaurista elegans)
            • Wielkolot białolicy (Petaurista leucogenys)
            • Wielkolot wspaniały (Petaurista magnificus)
            • Wielkolot szlachetny (Petaurista nobilis)
            • Wielkolot rdzawy (Petaurista petaurista)
            • Wielkolot orientalny (Petaurista philippensis)
            • Wielkolot chiński (Petaurista xanthotis)
            • Przelatucha płaskoogonowa (Petinomys crinitus)
            • Przelatucha brunatnogłowa (Petinomys fuscocapillus)
            • Przelatucha wąsata (Petinomys genibarbis)
            • Przelatucha samotna (Petinomys hageni)
            • Przelatucha leśna (Petinomys lugens)
            • Przelatucha mindanajska (Petinomys mindanensis)
            • Przelatucha jawajska (Petinomys sagitta)
            • Przelatucha białobrzucha (Petinomys setosus)
            • Przelatucha sundajska (Petinomys vordermanni)
            • Preriosuseł trawny (Poliocitellus franklinii)
            • Karłówka skryta (Prosciurillus abstrusus)
            • Karłówka biaława (Prosciurillus leucomus)
            • Karłówka mysia (Prosciurillus murinus)
            • Karłówka sangirska (Prosciurillus rosenbergii)
            • Karłówka sulaweska (Prosciurillus weberi)
            • Olejówka wąskogłowa (Protoxerus aubinnii)
            • Olejówka leśna (Protoxerus stangeri)
            • Polatucha japońska (Pteromys momonga)
            • Polatucha syberyjska (Pteromys volans)
            • Sundalot przydymiony (Pteromyscus pulverulentus)
            • Wiewióra kremowa (Ratufa affinis)
            • Wiewióra czarna (Ratufa bicolor)
            • Wiewióra dekańska (Ratufa indica)
            • Wiewióra cejlońska (Ratufa macroura)
            • Kistkowiec frędzlouchy (Rheithrosciurus macrotis)
            • Ryjkowiórka szerokoogonowa (Rhinosciurus laticaudatus)
            • Krasnowiewiórka wielka (Rubrisciurus rubriventer)
            • Tropikowórka karłowata (Sciurillus pusillus)
            • Skałczak szczelinowy (Sciurotamias davidianus)
            • Skałczak urwiskowy (Sciurotamias forresti)
            • Wiewiórka frędzloucha (Sciurus aberti)
            • Wiewiórka brazylijska (Sciurus aestuans)
            • Wiewiórka meksykańska (Sciurus alleni)
            • Wiewiórka kaukaska (Sciurus anomalus)
            • Wiewiórka argentyńska (Sciurus argentinius)
            • Wiewiórka arizońska (Sciurus arizonensis)
            • Wiewiórka rudobrzucha (Sciurus aureogaster)
            • Wiewiórka szara (Sciurus carolinensis)
            • Wiewiórka stokowa (Sciurus colliaei)
            • Wiewiórka samotna (Sciurus deppei)
            • Wiewiórka ognista (Sciurus flammifer)
            • Wiewiórka żółtogardła (Sciurus gilvigularis)
            • Wiewiórka rudoogonowa (Sciurus granatensis)
            • Wiewiórka popielata (Sciurus griseus)
            • Wiewiórka boliwijska (Sciurus ignitus)
            • Wiewiórka ognistobrzucha (Sciurus igniventris)
            • Wiewiórka japońska (Sciurus lis)
            • Wiewiórka górska (Sciurus nayaritensis)
            • Wiewiórka czarna (Sciurus niger)
            • Wiewiórka smugowana (Sciurus oculatus)
            • Wiewiórka andyjska (Sciurus pucheranii)
            • Wiewiórka junińska (Sciurus pyrrhinus)
            • Wiewiórka nikaraguańska (Sciurus richmondi)
            • Wiewiórka peruwiańska (Sciurus sanborni)
            • Wiewiórka amazońska (Sciurus spadiceus)
            • Wiewiórka rudawa (Sciurus stramineus)
            • Wiewiórka zmienna (Sciurus variegatoides)
            • Wiewiórka pospolita (Sciurus vulgaris) (PL)
            • Wiewiórka jukatańska (Sciurus yucatanensis)
            • Susłowiec szponiasty (Spermophilopsis leptodactylus)
            • Suseł plamkoplecy (Spermophilus alashanicus)
            • Suseł krótkoogonowy (Spermophilus brevicauda)
            • Suseł moręgowany (Spermophilus citellus) (PL)
            • Suseł dauryjski (Spermophilus dauricus)
            • Suseł rudolicy (Spermophilus erythrogenys)
            • Suseł żółty (Spermophilus fulvus)
            • Suseł rdzawy (Spermophilus major)
            • Suseł kaukaski (Spermophilus musicus)
            • Suseł blady (Spermophilus pallidicauda)
            • Suseł karłowaty (Spermophilus pygmaeus)
            • Suseł tienszański (Spermophilus ralli)
            • Suseł reliktowy (Spermophilus relictus)
            • Suseł perełkowany (Spermophilus suslicus) (PL)
            • Suseł tauryjski (Spermophilus taurensis)
            • Suseł anatolijski (Spermophilus xanthoprymnus)
            • Sundajka skromna (Sundasciurus brookei)
            • Sundajka samotna (Sundasciurus davensis)
            • Sundajka braterska (Sundasciurus fraterculus)
            • Sundajka końskoogonowa (Sundasciurus hippurus)
            • Sundajka kalamiańska (Sundasciurus hoogstraali)
            • Sundajka smukła (Sundasciurus jentinki)
            • Sundajka palawańska (Sundasciurus juvencus)
            • Sundajka krótkoogonowa (Sundasciurus lowii)
            • Sundajka mindanajska (Sundasciurus mindanensis)
            • Sundajka wyspowa (Sundasciurus moellendorffi)
            • Sundajka filipińska (Sundasciurus philippinensis)
            • Sundajka górska (Sundasciurus rabori)
            • Sundajka samarska (Sundasciurus samarensis)
            • Sundajka ogrodowa (Sundasciurus steerii)
            • Sundajka drobna (Sundasciurus tenuis)
            • Sundajka drobna (Sundasciurus tenuis)
            • Graniówka górska (Syntheosciurus brochus)
            • Burunduk halny (Tamias alpinus)
            • Pręgowiec sosnowy (Tamias amoenus)
            • Pręgowiec stokowy (Tamias bulleri)
            • Pręgowiec szarostopy (Tamias canipes)
            • Pręgowiec obrożny (Tamias cinereicollis)
            • Pręgowiec urwiskowy (Tamias dorsalis)
            • Pręgowiec meksykański (Tamias durangae)
            • Pręgowiec zaroślowy (Tamias merriami)
            • Pręgowiec malutki (Tamias minimus)
            • Pręgowiec gęstwinowy (Tamias obscurus)
            • Pręgowiec gęstwinowy (Tamias obscurus)
            • Pręgowiec żółtolicy (Tamias ochrogenys)
            • Pręgowiec skryty (Tamias palmeri)
            • Pręgowiec skalny (Tamias panamintinus)
            • Pręgowiec długouchy (Tamias quadrimaculatus)
            • Pręgowiec długouchy (Tamias quadrivittatus)
            • Pręgowiec czteropręgi (Tamias quadrivittatus)
            • Pręgowiec rudoogonowy (Tamias ruficaudus)
            • Pręgowiec zwinny (Tamias rufus)
            • Pręgowiec leśny (Tamias senex)
            • Pręgowiec świerkowy (Tamias siskiyou)
            • Pręgowiec pacyficzny (Tamias sonomae)
            • Pręgowiec sekwojowy (Tamias speciosus)
            • Pręgowiec amerykański (Tamias striatus)
            • Burunduk syberyjski (Tamias sybiricus)
            • Pręgowiec piarżyskowy (Tamias townsendii)
            • Pręgowiec górski (Tamias umbrinus)
            • Sosnowiórka szara (Tamiasciurus douglasii)
            • Sosnowiórka czerwona (Tamiasciurus hudsonicus)
            • Sosnowiórka meksykańska (Tamiasciurus mearnsi)
            • Smugowiec himalajski (Tamiops macclellandii)
            • Smugowiec nadmorski (Tamiops maritimus)
            • Smugowiec kambodżański (Tamiops rodolphii)
            • Smugowiec chiński (Tamiops swinhoei)
            • Zębowiór chiński (Trogopterus xanthipes)
            • Susłogon bylicowy (Urocitellus armatus)
            • Susłogon łąkowy (Urocitellus beldingi)
            • Susłogon brunatny (Urocitellus brunneus)
            • Susłogon siwy (Urocitellus canus)
            • Susłogon rudoczelny (Urocitellus columbianus)
            • Susłogon strojny (Urocitellus elegans)
            • Susłogon pajucki (Urocitellus mollis)
            • Susłogon arktyczny (Urocitellus parryii)
            • Susłogon preriowy (Urocitellus richardsonii)
            • Susłogon płowy (Urocitellus townsendii)
            • Susłogon falisty (Urocitellus undulatus)
            • Susłogon waszyngtoński (Urocitellus washingtoni)
            • Karłosuseł pustynny (Xerospermophilus mohavensis)
            • Karłosuseł znakowany (Xerospermophilus perotensis)
            • Karłosuseł nakrapiany (Xerospermophilus spilosoma)
            • Karłosuseł okrągłoogonowy (Xerospermophilus tereticaudus)
            • Afrowiórka pręgowana (Xerus erythropus)
            • Afrowiórka namibijska (Xerus inauris)
            • Afrowiórka damarska (Xerus princeps)
            • Afrowiórka gładka (Xerus rutilus)
          • Rodzina: Ślepcowate (Spalacidae)
            • Bambusowczyk kasztanowy (Cannomys badius)
            • Cokornik tybetański (Eospalax fontanierii)
            • Cokornik górski (Eospalax rothschildi)
            • Cokornik syczuański (Eospalax smithii)
            • Cokor stepowy (Myospalax aspalax)
            • Cokor ałtajski (Myospalax myospalax)
            • Cokor mandżurski (Myospalax psilurus)
            • Ślepiec mały, ślepiec pontyjski (Nannospalax leucodon)
            • Bambusowiec siwy (Rhizomys pruinosus)
            • Bambusowiec chiński (Rhizomys sinensis)
            • Bambusowiec indomalajski (Rhizomys sumatrensis)
            • Ślepiec piaskowy (Spalax arenarius)
            • Ślepiec karmelski (Spalax carmeli)
            • Ślepiec lewantyński (Spalax ehrenbergi)
            • Ślepiec galilejski (Spalax galili)
            • Ślepiec olbrzymi (Spalax giganteus)
            • Ślepiec golański (Spalax golani)
            • Ślepiec bałkański (Spalax graecus)
            • Ślepiec judejski (Spalax judaei)
            • Ślepiec mały (Spalax leucodon)
            • Ślepiec stepowy (Spalax microphthalmus)
            • Ślepiec turecki (Spalax munzuri)
            • Ślepiec anatolijski (Spalax nehringi)
            • Ślepiec kazachski (Spalax uralensis)
            • Ślepiec podolski (Spalax zemni)
            • Afroslepiec polny (Tachyoryctes ankoliae)
            • Afroslepiec sawannowy (Tachyoryctes annectens)
            • Afroslepiec aberdarski (Tachyoryctes audax)
            • Afroslepiec demoniczny (Tachyoryctes daemon)
            • Afroslepiec kenijski (Tachyoryctes ibeanus)
            • Afroślepiec wielkogłowy (Tachyoryctes macrocephalus)
            • Afroslepiec najmniejszy (Tachyoryctes naivashae)
            • Afroslepiec królewski (Tachyoryctes rex)
            • Afroslepiec rwandyjski (Tachyoryctes ruandae)
            • Afroslepiec elgoński (Tachyoryctes ruddi)
            • Afroslepiec podgórski (Tachyoryctes spalacinus)
            • Afroslepiec somalijski (Tachyoryctes splendens)
            • Afroslepiec długonosy (Tachyoryctes storeyi)
          • Rodzina: Szczecińcowate (Thryonomyidae)
            • Szczeciniec mniejszy (Thryonomys gregorianus)
            • Szczeciniec większy (Thryonomys swinderianus)
        • Rząd: Wiewióreczniki (Scandentia)
          • Rodzina: Ogonopiórowate (Ptilocercidae)
            • Ogonopiór uszaty (Ptilocercus lowii)
          • Rodzina: Tupajowate (Tupaiidae)
            • Anatana indyjska (Anathana ellioti)
            • Dendrogal borneański (Dendrogale melanura)
            • Dendrogal indochiński (Dendrogale murina)
            • Tupaja północna (Tupaia belangeri)
            • Tupaja złotobrzucha (Tupaia chrysogaster)
            • Tupaja pasiasta (Tupaia dorsalis)
            • Tupaja pospolita (Tupaia glis)
            • Tupaja wysmukła (Tupaia gracilis)
            • Tupaja jawajska (Tupaia javanica)
            • Tupaja długonoga (Tupaia longipes)
            • Tupaja mała (Tupaia minor)
            • Tupaja samotna (Tupaia moellendorffi)
            • Tupaja górska (Tupaia montana)
            • Tupaja nikobarska (Tupaia nicobarica)
            • Tupaja palawańska (Tupaia palawanensis)
            • Tupaja pomalowana (Tupaia picta)
            • Tupaja ruda (Tupaia splendidula)
            • Tupaja okazała (Tupaia tana)
            • Nadrzewnica filipińska (Urogale everetti)
        • Rząd: Brzegowce (Sirenia)
          • Rodzina: Diugoniowate (Dugongidae)
        • Rząd: Ryjówkokształtne (Soricomorpha)
          • Rodzina: Almikowate (Solenodontidae)
            • Almik kubański (Atopogale cubana)
            • Almik wielki (Solenodon arredondoi)
            • Almik hispaniolski (Solenodon marcanoi)
            • Almik haitański (Solenodon paradoxus)
          • Rodzina: Ryjówkowate (Soricidae)
            • Krecikówka assamska (Anourosorex assamensis)
            • Krecikówka wielka (Anourosorex schmidi)
            • Krecikówka chińska (Anourosorex squamipes)
            • Krecikówka tajwańska (Anourosorex yamashinai)
            • Blarina krótkoogonowa (Blarina brevicauda)
            • Blarina południowa (Blarina carolinensis)
            • Blarina luizjańska (Blarina hylophaga)
            • Blarina florydzka (Blarina peninsulae)
            • Blarynka indochińska (Blarinella griselda)
            • Blarynka syczuańska (Blarinella quadraticauda)
            • Blarynka birmańska (Blarinella wardi)
            • Wodosorek malajski (Chimarrogale hantu)
            • Wodosorek himalajski (Chimarrogale himalayica)
            • Wodosorek borneański (Chimarrogale phaeura)
            • Wodosorek japoński (Chimarrogale platycephalus)
            • Wodosorek chiński (Chimarrogale styani)
            • Wodosorek sumatrzański (Chimarrogale sumatrana)
            • Chinosorek wietnamski (Chodsigoa caovansunga)
            • Chinosorek syczuański (Chodsigoa hypsibia)
            • Chinosorek maleńki (Chodsigoa lamula)
            • Chinosorek szczupły (Chodsigoa parca)
            • Chinosorek karłowaty (Chodsigoa parva)
            • Chinosorek jedyny (Chodsigoa salenskii)
            • Chinosorek samotny (Chodsigoa smithii)
            • Chinosorek tajwański (Chodsigoa sodalis)
            • Kongoryjek tanzański (Congosorex phillipsorum)
            • Kongoryjek większy (Congosorex polli)
            • Kongoryjek mniejszy (Congosorex verheyeni)
            • Zębiełek cyrenajski (Crocidura aleksandrisi)
            • Zębiełek wyżynny (Crocidura allex)
            • Zębiełek andamański (Crocidura andamanensis)
            • Zębiełek annamicki (Crocidura annamitensis)
            • Zębiełek zambijski (Crocidura ansellorum)
            • Zębiełek arabski (Crocidura arabica)
            • Zębiełek kłapouchy (Crocidura arispa)
            • Zębiełek armeński (Crocidura armenica)
            • Zębiełek szary (Crocidura attenuata)
            • Zębiełek wojowniczy (Crocidura attila)
            • Zębiełek etiopski (Crocidura baileyi)
            • Zębiełek sułtański (Crocidura baluensis)
            • Zębiełek zatokowy (Crocidura batesi)
            • Zębiełek mindanajski (Crocidura beatus)
            • Zębiełek sumatrzański (Crocidura beccarii)
            • Zębiełek samotny (Crocidura bottegi)
            • Zębiełek łąkowy (Crocidura bottegoides)
            • Zębiełek gruboogonowy (Crocidura brunnea)
            • Zębiełek gwinejski (Crocidura buettikoferi)
            • Zębiełek ciemny (Crocidura caliginea)
            • Zębiełek kanaryjski (Crocidura canariensis)
            • Zębiełek kaspijski (Crocidura caspica)
            • Zębiełek kopciuszek (Crocidura cinderella)
            • Zębiełek kongijski (Crocidura congobelgica)
            • Zębiełek birmański (Crocidura cranbrooki)
            • Zębiełek skoczny (Crocidura crenata)
            • Zębiełek dżunglowy (Crocidura crossei)
            • Zębiełek rdzawo-szary (Crocidura cyanea)
            • Zębiełek tropikalny (Crocidura denti)
            • Zębiełek zaciekły (Crocidura desperata)
            • Zębiełek omański (Crocidura dhofarensis)
            • Zębiełek długoogonowy (Crocidura dolichura)
            • Zębiełek piżmowy (Crocidura douceti)
            • Zębiełek japoński (Crocidura dsinezumi)
            • Zębiełek kameruński (Crocidura eisentrauti)
            • Zębiełek stokowy (Crocidura elgonius)
            • Zębiełek wydłużony (Crocidura elongata)
            • Zębiełek wrzoścowy (Crocidura erica)
            • Zębiełek pustelniczy (Crocidura fischeri)
            • Zębiełek ogrodowy (Crocidura flavescens)
            • Zębiełek egipski (Crocidura floweri)
            • Zębiełek borneański (Crocidura foetida)
            • Zębiełek afrykański (Crocidura foxi)
            • Zębiełek poczerniały (Crocidura fuliginosa)
            • Zębiełek sawannowy (Crocidura fulvastra)
            • Zębiełek okopcony (Crocidura fumosa)
            • Zębiełek dwubarwny (Crocidura fuscomurina)
            • Zębiełek zaroślowy (Crocidura glassi)
            • Zębiełek stepowy (Crocidura gmelini)
            • Zębiełek olbrzymi (Crocidura goliath)
            • Zębiełek smukłonogi (Crocidura gracilipes)
            • Zębiełek wielkogłowy (Crocidura grandiceps)
            • Zębiełek duży (Crocidura grandis)
            • Zębiełek równikowy (Crocidura grassei)
            • Zębiełek luzoński (Crocidura grayi)
            • Zębiełek galeriowy (Crocidura greenwoodi)
            • Zębiełek krasowy (Crocidura guy)
            • Zębiełek eremicki (Crocidura harenna)
            • Zębiełek lankijski (Crocidura hikmiya)
            • Zębiełek burundyjski (Crocidura hildegardeae)
            • Zębiełek tajski (Crocidura hilliana)
            • Zębiełek ryżawy (Crocidura hirta)
            • Zębiełek andamański (Crocidura hispida)
            • Zębiełek tajemniczy (Crocidura horsfieldii)
            • Zębiełek nizinny (Crocidura hutanis)
            • Zębiełek indochiński (Crocidura indochinensis)
            • Zębiełek sumański (Crocidura jacksoni)
            • Zębiełek archipelagowy (Crocidura jenkinsi)
            • Zębiełek liberyjski (Crocidura jouvenetae)
            • Zębiełek palestyński (Crocidura katinka)
            • Zębiełek wietnamski (Crocidura kegoensis)
            • Zębiełek kiwuański (Crocidura kivuana)
            • Zębiełek wytworny (Crocidura lamottei)
            • Zębiełek długowłosy (Crocidura lanosa)
            • Zębiełek ussuryjski (Crocidura lasiura)
            • Zębiełek pigmejski (Crocidura latona)
            • Zębiełek sulaweski (Crocidura lea)
            • Zębiełek gładkoogonowy (Crocidura lepidura)
            • Zębiełek białawy (Crocidura leucodon) (PL)
            • Zębiełek drobny (Crocidura levicula)
            • Zębiełek nadbrzeżny (Crocidura littoralis)
            • Zębiełek długonogi (Crocidura longipes)
            • Zębiełek wrzosowiskowy (Crocidura lucina)
            • Zębiełek gwałtowny (Crocidura ludia)
            • Zębiełek księżycowy (Crocidura luna)
            • Zębiełek mauretański (Crocidura lusitania)
            • Zębiełek katangijski (Crocidura lwiroensis)
            • Zębiełek akacjowy (Crocidura macarthuri)
            • Zębiełek płaskowyżowy (Crocidura macmillani)
            • Zębiełek masajski (Crocidura macowi)
            • Zębiełek malajski (Crocidura malayana)
            • Zębiełek reliktowy (Crocidura manengubae)
            • Zębiełek skalny (Crocidura maquassiensis)
            • Zębiełek moczarowy (Crocidura mariquensis)
            • Zębiełek delikatny (Crocidura maurisca)
            • Zębiełek jawajski (Crocidura maxi)
            • Zębiełek mindorski (Crocidura mindorus)
            • Zębiełek cejloński (Crocidura miya)
            • Zębiełek mnisi (Crocidura monax)
            • Zębiełek sundajski (Crocidura monticola)
            • Zębiełek górski (Crocidura montis)
            • Zębiełek mysioogonowy (Crocidura muricauda)
            • Zębiełek mechaty (Crocidura musseri)
            • Zębiełek ugandyjski (Crocidura mutesae)
            • Zębiełek mały (Crocidura nana)
            • Zębiełek malutki (Crocidura nanilla)
            • Zębiełek półwyspowy (Crocidura negligens)
            • Zębiełek negroski (Crocidura negrina)
            • Zębiełek nikobarski (Crocidura nicobarica)
            • Zębiełek nigeryjski (Crocidura nigricans)
            • Zębiełek czarnonogi (Crocidura nigripes)
            • Zębiełek czarny (Crocidura nigrofusca)
            • Zębiełek nimbański (Crocidura nimbae)
            • Zębiełek sibujański (Crocidura ninoyi)
            • Zębiełek kamienisty (Crocidura niobe)
            • Zębiełek ukryty (Crocidura obscurior)
            • Zębiełek wielki (Crocidura olivieri)
            • Zębiełek orientalny (Crocidura orientalis)
            • Zębiełek riukiuski (Crocidura orii)
            • Zębiełek laurowy (Crocidura osorio)
            • Zębiełek zwinny (Crocidura pachyura)
            • Zębiełek palawański (Crocidura palawanensis)
            • Zębiełek przedziwny (Crocidura paradoxura)
            • Zębiełek drobnonogi (Crocidura parvipes)
            • Zębiełek sudański (Crocidura pasha)
            • Zębiełek jasnoszary (Crocidura pergrisea)
            • Zębiełek ryftowy (Crocidura phaeura)
            • Zębiełek kambodżański (Crocidura phanluongi)
            • Zębiełek morski (Crocidura phuquocensis)
            • Zębiełek smolny (Crocidura picea)
            • Zębiełek rodezyjski (Crocidura pitmani)
            • Zębiełek płaskogłowy (Crocidura planiceps)
            • Zębiełek sekretny (Crocidura poensis)
            • Zębiełek ciemnobrązowy (Crocidura polia)
            • Zębiełek kaszmirski (Crocidura pullata)
            • Zębiełek potokowy (Crocidura raineyi)
            • Zębiełek srebrny (Crocidura ramona)
            • Zębiełek drapieżny (Crocidura rapax)
            • Zębiełek święty (Crocidura religiosa)
            • Zębiełek białołapy (Crocidura rhoditis)
            • Zębiełek słoneczny (Crocidura roosevelti)
            • Zębiełek myszaty (Crocidura russula)
            • Zębiełek myszaty (Crocidura russula)
            • Zębiełek sapański (Crocidura sapaensis)
            • Zębiełek błotny (Crocidura selina)
            • Zębiełek pamirski (Crocidura serezkyensis)
            • Zębiełek chiński (Crocidura shantungensis)
            • Zębiełek syberyjski (Crocidura sibirica)
            • Zębiełek sycylski (Crocidura sicula)
            • Zębiełek płowy (Crocidura silacea)
            • Zębiełek pustynny (Crocidura smithii)
            • Zębiełek wątły (Crocidura sokolovi)
            • Zębiełek somalijski (Crocidura somalica)
            • Zębiełek bagienny (Crocidura stenocephala)
            • Zębiełek karliczek (Crocidura suaveolens) (PL)
            • Zębiełek karliczek (Crocidura suaveolens)
            • Zębiełek perski (Crocidura susiana)
            • Zębiełek perski (Crocidura susiana)
            • Zębiełek tajwański (Crocidura tanakae)
            • Zębiełek tanzański (Crocidura tansaniana)
            • Zębiełek ruchurski (Crocidura tarella)
            • Zębiełek saharyjski (Crocidura tarfayensis)
            • Zębiełek nieznany (Crocidura telfordi)
            • Zębiełek timorski (Crocidura tenuis)
            • Zębiełek abisyński (Crocidura thalia)
            • Zębiełek dyskretny (Crocidura theresae)
            • Zębiełek wyspowy (Crocidura thomensis)
            • Zębiełek bożonarodzeniowy (Crocidura trichura)
            • Zębiełek hałaśliwy (Crocidura turba)
            • Zębiełek kenijski (Crocidura ultima)
            • Zębiełek usumbarski (Crocidura usambarae)
            • Zębiełek saherski (Crocidura viaria)
            • Zębiełek wulkaniczny (Crocidura virgata)
            • Zębiełek biedny (Crocidura voi)
            • Zębiełek żarłoczny (Crocidura vorax)
            • Zębiełek bankański (Crocidura vosmaeri)
            • Zębiełek marny (Crocidura watasei)
            • Zębiełek berberyjski (Crocidura whitakeri)
            • Zębiełek zaginiony (Crocidura wimmeri)
            • Zębiełek berberyjski (Crocidura wuchihensis)
            • Zębiełek hainański (Crocidura wuchihensis)
            • Zębiełek złośliwy (Crocidura xantipe)
            • Zębiełek spokojny (Crocidura yankariensis)
            • Zębiełek skryty (Crocidura zaitsevi)
            • Zębiełek izolowany (Crocidura zaphiri)
            • Zębiełek pasztuński (Crocidura zarudnyi)
            • Zębiełek mokradłowy (Crocidura zimmeri)
            • Zębiełek kreteński (Crocidura zimmermanni)
            • Skrytouszka górska (Cryptotis alticola)
            • Skrytouszka endemiczna (Cryptotis aroensis)
            • Skrytouszka drobnostopa (Cryptotis brachyonyx)
            • Skrytouszka kolumbijska (Cryptotis colombiana)
            • Skrytouszka reliktowa (Cryptotis endersi)
            • Skrytouszka równikowa (Cryptotis equatoris)
            • Skrytouszka norowa (Cryptotis goldmani)
            • Skrytouszka wyżynna (Cryptotis goodwini)
            • Skrytouszka delikatna (Cryptotis gracilis)
            • Skrytouszka szarobrzucha (Cryptotis griseoventris)
            • Skrytouszka honduraska (Cryptotis hondurensis)
            • Skrytouszka krzepkoręka (Cryptotis lacertosus)
            • Skrytouszka wielka (Cryptotis magna)
            • Skrytouszka majska (Cryptotis mam)
            • Skrytouszka jukatańska (Cryptotis mayensis)
            • Skrytouszka medelińska (Cryptotis medellinia)
            • Skrytouszka panamska (Cryptotis mera)
            • Skrytouszka meridańska (Cryptotis meridensis)
            • Skrytouszka środkowoamerykańska (Cryptotis merriami)
            • Skrytouszka meksykańska (Cryptotis mexicana)
            • Skrytouszka ekwadorska (Cryptotis montivaga)
            • Skrytouszka wulkaniczna (Cryptotis nelsoni)
            • Skrytouszka czarnawa (Cryptotis nigrescens)
            • Skrytouszka szpakowata (Cryptotis obscura)
            • Skrytouszka gwatemalska (Cryptotis oreoryctes)
            • Skrytouszka stokowa (Cryptotis orophila)
            • Skrytouszka północnoamerykańska (Cryptotis parva)
            • Skrytouszka wędrowna (Cryptotis peregrina)
            • Skrytouszka peruwiańska (Cryptotis peruviensis)
            • Skrytouszka aztecka (Cryptotis phillipsii)
            • Skrytouszka łuskostopa (Cryptotis squamipes)
            • Skrytouszka tamańska (Cryptotis tamensis)
            • Skrytouszka kordylierska (Cryptotis thomasi)
            • Skrytouszka tropikalna (Cryptotis tropicalis)
            • Skrytouszka wenezuelska (Cryptotis venezuelensis)
            • Soreczek łaciaty (Diplomesodon pulchellum)
            • Soreczek orientalny (Diplomesodon sonnerati)
            • Ryjóweczka cienkoogonowa (Episoriculus caudatus)
            • Ryjóweczka okopcona (Episoriculus fumidus)
            • Ryjóweczka ogoniasta (Episoriculus leucops)
            • Ryjóweczka górska (Episoriculus macrurus)
            • Sornik szponiasty (Feroculus feroculus)
            • Wielkosorek meksykański (Megasorex gigas)
            • Myszoryjek jeziorowy (Myosorex babaulti)
            • Myszoryjek górski (Myosorex blarina)
            • Myszoryjek środkowoafrykański (Myosorex bururiensis)
            • Myszoryjek ciemnostopy (Myosorex cafer)
            • Myszoryjek wyspowy (Myosorex eisentrauti)
            • Myszoryjek uluguruski (Myosorex geata)
            • Myszoryjek norowy (Myosorex gnoskei)
            • Myszoryjek kongijski (Myosorex jejei)
            • Myszoryjek ryftowy (Myosorex kabogoensis)
            • Myszoryjek stokowy (Myosorex kihaulei)
            • Myszoryjek długoogonowy (Myosorex longicaudatus)
            • Myszoryjek leśny (Myosorex meesteri)
            • Myszoryjek kameruński (Myosorex okuensis)
            • Myszoryjek rumpiański (Myosorex rumpii)
            • Myszoryjek samotny (Myosorex schalleri)
            • Myszoryjek mokradłowy (Myosorex sclateri)
            • Myszoryjek drobny (Myosorex tenuis)
            • Myszoryjek przylądkowy (Myosorex varius)
            • Myszoryjek kilimandżarski (Myosorex zinki)
            • Wodoryjek wytworny (Nectogale elegans)
            • Rzęsorek mniejszy (Neomys anomalus) (PL)
            • Rzęsorek rzeczek (Neomys fodiens) (PL)
            • Rzęsorek kaukaski (Neomys teres)
            • Wysposorek korsykański (Nesiotites coricanus)
            • Wysposorek balearski (Nesiotites hidalgo)
            • Wysposorek sardyński (Nesiotites similis)
            • Sorek pustynny (Notiosorex cockrumi)
            • Sorek karłowaty (Notiosorex crawfordi)
            • Sorek wielkouchy (Notiosorex evotis)
            • Sorek górski (Notiosorex villai)
            • Ryjownik górski (Paracrocidura graueri)
            • Ryjownik duży (Paracrocidura maxima)
            • Ryjownik mniejszy (Paracrocidura schoutedeni)
            • Ruwenzorek ryjówkowy (Ruwenzorisorex suncoides)
            • Herosek zbrojny (Scutisorex somereni)
            • Pazurozębiełek cejloński (Solisorex pearsoni)
            • Pazurozębiełek kongijski (Solisorex thori)
            • Ryjówka alaskańska (Sorex alaskanus)
            • Ryjówka górska (Sorex alpinus) (PL)
            • Ryjówka alpejska (Sorex antinorii)
            • Ryjówka aksamitna (Sorex araneus) (PL)
            • Ryjówka arktyczna (Sorex arcticus)
            • Ryjówka arizońska (Sorex arizonae)
            • Ryjówka włoska (Sorex arunchi)
            • Ryjówka tienszańska (Sorex asper)
            • Ryjówka chersońska (Sorex averini)
            • Ryjówka oregońska (Sorex bairdi)
            • Ryjówka pręgowana (Sorex bedfordiae)
            • Ryjówka bagienna (Sorex bendirii)
            • Ryjówka bucharska (Sorex buchariensis)
            • Ryjówka średnia (Sorex caecutiens) (PL)
            • Ryjówka kamczacka (Sorex camtschatica)
            • Ryjówka pustelnicza (Sorex cansulus)
            • Ryjówka popielata (Sorex cinereus)
            • Ryjówka zwieńczona (Sorex coronatus)
            • Ryjówka prązkogrzbieta (Sorex cylindricauda)
            • Ryjówka syberyjska (Sorex daphaenodon)
            • Ryjówka długoogonowa (Sorex dispar)
            • Ryjówka stokowa (Sorex emarginatus)
            • Ryjówka wyżynna (Sorex excelsus)
            • Ryjówka okopcona (Sorex fumeus)
            • Ryjówka kanadyjska (Sorex gaspensis)
            • Ryjówka smukła (Sorex gracillimus)
            • Ryjówka iberyjska (Sorex granarius)
            • Ryjówka preriowa (Sorex haydeni)
            • Ryjówka japońska (Sorex hosonoi)
            • Ryjówka leśna (Sorex hoyi)
            • Ryjówka równozębna (Sorex isodon)
            • Ryjówka kordylierska (Sorex ixtlanensis)
            • Ryjówka torfowa (Sorex jacksoni)
            • Ryjówka skryta (Sorex kozlovi)
            • Ryjówka wyspowa (Sorex leucogaster)
            • Ryjówka mokradłowa (Sorex longirostris)
            • Ryjówka kalifornijska (Sorex lyelli)
            • Ryjówka wielkozębna (Sorex macrodon)
            • Ryjówka nadmorska (Sorex maritimensis)
            • Ryjówka zachodniomeksykańska (Sorex mediopua)
            • Ryjówka mahoniowa (Sorex merriami)
            • Ryjówka ściółkowa (Sorex milleri)
            • Ryjówka najmniejsza (Sorex minutissimus)
            • Ryjówka malutka (Sorex minutus) (PL)
            • Ryjówka ussuryjska (Sorex mirabilis)
            • Ryjówka ciemna (Sorex monticolus)
            • Ryjówka karłowata (Sorex nanus)
            • Ryjówka nowomeksykańska (Sorex neomexicanus)
            • Ryjówka aztecka (Sorex oreopolus)
            • Ryjówka piargowa (Sorex orizabae)
            • Ryjówka zdobna (Sorex ornatus)
            • Ryjówka pacyficzna (Sorex pacificus)
            • Ryjówka moczarowa (Sorex palustris)
            • Ryjówka kaszmirska (Sorex planiceps)
            • Ryjówka czukocka (Sorex portenkoi)
            • Ryjówka zaroślowa (Sorex preblei)
            • Ryjówka reliktowa (Sorex pribilofensis)
            • Ryjówka skalna (Sorex raddei)
            • Ryjówka płaskogłowa (Sorex roboratus)
            • Ryjówka olimpijska (Sorex rohweri)
            • Ryjówka reliktowa (Sorex rohweri)
            • Ryjówka apenińska (Sorex samniticus)
            • Ryjówka kaukaska (Sorex satunini)
            • Ryjówka polna (Sorex saussurei)
            • Ryjówka chmurna (Sorex sclateri)
            • Ryjówka szinto (Sorex shinto)
            • Ryjówka chińska (Sorex sinalis)
            • Ryjówka mgielna (Sorex sonomae)
            • Ryjówka samotna (Sorex stizodon)
            • Ryjówka delikatna (Sorex tenellus)
            • Ryjówka tybetańska (Sorex thibetanus)
            • Ryjówka daglezjowa (Sorex trowbridgii)
            • Ryjówka tundrowa (Sorex tundrensis)
            • Ryjówka inuicka (Sorex ugyunak)
            • Ryjówka pazurzasta (Sorex unguiculatus)
            • Ryjówka wędrowna (Sorex vagrans)
            • Ryjówka kasztanowobrzucha (Sorex ventralis)
            • Ryjówka meksykańska (Sorex veraecrucis)
            • Ryjówka gwatemalska (Sorex veraepacis)
            • Ryjówka drobna (Sorex volnuchini)
            • Ryjówka jukońska (Sorex yukonicus)
            • Ryjóweczek himalajski (Soriculus nigrescens)
            • Ryjówek równikowy (Suncus aequatorius)
            • Ryjówek czarny (Suncus ater)
            • Ryjówek tamilski (Suncus dayi)
            • Ryjówek etruski (Suncus etruscus)
            • Ryjówek lankijski (Suncus fellowesgordoni)
            • Ryjówek borneański (Suncus hosei)
            • Ryjówek ugandujski (Suncus hututsi)
            • Ryjówek najmniejszy (Suncus infinitesimus)
            • Ryjówek większy (Suncus lixus)
            • Ryjówek malgaski (Suncus madagascariensis)
            • Ryjówek malajski (Suncus malayanus)
            • Ryjówek nadrzewny (Suncus megalura)
            • Ryjówek floreski (Suncus mertensi)
            • Ryjówek górski (Suncus montanus)
            • Ryjówek domowy (Suncus murinus)
            • Ryjówek gaboński (Suncus remyi)
            • Ryjówek samotny (Suncus stoliczkanus)
            • Ryjówek drobny (Suncus varilla)
            • Ryjówek dżunglowy (Suncus zeylanicus)
            • Głuchoryjek łąkowy (Surdisorex norae)
            • Głuchoryjek kenijski (Surdisorex polulus)
            • Głuchoryjek górski (Surdisorex schlitteri)
            • Lasoryjek kongijski (Sylvisorex akaibei)
            • Lasoryjek kameruński (Sylvisorex camerunensis)
            • Lasoryjek nigeryjski (Sylvisorex corbeti)
            • Lasoryjek górski (Sylvisorex granti)
            • Lasoryjek tanzański (Sylvisorex howelli)
            • Lasoryjek wyspowy (Sylvisorex isabellae)
            • Lasoryjek stokowy (Sylvisorex johnstoni)
            • Lasoryjek samotny (Sylvisorex konganensis)
            • Lasoryjek księżycowy (Sylvisorex lunaris)
            • Lasoryjek błazeński (Sylvisorex morio)
            • Lasoryjek większy (Sylvisorex ollula)
            • Lasoryjek mniejszy (Sylvisorex oriundus)
            • Lasoryjek deszczowy (Sylvisorex pluvialis)
            • Lasoryjek wyżynny (Sylvisorex silvanorum)
            • Lasoryjek wulkaniczny (Sylvisorex vulcanorum)
          • Rodzina: Kretowate (Talpidae)
            • Gwiazdonos amerykański (Condylura cristata)
            • Desman ukraiński (Desmana moschata)
            • Ryjokret górski (Dymecodon pilirostris)
            • Azjokret duży (Euroscaptor grandis)
            • Azjokret indochiński (Euroscaptor klossi)
            • Azjokret długonosy (Euroscaptor longirostris)
            • Azjokret himalajski (Euroscaptor micrura)
            • Azjokret górski (Euroscaptor mizura)
            • Azjokret drobnozębny (Euroscaptor parvidens)
            • Azjokret bezogonowy (Euroscaptor subanura)
            • Wychuchol pirenejski (Galemys pyrenaicus)
            • Kretowiec polny (Mogera etigo)
            • Kretowiec mały (Mogera imaizumii)
            • Kretowiec chiński (Mogera insularis)
            • Kretowiec tajwański (Mogera kanoana)
            • Kretowiec mandżurski (Mogera robusta)
            • Kretowiec sadoński (Mogera tokudae)
            • Kretowiec samotny (Mogera uchidai)
            • Kretowiec japoński (Mogera wogura)
            • Krecik ryjówkowaty (Neurotrichus gibbsii)
            • Kopacz szczotkoogonowy (Parascalops breweri)
            • Kretowczyk białoogonowy (Parascaptor leucura)
            • Grzebacz wschodnioamerykański (Scalopus aquaticus)
            • Kretniczek chiński (Scapanulus oweni)
            • Kretnik szerokołapy (Scapanus latimanus)
            • Kretnik nadbrzeżny (Scapanus orarius)
            • Kretnik pacyficzny (Scapanus townsendii)
            • Piżmokret krótkolicy (Scaptochirus moschatus)
            • Ogonokret chiński (Scaptonyx fusicaudus)
            • Kret ałtajski (Talpa altaica)
            • Kret ślepy (Talpa caeca)
            • Kret kaukaski (Talpa caucasica)
            • Kret kurdyjski (Talpa davidiana)
            • Kret europejski (Talpa europaea) (PL)
            • Kret czarnomorski (Talpa levantis)
            • Kret iberyjski (Talpa occidentalis)
            • Kret apeniński (Talpa romana)
            • Kret bałkański (Talpa stankovici)
            • Sorkokret syczuański (Uropsilus andersoni)
            • Sorkokret smukły (Uropsilus gracilis)
            • Sorkokret wścibski (Uropsilus investigator)
            • Sorkokret ryjówkonogi (Uropsilus soricipes)



      Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
      © ® Media Nauka 2008-2022 r.