Postrzałki

Postrzałki (Pedetidae) to rodzina ssaków, która liczy dziś tylko 2 gatunki. W Polsce nie żyją żadne gatunki z tej rodziny ssaków.

Wygląd

Postrzałki zamieszkują Afrykę. Preferują suche tereny sawann.

Gatunki

To atlas z wykazem gatunków, przynależących do danej rodziny. Aby wyświetlić tylko polskie gatunki, użyj filtra Ukryj obce gatunki, który znajdziesz w panelu bocznym. Możesz także użyć innych ciekawych filtrów, dzięki którym wyświetlisz gatunki z określonego kontynentu, o określonym statusie zagrożenia wyginięciem lub w oparciu jeszcze o inne kryteria. Nasz atlas zawiera karty opisów gatunków wraz ze zdjęciami. Kliknij na nazwę gatunkową lub miniaturę zdjęcia, aby się dowiedzieć czegoś więcej na temat danego gatunku.


Postrzałka, długonógPostrzałka, długonóg

Pedetes capensis

To średniej wielkości gryzoń afrykański, podobny nieco do zająca poza długim ogonem. Porusza się skokami. Kopie głębokie nory i jest aktywna w nocy. Dzień spędza w rozległym systemie nor.

Inne gatunki

  • Pedetes surdaster

Tryb życia i zachowanie

Gryzonie te prowadzą nocny tryb życia. W dzień odpoczywają w rozległym systemie nor. Porusza się skokami na tylnych kończynach.

Rozmnażanie

Samice rodzą jedno młode. Liczba miotów w roku - 3.

Pożywienie

Postrzałki zjadają przede wszystkim naziemne i podziemne części roślin.
Jak dużo jedzą zwierzęta?

Jak dużo jedzą zwierzęta?

Czy tylko człowiek bywa obżartuchem? Czy w świecie zwierząt również można znaleźć łakomczuchów? Ile pokarmu zjadają różne zwierzęta?


© medianauka.pl, 2014-01-08, RODZ-141

Polecamy w naszym sklepie

Montessori - Zwierzęta
kolorowe skarpetki góra lodowa
Kolorowe skarpetki Kostka
Kolorowe skarpetki - forest animals
Animalium
Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
© ® Media Nauka 2008-2022 r.