logoPakowate

Pakowate (Cuniculidae) to rodzina ssaków, która liczy dziś 4 gatunki. W Polsce nie żyją żadne gatunki z tej rodziny ssaków.

Gatunki

To atlas z wykazem gatunków, przynależących do danej rodziny. Aby wyświetlić tylko polskie gatunki, użyj filtra Ukryj obce gatunki, który znajdziesz w panelu bocznym. Możesz także użyć innych ciekawych filtrów, dzięki którym wyświetlisz gatunki z określonego kontynentu, o określonym statusie zagrożenia wyginięciem lub w oparciu jeszcze o inne kryteria. Nasz atlas zawiera karty opisów gatunków wraz ze zdjęciami. Kliknij na nazwę gatunkową lub miniaturę zdjęcia, aby się dowiedzieć czegoś więcej na temat danego gatunku.


Paka nizinnaPaka nizinna

Cuniculus paca

Paka, paka nizinna (Cuniculus paca) to gatunek ssaka z rzędu gryzoni, niegdyś zaliczany do aguti. Ubarwienie jest ciemnobrunatne z jasnymi plamami po bokach ciała, układającymi się w jasne pręgi.

Inne gatunki

  • paka kordylierska (Cuniculus hernandezi)
  • paka górska (Cuniculus taczanowskii)© medianauka.pl, 2018-08-25, RODZ-1399 
Polecamy w naszym sklepie

Kolorowe skarpetki urodzinowe
Księga zwierząt niemalże niemożliwych
Kubek zwierzęta świata
Zoologia ssaki
Pakiet Zwierzęta Polski - Rośliny Polski
Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
© ® Media Nauka 2008-2021 r.