Pływaczowate

Pływaczowate (Lentibulariaceae) to rodzina roślin naczyniowych nasiennych z rzędu jasnotowców. Zaliczamy do niej w Polsce 7 gatunków w dwóch rodzajach.

Gatunki

To atlas z wykazem gatunków, przynależących do danej rodziny. Aby wyświetlić tylko polskie gatunki, użyj filtra Ukryj obce gatunki, który znajdziesz w panelu bocznym. Możesz także użyć innych ciekawych filtrów, dzięki którym wyświetlisz gatunki z określonego kontynentu, o określonym statusie zagrożenia wyginięciem lub w oparciu jeszcze o inne kryteria. Nasz atlas zawiera karty opisów gatunków wraz ze zdjęciami. Kliknij na nazwę gatunkową lub miniaturę zdjęcia, aby się dowiedzieć czegoś więcej na temat danego gatunku.


Tłustosz pospolityTłustosz pospolity PL §§

Pinguicula vulgaris

Tłustosz pospolity (Pinguicula vulgaris) to roślina lecznicza, mięsożerna, z rodziny pływaczowatych.

Inne gatunki

  • pływacz zaniedbany (Utricularia australis)
  • pływacz Brema (Utricularia bremii)
  • pływacz pośredni (Utricularia intermedia)
  • pływacz drobny (Utricularia minor)
  • pływacz żółtobiały (Utricularia ochroleuca)
  • pływacz zwyczajny (Utricularia vulgaris)

Kalendarz przyrody

Poniższy kalendarz zawiera wszystkie gatunki, które nie znalazły się w opisie żadnego rodzaju. Każdy rodzaj zawiera niezależny kalendarz przyrody.

123456789101112

Opis

          Tłustosz pospolity: Kwitnie tłustosz pospolity.
Pokaż tylko bieżące wydarzeniaBibliografia

Wykaz całej bibliografii dla wszystkich artykułów opublikowanych w niniejszym serwisie znajduje się w odnośniku w stopce. Poniżej znajduje się wykaz publikacji, które w szczególności były wykorzystywane w przygotowaniu niniejszego artykułu:

  • Lucjan Rutkowski - Klucz do oznaczania roślin naczyniowych Polski niżowej., ISBN 978-83-01-14342-8, PWN SA 2004


© medianauka.pl, 2019-08-29, RODZ-1336Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
© ® Media Nauka 2008-2022 r.