Logo Media Nauka

FacebookKrowiakowate

Krowiakowate (Paxillaceae) to rodzina grzybów z rzędu borowikowców.

Wygląd

To grzyby kapeluszowe blaszkowe.

Gatunki

To atlas z wykazem gatunków, przynależących do danej rodziny. Aby wyświetlić tylko polskie gatunki, użyj filtra Ukryj obce gatunki, który znajdziesz w panelu bocznym. Możesz także użyć innych ciekawych filtrów, dzięki którym wyświetlisz gatunki z określonego kontynentu, o określonym statusie zagrożenia wyginięciem lub w oparciu jeszcze o inne kryteria. Nasz atlas zawiera karty opisów gatunków wraz ze zdjęciami. Kliknij na nazwę gatunkową lub miniaturę zdjęcia, aby się dowiedzieć czegoś więcej na temat danego gatunku.


Krowiak podwinięty, olszówkaKrowiak podwinięty, olszówka PL

Paxillus involutus

Krowiak podwinięty, olszówka (Paxillus involutus) to gatunek trującego grzyba z rodziny krowiakowatych. Ma kwaskowaty smak i zapach.

Kalendarz przyrody

Poniższy kalendarz zawiera wszystkie gatunki, które nie znalazły się w opisie żadnego rodzaju. Każdy rodzaj zawiera niezależny kalendarz przyrody.

123456789101112

Opis

       Krowiak podwinięty, olszówka: Okres występowania owocników olszówki.
Pokaż tylko bieżące wydarzenia
© medianauka.pl, 2021-02-20, RODZ-1586Polecamy w naszym sklepie

Grzybownik i mapa
Grzyby lecznicze
Botanika
Atlas grzybów
Praktyczny atlas grzybów
Niektóre treści nie są dostosowane do Twojego profilu. Jeżeli jesteś pełnoletni możesz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W ten sposób będziesz miał także wpływ na rozwój naszego serwisu.
© ® Media Nauka 2008-2021 r.