Garbownikowate

Garbownikowate (Coriariaceae) to rodzina roślin z rzędu dyniowców, do której zaliczamy jeden tylko rodzaj - garbownik (Coriaria) z kilkunastoma gatunkami. W Polsce rośliny z tej rodziny w naturze nie występują.

Gatunki

To atlas z wykazem gatunków, przynależących do danej rodziny. Aby wyświetlić tylko polskie gatunki, użyj filtra Ukryj obce gatunki, który znajdziesz w panelu bocznym. Możesz także użyć innych ciekawych filtrów, dzięki którym wyświetlisz gatunki z określonego kontynentu, o określonym statusie zagrożenia wyginięciem lub w oparciu jeszcze o inne kryteria. Nasz atlas zawiera karty opisów gatunków wraz ze zdjęciami. Kliknij na nazwę gatunkową lub miniaturę zdjęcia, aby się dowiedzieć czegoś więcej na temat danego gatunku.


Garbownik japońskiGarbownik japoński

Coriaria japonica

Garbownik japoński (Coriaria japonica) to krzew z rodziny garbownikowatych. W naturze roślina ta występuje w Azji (Japonia).

© medianauka.pl, 2018-12-20, RODZ-1407Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
©® Media Nauka 2008-2023 r.