logoNutriowate

Nutriowate (Capromyidae) to rodzina ssaków, która liczy 8 gatunków w 4 rodzajach, chociaż różne źródła podają różne dane na temat systematyki tej grupy zwierząt.

Wygląd

Są to duże gryzonie pokryte brązowym futrem o krępej budowie ciała. Ogon słabo owłosiony. Palce złączone są błoną pławną.

Gatunki

To atlas z wykazem gatunków, przynależących do danej rodziny. Aby wyświetlić tylko polskie gatunki, użyj filtra Ukryj obce gatunki, który znajdziesz w panelu bocznym. Możesz także użyć innych ciekawych filtrów, dzięki którym wyświetlisz gatunki z określonego kontynentu, o określonym statusie zagrożenia wyginięciem lub w oparciu jeszcze o inne kryteria. Nasz atlas zawiera karty opisów gatunków wraz ze zdjęciami. Kliknij na nazwę gatunkową lub miniaturę zdjęcia, aby się dowiedzieć czegoś więcej na temat danego gatunku.


NutriaNutria

Myocastor coypus

Nutria to duży gryzoń z rodziny nutriowatych o dużej głowie, długim, słabo owłosionym, walcowatym ogonie. Żyje dziko w Ameryce Południowej. Została introdukowana w Japonii. W Polsce na wolności można spotkać osobniki zbiegłe z hodowli.

Występowanie i środowisko

Nutriowate żyją w Ameryce Południowej. Na wolności w Polsce można spotkać osobniki zbiegłe z hodowli.

Tryb życia i zachowanie

Prowadzą nadrzewny, naziemny i ziemnowodny tryb życia.

Rozmnażanie

W jednym roku zwykle dwa mioty. Samica rodzi 4-7 młodych. Młode szybko się usamodzielniają.

Pożywienie

Są to zwierzęta roślinożerne.

Ochrona i zagrożenia

Niektóre gatunki są hodowane jako zwierzęta futerkowe, z siekaczy wyrabia się wyrobu galanteryjne, ze ścięgien - katgut (nici chirurgiczne), ze skóry - imitację skóry jaszczurek, mięso jest jadalne.

© medianauka.pl, 2014-01-08, RODZ-86

Polecamy w naszym sklepie

Kolorowe skarpetki - forest animals
Animalium
Kolorowe skarpetki Miasto
Kolorowe skarpetki urodzinowe
Montessori - Zwierzęta
Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
© ® Media Nauka 2008-2022 r.